Ще в древні часи кожна жінка прагнула продовжити якомога довше свою красу. Одним зі способів – був збір трав, з яких і готували різноманітні притирання та зілля, а також застосовували в їжу.
Час йшов і все більше ставало відомо, які трави придатні для застосування в їжу, а якими можна продовжити свою красу і лікувати різноманітні недуги.
Сьогодні нікому невідомо, коли саме людина почала використовувати таку рослину, як подорожник.
Однак, якщо судити з тих письмен, манускриптів і папірусів з різними рецептами на основі подорожника, які наші предки залишили нам у спадщину, то можна сказати, що на вивчення цієї прекрасної трави було достатньо часу.
Відомо, що подорожник був популярний ще в Стародавньому Єгипті. Також дану рослину застосовували перські, арабські та китайські лікарі.
Свою назву рослина отримала через те, що скрізь і завжди слідує за людиною. Зростає подорожник на узбіччях доріг, по лісових узліссях, побережжю річок, пасовищах і полях. Рослина досить вимоглива до родючості і вологи грунту.
Листя цієї рослини містять близько одинадцяти відсотків слизу, вітаміни К і С, флавоноїди, аукубін, дубильні і гіркі, а також масу корисних речовин. За своїм складом воно дійсно цілюще.
Його тонізуючі властивості здатні загоювати рани, а великий вміст вітамінів дає можливість застосовувати подорожник в косметичних цілях.
Подорожник для обличчя: рецепти краси
Для догляду за шкірою застосовують листя подорожника, на основі яких готують різні настої і відвари. Настої і відвари готують в емальованому посуді, який в процесі приготування щільно накривають. Зберігають у холодильнику протягом трьох – п’яти днів.
Умивання жирної і пористої шкіри настоєм подорожника
Дві столові ложки сухого листя подорожника заливаємо двома склянками води. Кип’ятимо на слабкому вогні протягом 5- 10 хвилин. Далі проціджуємо. Даним відваром рекомендують вмивати жирну і пористу шкіру обличчя.
Маска з подорожника для різного типу шкіри
Свіже листя подорожника промиваємо кип’яченою водою і пропускаємо крізь м’ясорубку. Отриману кашку віджимаємо через подвійний шар марлі. Отриманим соком два рази на день (вранці та ввечері) змащуємо обличчя.
Дана процедура підходить для жирної шкіри, завдяки якій Ви зможете зняти запалення і звузити пори. Також рекомендують втирати сік подорожника при вугровому висипу, який ще називають чорними цятками.
Для сухої шкіри обличчя сік даної рослини рекомендується розвести водою в співвідношенні одна частина соку і три частини води.
При нормальній шкірі обличчя сік розводять з водою навпіл.
Лосьйон для очищення жирної шкіри
1 ст. л. свіжого соку подорожника розводимо половиною склянки горілки. Протираємо обличчя кожен ранок і вечір.
Лід з подорожника для жирної шкіри
Подрібнені 2 ст. л. листя подорожника заливаємо однією склянкою окропу. Даємо настою, настоятись, охолонути, далі проціджуємо і розливаємо по формочках для льоду. Такими шматочками льоду протираємо жирну шкіру обличчя, на якій є глибокі і різкі зморшки.
Лосьйон для очищення обличчя
1 столову ложку листя подорожника заливаємо десятьма столовими ложками молока. Залишаємо настоюватись протягом 20 хвилин, проціджуємо через два шари марлі. Зберігати настій можна в холодильнику протягом двох – трьох днів. Перед тим як застосовувати лосьйон, рекомендується підігріти його до кімнатної температури.
Омолоджуючий крем з подорожника
В вітамінізований крем додаємо сік подорожника і розтираємо. Залишки соку зливаємо. Крем застосовують при сухій шкірі, на якій починають з’являтися зморшки.
Подорожник від вугрів
Свіже листя подорожника ретельно промиваємо, подрібнюємо і накладаємо на обличчя у вигляді маски на 10-15 хвилин. По закінченню обличчя обполіскують прохолодною водою. Дана маска підходить для жирної шкіри обличчя, з висипом вугрів.
Маска з подорожника для сухої шкіри
Свіжі і ретельно промиті листя подорожника розтираємо в ступці. Потім додаємо трішки води і меду в однакових пропорціях. Все перемішуємо і наносимо на обличчя на хвилин двадцять. Змиваємо теплою водою. Така маска ідеальна для сухої і в’янучої шкіри обличчя.
Вартио відзначити, що подорожник для обличчя не рекомендується застосовувати тим людям, в яких є схильність до утворення тромбів.