Home / Сім'я / Подружні відносини – освіжити і зміцнити

Подружні відносини – освіжити і зміцнити

У чоловіків і жінок часто не вистачає часу одне на одного. Чоловік «горить» на роботі, дружина господарює і виховує дітей, або обидва змушені здійснювати трудові подвиги. А вдома стільки спокус – телевізор, комп’ютерні ігри, соцмережі. На подружні відносини, розмови по душам, ніжність і романтику не залишається майже нічого. Не дивно, що люди страждають від самотності, навіть перебуваючи у шлюбі. Як допомогти собі і близькій людині?

Подружні відносини – разом або роздільно?

Подружні відносини - освіжити і зміцнити

Для початку пройдіть тест – він допоможе визначити, чи потрібне родині невелике полірування, косметичний або капітальний «ремонт», щоб зміцнити подружні відносини.

1. Ви обідаєте або вечеряєте разом з чоловіком (дружиною)?

a) щодня, це сімейна традиція;

б) час від часу, але трапляється і пропустити;

в) зрідка, на вихідних або в свята;

г) практично ніколи.

2. Ви сваритеся без приводу?

а) ми взагалі не сваримося;

б) зрідка, коли обидва втомилися або перенервували;

в) на жаль, часто;

г) привід для сварки завжди знайдеться.

3. Чи можете назвати три улюблені пісні, фільми або книги дружини (чоловіка)?

а) так, звичайно;

б) з працею, але так;

в) не впевненийа, що не помилюся;

г) немає.

4. Ви пам’ятаєте день народження чоловіка (дружини) і дату вашого весілля?

а) так;

б) здається, так;

в) з точністю до місяця;

г) от ще – пам’ятати такі дрібниці!

5. Коли ви робили йому (їй) приємний (не корисно!) подарунок, романтичний сюрприз?

а) на цьому тижні;

б) в цьому місяці;

в) в цьому році;

г) більше року тому;

6. Вас задовольняє інтимне життя в шлюбі?

а) так, повністю;

б) хотілося б трохи різноманітності;

в) швидше, не задовольняє;

г) це не життя, а кошмар!

7. Припустимо, ви виграли велику суму. Скільки ви віддасте дружині (чоловіку) або витратите на нього (неї)?

а) більшу частину;

б) половину;

в) менше половини;

г) нічого.

8.Ви ділитеся з чоловіком (дружиною) своїми таємницями і проблемами?

а) так, розповідаю йому (їй) все;

б) не говорю про те, що могло б заподіяти біль;

в) ділюся, але аж ніяк не всім;

г) вважаю за краще мовчати.

9. Ви знаєте про проблеми і таємниці чоловіка (дружини)?

а) так, звичайно;

б) сподіваюся, що так;

в) тільки про малу частину;

г) знаю, що він (вона) мені бреше.

10. Ви шкодуєте, що вийшли заміжодружилися?

а) ні секунди не шкодую;

б) про вибір не шкодую, але свободи іноді не вистачає;

в) швидше, так;

г) ще як!

За кожну відповідь «а» ставте 3 бали, за відповідь «б» – 2 за «в» – 1 і за «г» – нічого.

26-30 балів – у вас ідеальна сім’я і поради з боку вам не потрібні – настільки любить одне одного подружжя, що обійдуться без сторонніх.

20-25 балів – у вас хороша, міцна сім’я, невеликі розбіжності усуваються легко.

10-19 балів – у вас серйозні проблеми в шлюбі.

Менше 10 – схоже, справа йде до розлучення.

А тепер, власне, поради для кожної пари в залежності від типу відносин.

Подружні відносини – дружня сім’я

Новорічні канікули – дні романтики і чудес, зимових красот і щедрих подарунків. Для подружжя, яким потрібно внести трохи свіжості і новизни у подружні відносини, це найкращий час.

Два-три дні у відокремленому заміському пансіонаті допоможуть забути про міську метушню і роботу, домашні клопоти і проблеми. Можна покататися на трійці або снігокаті, потанцювати на дискотеці, як в юності, побродити по засніжених милих алеях, тримаючись за руки, і повернутися додому, заново закохавшись одне в одного.

У місті теж вистачає романтики. Спробуйте сходити удвох на сентиментальний фільм і цілуватися, як школярі, в задньому ряду. Катайтеся на атракціонах, найкраще на тих, де жінки голосно верещать і міцно тримаються за своїх чоловіків. Виберіть миле кафе, де можна посидіти вдвох за келихом вина або чашкою хорошої кави, і влаштуйте побачення. Пограйте в «різдвяні дари» – протягом усіх канікул кожного дня підносьте одне одного маленькими приємними сюрпризами, а до них – записки з ніжностями.

Зробіть одне одному повільний ніжний масаж, спробуйте обережно і дбайливо розчесати волосся, погладити п’яти або розім’яти кисті рук. Постарайтеся лягати в ліжко в один і той же час – ніяких комп’ютерів та ігор! Приносьте одне одному сніданок у ліжко. Вивчайте тіла одне одного, складіть карту родимок або топ-десять ерогенних зон. Пофантазуйте разом – наприклад, більшість чоловіків мріє про секс з двома жінками, але більшості мрійників досить уявної подруги. Подивіться удвох еротичний журнал і обговоріть побачене. Це зміцнить ваш шлюб.

Подружні відносини – хто кого?

Якщо в сім’ї виникли істотні розбіжності, кроки назустріч потрібно почати з простого психологічного тренінгу. Візьміть кожен по два аркуші паперу. На одному напишіть те, що вам подобається в дружині, чим він вас приваблює і радує, що хорошого зробив для вас в останній рік (не менш 10 пунктів!), На іншому перерахуйте всі образи і негативні риси. Потім вибачтеся перед чоловіком за те, що засмучували і розчаровували його, «погані» листки розірвіть на шматки і спаліть, а «хорошими» обмінялися.

Домовтеся, що всі канікули будете обходитися без усної критики і засудження одне одного. Якщо образи або обурення зовсім вже перескакують через край, пишіть одне одному листи і (важливо!) Надсилайте не відразу, а через кілька годин, перечитавши і знизивши напругу непотрібних емоцій, щоб виокремити суть претензій.

Якнайбільше розмовляйте одне з одним – неважливо про що, аби це було цікаво обом. Обговорюйте спільних ворогів, хокейні матчі або уряд, переказуйте старі анекдоти, згадуйте смішні випадки з вашого весілля.

Спробуйте разом зробити прибирання в нижній білизні (якщо дітей немає вдома). Влаштуйте бійку подушками, бій сніжками, заплив у басейні. Приготуйте удвох складне екзотичне блюдо. Вивчіть цікаву настільну гру, спробуйте освоїти шахи, бридж або маджонг. Зліпити сніговика, прикрасьте його і сфотографуйте поруч. Знайдіть майстер-клас з вальсу, танго, самби або іншого парного танцю. Займіться боді-артом, розмалюйте одне одного і запишіть це на камеру.

Складіть список з десяти пунктів – що б ви могли і хотіли зробити, щоб покращити подружні відносини. Попросіть чоловіка зробити те ж саме. Обговоріть – чи все з того, що ви хочете зробити подобається вашій другій половинці, і чи все з його планів подобається вам? Почніть в той же день.

Клімат в сім’ї повинен покращитися, але якщо прогрес йде повільно і наростають нові образи – після канікул зверніться до психолога, мабуть, вам потрібна допомога.

Подружні відносини – самотні однаково

Коли в родині і чоловік і дружина відчувають себе нелюбимими, обділеними теплом, то перше питання, яке потрібно чесно поставити одне одному – чи є заради чого зберігати шлюб? Заради благополуччя, спільного дому, виховання дітей, дотримання церковних заповідей чи власних обіцянок? Чи є хоч щось, що утримує вас разом?

Якщо відповідь «ні» – спробуйте провести канікули окремо, бажано взагалі без контакту одне з одним і чужими людьми. Оптимальні варіанти – інше місто, пансіонат, монастир, будинок в селі або зимова дача, квартира близького друга, брата або сестри (батьки не підійдуть, вони схильні влізати в стосунки). Відчуйте, як це – залишитися без чоловіка, розлучитися назовсім. Згадайте, що вас колись зв’язувало, що радувало, чому ви вибрали саме цю людину в чоловіки ( дружин). Через 7-10 днів вам обом стане ясно, сімейне вогнище вигоріло вщент або варто боротися за подружні відносини.

Якщо відповідь «так», доведеться почати з чистого аркуша. Поговоріть з хорошим сімейним психологом, зі священиком, з кимось із старших родичів, кому ви обидва довіряєте. Можете висповідатися одне одному в усіх гріхах, або мовчки пробачити одне одного за старі образи.

Витратьте весь вільний час на те, щоб обговорити ваші сімейні проблеми – що слід виправити, відкалібрувати або нещадно вигнати. Врахуйте, що в проблемі винні дві сторони – якщо чоловік відмовиться від спиртного, ігрових автоматів або позашлюбного зв’язку, вам теж доведеться прибрати причини, які спонукають до негативної поведінки.

Будьте ввічливі одне з одним, говоріть «дякую» і «будь ласка», дякуйте за будь-яку дрібницю, за будь-яке старання. Обов’язково їжте разом і спіть в одному ліжку – це допомагає відчути подружню близькість. Не ухиляйтеся одне від одного, не замикайтеся в собі і своїх образах, не витрачайте час на сторонніх людей – ви вже досить втратили.

Розбиту чашку, на жаль, не склеїш, але з каменів зруйнованого будинку можна побудувати іншу будівлю. Увійдіть в новий рік з оновленою сім’єю, і вогник любові обов’язково спалахне заново!


Check Also

Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

День Святого Валентина, який відзначається 14 лютого, з кожним роком стає все популярнішим у нашій …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *