Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Пустирник при вагітності за і проти

Пустирник при вагітності за і проти

Пустирник – цінна лікарська рослина, затребувана офіційної та народною медициною. Найчастіше рекомендується використовувати витяжки і настої Leonúrus для підвищення функціональності травного тракту, а також для поліпшення роботи серцево судинної системи і зниження артеріального тиску. Рослина володіє чудовими якостями, позитивно впливає на роботу нервової системи. От тільки чи можна застосовувати пустирник при вагітності?

Актуальне питання: чи можна пустирник при вагітності?

Дійсно, в деяких випадках гінекологи дозволяють жінкам у «цікавому» положенні приймати препарати з вмістом цілющої рослини. Як правило, показанням до цього стає недостатньо ефективний кровообіг, виражені напади нудоти, коліки у зоні живота, пов’язані з зайвим скупченням газів.

Також дана група препаратів нерідко призначається при гестозі і гіпертонусі матки. При цьому вид препарату і дозування прямо залежать від проблем і стану пацієнтки.

Тому бажано в обов’язковому порядку консультуватися з фахівцем, перш ніж приступати до прийому лікарських засобів або фіточаїв:

Наприклад, відвари рослини оптимальні для поліпшення функціональності нервової системи;

Таблетовані форми нерідко містять інші інгредієнти, які можуть бути небажаними елементами в період вагітності. Через це приймати їх дозволено виключно за рекомендацією лікаря;

Якщо необхідно зняти дратівливість і тривожний стан, а токсикоз не дозволяє пити настій пустирника, можна використовувати висушену траву, поклавши її на підвіконня або сховавши під подушку. Навіть запах Leonúrus має заспокійливу дію;

Настоянка собачої кропиви при вагітності часто протипоказана, оскільки містить спирт.

Чому екстракт або відвар пустирника дозволяє полегшити перебіг вагітності? Виявляється, нестабільний емоційний стан на ранніх термінах здатний привести до підвищення скоротливої діяльності м’язових тканин матки. Седативні якості рослини дозволяють знизити силу скорочень і зробити їх менш частими, що допомагає запобігти загрозі самовільного аборту.

Такий же ефект виробляють препарати пустирника на роботу серцево судинної системи. Вони швидко знімають судинні спазми і дають можливість нормалізувати число скорочень серця. Варто враховувати, що при цьому трохи знижується артеріальний тиск.

Дозування пустирника при вагітності

Майбутнім мамам рекомендується приймати відвари і фіточаї, приготовані на основі пустирника, протягом 30-ти днів.

Проте все залежить від особливостей стану жінки і нюансів перебігу вагітності:

Якщо лікар дозволив вживати при вагітності екстракт пустирника, випивають його по 15-20 крапель не частіше 3-4-х разів на день. Краще всього пити екстракт перед трапезою;

Таблетовану форму по 0,014 г використовують за годину до прийому їжі. Випивають в день 3-4 таблетки по одній за раз;

70% настоянку прописують рідко. Дозування в цьому випадку передбачає використання індивідуальної схеми;

У готові фармакологічні препарати можуть входити такі інгредієнти, як магній і вітамін В, що дозволяють посилити ефективність засобу;

Готові фіточаї заварюють по одному пакетику і випивають натщесерце.

Дана лікарськарослина має протипоказання до застосування і вживати її не рекомендується деяким групам людей.

Кому не можна вживати при вагітності пустирник: протипоказання

Перш за все, слід переконатися, що препарат не викликає алергії. Крім того, в список протипоказань входять:

гіпотонія;

низька частота серцевих скорочень;

гострий або хронічний гастрит;

запальний процес у жовчному міхурі;

виразка шлунка.

Також небажано приймати препарати пустирника, якщо вагітна жінка тривалий час перебуває під відкритими сонячними променями. Якщо присутнє одне з наведених протипоказань, краще використовувати інший седативний засіб для поліпшення стану в період вагітності.

Який засіб ефективніший при вагітності?

Неможливо визначити, наскільки ефективним буде той чи інший засіб, не знаючи точно про причини виниклого нездужання. Валеріанка зазвичай призначається при тахікардії, мігрені, безсонні, підвищеній збудливості і зниженні функціональності травного тракту.

Таблетована форма є найбільш кращою. Приймати таблетки слід, запиваючи водою, по 1-2 штуки 3-4 рази на день на підставі рекомендацій лікаря.

Настоянка валеріани, так як і пустирника, готується з використанням спирту. Тому призначається в крайніх випадках.

Способи приготування пустирника

Щоб зробити домашній засіб найбільш ефективним потрібно ретельно дотримуватися інструкції:

Для приготування відвару беруть 2-і столові ложки заздалегідь подрібненої трави і запарюють її склянкою скипілої води. Продовжують нагрівати відвар на водяній бані, не забуваючи помішувати. Через чверть години відвар необхідно відфільтрувати і добавити в нього заздалегідь прокип’ячену воду, доводячи об’єм до 200 мл;

Готовий пакетик з фіточаєм кладуть в чашку і запарюють 200 мл закипілої води. Чашку потрібно щільно закрити на 15-20 хвилин.

Використання пустирника в період вагітності здатне принести користь, якщо не займатися самолікуванням і ретельно виконувати всі поради лікаря.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *