Згідно зі статистикою, у 40% людей у віці від 30 до 35 років починає сивіти волосся. На жаль, від сивини не застрахований ніхто, адже причини її появи можуть бути найрізноманітніші – від генетичної схильності до порушення роботи внутрішніх органів і впливу ультрафіолетових променів. Виявивши на своїй голові сиве волосся, не варто впадати в паніку, все можна виправити. Далі дізнаєтесь про те, чому з’являється посивіле волосся, про усунення сивини і чи можливо запобігти посивінню волосся.
Усунення сивини: причини появи
Генетика. Зазвичай причиною сивини є спадковість. Так, більш ніж у 50% випадків волосся починає сивіти в ранньому віці саме через цей чинник.
Холод. Відмовляючись від головних уборів в холодну пору року, Ви не тільки ризикуєте застудитися, а й посивіти завчасно.
Брак вітаміну В12, що підсилює синтез білків і сприяє їх накопиченню. Завдяки білкам забезпечується ріст волосся і утримування меланіну в цибулині волосся.
Меланіни – природні темні пігменти, які містяться у волоссі, шкірі, райдужній оболонці ока. Визначають забарвлення шкіри і волосся.
Стрес. Часто причиною появи сивини є сильне емоційне потрясіння або важка психологічна травма. З тривалим стресовим станом організмом витрачається велика кількість вірусів і вітамінів, що згубно позначається не тільки на кольорі волосся, а й на всьому організмі.
Часте фарбування. Такі мікроелементи, як ацетілтетраметіл-тетралін і парафенілендіамін, що містяться у фарбі для волосся, завдають шкоди шкірі голови і призводять до появи сивини.
Призвести до появи сивого волосся можуть також такі захворювання як залізодефіцитна анемія і гіперфункція щитовидної залози. Щитовидною залозою виробляються гормони, що відповідають за структуру і пігментацію волосся.
Термічні ушкодження. При регулярному використанні утюжків, фенів і плойок призводить до появи сивини.
У жінок можуть почати сивіти волосся через дизфункції гормонів. У цьому випадку варто звернутися за допомогою до гінеколога-ендокринолога.
Старіння. З віком меланоцитами виробляється менше пігменту. Коли меланоцити припиняють виробляти нові пігменти, волосся втрачають свій колір.
Якщо у Вас з’явилася сивина – не варто думати, що від цього недоліку неможливо позбутися. Існує кілька методів усунення сивини, про які далі піде мова.
Усунення сивини
Ліки від сивини здатні лише уповільнити або зупинити на якийсь термін природний процес відмирання меланоцитів.
Перед тим як приступити до лікування, потрібно здати аналіз крові для перевірки загального стану організму і волосся, завдяки чому лікар-трихолог зможе вибрати правильне усунення сивини. Курс лікування передбачає прийом омолоджуючих і загальнозміцнюючих препаратів – комплексів вітамінів, ін’єкцій, лікувальних шампунів.
Результати лікування сивого волосся залежать від індивідуальних показників – супутніх захворювань, стану нервової системи і того, наскільки точно пацієнт дотримувався програми. За рекомендацією лікаря основний курс може підтримуватися салонними процедурами або домашніми народними засобами.
Причини появи та усунення сивини в салоні
Головною метою лікувальної програми для сивого волосся є їх активне живлення, завдяки якому продовжується життя меланоцитів і зберігається колір локонів. При підборі лікувальних процедур фахівці в першу чергу керуються індивідуальними особливостями організму пацієнта.
Лазеротерапія. Види лазерів, що використовуються з метою усунення сивини, надають м’який вплив на шкіру голови і структуру волосся. Під впливом променя зростання меланоцитів активізується, насичення киснем фолікул, посилення кровообігу і відновлення клітинних мембран. Така процедура не має побічних ефектів і вважається найрезультативнішим і безболісним методом усунення сивини.
Мезотерапія. Лікувальні коктейлі, насичені великою кількістю мікроелементів, ін’єкційно вводяться під шкіру голови. Така процедура протипоказана при вагітності, лактації, алергії, прийомі деяких препаратів, онкологічних захворюваннях, дерматозі, наявності кардіостимулятора, гемофілії, загостренні герпесу, захворюванні нирок, епілепсії і психічних розладах.
Ультразвук. Під впливом ультразвуку меланоцити продовжують активно функціонувати і виробляти меланін в достатніх кількостях.
Однією з найпоширеніших причин сивини є дефіцит деяких вітамінів і мікроелементів, тому уникнути появи сивого волосся можливо, переглянувши свій раціон, який стоїть збагатити фолієвою кислотою, міддю, залізом, вітамінами групи В, селеном і цинком.
Причини появи та усунення сивини: продукти, в яких містяться такі елементи:
вітаміни групи В містяться в горосі, гречці, вівсянці, дріжджах, печінці, нирках, жирній свинині, сухому знежиреному молоці, горіхах, чаї, часнику, шпинаті, томатній пасті;
продукти, багаті міддю: мак, кунжут, горіхи, гарбузове насіння, висівки, овес, ячмінь, гречка, бараняча печінка;
фолієва кислота міститься в печінці тріски, шпинаті, волоських горіхах;
сочевиця, пшоно, телятина, свинина, морепродукти, какао, ячмінь і овес містять цинк;
залізо у великих кількостях міститься в пшоні, рисових висівках, соєвому борошні, кунжуті, какао, бобових;
продукти, багаті селеном: камбала, вугор, хліб грубого помелу, курячі яйця, свиняча печінка.
Не висмикувати сиві волоски, адже на місці вирваного волосся все одно виросте сиве, так ви лише пошкодите ніжний фолікул шкіри голови, що може призвести до потрапляння деяких інфекцій, а також втрати волосся. Якщо Вас турбує раптова поява сивини, зверніться до фахівця, який призначить відповідне лікування.