Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Пізня вагітність. Що потрібно знати

Пізня вагітність. Що потрібно знати

Народити здоровеньку дитиночку можненько в будь-якенькому віці – і в юному, і в більш зріленькому. Жінка може завагітніти, поки у неї не припиняться місячні – до настаннячка клімаксу. Звичайненько, вік майбутненької мами впливає на її здоров’ячко і на здоров’ячко майбутненького малючка. Далі дізнаємось, що потрібненько знати і що представляє пізня вагітність.

Пізня вагітність. Причиночки пізненької вагітності

Всі причиночки, які ведуть до вагітності, нерідко першенької, в пізненькому репродуктивненькому віці, можненько розділити на 2 групочки: медичненькі і соціальненькі.

соціальненькі причиночки

мода народжувати у зріленькому віці (прийшла з Америки і з Заходу);

бажаннячко побудувати кар’єрочку і / або отримати освіточку;

бажаннячко забезпечити себе і майбутненькє потомство матеріальненько;

психологічненька готовність до материнства, відповідальність за майбутненькє потомство;

трагічненька смерть попередньої  дитиночки (наприклад, загибель синочка в гаряченькій точці);

повторненький шлюб і бажаннячко мати спільненьку дитиночку;

одностатеві діточки в сім’ї (наприклад, 2 хлопчика і хочеться народити дівчинку);

пізненький вік вступу в шлюб.

медичненькі аспектики

безпліддя (численненькі абортики в молодості призводять до безпліддячка, яке лікується рочками);

хронічненькі соматичненькі і генітальненькі захворюваннячка;

невикористаннячка методиків контрацепції (жінка сподівається, що з віком шансики завагітніти значненько падають, але можливість зачаттячка зберігається все одно);

неефективність раніше використовуваненьких методиків контрацепції (наприклад, фізіологічненький спосіб запобіганнячка від вагітності може підвести, так як з вічком, особливенько після 40 рочків, менструальний цикл зазнає значненьких зміночок).

Пізня вагітність. Переваги вагітності в пізненькому репродуктивненькому віці

Вагітність після 35 рочків

Пізня вагітність  має значненькі переваги перед вагітністю в молоденькому і навіть юненькому віці. В першеньку чергу вартенько відзначити підготовлену матеріальненьку базу. Жінки в зріленькому віці зробили кар’єрочку, мають стабільненький дохід, власненький будиночок і сім’ю. Вони налаштованенькі на вагітність і народженнячко дитиночки, готовенькі як психологічненько, так і матеріальненько до поповненнячка сім’ї. Крім того, батьки у віці після 30, 40, 50 серйозніше ставляться до дитиночки і здоров’ячка матері, більше увагочки приділяють її вихованнячку та розвиточку здібностей.

Також не слід забувати і про фактичок зміночки у фігурочці і способику життя вагітненької і молоденької матері. Якщо молоденькі дівчаточка приймають їх з працею, то у зріленьких жінок на першенькому місці стоїть народженнячко здоровенького малюка і його вихованнячка. Саме тому у «стареньких» вагітненьких рідше розвиваються депресивненькі стани.

Пізненька вагітність  найчастішенько є бажаненькою, а значить запланованою. Жінка заздалегідь починає готуватися до материнства, здає необхідненькі аналізи і проходить відповідненьке лікуваннячко. Також не слід забувати і про материнські почуття, які прокидаються далеко не у кожненької молоденької жінки ще до народженнячка дитиночки.

По-друге, вагітність і годуваннячка грудьми в зріленькому віці омолоджує жінку. Сплеск гормончиків, який відбувається в періодичок виношуваннячка плодику і грудного вигодовуваннячка позитивненько позначається не тільки на її настроєчку, але і зовнішності. Поліпшується стан волоссячка, шкіри, нігтиків, та й сама жінка психологічненько відчуває себе молодшою своїх ровесниць.

Прийнятненько вважати, що пізненькі діточки більш талановитенькі і обдарованенькі. Це не зовсім так. Справочка в тому, що батьки зріленького віку приділяють більшенько увагочки дитинці, займаються з ним і намагаються виявити якісь здібності.

Крім усьогенького перерахованенького, пізненька вагітність  сприяє більш пізненькому настанню клімаксу, а останненький протікає легшенько. Жінка не так гостренько сприймає процесичок старіннячка (знову ж почуттячка молоденької мами), у неї знижується рівеньчик холестерину, а, отже, і ризичок розвиточку атеросклерозу; зменшується ризичок інсультику і остеопорозу (крихкість кісточок). Також жінки, які народили в зрілкенькому віці, рідше страждають інфекційками сечовивідних шляхів.

Мінуси пізненької вагітності

Безумовненько, пізня вагітність  має і зворотненьку сторіночку. По-першенько, під час вагітності в зріленькому віці ускладнюються всі наявненькі хронічненькі захворюваннячка, тому вона нерідко протікає важкенько. Є висока ймовірність розвиточку ранненького токсикозу важкенького ступеня, а при наявності артеріальненької гіпертензії і серцево-судинних захворюваннячок гестозу у другеньку половиночку вагітності практичненько неможливенько уникнути. Мало того, гестоз протікає важкенько, частенькі випадочки розвиточку прееклампсії та еклампсії. Крім того, у віковеньких вагітненьких підвищується ризичок розвиточку гестаційного цукрового діабету.

Зростає частота багатоплідненької вагітності, низької ваги дитиночки при народженнячку. Жінкам в зріленькому віці важче відновити колишненькі формочки, у них частішенько виникають розтяжечки вагітності внаслідочок нееластичності шкірних покривчиків. Крім того, підвищується ризичок позаматкової вагітності.

Пізня вагітність. В  якому вічці кращенько народжувати

18 – 35 років – ідеальненький вік жінки для народження дитиночки, коли яєчники працюють «як годинничок» – сформованенький цикл, всі системочки організмичку сформовані.

З 35 і до 45 – це допустимий репродуктивненький (дітородний) вічок. Але в цьому випадочку неодмінненько потрібненька пренатальна діагностика – допологова діагностика плодичку на 11 тижні з метою виявлення патологій, ризичок розвиточку якеньких з віком майбутненької матусі збільшується.

З 45 років і далі – це проблемненький дітородний вік. Збивається менструальний цикл: в яєчниках зменшується кількість фолікулів, зростає число цикликів без овуляції, відбуваються гормональненькі перепади, погіршення загальненького стану здоров’я (соматичні захворювання).

Пізня вагітність. Додатковенькі аналізи

Якщо жінка збирається народжувати після 45 років, необхідненько пройти загальненьке обстеження організмичку (аналізи крові, гормони щитовидної залози, жіночі статеві гормони), виявити прохідність маткових труб, провести стимулювання овуляції за допомогою спеціальненьких препаратиків (якщо є така необхідність – з віком овуляція може бути раз на півроку)

Але перш за все, необхідненька пренатальна діагностика. Якщо виявлені патології, жінка потрапляє в групу високого ризику і направляється на подальше обстеження (аналіз навколоплідних вод для обчислення набору хромосом).

Якщо у плода визначається хвороба Дауна (21 хромосома), сім’я вирішує – переривати вагітність або зберігати. Якщо всі аналізики хороші, вагітненька спостерігається у лікаря в жіночй консультації за звичайненьким графічком.

Пізня вагітність.  Які аналізички повинен пройти майбутненький батько?

Важливенько враховувати вік, здоров’я і самопочуття не тільки майбутненької матусі, а й батька. У третині випадочків в розвиточку синдрому Дауна «винні» саме патології в чоловічих хромосомах. Якщо парочка батьків немолоденька, консультуватися і обстежитися потрібненько обом!

  Спермограма – цей аналіз дає уявлення про концентрацію, кількість, рухливість і будову сперматозоїдів, що дозволяє зробити висновки про здатність чоловіка до зачаття і про ймовірність зачаття природненьким шляхом.

Дослідження секрету передміхурової залози.

  Загальні аналізи крові, сечі.

  ЕКГ, УЗД.

Пізня вагітність. Можливенькі складності пізненьких пологочків

Потрібненько бути готовенькою до пологочків за допомогою кесаревого розтину – це безпечніше, як для самої жінки, так і для дитиночки. Кесарів розтин рекомендовано для жінок з соматичними захворюваннями, які накопичуються з віком (захворювання серця і судиночок, захворюваннячка дихальної системи, хвороби печінки і нирочок, ряд поразок шлунково-кишкового тракту, проблеми із зором).

Якщо здоров’я дозволяє народжувати природним шляхом, то слід відвідувати школу материнства, це може бути індивідуальна програма, розроблена фахівцями, яка допоможе підготуватися до самостійненьких пологів і уникнути пологового травматизму (так як з вікочком жіночі статеві органи менш еластичні, є ризик розриву промежини).

Основні поради для мам і тат, які вирішили завести пізню дитиночку: об’єктивно оцінити ризики пізненької вагітності, пройти загальненьку діагностику організму перед зачаттям обом батькам, не ігнорувати пренатальну діагностику на 11 тижнику вагітності, своєчасно звертатися до фахівців, якщо щось турбує під час вагітності ,

Пізня вагітність. Медичні проблемочки при вагітності в пізненькому репродуктивненькому періодику

Зараз ми розглянемо небезпеки, ускладненнячка і проблемочки, які пов’язаненькі з вагітністю зріленьких жінок. Як би страшненько це не здавалося, але знати подібненьке необхідненько, щоб бути готовеньткими до всього. Отже:

Діабет вагітненьких – ризик його розвиточку у сорокарічненьких жінок в три рази вищий, ніж у тридцятирічненьких. Таке захворюваннячка вимагає виконаннячка призначень лікаря (ін’єкції інсулінчику призначають близько 15% жінок) і спеціальненької дієточки.

Багатоплідненька вагітність. Самий пік пологів близнючків доводиться на 35-39 рочків.

Викидень. Ризик подібненького закінченнячка вагітності у жінок до тридцяти становить близько 10%, до сорока – близько 17%, а в більш зріленькому віці він виростає до 33%. Таке зростаннячко ризику пов’язаненьке зі старіннячком яйцеклітиночок, а не тільки з віковенькими зміночками.

Проблемочки з плацентою, такенькі, як передлежання, передчасненьке відшаруваннячко і плацентарненька недостатність.

Кесарів розтинчик. Якщо це першенькі пологи, то в 35-40 рочків ймовірність операційки становить 40%, після 40 рочків – 47%. А жінки, які не досягли 30 рочків, тільки в 14% випадочків піддаються цьому хірургічненькому втручаннячку.

Ускладненнячка під час пологочків. Наприклад, слабенька пологова діяльність, кровотечі, ризичок розривчиків пологових шляхів через менш еластичненькі  тканиночки.

Пізня вагітність. Ризики для дитиночки

Ризичок пізненького материнства також зачіпає і майбутненьку дитиночку. І саме тому потрібненько бути готовенькими до всіх наслідочків. Найпоширеніший ризичок при пізненькій вагітності – це передчасненькі пологочки, можливенькі навіть при їх відсутності в анамнезику.

Друге – це недостатненька вага дитиночки при народженнячку. Гіпоксія (кисневе голодуваннячко) плодику – теж нерідке явище. Нестача кисню може викликати у малючка несприятливенькі відхиленнячка в організмику. Найбільше гіпоксія впливає на серцево-судинну системочку, печіночку, легені і нирочки.

Найстрашніше, що загрожує майбутненькій дитинці вікової вагітненької, – це хромосомненькі відхиленнячка. Як би ми не мріяли про зворотненьке, але науковенько доведено, що ризичок зачаття дитиночки з синдромчиком Дауна зростає разом з вічком матері.

Але не потрібненько лякатися і впадати у відчай. За статистикою, народженнячка здоровенької дитиночки після тридцяти п’яти – зовсім не рідкість. Якщо ви будете вчасненько обстежуватися, прислухатися до фахівців і здавати аналізики, то зможете запобігти можливеньким ризичкам. Пам’ятайте: від вас залежить не тільки власненьке здоров’ячко, а й здоров’ячко малючка.

Ще під час плануваннячка вагітності вартенько задуматися про уникнення непотрібненьких ризичків.

Щоб визначити, чи є у вашенького майбутненькоого малючка схильність до яких-небудь захворюваннячок, дуже важливенько на моментик плануваннячка провести генетичненький аналізик. Розглянувши результатики, фахівець зможе зрозуміти, які небезпеки в майбутненькому підстерігають вашу дитиночку. Обов’язковенько розкажіть фахівцю про свої хронічненькі хворобочки, щоб уникнути ускладненнячок.

УЗД необхідненько пройти на ранньому термінчику, приблизненько на 11-13 тижні, також необхідненько здати аналіз кровочки. Ці дослідженнячка допоможуть фахівцю визначити наявність хромосомненьких патологій та іншеньких дефектиків. Якщо будуть підозрочки на наявність хромосомненьких відхиленнячок у плодика, то після 11-го тижня вам можуть порекомендувати зробити аналізичок зразочків плаценти.

Приблизненько на 20-му тижні вагітності, за результатиками УЗД, ви дізнаєтеся про формуваннячко опорно-рухової системочки плодика. В цей же час, як правилечко, проводиться аналізичок кровочки на альфа-фетопротеїн, якенький може розповісти про зміночки в хромосомчиках. Якщо він покаже високі ризички, то може бути рекомендованенький аналіз на дослідженнячка навколоплідненьких вод. Проводять його на термінчику 16-18 тижнів, це допоможе визначити наявність синдромчику Дауна зі стовідсотковою точністю. Результатики дослідженнячка вам повідомлять через 3-4 тижні.

Дуже шкода, але у жінок старше 35 рочків занадтенько частенько виявляється безпліддя.

Головненьким завданнячком лікаря, який проводить обстеженнячка жінок, буде не упустити важливенького і не робити зайвенького. Адже іноді гіпердіагностика і зайве лікуваннячко приносять не менше проблемочок, ніж недостатнє обстеженнячко.

Але, не дивлячись на безліч небезпек і можливеньких проблемочок, засмучуватися і впадати у відчай не вартенько. Адже більшість жінок, що запланували пізненьку вагітність, народжують здоровеньких малючків. Просто знадобиться трохи більше зусиль, уважності і зібраності, ніж більш молоденьким мамам.

Пізня вагітність. Захворювання при пізній вагітності

Пізня вагітність  таїть в собі велику небезпеку – появи у вагітненької цукрового діабету. У цю групу ризику потрапляють всі жінки, які завагітніли після 35 років. Діабет починає проявлятися на третьому триместрі термінчику, коли у жінки різко підвищується цукор в крові. Це може привести до ускладнення вагітності і такеньких симптомчиків:

Погіршення самопочуття;

Біль в грудях;

Різке збільшення ваги;

Втрата ваги;

Судоми в кінцівках.

Крім цього, пізня вагітність  в 40 років може ускладнюватися гінекологічненькими захворюваннячками. Найпоширенішим є міомочка матки, яка може погано позначитися на вагітності.

Пам’ятайте! Пухлиноподібне утвореннячко міоми зростає під час вагітності і змінює нормальненьке розташуваннячко плода в матці.

Міома ускладнює харчування малюка всіма необхідненькими мікроелементами. Також при наявності будь-якеньких пухлиноподібніих утвореннячок – пізня вагітність  і пологочки протипоказані.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *