Home / Здоров'я / Про їжу під час посту та як правильно виходити з посту

Про їжу під час посту та як правильно виходити з посту

Кінець зими і початок весни – час Великого посту у православних християн – найголовнішого, довгого і суворого. Триває він цілих сім тижнів, які називаються седмицями. І дотримуватися посту дуже не легко, особливо, з незвички. Ніде правди діти, багато з нас – великі грішники, і не можуть відмовити собі навіть в зовсім маленькому задоволенні.  Про їжу під час посту  піде мова в цій статті.

Про їжу під час посту – що не можна їсти

Про їжу під час посту та як правильно виходити з посту

Якщо ви тримаєте піст в їжі перший раз, то можуть початися такі проблеми, як постійне відчуття голоду, метеоризм через велику кількість овочів в раціоні, закреп або діарея, інші неприємності з ШКТ, занепад сил і, найголовніше, поганий настрій. Адже обмежувати себе в чомусь дуже важко морально, а коли чогось не можна, це хочеться більше в рази.Тому священики часто кажуть, що іноді краще з’їсти м’ясо, ніж почати “їсти” своїх близьких. Великий Піст, якщо розглядати його тільки, як обмеження в їжі, ідеально розрахований для очищення організму і додання йому сил на весь наступний рік. Щоб підготуватися до зачаття здорових дітей і весняного посівного сезону.

В першу чергу, не можна їсти тваринну їжу – скоромні продукти. це:

всі види м’яса

молочко і молочні продукти

вершкове масло

яйця

рибу (Дозволяється в Благовіщення Пресвятої Богородиці (якщо не збігається зі Страсною седмицею) і у Вербну неділю)

здобну випічку та білий хліб

Всі ці продукти не можна їсти не тільки в чистому вигляді, але і в складі різних страв, наприклад, цукерок і тістечок. Тому уважно дивіться на склад магазинних частувань.

Також заборонений алкоголь, але є дні, в які його можна вживати в розумних кількостях для підняття життєвого тонусу. Це повинно бути якісне виноградне вино.

Про їжу під час посту по тижнях і днях

Харчування під час посту ділиться на наступні дні в прийнятті їжі:

Суха їжа – рослинна їжа, приготована без вогня і олії і непідігрітого питва. Пити слід водичку. Випадають такі дні на понеділки, середи і п’ятниці, які є пісними і в звичайний час. Практикується в основному у ченців та черниць.

гаряча (варена) їжа без олії – страви варені, тушковані, запечені, смажені на сухій сковороді. Свіжі овочі та фрукти також можна і потрібно їсти.

варена їжа з олією – обсмажування на рослинній олії допускається у вихідні дні, разом з виноградним вином (не більше 200 мл).

Також є дні, під час яких не можна нічого їсти взагалі. Вони припадають на першу і останню седмиці Великого посту, які вважаються особливо суворими.

Про їжу під час посту по тижнях

  1. Перша седмиця. Про їжу під час посту суворого у понеділок – не їдять нічого взагалі. У вівторок можна їсти хліб з сіллю і водичкою (квасом, чаєм). Середа, четвер, п’ятниця, субота – суха їжа.
  2. Друга – шоста седмиця. Харчування приблизно однакове: понеділок, середа і п’ятниця – суха їжа, у вівторок і четвер – гаряча їжа без олії, субота та неділя – страви, приготовані на олії і трохи вина. На цей період трапляються рибні дні і день з ікрою.
  3. Страсна седмиця. З понеділка по середу – сира їжа, четвер – для мирян дозволяється гаряча їжа без олії. У п’ятницю суха їжа після виносу Плащаниці. У суботу можна вживати гаряче з рослинною олією.
Про їжу під час посту  – як правильно харчуватися

Обмежувати себе в їжі, якщо ви ніколи не постили, потрібно в міру, щоб не нашкодити собі. Різка зміна в раціоні може погано відбитися на здоров’ї.

І починати підготовку слід заздалегідь. Не дарма ж існують протягом року пісні дні – понеділок, середа, п’ятниця та інші, не такі суворі і тривалі пости.

Про їжу під час посту – кому можна не дотримуватися посту?

