Home / Кулінаріні рецепти / Випічка / Рецепт паски. Як спекти паску за всіма правилами

Рецепт паски. Як спекти паску за всіма правилами

Паска – це приголомшливо смачний і, в той же час, абсолютно особливий вид випічки. Для того, щоб приготувати смачнуй, пишну і ароматну паску для пасхального столу, потрібно знати рецепт паски  і секрети  приготування. Про них ми і дізнаємось далі. Перш за все, варто пам’ятати, що паска – це не просто солодка випічка, а обрядовий хліб, який готують раз на рік – на Великдень, і який несуть святити до церкви. Крім того, сам процес випікання паски – це таїнство, яке вимагає дотримання деяких правил.

Рецепт паски. Великодні секрети – готуємо паску за всіма правилами

Отже, перед тим, як приступити до приготування паски за рецептом, розповімо про деякі секрети і загальні правила її приготування:

Випікати паску слід в гарному настрої. Взагалі, будь-яку випічку краще готувати в хорошому настрої (адже приготування їжі – це свого роду мистецтво), а паски особливо.

Часу паска займає багато і, якщо ви готуєте її самостійно перший раз, то краще виділіть на це весь день (щоб не прогадати). У поспіху готувати паску не рекомендується.

Готувати паску потрібно в тиші і спокої (навіть дверима не гримати). Крім того, в кімнаті, в якій готується паска, не повинно бути протягів.

Сухофрукти і горіхи потрібно підготувати заздалегідь.

Для тіста беріть найкраще борошно, обов’язково просіяне, і живі дріжджі (або сухі дріжджі з позначкою «активні»).

Вершкове масло для тіста повинно бути дуже свіже. Перед тим, як добавляти в тісто, його необхідно розтопити.

Коли будете відокремлювати жовтки від білків, робіть це дуже акуратно – в білках не повинно залишитися ні краплини жовтка (інакше не вийде глазур).

Вимішувати тісто для паски краще руками, в крайньому випадку – спочатку блендером або міксером, але в кінці все одно руками (так, як робили наші бабусі).

Щоб надати тісту колір, використовують шафран або куркуму.

Форми для запікання потрібно добре змастити олією, або використовувати просочений пергаментний папір.

Заливати тісто в форму потрібно на третину або наполовину. Якщо на третину, то паска вийде більш пишною.

Випікати паску потрібно в заздалегідь розігрітій духовці при температурі 170-200 градусів.

Остуджувати паску краще на боці, накривши попередньо рушником. Для того, щоб паска добре охолола, потрібно мінімум 4 години.

Покривати паску глазур’ю потрібно після того, як вона охолоне.

Традиційно, паски випікали в четвер, а їли в пасхальну неділю. Першу добу після випікання можна зберігати паски просто під рушником, потім – в холодильнику, упаковані в пакетах.

Рецепт паски. У чому секрет приготування смачної і пишної паски?

Якщо ви готуєтеся до світлого свята Великодня і задумалися, як приготувати паску, то зібрані рецепти вам допоможуть. У нашій країні пасху прийнято робити практично в кожній родині – це один з головних атрибутів свята. Рецепт паски  не викличе ніяких труднощів у приготуванні, серед яких легко знайти варіант на будь-який смак. Зробіть смачну і красиву паску на Великдень, порадуйте своїх рідних і близьких,

Паска – це особлива, святкова випічка, яка повинна бути красивою, смачною, ароматною, солодкою, неодмінно повітряною і легкою. Тісто має вийти здобним, пишним. Для цього використовуються дріжджі, як живі, так і сухі, яких потрібно брати з розрахунку трохи більше, ніж для звичайної випічки.

Паска, про приготування якої піде мова в рецепті, виходить дуже смачною, з тонким апельсиновим ароматом. Дотримуйтесь всіх рекомендацій даних в рецепті, і вона обов’язково вийде доброю.

Готуйте паску з добрими думками і гарним  настроєм – тоді вон буде справді смачною!

Компоненти:

Цукор – 200 г

Сметана – 120 мл

цукрова пудра – 150 г

вершкове масло – 100 г

молоко – 210 мл

апельсиновий сік – 70 мл

лікер (апельсиновий) – 20 мл

дріжджі (сухі) – 20 г

пшеничне борошно – 5 склянок

яйце – 3 шт + 1 білок

ванілін – 1 пакетик

рослинна олія –  2 ст. ложки

апельсини, (цедра)  – 2 ч. ложки

сіль – 1 ч. ложка.

лимонна кислота – 1 щіпка

Для опари розчинити дріжджі і 50 мл теплого молока або води, всипати 1 ч.ложку цукру, перемішати і залишити в теплі – підніметься «шапочка», після чого опару слід вилити в глибоку ємність і влити половину від залишеного молока, всипати 1/2 склянки борошна і замісити рідке тісто, якому потрібно буде дати час підійти – повинні з’явитися пухирці (через 40 хв – 1 годину).

У мисочку розбити яйця (1 білок залишити для глазурі), збовтати їх виделкою, щоб не збивати.

У опару, що підійшла (коли з’являться бульбашки) добавити цукор, цедру і апельсиновий сік, ванілін, тепле молоко, що залишилося, масло, сіль, перемішати.

Поступово підсипаючи просіяне борошно, замісити однорідне тісто, яке повинно вийти рідкуватим, м’яким.

Замішуйте тісто рукою близько 10 хв до гладкості, воно повинно відставати від миски і рук, потім залишити в теплі для підйому, накривши кришкою або рушником.

Можна добавляти в тісто сухофрукти, їх слід класти, коли тісто підніметься, після чого дати йому піднятися знову.

Викласти тісто, що піднялося в форми для пасок, знову дати піднятися, поставити в нагріту до 180 градусів духовку, запікати 40-50 хв до готовності.

Гарячі паски слід покрити глазур’ю: змішати цукрову пудру і один білок, збити до пишності, добавити лимонну кислоту, перемішати і змастити паски.

Дати глазурі підсохнути, потім паски можна подавати до столу.

Вдале приготування!

Із вказаної кількості продуктів виходить 3 великих паски.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *