Home / Активний спосіб життя / Фітнес / Простріл в попереку, шиї, під лопаткою: а якщо винен фітнес?

Простріл в попереку, шиї, під лопаткою: а якщо винен фітнес?

Іноді розмовні назви хвороб характеризують їх набагато краще, ніж наукові визначення. Мало, хто з нас знає, що таке люмбаго або дорсаго. А от про простріл в попереку, скажімо, відомо, кожному. Давайте розберемо, які частини тіла найчастіше страждають від прострілів і коли ця проблема пов’язана з фітнесом.

Люмбаго (простріл в попереку)

Його симптом – гостра, наростаюча однобічна біль, яка практично не дає рухатися. Будь-яка спроба поміняти положення тіла погіршує ситуацію. Кожен чих або сміх (спровокований друзями, які стараються відволікти вас) теж викликає біль.

Простріл в попереку відбувається при стисненні корінців крижового або поперекового відділу хребта. Він може виникнути, наприклад, через остеохондроз (при цьому захворюванні порушуються амортизаційні властивості міжхребцевих дисків). При вагітності (внаслідок зсуву центру тяжіння тіла збільшується осьове навантаження на хребет), гіподинамії (привіт, любителі полежати на дивані!), надмірній вазі (відклади плюшку, швидко!) і незручного взуття на високих підборах (модниці, задумайтеся!). Також до причин виникнення люмбаго можна віднести розтягнення зв’язок хребта і переохолодження.

Любителів активних тренувань простріл в попереку може наздогнати під час різкого руху, розвороту або підйому великої ваги. Постраждалий відчуває гострий біль в попереку, який часом віддає в заднє стегно і сідницю, і не може рухатися. Якщо ви займалися в залі, спробуйте дійти (доповзти) до найближчого турніка. І повисіти на руках якийсь час, щоб м’язи спини розслабилися. Можете виконати в такому положенні декілька поворотів вправо і вліво. Коли біль вщухне, вирушайте додому. І починайте планувати свій візит до невролога або ортопеда.

Залишати ситуацію як є не можна: якщо не вживати ніяких дій, через 2-3 тижні почне розвиватися хронічний больовий синдром, позбутися якого набагато складніше. Займатися самолікуванням теж не потрібно.

Єдине, що можна зробити самому, – це перейти на постільний режим, причому лежати на жорсткій поверхні. Якщо любите спати на животі – підкладають під нього подушку. Якщо на спині – зігніть ноги і покладіть подушку під коліна. Приймайте будь-яке положення, в якому біль зменшиться. Це дозволить розслабитися м’язам спини. Також можете намазати болючу ділянку «Вольтареном» або іншими знеболюючими і розігріваючими мазями.

Простріл у шиї

Найчастіше простріл у шиї – це сигнал про наявність в шийному відділі хребта остеохондрозу, який виникає через відкладення солей кальцію на хребцях, або гриж. І фітнес тут абсолютно ні при чому.

Щоб полегшити свою долю, уникайте різких рухів головою. Якщо ваша робота пов’язана з сидінням за комп’ютером або читанням чого-небудь, не підкидайте голову різко, не робіть різких поворотів в сторони.

Біль під лопаткою

У прострілів такого роду є безліч причин, на яке може вказувати і положення больової точки. Якщо неприємні відчуття виникають під правою лопаткою, то їх джерело нерідко виявляється від неї далеко. Біль передається під лопатку по нервових закінченнях – так організм сигналізує про якісь серйозні проблеми.

Серед інших причин (остеохондроз, коліки і навіть панкреатит) можна виділити травму трапецієподібного м’язу, грудний простріл (дорсаго), який виникає від довгого сидіння в незручній позі. А також міжреберної невралгії, що виникає знову ж через різкий поворот або підйом тягарів. Причому це може статися навіть у тому випадку, якщо ви вже працювали з такою вагою раніше. Так що не потрібно зловживати роботою з максимальною вагою.

Біль з лівого боку теж може виникати з багатьох причин: від остеохондрозу до проблем із серцем та іншими органами.

Краще лікування будь-яких хвороб, як відомо, профілактика. Розтягуйте м’язи спини і хребет після кожного тренування. Не шкодуйте часу на те, щоб висіти на турніку кожну вільну хвилину. Складаючи тренувальні програми, не зловживайте вправами в положенні стоячи, знижуйте осьове навантаження на хребет.

Намагайтеся не носити на одному плечі сумку, краще почати ходити з рюкзаком, надягаючи його на два плеча. Займайтеся такими видами фітнесу, які рівномірно навантажують обидві сторони тіла і не допускайте перекосу. Плавайте – у воді м’язи більше розслабляються. Приділяйте увагу вправам на корекцію постави. А головне – поменше стресу! Тоді ваш розум і тіло (включаючи м’язи) будуть спокійні.


Check Also

Тай-бо. Мегапопулярні тренування з чудовим результатом

Тай-бо – це фітнес-програма, що набула шаленої популярності в цілому світі, а зараз впевнено завойовує …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *