Головна » Сім'я » Подружні відносини – освіжити і зміцнити

Подружні відносини – освіжити і зміцнити

У чоловіків і жінок часто не вистачає часу одне на одного. Чоловік «горить» на роботі, дружина господарює і виховує дітей, або обидва змушені здійснювати трудові подвиги. А вдома стільки спокус – телевізор, комп’ютерні ігри, соцмережі. На подружні відносини, розмови по душам, ніжність і романтику не залишається майже нічого. Не дивно, що люди страждають від самотності, навіть перебуваючи у шлюбі. Як допомогти собі і близькій людині?

Подружні відносини – разом або роздільно?

Подружні відносини - освіжити і зміцнити

Для початку пройдіть тест – він допоможе визначити, чи потрібне родині невелике полірування, косметичний або капітальний «ремонт», щоб зміцнити подружні відносини.

1. Ви обідаєте або вечеряєте разом з чоловіком (дружиною)?

a) щодня, це сімейна традиція;

б) час від часу, але трапляється і пропустити;

в) зрідка, на вихідних або в свята;

г) практично ніколи.

2. Ви сваритеся без приводу?

а) ми взагалі не сваримося;

б) зрідка, коли обидва втомилися або перенервували;

в) на жаль, часто;

г) привід для сварки завжди знайдеться.

3. Чи можете назвати три улюблені пісні, фільми або книги дружини (чоловіка)?

а) так, звичайно;

б) з працею, але так;

в) не впевненийа, що не помилюся;

г) немає.

4. Ви пам’ятаєте день народження чоловіка (дружини) і дату вашого весілля?

а) так;

б) здається, так;

в) з точністю до місяця;

г) от ще – пам’ятати такі дрібниці!

5. Коли ви робили йому (їй) приємний (не корисно!) подарунок, романтичний сюрприз?

а) на цьому тижні;

б) в цьому місяці;

в) в цьому році;

г) більше року тому;

6. Вас задовольняє інтимне життя в шлюбі?

а) так, повністю;

б) хотілося б трохи різноманітності;

в) швидше, не задовольняє;

г) це не життя, а кошмар!

7. Припустимо, ви виграли велику суму. Скільки ви віддасте дружині (чоловіку) або витратите на нього (неї)?

а) більшу частину;

б) половину;

в) менше половини;

г) нічого.

8.Ви ділитеся з чоловіком (дружиною) своїми таємницями і проблемами?

а) так, розповідаю йому (їй) все;

б) не говорю про те, що могло б заподіяти біль;

в) ділюся, але аж ніяк не всім;

г) вважаю за краще мовчати.

9. Ви знаєте про проблеми і таємниці чоловіка (дружини)?

а) так, звичайно;

б) сподіваюся, що так;

в) тільки про малу частину;

г) знаю, що він (вона) мені бреше.

10. Ви шкодуєте, що вийшли заміжодружилися?

а) ні секунди не шкодую;

б) про вибір не шкодую, але свободи іноді не вистачає;

в) швидше, так;

г) ще як!

За кожну відповідь «а» ставте 3 бали, за відповідь «б» – 2 за «в» – 1 і за «г» – нічого.

26-30 балів – у вас ідеальна сім’я і поради з боку вам не потрібні – настільки любить одне одного подружжя, що обійдуться без сторонніх.

20-25 балів – у вас хороша, міцна сім’я, невеликі розбіжності усуваються легко.

10-19 балів – у вас серйозні проблеми в шлюбі.

Менше 10 – схоже, справа йде до розлучення.

А тепер, власне, поради для кожної пари в залежності від типу відносин.

Подружні відносини – дружня сім’я

Новорічні канікули – дні романтики і чудес, зимових красот і щедрих подарунків. Для подружжя, яким потрібно внести трохи свіжості і новизни у подружні відносини, це найкращий час.

Два-три дні у відокремленому заміському пансіонаті допоможуть забути про міську метушню і роботу, домашні клопоти і проблеми. Можна покататися на трійці або снігокаті, потанцювати на дискотеці, як в юності, побродити по засніжених милих алеях, тримаючись за руки, і повернутися додому, заново закохавшись одне в одного.

У місті теж вистачає романтики. Спробуйте сходити удвох на сентиментальний фільм і цілуватися, як школярі, в задньому ряду. Катайтеся на атракціонах, найкраще на тих, де жінки голосно верещать і міцно тримаються за своїх чоловіків. Виберіть миле кафе, де можна посидіти вдвох за келихом вина або чашкою хорошої кави, і влаштуйте побачення. Пограйте в «різдвяні дари» – протягом усіх канікул кожного дня підносьте одне одного маленькими приємними сюрпризами, а до них – записки з ніжностями.

Зробіть одне одному повільний ніжний масаж, спробуйте обережно і дбайливо розчесати волосся, погладити п’яти або розім’яти кисті рук. Постарайтеся лягати в ліжко в один і той же час – ніяких комп’ютерів та ігор! Приносьте одне одному сніданок у ліжко. Вивчайте тіла одне одного, складіть карту родимок або топ-десять ерогенних зон. Пофантазуйте разом – наприклад, більшість чоловіків мріє про секс з двома жінками, але більшості мрійників досить уявної подруги. Подивіться удвох еротичний журнал і обговоріть побачене. Це зміцнить ваш шлюб.

Подружні відносини – хто кого?

Якщо в сім’ї виникли істотні розбіжності, кроки назустріч потрібно почати з простого психологічного тренінгу. Візьміть кожен по два аркуші паперу. На одному напишіть те, що вам подобається в дружині, чим він вас приваблює і радує, що хорошого зробив для вас в останній рік (не менш 10 пунктів!), На іншому перерахуйте всі образи і негативні риси. Потім вибачтеся перед чоловіком за те, що засмучували і розчаровували його, «погані» листки розірвіть на шматки і спаліть, а «хорошими» обмінялися.

Домовтеся, що всі канікули будете обходитися без усної критики і засудження одне одного. Якщо образи або обурення зовсім вже перескакують через край, пишіть одне одному листи і (важливо!) Надсилайте не відразу, а через кілька годин, перечитавши і знизивши напругу непотрібних емоцій, щоб виокремити суть претензій.

Якнайбільше розмовляйте одне з одним – неважливо про що, аби це було цікаво обом. Обговорюйте спільних ворогів, хокейні матчі або уряд, переказуйте старі анекдоти, згадуйте смішні випадки з вашого весілля.

Спробуйте разом зробити прибирання в нижній білизні (якщо дітей немає вдома). Влаштуйте бійку подушками, бій сніжками, заплив у басейні. Приготуйте удвох складне екзотичне блюдо. Вивчіть цікаву настільну гру, спробуйте освоїти шахи, бридж або маджонг. Зліпити сніговика, прикрасьте його і сфотографуйте поруч. Знайдіть майстер-клас з вальсу, танго, самби або іншого парного танцю. Займіться боді-артом, розмалюйте одне одного і запишіть це на камеру.

Складіть список з десяти пунктів – що б ви могли і хотіли зробити, щоб покращити подружні відносини. Попросіть чоловіка зробити те ж саме. Обговоріть – чи все з того, що ви хочете зробити подобається вашій другій половинці, і чи все з його планів подобається вам? Почніть в той же день.

Клімат в сім’ї повинен покращитися, але якщо прогрес йде повільно і наростають нові образи – після канікул зверніться до психолога, мабуть, вам потрібна допомога.

Подружні відносини – самотні однаково

Коли в родині і чоловік і дружина відчувають себе нелюбимими, обділеними теплом, то перше питання, яке потрібно чесно поставити одне одному – чи є заради чого зберігати шлюб? Заради благополуччя, спільного дому, виховання дітей, дотримання церковних заповідей чи власних обіцянок? Чи є хоч щось, що утримує вас разом?

Якщо відповідь «ні» – спробуйте провести канікули окремо, бажано взагалі без контакту одне з одним і чужими людьми. Оптимальні варіанти – інше місто, пансіонат, монастир, будинок в селі або зимова дача, квартира близького друга, брата або сестри (батьки не підійдуть, вони схильні влізати в стосунки). Відчуйте, як це – залишитися без чоловіка, розлучитися назовсім. Згадайте, що вас колись зв’язувало, що радувало, чому ви вибрали саме цю людину в чоловіки ( дружин). Через 7-10 днів вам обом стане ясно, сімейне вогнище вигоріло вщент або варто боротися за подружні відносини.

Якщо відповідь «так», доведеться почати з чистого аркуша. Поговоріть з хорошим сімейним психологом, зі священиком, з кимось із старших родичів, кому ви обидва довіряєте. Можете висповідатися одне одному в усіх гріхах, або мовчки пробачити одне одного за старі образи.

Витратьте весь вільний час на те, щоб обговорити ваші сімейні проблеми – що слід виправити, відкалібрувати або нещадно вигнати. Врахуйте, що в проблемі винні дві сторони – якщо чоловік відмовиться від спиртного, ігрових автоматів або позашлюбного зв’язку, вам теж доведеться прибрати причини, які спонукають до негативної поведінки.

Будьте ввічливі одне з одним, говоріть «дякую» і «будь ласка», дякуйте за будь-яку дрібницю, за будь-яке старання. Обов’язково їжте разом і спіть в одному ліжку – це допомагає відчути подружню близькість. Не ухиляйтеся одне від одного, не замикайтеся в собі і своїх образах, не витрачайте час на сторонніх людей – ви вже досить втратили.

Розбиту чашку, на жаль, не склеїш, але з каменів зруйнованого будинку можна побудувати іншу будівлю. Увійдіть в новий рік з оновленою сім’єю, і вогник любові обов’язково спалахне заново!

Check Also

Місячний календар весілля на серпень 2018 року

Місячний календар весілля на серпень 2018 року

Вибір дати весілля іноді перетворюється на справжнє випробування для майбутнього подружжя. Погодні коливання, прикмети, церковні …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *