Приправи та спеції – це не тільки смачне доповнення до їжі, але і цінний косметичний продукт. Натуральні ароматизатори – цінне джерело ефірних масел, вітамінів і мікроелементів. Найбільш затребувана, популярна і доступна серед них – «лаврушка», відома кожному з нас з часів глибокого дитинства.
У чому користь лаврового листа?
Лавровий лист для волосся став використовуватися ще нашими предками на Русі. І зауважте, їх шевелюра була куди більш завидною, ніж волосся сучасних жінок, істотно зіпсоване хімічними сумішами, кремами і фарбами. Найбільш популярний відвар з лаврового листя.
Ним здійснюють ополіскування волосся після звичного миття. В цілому, такий варіант догляду може позбавити вас необхідності користуватися масками і кондиціонерами!
«Лаврушка» включає до свого складу масу ефірних масел, а також концентрує в собі ретинол, аскорбінову і нікотинову кислоту, кальцій, цинк, залізо, марганець і залізо. Крім того, лавровий лист славиться високим вмістом дубильних речовин, які допомагають зміцнювати структуру волосся і зберігати їх природну силу.
Існують і інші рецепти застосування дешевої приправи для облагороджування волосся і збереження їх зовнішнього лиску. Деякі жінки використовують ефірну олію лаврового листа в домашніх масках для волосся. Інші варять спеціальний настій лаврового листа для вимочування волосся.
Серед народних рецептів існує маса варіацій застосування цього продукту для густоти, зміцнення і підвищення еластичності шевелюри.
Ті, хто постійно практикує застосування даних засобів, практично одноголосно заявляють, що більше не мають потреби доглядати за волоссям за допомогою дорогих масок, сироваток і серума. Так це чи ні – потрібно дізнатися на власному досвіді. Адже, як відомо, що підходить одному, рішуче не годиться для іншого.
Відвар з «лаврушки»
Лавровий лист – унікальний продукт, здатний позбавити вас від маси проблем з волоссям та шкірою голови. Він регулює жировиділення, а значить, нейтралізує підвищену жирність шкіри голови. «Лаврушка» допоможе швидко і ефективно вилікувати лупу або жирну себорею.
Вона також незамінна в комплексній терапії педикульозу. Лікувальні властивості відвару обширні, але в першу чергу, спрямовані на естетичне вдосконалення шевелюри.
Відвар лаврового листа для загального зміцнення волосся:
Візьміть 20-30 листочків прянощі і залийте 1 літром окропу;
Поставте суміш на плиту і дочекайтеся її повторного кипіння;
Зменшіть вогонь до мінімуму і тушкуйте ще 15-20 хвилин;
Далі залиште посуд у герметичному стані і дайте настоятися протягом декількох годин (в ідеалі перелити суміш у термозберігаючих посуд і зберігати в ньому);
Ваш ополіскувач готовий! Він допоможе вам зробити волосся блискучим, шовковистим, зміцнить його структуру по всій довжині, зменшить жирність шкіри. Для посилення ефекту, безпосередньо перед застосуванням можна добавити в отриману рідину 2-3 ст. ложки винної есенції або яблучного оцту.
Більш простий варіант приготування для тих, у кого спостерігається дефіцит вільного часу:
10 лаврових листів залийте окропом;
Закупорьте посуд і оберніть його папером або тканиною;
Поставте в темне сухе місце;
Витримайте 14 годин.
Такий настій дасть аналогічний результат, але з меншими «тимчасовими втратами». Пам’ятайте – лавровий лист залити необхідно виключно крутим окропом.
Масло лаврового листа самостійно
Рецепти з використанням лаврового листа для волосся різноманітні. Одним з них є приготування пряного масла вдома. Звичайно, найбільш прийнятно придбати концентроване ефірне масло в аптеці. Але жирний продукт, виготовлений за нашою інструкцією, можна використовувати в чистому вигляді, без добавляння інших компонентів.
Отже, щоб якісно приготувати масло лаврового листа у себе вдома, від вас не потрібно істотних тимчасових і матеріальних витрат. Достатньо взяти базову сушену приправу, і розтерти її до стану порошку в ступці за допомогою товкачика.
Для цього вам буде потрібно приблизно 20 листочків, але якщо їх є більше – це навіть краще, і засіб вийде більш ефективним. Придбайте оливкову олію першого віджиму (сорт Extra Virgin), отриманий порошок з листя залийте однією склянкою олії.
Закупорьте банку і залиште в прохолодному місці на тиждень. У холодильник масло краще не поміщати, покладіть в погребі або коморі.
Таке масло домашнього приготування вельми універсальне. Його можна використовувати в якості активатора росту волосся. Для цього робиться найтривіальніша маска – суміш наноситься круговими масажними рухами на шкіру голови, зверху волосся вкутуються поліетиленом або рушником для створення парникового ефекту.
Витримувати таку маску необхідно протягом 35-45 хвилин. Оптимально проводити ополіскування з тим же лавровим листом для краси та зміцнення структури волосся. Терапевтичний курс за часом становить місяць. Робити такі «компреси» на шкіру голови при цьому необхідно двічі на тиждень.
Крім того, лаврове масло може замінити вам флюїди і серуми для блиску волосся. Воно швидко врятує вашу шевелюру від посічених кінчиків. Якщо ви вирішили застосовувати засіб з цією метою, просто змащуйте кінчики волосся . Не наносіть продукт по всій довжині! Це може спровокувати надмірну жирність волосся, зробити їх клейкими, і візуально брудними.
Ефірні масла
Що стосується концентрованих ефірних масел, їх не слід використовувати в чистому вигляді. Потрібно лише добавити кілька крапель рідини в улюблену маску для волосся. Цей спосіб часто використовують ті, хто прагне відростити довгу косу.
Крім основних відновлюючих і живильних властивостей самої маски, ефірна олія забезпечить цибулинам активну стимуляцію, покращуючи кровообіг навколо них.
Спробуйте наступний рецепт:
Візьміть будь яке базове масло (ідеально підійде масло виноградних кісточок або зародків пшениці). Вам потрібно 4-5 ст.л. продукту;
Добавте до нього 2 ст.л. жирної сметани;
Вбийте жовток одного курячого яйця;
Добавте 1 ч.л. коньяку або меленої кави (другий варіант доречний виключно для догляду за темним волоссям!);
Приєднаєте кілька крапель ефірного масла лаврового листа;
Нанесіть склад по всій довжині волосся, зверху оберніть голову харчовою плівкою, поліетиленом або спеціальної шапочкою. Укутайте теплим рушником;
Витримайте не менше години і змийте прохолодною водою з відваром лаврового листа;
Повторюйте процедуру щотижня – 1,5-2 місяців.