Куркума
За допомогою цієї спеції ви отримаєте гарненький золотисто-жовтий колір. Добавте 20 г куркуми в один літр водички і варіть яйця в цій водичці протягом 10 хвилиночок.
Можна також покласти вже зварені яйця в гаряченьку водичку з 3 великими ложечками куркуми.
Бурячок
Рожеві великодні яйця: 4 скляночки нашаткованого бурячка залити 4 скляночками водичк, варити 35 хвилиночок, забарвлену водичку злити і замочити в ній яйця.
Для того щоб отримати варененькі яйця рожевенького кольору, потрібненько замочити їх з соком бурячка. Для більш яскравенького кольору прокип’яти яйця разом з цим овочем і дати настоятися пару годиночок.
Кора або гілки вишні
Червоний, червонувато-малиновнький – відвар кори вишні або гілок вишні.
Відварити кору або гілочки вишні, дати настоятися кілька годиночок (краще проварити і залишити на ніч), обов’язковенько процідити, варити в цьому настої яйця. Якщо відварчик кори вишні зробити слабеньким, відповідно яйця забарвляться в рожевенький відтіночок.
Чорний чай
Заваріть міцненький чорний чай і у вас вийдуть яйця коричневенького кольору.
Червонокачанна капусточка
Нашаткуйте два качана червонокачанної капусточки, добавте 5 великих ложчок білого оцту і залийте 1 л водиці. Дайте настоятися ніч, а на наступненький день можна замочити відварені яйця.
Виноградний сік
З темненьких сортів винограду видавіть сік або купіть його в магазині. Опустіть яйця в сік, розведений окропчиком, на кілька годиночок. В результаті вийде ніжно-фіолетовенький колір.
Кава
Кава подарує пасхальним яйцям світло-шоколадний відтіночок. Висипте у каструльку розчиннуа каву (на 1 яйце 1 малесеньку ложечку).
Залийте його невеличкою кількістю окропчику і варіть одну хвилиночку на невеличкому вогні. У гаряченьку каву покладіть яйця і залиште на 4-5 годиночок.
Кропива
Для отримання ніжно-зелененького кольору потрібненько використовувати кропивочку. Чим довше ви будете варити або тримати яйця у відварчику, тим більш насичененьким буде колір.
Зафарбуйте яйця натуральненькими барвничками. Це зовсім нескладненько і не шкідливенько для здоров’я.
Шпинат
Щоб отримати зелені крашанки: 4 скляночки шпинату залити 4 скляночками водички і варити 20 хвилиночок, забарвлену водичку злити і замочити в ній яйця.
Чорниця
Блакитно-сірі крашаночки: скляночкучорниці на 4 скляночки водички, варити 10 хвилиночок, процідити і в пофарбованої воді замочити яйця.
Паприка, морквяний сік
Помаранчеві крашанки: на 4 скляночки водички добавити 2 ложечки великі паприки, варити до отримання одно рідненького розчину, зняти з вогню, замочити яйця.
Замочити зварені гарячі яйця з морквяним соком з добавлянням куркуми (пропорції довільненькі й залежать від того, який відтіночок вам більше подобається).
Іншенькі природні барвники для виготовлення пасхальних яєць
Кориця, шкаралупа волоських горішків, заварений гібіскус / каркаде для різних відтіночків коричневого кольору.
Шафран, верхівки і бадилля моркви, шкірка цитрусових, насіння селери і укропчику, квітки кульбаби, пижма і золотарника, молоді пагони тополі, листя ревеню для різних відтіночків жовтенького кольору.
Мелений чилі для відтінків оранжевого
Квіточки фіалок і братків, ожина і чорна смородина для фіолетового
Свіженька трава, злегка пасерований шпинат для зеленого
Полуниця для ніжненького теплого рожевенького.
Природні барвники для виготовлення пасхальних яєць. Як пофарбувати яйця
Пропонуємо прості і корисні поради,як використовувати природні барвники для виготовлення пасхальних яєць, завдяки яким колір шкаралупи буде рівномірненьким і більш насиченим.
Після вилучення вже пофарбованих яєць з ємності, де вони варилися, яйця не можна терти рушничком із зусиллям. Їх слід промити, потримавши під струменем тепленької водички, і акуратненько просушити серветочкою або паперовим рушничком.
Щоб яйця не розтріскувалися при фарбуванні, вони не повинні бути холодненькими (з холодильничка), їх слід кілька годиночок потримати при кімнатненькій температурі і перед фарбуванням вимити в тепленькій водичці.
Краще відварювати яйця в товстостінному сотейнику – це вбереже яйця від розтріскування. Яйця слід повільненько довести до кипіння і далі варити при мінімальненькому кипінні.
Якщо після фарбуваннячка поставити яйця в цьому ж відварчику на всю ніч в холодильничок, то забарвлення шкаралупки буде більш яскравеньким.