Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Причини та засоби від прищів при вагітності

Причини та засоби від прищів при вагітності

Про зміни в організмі майбутньої мами знають усі. Змінюється самопочуття і настрій, постава, смак, зовнішній вигляд. На жаль, не завжди зміни приносять позитивні емоції. 1-й і 2-й триместри нерідко супроводжуються таким неприємним явищем, як прищі. Як говорить народна прикмета, це вірний «симптом» того, що на світ з’явиться маленька принцеса. Правда, з медициною вона не має нічого спільного.

Причини прищів при вагітності

Як відомо, при вагітності в жіночому організмі починається потужна гормональна перебудова, посилюється кровообіг і обмін речовин, змінюється стан всіх шкірних покривів. Внаслідок підвищення жирності шкіри (в особливій мірі це стосується себорейних зон), різко підвищується чутливість шкіри до УФ-опромінення. Проявляються судинні зірочки, посилюється пігментація, іноді відбувається формування невусів. Для жінок, схильних до утворення акне, в цей період захворювання посилюється. Найпроблемніші періоди – 4-8 тижнів і 13-20 тижнів. Правда, деякі майбутні мами стикаються з акне вперше.

Основними причинами появи акне є:

Підвищення рівня тестостерону (стимулює вироблення шкірного жиру).
Непрямий вплив стресу на жировідділення.
2-е підвищення вироблення тестостерону (13-20 тиждень) і посилення кровообігу. Як наслідок – більш динамічна еволюція запальних елементів, значна ексудація.
Відмова від оральних комбінованих контрацептивів.
Припинення будь-якої терапії в зовнішньому лікуванні акне.
Вироблення прогестерону. Він не тільки працює на збереження вагітності, але і підсилює вироблення шкірного жиру.
Використання косметики без вибору типу шкіри («що попалося, ну й добре»).
Неправильне харчування і хвороби ШКТ.
Порушення правил особистої гігієни.
Алергічна реакція на прийом вітамінів або тканини з синтетики.
Можливі захворювання печінки.
Дефіцит вітамінів.

Варто сказати, що тип шкіри не має значення для появи акне у майбутньої мами.

Як позбутися прищів при вагітності – поради дерматолога по догляду за обличчям вагітній жінці

На жаль, вплинути на зміни гормонального загального фону майбутня мама не зможе. Та й не можна цього робити без вказівки лікаря. Тому боротьбу з прищами доведеться відкласти на «після пологів». Але це не означає, що зовсім нічого зробити не можна. Як позбутися прищів майбутній мамі – що радять косметологи?

Для лікування акне або хоча б зниження їх інтенсивності показано наступне:
Застосування масок на основі глини, фруктів, овочів та інших натуральних компонентів.
Фруктові пілінги.
Використання трав’яних відварів, заморожених в кубики – для звуження пор, заспокоєння шкіри.
Гігієнічні процедури – 2-3 р / день з усуненням надлишку шкірного жиру без пересушування шкіри. Очищення шкіри здійснюють за допомогою спеціальних засобів, дозволених при вагітності.
Прийом вітамінів за призначенням гінеколога.
Використання легких і не жирних зволожуючих кремів.
Правильний вибір косметики – тільки безпечних і максимально щадних для шкіри. Бажано натуральних.
При використанні тонального крему – тільки некомедонний і гіпоалергенний і на короткий час.
Правильне харчування. Тобто, кисломолочні продукти і, традиційно, овочі / фрукти, каші в раціоні. Повна відмова від смаженого / копченого, від шоколаду та інших солодощів.
Профілактика закрепів.
Прийом достатньої кількості рідини (якщо немає набряклості та ін.).
Засоби для вмивання – без гормонів, спирту та ароматизаторів.
Дбайливе умивання – без механічних подразників (пілінгів, мочалок та ін.).

І, звичайно, відвідування дерматолога. Він зможе індивідуально підібрати лікування, виходячи з тяжкості випадку і з урахуванням вагітності.

Бензпечні народні засоби  від прищів при вагітності

Для майбутніх мам підхід до лікування акне повинен бути вкрай уважним і обережним. Не можна бездумно використовувати навіть традиційно прийняті для лікування захворювання засоби, а будь-якому «самопризначенні» повинна передувати консультація у лікаря.

Однозначно протипоказані для майбутньої мами:

Такі компоненти в препаратах, як стероїди, антибіотики і пероксид бензолу (це 99 відсотків усіх лосьйонів і гелів від акне).
Роаккутан і Аккутан (ведуть до пороків розвитку у плода).
Антибіотики – тетрациклін, міноціклін і доксициклін (здатні привести до аномалій кісток / зубів у плода).
Саліцилова кислота (вона порушує функції кровоносної системи плода).
Ретиноїди (похідні вітаміну А) у складі препаратів (вони викликають розвиток патологій у плода).
Ізотретиноїн у складі засобів (компонент викликає пороки розвитку у плода).

Також заборонені:

Фототерапія або лазерне лікування.
Чистка обличчя (больовий фактор).
Хімічні пілінги, скраби з відлущуючою дією.
Видавлювання прищів.

А чим же лікуватися? Чудо-засобів, звичайно, не існує, але за допомогою народних рецептів можна хоча б знизити інтенсивність захворювання. Головні правила – грамотне застосування засобу та використання протягом довгого часу.

Безпчні народні рецепти від акне для майбутніх мам:

Фіто-маска з ромашки з календулою.

Заварюємо рослини в рівних пропорціях (по 1 ч / л на склянку), настоюємо 10-15 хвилин і наносимо застиглу трав’яну кашку на обличчя. Лежати слід близько 20 хвилин. Завдяки фітонцидам рослин, ліквідуються бактерії, що сприяють появі вугрового висипу.

Не поспішайте виливати відвар вищеописаного засобу! Добавляємо в нього (остудити спочатку) 2 потовчених таблетки фурациліну і розмішуємо. Таку суміш потрібно нанести на обличчя і залишити на всю ніч. При регулярному застосуванні шкіра набуває більш здорового вигляду.

Мед з корицею.

Змішуємо перед сном по ложці – кориці (порошок) і меду (квітковий). Точково наносимо дану масу на ділянки скупчення прищів, залишаємо маску на ніч, з ранку змиваємо.

Пінна маска.

Головний компонент – розливне пиво. Тільки «живе» – зараз знайти його не складно. На обличчя наносять саму піну і залишають на 20 хвилин.

Хрін в яблуках.

Змішуємо натертий хрін з натертим кислим яблуком (рівні пропорції), наносимо в якості маски на обличчя, далі релакс на 30 хвилин. Змиваємо водою. Маску використовуємо щодня протягом 2 тижнів.

Гарбуз.

Цей метод забирає буквально пару хвилин в день. Достатньо лише мати в холодильнику гарбуз (сирий). 2-3 рази на день слід відрізати від овоча кубик і протирати шкіру. Зріз повинен бути свіжим! Не ріжте гарбуз на кубики заздалегідь.

Столітник. Універсальний засіб.

Подрібнюємо його до кашки (тільки листя), заливаємо водичкою 1 до 5, кип’ятимо на водяній бані. Виходить лосьйон, який використовують навіть для запущених випадків акне.

Муміє з медом.

Готуємо маску наступним чином: в ложці кип’яченої води розчиняємо близько 10 г муміє. Розмішуємо 2 ч / л л. меду на водяній бані і добавляємо до вже розведеного муміє. Після нанесення маски чекаємо 25 хвилин і змиваємо.

Якщо нічого так і не допомогло, не поспішайте засмучуватися – прищі пройдуть після 1-го триместру. Можуть, звичайно, затриматися і на всю вагітність – це залежить від вашого харчування, спадковості і схильності, тому при наявності таких факторів ризику будьте уважні до свого способу життя і педантичні в догляді за шкірою.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *