Home / Твоя краса / Обличчя / Причини чорного нальоту на зубах і способи його усунення

Причини чорного нальоту на зубах і способи його усунення

Однією з проблем багатьох людей є наявність на зубах чорного нальоту. Незважаючи на правильний догляд за ротовою порожниною, з цим може зіткнутися кожен. Чому ж починають чорніти зуби і що можна зробити в такій ситуації?

Причини, через які на зубах виникає чорний наліт у дорослих

Існує багато причин виникнення такого дефекту.

Причини чорного нальоту на зубах і способи його усуненняНайбільш часто це:  надмірне вживання кави і куріння – почорніння в результаті накопичення нікотинових смол і фарбувальних речовин;
тривале вживання антибактеріальних засобів, особливо тетрацикліну і його аналогів; захворювання печінки, селезінки, абсцеси, вірусні інфекції з ускладненим перебігом (чорний наліт на зубах виникає на їх внутрішній стороні);   патології жовчовивідних шляхів; ендокринологічні та обмінні порушення; глистяні і паразитарні інвазії; постійні запори; результат тривалої роботи на металургійному підприємстві.

Причини чорноти зубів у дітей і методи боротьби з ним

Перераховані вище причини ставляться до проблем дорослих, чому ж може з’являтися чорний наліт на дитячих зубах? Найбільш часто таке явище можливо при дизбактеріозі. Але панікувати у цьому випадку не варто, так як нормальна мікрофлора в кишечнику малюка закінчує формуватися тільки до трирічного віку. І такий наліт, швидше за все, з часом зникне самостійно.

Але існують й інші причини такого стану зубів у дітей:

дефіцит кальцію в організмі, що росте (підтвердити це допоможуть лабораторні аналізи);
спадкова схильність – наявність такої ж проблеми в дитячому віці у батьків дитини;
переважання в харчовому раціоні їжі з надмірним вмістом цукру;
прогресування карієсу;
вживання залізовмісних препаратів;
наліт Прістлі – виникає в процесі життєдіяльності пігментоутворюючих бактерій – частини нормальної мікрофлори ротової порожнини. У цьому випадку виникає чорний наліт на молочних зубах, на постійні зуби бактерії практично не переходять і зникають з віком.

Наявність чорного нальоту на зубах дитини лякає багатьох батьків. Адже його видалити ніяк не можна. Щоб запобігти розвитку такої патології, потрібно з раннього віку вчити малюка регулярно чистити зубки: спочатку водичкою, а коли йому виповниться 3 роки – дитячою зубною пастою.

З часом намагайтеся відучити своє чадо пити вночі молоко або чай, навчіть його їсти в денний час. Якомога раніше подалі приберіть соски і пустушки, адже саме вони сприяють «пляшковому карієсу». Протягом дня давайте малюкові тверді овочі і фрукти.

Але якщо такий наліт вже з’явився на зубах вашої дитини, ні в якому разі не панікуйте. Спочатку обстежте його.

Якщо у малюка немає ніякої хронічної патології, наступним кроком буде візит до стоматолога, який може вам порадити спеціальну зміцнюючу зубну маску, яка містить кальцій і фосфор. Але в більшості випадків чорний наліт зникає самостійно в міру дорослішання дитини.

Як боротися з чорним нальотом на зубах

Позбутися повністю від такої неприємної проблеми, як чорний наліт неможливо в домашніх умовах. Навіть найкращі щітки і зубні пасти не зможуть повернути вашим зубам колишній вигляд. Найкраще рішення в цьому випадку, здавалося б, – візит до стоматолога.

Однак якщо з’явився чорний наліт на зубах, першим кроком має бути ретельне всебічне обстеження, яке допоможе з’ясувати першопричину цієї патології.

У тому випадку, якщо виявлено те чи інше захворювання, спочатку необхідно його лікування, в процесі якого наліт, як один із симптомів, зникне самостійно. І тільки після цього можна вдаватися до всіляких стоматологічних процедур очищення, якщо сліди від нальоту все ж залишилися в ротовій порожнині.

Але чи справді багато таких процедур? Стоматологи можуть вам порадити відбілити зуби і провести їх хімічну чистку. Але в цьому випадку ви зможете отримати тільки тимчасовий ефект. Найкращим методом лікування чорного зубного нальоту є використання лазерного променя.

Дуже часто чорний зубний наліт у багатьох людей викликає комплекс неповноцінності. Адже зникає естетичність посмішки, внаслідок чого пропадає комунікабельність і товариськість. Така людина замикається в собі, ховає свої зуби, у нього виникає закомплексованість.

Щоб запобігти такому стану, правильно доглядайте за зубами і вчасно звертайтеся до фахівців за допомогою. І тоді ви зможете повноцінно сміятися, посміхатися і радіти життю!


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *