Правильний догляд за шкірою підлітка відрізняється від догляду за зрілою шкірою. У цей період відбувається не лише становлення особистості, приходить перша любов, але і стрімко відбуваються зміни тіла. Збільшується активність сальних залоз, на обличчі з’являються вугрові висипи, шкіра потовщується, виглядає сальною.
Для підлітків здорова шкіра має значення не тільки з естетичної точки зору, але і з психологічної. Навчіть свою дитину правильно стежити за станом шкіри, волосся, всього тіла. Це допоможе йому уникнути багатьох комплексів, бути впевненіше в собі.
Правильний догляд за шкірою підлітка: косметика для підлітка
Косметичні засоби, що забезпечують правильний догляд за шкірою підлітка, відрізняються за своїм складом від аналогічної косметики для дорослих. Її мета – дбайливо очистити шкіру і допомогти нормалізувати функціонування сальних залоз.
Більшість фірм, що спеціалізуються на випуску косметики, розробили окремі підліткові лінії. У цей косметичний набір входять засоби для вмивання, зволожуючий тонік, препарати після очищувальних процедур. Якщо зі шкірою все гаразд, немає чорних цяток, вугрових висипань, можна обійтися цими основними засобами.
Якщо шкіра проблемна, то вона потребує спеціального догляду. У лінії таких засобтів традиційно входять гелі для вмивання, лосьйони для глибокого очищення пор, зволожуюче молочко, заспокійливий шкіру крем і засіб для боротьби з акне.
Правильний догляд за шкірою підлітка: етапи
Щоб підтримувати шкіру в належному стані, підлітка слід навчити, як правильно робити такі процедури, як: очищення шкіри; зволоження; живлення; захист; лікування.
У перехідному віці, через перебудову ендокринної системи, очищенню шкіри слід приділяти особливу увагу. Засоби підбираються строго індивідуально, враховуючи всі особливості шкіри, її тип і стан. Для вмивання використовують пінки і гелі, у складі яких немає спирту, агресивних компонентів, з нейтральним pH. Очищаючі засоби, які здійснюють правильний догляд за шкірою підлітка, містять рослинні екстракти, які знімають подразнення, запалення і регулюють виділення шкірного жиру.
Догляд за сухою шкірою підлітків, схильною до лущення і почервоніння, проводите за допомогою очищаючого молочка. Всі засоби легко змиваються за допомогою води. Потрібно віддати перевагу талій, фільтрованій, мінеральній негазованій або теплій кип’яченій воді. Проточна вода з-під крана не підходить для підліткової шкіри.
Молода шкіра, як і будь-яка інша, потребує зволоження. Зробити це можна, використовуючи зволожуючі комплекси по догляду за шкірою підлітка. До їх складу входять екстракти шавлії, берези, розмарину, деревію. Всі вони мають антисептичну дію, а також перешкоджають запаленню шкіри. Сухій шкірі підійдуть креми з легкою консистенцією. Для жирної і вугруватої – матуючі шкіру гелі. Вони швидко зас воюються і допомагають нормалізувати жировідділення. Добре зволожують шкіру засоби, у складі яких є амінокислота бетаїн.
Слід приділити увагу живленню шкіри підлітка. Можна раз на тиждень робити легкі маски на основі кефіру, вівсяної муки, блакитної глини з добавлянням свіжих фруктів і овочів. Перед нанесенням маски обличчя слід очистити за допомогою відлущуючих скрабів (при жирній шкірі), і щадних пілінг-кремів (при сухій шкірі). Такі процедури мають комплексну дію: видаляють ороговілий шар епідермісу, глибоко очищають і відкривають пори, вітамінізують, роблять колір обличчя свіжим і здоровим.
Шкіра підлітків дуже ніжна і вразлива і потребує захисту. На неї несприятливо впливають як сонце, так і мороз. Підберіть засоби, які будуть надійно оберігати її в будь-яку пору року. Влітку це повинні бути сонцезахисні гелі і креми з рівнем SPF від 15-ти і вище. Взимку – спеціальні засоби по догляду за шкірою підлітка, що захищають від впливу холоду.
Якщо шкіра підлітка рясно вкрита висипом вугрів, схильна до сильного лущення і подразнення, одних доглядаючих косметичних процедур буде недостатньо. Перш ніж приступити до лікування проблемної шкіри, слід порадитися з лікарем-дерматологом, який призначить індивідуальний курс лікування.
Правильний догляд за вугруватою шкірою підлітка включає в себе комплекс препаратів зовнішнього і внутрішнього застосування. Спеціальні гелі з екстрактом чайного дерева, молочної кислоти прийдуть на допомогу, якщо висипи невеликі і мають періодичний характер. Не займайтеся самолікуванням, інакше можна сильно нашкодити шкірі.
Не намагайтеся самостійно позбавитися від гнійників, видавлюючи їх – великий ризик занести інфекцію, після якої можуть залишитися глибокі рубці.
Правильний догляд за шкірою підлітка: маленькі поради
Щоб шкіра була не просто здоровою, але і красивою, за нею потрібно доглядати не лише за допомогою косметики. Збалансоване харчування, свіжі фрукти, овочі, кисломолочні продукти будуть живити вашу шкіру зсередини. А ось солодощі та здоба, напої зі штучними барвниками допоможуть покритися їй прищами і вуграми.
Більше бувайте на свіжому повітрі, займайтеся спортом, тоді у вас буде здоровий колір обличчя з природним рум’янцем. Частіше приймайте контрастний і прохолодний душ. Слідкуйте за чистотою всього тіла, регулярно мийте волосся.
Не слід в цьому віці зловживати декоративною косметикою або з її допомогою маскувати вугрові висипи. Краще скористатися мінеральною косметикою або пудрою з антисептичним ефектом.
Правильний догляд за шкірою підлітка допоможе їй зберегти здоровий, молодий і красивий вигляд на довгі роки!