В першу чергу це зацікавить власниць шкіри жирного та комбінованого типів, на якій найчастіше з’являються ці неприємні білі підшкірні вузлики-крупинки.
Причини виникнення просянок на шкірі обличчя:
неправильне, нерегулярне очищення шкіри;
часте використання у догляді за шкірою обличчя різних спиртовмісних засобів (лосьйонів);
застій шкірного жиру в протоках сальних залоз, пов’язаний зі зміною властивостей самого секрету (що може бути викликано стресами, депресією, порушеннями гормонального фону);
велика кількість в раціоні солодощів, випічки, борошняних виробів.
Якась одна з цих причин або їх комплекс викликає формування в протоці сальної залози просянки – підшкірного скупчення шкірного жиру. Як правило, просянки не викликають особливого дискомфорту, так як вони не запалюються, не болять. Ось тільки виникають на таких ділянках обличчя як лоб, підборіддя, крила носа.
Та й головна проблема – видалення просянок – дається не так просто, тому що спроба видавити їх так, як звичайні прищики не тільки не вийде, але і може привести до таких сумних наслідків, як поява рубців і шрамів. Тому пропонуємо для цього перевірені домашні методи – відмінну альтернативу салонним процедурам.
Отже, просянки на обличчі: як позбавитися?
Для видалення просянок спочатку необхідно підготувати шкіру обличчя. З цією метою проводять скрабування однією із сумішей:
столову ложку морської солі змішують зі столовою ложкою меду;
перемішують у співвідношенні 1: 1 харчову соду з сіллю.
Таким домашнім скрабом м’яко масажують шкіру 3 – 5 хвилин, вмиваються теплою водою.
Другий етап: парова ванночка. Для неї підійде як проста вода, так і настої ромашки або липи.Розчин готують з розрахунку 2 – 3 столових ложки трав на 1 літр води, кип’ятять 10 хвилин і трохи остуджують. Далі достатньо 10 – 15 хвилин над такою ванною, сховавшись рушником, щоб пори розкрилися, і видалити просянки було легко і безболісно.
Третій крок: дезинфекція. Шкіру протирають ватним диском, змоченим в 3% розчині перекису водню або спирті.
І безпосередньо видалення просянки: для цього її точно по центру проколюють стерильною голкою і легким натиском видавлюють. Шкіру знову протирають спиртом або перекисом.
Маски, які допомагають боротися з цією проблемою:
змішують 2 столових ложкий меду з 1 столовою ложкою вівсяної муки, намащують тонким шаром на шкіру і масажують, занурюючи пальці в теплу воду;
на дрібну тертку натирають свіжий огірок і отриману кашку змішують із 1 ст. л. сиру, маску наносять на 10 хвилин, змивають прохолодною водою;
відварюють картоплю в мундирі, розминають столову ложку із 1 ст. л. сметани і 1 ч. л. меду, маску наносять точково на просянки на 15 хвилин.
Таким чином, при належному і дбайливому догляду можна в домашніх умовах позбутися просянок. Однак якщо вони з’являються дуже важливо скорегувати і харчування, і спосіб життя.