Кожна жінка мріє про красиві і доглянуті нігті.
Звичайно, руки завжди на виду, але нігтям на ногах повинна приділятися не менша увага.
Найчастіше відбувається зміна нігтьової пластини і нігті втрачають свою привабливість.
Здорові нігті гладкі і мають рожевий відтінок. Їх товщина в ідеалі не повинна перевищувати одного міліметра.
Якщо ж відбувається перевищення норми, то можна свідчити про хвороби нігтьової пластини.
Нігті можуть потовщати внаслідок травми. У цьому випадку не варто особливо турбуватися, так як нігтьова пластина придбає свій звичайний стан у міру відростання нігтя.
Набагато складніше, якщо потовщення нігтів передається у спадок. Привести в ідеальний стан такі нігті навряд чи вдасться, однак надати їм пристойний вигляд можна, візуально скоригувавши їх.
Але найбільш часто зустрічається наступний варіант – потовщення нігтя відбувається через хворобу. Щоб виявити її і усунути, доведеться звернутися до лікаря. Після обстеження і постановки діагнозу, він призначить лікування.
Нігті можуть потовщати через грибок, ревматизм, атеросклероз і багатьох інших причин.
Профілактика захворювання
Щоб запобігти потовщення нігтів, іноді достатньо дотримуватися простих правил.
Необхідно дотримуватись особистої гігієни ніг і регулярно робити розслаблюючі ванночки. Відмінно допомагають розслабитися після трудового дня гарячі ванночки з содою, далі ноги корисно змастити живильним кремом і надіти на ніч бавовняні шкарпетки. Крім соди, у воду можна добавити відвар трав на свій розсуд.
Для лікування потовщених нігтів добре зарекомендував себе настій чистотілу. Ця рослина відома своїми цілющими якостями і допомагає у вирішенні багатьох проблем.
Щоб приготувати такий настій, слід пару чайних ложок сухої трави заварити окропом у кількості однієї склянки і потримати на «водяній бані» – півгодини, дати охолонути до теплого стану, просочити ним ватний диск і прикласти до ураженого нігтя. Таке лікування досить тривале. Курс становить не менше місяця. Далі можна зробити невелику перерву і при необхідності повторити процедуру.
Лікування
Якщо лікар поставив діагноз – грибок, слід застосовувати протигрибкові засоби. В основному вони випускаються у вигляді мазей. Народні рецепти при цьому рекомендується використовувати як доповнення до медикаментозного лікування.
Відмінно допомагає компрес з лимона, який нарізають тонкими часточками і прикладають до уражених ділянок. Щоб закріпити компрес, зверху використовують бинт або поліетиленову плівку. При цьому дію засобу можна підсилити, надівши на ніч теплі вовняні шкарпетки. Лікування слід проводити щодня протягом півтора тижнів.
Поряд з медикаментозним лікуванням можна робити ванночки з молочаю. Для цього кілька столових ложок рослини заварюють окропом і 15 – 20 хв. і прогрівають на «водяній бані». Далі відвар добавляють в таз з гарячою водою і парять ноги до того моменту, поки вода не охолоне. Далі ноги насухо витирають і для досягнення найкращого результату одягають теплі носочки. Регулярно роблячи такі ванночки, вже через 2 тижні можна спостерігати відчутний ефект.
Якщо потовщення нігтя сталося через грибок, допомагає наступний засіб – невелика кількість йоду змішують з такою ж кількістю оцтової кислоти і змащують цим засобом ніготь до одужання.
Допомагають у лікуванні компреси з м’ятного масла, прополісу і яблучного оцту.
Наслідки потовщення нігтів
Багато жінок не звертають уваги на потовщення нігтів на ногах, наївно вважаючи, що проблема вирішиться сама собою. Насправді це не так. Згодом власниці «товстих» нігтів можуть отримати різні ускладнення цього захворювання.
Потовщений ніготь доставляє масу незручностей, травмуючи сусідні пальці. Якщо на нього тисне взуття, то під нігтем може утворитися виразка.
Бездіяльність, якщо до потовщення привів грибок нігтів, особливо небезпечно. У підсумку лікаря відвідати все-таки доведеться, але із запущеною хворобою буде впоратися набагато складніше.