Строгий піст протипоказаний вагітним і годуючим жінкам, хворим і важко працюючим людям. Особливо лікарі не рекомендують постити при проблемах з тиском, серцем і ШКТ.

Якщо про їжу під час посту, то з медичної точки зору  небажані серйозні обмеження діткам до 14 рочків, людям, які ведуть активний спосіб життя і проживають в північних умовах.

Про їжу під час посту – що можна їсти

Не потрібно думати, що піст – це голод. До вашого столу припадуть фрукти і овочі, сухофрукти, маринади і соління (капуста, огірки, помідори, гриби), гриби, горіхи, мед, чорний і зерновий хліб, сухарі і сушки, бобові, різні крупи. І смачних страв з них можна приготувати, повірте, чимало.

Недолік тваринного білка заповнюється білками рослинними. Це гриби, соя, квасоля, горох, сочевиця та інші продукти. Багато цінних жирів в горіхах. Звичні солодощі відмінно замінюють родзинки, курага, чорнослив, фініки, сушений інжир та інші висушені фрукти, а також варення.

У рослинних продуктах багато різних вітамінів, мінеральних речовин, клітковини, яка допомагає травленню.

Про їжу під час посту  завдяки якій можете приємно схуднути, з користю для здоров’я. За ці дні нормалізується обмін речовин, поліпшується кровообіг, організм в цілому омолоджується. Вегатеріанська дієта на короткий термін навіть підвищує розумові здібності.

З поста потрібно правильно вийти.

Про їжу під час посту – як правильно вийти з посту

Не поспішайте разом налягати на м’ясні делікатеси, жирні та солодкі страви. Дайте організму перебудуватися на новий лад. Для того, щоб розпоститися, вистачить пари яєць, шматочка сирної паски і паски.

Постарайтеся в перші 3-4 дні після посту не вживати жирну рибу, сало, копченості, жирні вершки, тістечка і торти з масляним кремом, чіпси, газовані напої. Якщо все-таки дуже хочеться смачно і щільно попоїсти, випийте перед їжею таблетку Мезиму з ферментами, що поліпшують травлення.

Бурхливий бенкет після тривалого утримання може привести до неприємних наслідків, загострення або навіть появи хронічних захворювань.

За 40 днів жорсткої дієти організм звик до вироблення ферментів підшлункової залози, які сприяють перетравленню рослинного білка і клітковини, крохмалю.

У пісної їжі повністю відсутні продукти тваринного походження, тому вироблення ферментів, необхідних для їх перетравлення, призупиняється.

Коли закінчується піст і в меню знову з’являються:

яйця

м’ясо

ін. білкові продукти

Організму потрібно якийсь час на те, щоб перебудуватися.

На Великдень виникає бажання спробувати всі продукти, які були заборонені. Але надмірне застілля в цьому випадку перетвориться на величезний стрес для ШКТ, який неодмінно відіб’ється на здоров’ї.

Основне правило – дотримуватися помірності в їжі

Починати перехід до звичайної їжі слід з введення в раціон:

1 яйця

і невеликої кількості сиру

З цими продуктами в організм надійде легкий тваринний білок. Далі вводиться м’ясо, приготоване щадними методами температурної обробки:

варене

запечене в духовці

приготоване на пару

Сорти м’яса слід вибирати нежирні, підійдуть курка і яловичина.

Солодощі та випічка повертаються в меню в останню чергу. Але це не привід для розладу, адже головна насолода пасхального столу – паска – зберігає чудовий смак протягом декількох днів після приготування.

Щоб не набрати вагу, спробуйте замінити один прийом їжі на коктейль. Це добре збалансований харчовий продукт, який втамовує відчуття голоду і значно полегшує процес підтримки гарної форми тіла.

Рясне пиття – запорука правильного травлення

Дієтологи рекомендують пити якомога більше компотів і морсів, а день закінчувати склянкою кефіру. До розладу шлунка в перші дні після посту може привести вживання:

горішків

сухариків

та іншого

Кінець поста – серйозне випробування для сили волі. Коли ви з успіхом його подолаєте, дотримуючись рекомендації, організм відповість легкістю і хорошим самопочуттям!


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *