На жаль, красивими і міцними нігтиками може похвалитися не кожна з жінок.
Нестача вітамінів, особливості організму і багато інших чинників сприяють тому, що нігті стають ламкими, хворіють і виглядають, скажімо м’яко, непривабливо. І якщо у випадку ламких нігтів на руках можна скористатися процедурою нарощування, то коли ніготь на нозі втрачено внаслідок специфічного захворювання або після його травмування, то тут допоможе тільки протезування нігтів. Що це за процедура і кому показано протезування нігтів – розповімо далі.
Що таке протезування нігтів?
Протезування нігтів – процедура по установці штучних нігтів або частини нігтя, а також зміцнення пошкоджених нігтьових пластин після травм за допомогою супутніх матеріалів. Протезування нігтів дозволяє вирішити не тільки естетичну проблему, а й багато інших, більш серйозних.
Чим відрізняється протезування від нарощування нігтів?
Однак почнемо ми з того, що на відміну від нарощування для протезування нігтів на ногах використовують інші матеріали. Справа в те, що акрил і гель – занадто жорсткий матеріал, який не можна використовувати на пошкодженій нігтьовій пластині. Для протезування нігтів використовують акріли і гелі, до складу яких водять обов’язково пластифікатори, що сприяють підвищенню гнучкості і міцності нігтя. Більш того, в матеріалі для протезування присутні протигрибкові компоненти, які мають лікувальну властивість.
Ще однією відмінністю протезування нігтів від нарощування є методика проведення процедури. Оскільки на стопах людини знаходиться набагато більше патогенних організмів, ніж на руках, то фахівець при протезуванні використовує лише металеві шпателі і одноразові матеріали. Ну, а так як протезування нігтів – це медичне втручання, то у нього існує ряд свідчень і протипоказань.
Кому показано протезування нігтів?
Показаннями до протезування нігтів є такі стани:
деформація нігтя внаслідок травми;
врослий ніготь (носіння протеза допомагає створити нормальний тиск на нігтьове ложе і уникнути деформації відростаючого нігтя);
онихорексис – захворювання, яке призводить до поздовжнього розщеплення нігтьової пластини. Цей дефект викликає хворобливі відчуття при носінні взуття, а лікування захворювання не завжди забезпечує позитивні результати;
оніхошізіс – захворювання, яке характеризується відшаруванням пластини;
розшарування м’яких, скручуєчих або ламких нігтів;
оніхогріфоза – захворювання, яке призводить до розростання і потовщення поверхні нігтя;
відновлення нігтів, уражених грибковою інфекцією.
Кому протипоказано протезування нігтів?
Протипоказаннями до протезування нігтів є: відкриті рани і пошкодження нігтьового ложа; запалення навколонігтьових валиків; цукровий діабет; псоріаз.
Як бачите, протипоказань не так вже й багато, однак ігнорувати їх не варто.
Як доглядають за протезованими нігтями?
При носінні протеза важливо відзначити, що яким би міцним і стабільним він не був, носити вузьке взуття і створювати надмірний тиск на протез не можна. Це призведе до деформації протеза, до того ж велика ймовірність пошкодження нігтя і збільшення термінів лікування.
Підсумувавши, можна зробити висновок, що протезування нігтів – порятунок для тих людей, які страждають від обламаних і розслоюваних, а також пошкоджених грибком нігтів. Тому якщо ви хочете повернути нігтикам красу і здоров’я, а собі впевненість, то проконсультуйтеся з лікарем щодо протезування нігтів!