Home / Твоя краса / Обличчя / Поверхневий пілінг обличчя: вірний спосіб зберегти молодість шкіри

Поверхневий пілінг обличчя: вірний спосіб зберегти молодість шкіри

У прагненні надовго зберегти молодість шкіри, жінки вдаються до різних способів.

Одним їх найбільш ефективних прийнято вважати пілінг – видалення відмерлих частинок шкіри, завдяки чому нормалізується кровообіг, прискорюється обмін речовин.

При цьому відбувається вирівнювання кольору обличчя, а про дрібні зморшки доведеться просто забути.

Найщадніший вид пілінгу – поверхневий. Він може застосовуватися як самостійна процедура, або як підготовчий етап до більш складних і глибоких типів пілінгу.

Найчастіше його рекомендують перед проведенням лазерної шліфовки.

Види поверхневого пілінгу

Залежно від засобів, що застосовуються для процедури, відомо кілька видів поверхневого пілінгу.

Як правило, основними препаратами для його проведення служать гліколева або молочна кислота. Також широко застосовується ретиноєвий і саліциловий пілінг . Кислота розчиняє омертвілі клітини.

Відомо, що гліколева кислота, що міститься у винограді, порівняно з іншими має найменшу молекулу, чим пояснюється її більш глибоке проникнення в шкіру, а, отже, і найбільший ефект від процедури, що проводиться з її допомогою.

Вибір того чи іншого засобу залежить від вирішуваної проблеми і визначається лікарем – косметологом в індивідуальному порядку.

Наприклад, для сухої шкіри з сіточкою дрібних зморшок, що володіє високою чутливістю, зазвичай використовують пілінг молочною кислотою . Цей засіб є найбільш слабким порівняно з іншими кислотами.

Для шкіри, схильної до появи прищів, добре підходить саліциловий пілінг, так як саліцилова кислота володіє яскраво вираженими протимікробними властивостями і успішно бореться з бактеріями, що викликають появу вугрів на обличчі.

Показання та протипоказання

Поверхневий пілінг обличчя, про що і говорить його назва, впливає лише на верхній шар шкіри, не проникаючи глибоко всередину. Його рекомендують при наявності пігментних плям на обличчі, лікуванні вугрового висипу, усуненні дрібних зморшок.

Проте, не дивлячись на те, що ця процедура сама щадна з усіх відомих типів пілінгу, її застосування обмежене рядом протипоказань. Його не проводять вагітним жінкам і годуючим матерям.

Слід на час утриматися від процедури, якщо на шкірі обличчя спостерігається запальний процес, є відкриті ранки. Не можна проводити пілінг при наявності герпесу в активній фазі. Перешкодою для процедури служить і нещодавно проведена епіляція.

Незважаючи на м’який вплив на шкіру молочної і фруктової кислот і відсутність побічних явищ у вигляді слідів і рубців на ній, за наявності індивідуальної нестерпності препаратів, процедуру відразу ж припиняють, не доводячи її до кінця.

Процедура поверхневого пілінгу

Дану процедуру можна виконувати як в салоні, так і вдома. Однак, і в тому, і в іншому випадку, без консультації лікаря не обійтися.

Після огляду, він порадить, який засіб і в якій концентрації вибрати для пілінгу, число процедур, а також дасть відповідні рекомендації.

Щоб домогтися позитивного ефекту і в результаті отримати красиву здорову шкіру, як правило, однієї процедури недостатньо. Зазвичай їх проводять курсами з перервою в кілька днів.

Схему проведення процедур також становить косметолог. В залежності від індивідуальних особливостей шкіри, поверхневий пілінг може тривати від десяти хвилин до однієї години.

Поверхневий пілінг в домашніх умовах: основні правила

Дану процедуру можна проводити вдома використовуючи засоби, придбані в найближчій аптеці. Присутність при цьому фахівця не є обов’язковою, однак, до його порад і рекомендацій варто прислухатися.

Найбільш популярними при проведенні поверхневого пілінгу вдома, є молочна кислота і фруктова кислоти – яблучна або лимонна.

Якщо ж за допомогою процедури належить вирішити більш складну проблему – повністю звільнитися від відмерлих клітин або прибрати пігментацію, використовують більш сильний препарат – гліколеву кислоту.

В аптеці можна придбати і готовий засіб для проведення пілінгу. Для його використання слід дотримуватися інструкції, що додається до препарату і не порушувати її. Необхідно уважно ознайомитися і зі складом засобу, так як в нього можуть входити речовини, що викликають у жінки індивідуальну непереносимість.

Найкраще перед застосуванням провести тестування препарату, завдавши його на невелику ділянку шкіри в непримітному місці, наприклад, за вухом.

У порівнянні з салонним, домашній пілінг, за рахунок використання засобів малої концентрації, є більш легким. Якщо шкіра жирна, то таку процедуру можна виконувати щотижня. Якщо ж шкіра суха і чутлива – не більше одного разу на місяць.

Завдавши засіб на шкіру, зазвичай відчувається легке поколювання. Це – наслідок впливу кислоти. Час проведення процедури обумовлюється в інструкції до препарату, і порушувати його не можна, так як це може призвести до опіку або будь – яким іншим негативним наслідкам. На завершення, засіб змивають водою кімнатної температури. При цьому може спостерігатися невелике почервоніння шкіри.

Засіб для пілінгу можна приготувати і самостійно, використовуючи випиту гущу від кави, морську сіль і будь – яке масло.

Догляд за шкірою після проведення пілінгу

Виконавши процедуру поверхневого пілінгу, не рекомендується відразу ж виходити на вулицю. Від цього слід утриматися хоча б кілька годин. Так як пори шкіри відкриті для проникнення негативних речовин та інфекції з повітря, а також ультрафіолетових променів, перший час слід користуватися сонцезахисними засобами.

Після проведення пілінгу, потрібно використовувати спеціальні засоби догляду – які, порекомендує косметолог. Адже в цей час шкіра потребує більш дбайливе ставлення до себе, посилене живлення й зволоження. Повернутися до своєї звичайної косметики можна лише, через тиждень.

Поверхневий пілінг обличчя: результат

Поверхневий пілінг вважається щадною косметологічною процедурою, однак, перед його використанням необхідна консультація лікаря, оскільки навіть на перший погляд безпечний засіб може завдати шкірі непоправної шкоди.

Після процедури шкіра набуває прекрасний зовнішній вигляд – покращується колір обличчя, розгладжуються дрібні зморшки, пропадає пігментація.

Усунувши омертвілі клітини, прискорюються процеси регенерації шкіри, і відбувається стимуляція вироблення колагену . При цьому сповільнюється процес старіння. Щоб підтримувати шкіру в такому стані, рекомендується проводити поверхневий пілінг два рази на рік.

Якщо ж на шкірі є глибокі сліди від прищів, рубці, її рельєф нерівний, одного поверхневого пілінгу буде недостатньо і його слід доповнити іншими процедурами, які порадить лікар – косметолог.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *