Home / Кулінаріні рецепти / Пісний суп. Підбірка смачних та корисних рецептів

Пісний суп. Підбірка смачних та корисних рецептів

Багато хто вважає, що пісний суп  – повний несмак. Здавалося б, що може з себе уявити суп без наваристого жирного бульйону і інших атрибутів, більш звичних слов’янській кухні, ніж прості пісні супи. Але більшість не враховують, що навіть найпростіший суп може стати справжнім шедевром, навіть без додавання жирних сортів м’яса або калорійних соусів.

Пісний суп. Переваги пісних супів

Пісний суп. Підбірка смачних та корисних рецептів

Більшість кухарів  вважають, що в пісних супах склад продуктів не так важливий, і він може бути простим. Спеції – ось що стане козирем будь-якої пісної страви. Щіпка мускатного горіха або куркума можуть змінити страву до невпізнання як за смаком, так і зовні.

Переваги пісних супів оцінять всі, навіть якщо ви не дотримуєтеся посту, вони можуть стати ідеальними для прийому під час дієти або розвантажувального дня. Пропонуємо підбірку найцікавіших  видів пісних супів, які готуються швидко і просто і до того ж не вимагають ніяких особливих складових. Тільки те, що можна знайти на кожній кухні.

Отже, пісні супи бувають таких видів:

Пісний суп  на овочевому бульйоні

Напівпісний  суп на бульйоні з курки

Пісний суп  на рибному бульйоні

В основному пісні супи бувають тільки на таких бульйонах. Що можна приготувати в пісні дні? Звичайно, суп на овочевому бульйоні.

Пісний суп. Рецепти, як приготувати пісний суп на швидку руку

Але не забувайте, що суп на курячому або рибному бульйоні вже не вважається стравою для щоденного посту. Дивіться за православним календарем, коли і який «скоромний» продукт під час посту можна вживати.

А тепер самі рецепти. Нижче кілька варіантів, як приготувати легкі і смачні супи.

Святковий суп на рибному бульйоні

Набір продуктів такий:

Рибний бульйон  – 1-1,5 л

Зелень – 10-15 стебел

Морква – 1-2 шт.

Картопля – 4 шт.

Сіль за смаком

Перець за смаком

Часник за смаком

Беремо звичайний рибний бульйон, приготований заздалегідь. За час, проведений в холодильнику, смакові якості бульйону посилюються, і смак супу стає яскравішим. Тому не варто готувати пісний суп на тільки що звареному рибному бульйоні.

Моркву і картоплю очистити і порізати. Бульйон довести до кипіння. У бульйон кладемо трохи приправ.

Картоплю, порізану середнім кубиком, кидаємо в киплячий бульйон. Простежити, щоб він був солоним, інакше готовий суп доведеться постійно досолювати, овочі не встигнуть ввібрати в себе сіль і будуть несолоними всередині.

Через десять-п’ятнадцять хвилин додайте порізану дрібною скибкою моркву в бульйон, і через кілька хвилин пісний суп  готовий. Додаємо приправи, свіжонарізану петрушку і подаємо на стіл.

Дієтичний суп на курячому бульйоні – рецепт

Дана страва стане більш дієтичною варіацією всім відомого курячого супу з картоплею і локшиною.

Набір продуктів:

Курячий бульйон. Хороший, нежирний бульйон вийде з курячої грудки – 1-1,5 літра

Середні картоплини – 2-3 шт.

Невелика цибулина

Макарони.

Приправи. Зокрема куркума для кольору.

Бульйон довести до кипіння. Очистити картоплю, цибулину.

Порізати картоплю середнім кубиком, відправити в киплячий бульйон. Після, коли картопля буде майже готовою, додайте макарони і дрібно нарізану цибулю.

Після додавайте приправи за смаком, використовуйте куркуму для того, щоб  страва стала дуже гарною.

Класичний суп на овочевому бульйоні – рецепт

Набір продуктів:

Овочевий бульйон – 1,5 літра.

картопля середнього розміру- 3 шт.

морква

Цибуля

Зелень.

Доведіть бульйон до кипіння, перевірте на сіль. Почистіть овочі.

Краще почати підготовку з того, щоб додати улюблені приправи або сушені овочі, особливо гарними будуть сушений часник і петрушка. Додавайте приправи під час закипання і перед самою подачею. Смак супу буде насиченим.

Порізанукубиком картопю відправте в бульйон. Через 10-15 хвилин додайте всі овочі. Пісний           суп  буде готовий через 5-10 хвилин. Перед подачею прикрасьте свіжонарізаною зеленню.

Не додавайте в гарячий суп свіжу зелень. Вона швидко втратить смак і фарби.

Пісний суп-пюре з зеленого горошку з м’ятою

Пісні страви не повинні бути нудними, прісними і з не вираженим смаком. Вони можуть бути яскравими, незвичайними і дуже смачними. Один із прикладів такого супу – це пісний суп  із зеленого горошку.

Його особливість в тому, що це суп-пюре з одних тільки овочів, зеленого горошку і свіжої м’яти, що надає йому неповторний смак. Якщо ви ще не пробували такий суп, ви дуже багато втратили. Класичний гороховий суп, це звичайно, теж смачно.

Але такий всі ваші домочадці запам’ятають надовго, а швидше за все дуже скоро попросять приготувати ще. Адже це дуже незвичайний суп із надзвичайних інгредієнтів.

Знадобиться:

заморожений або свіжий зелений горошок – 0,5 кг,

картопля – 0,5 кг,

цибуля – 1 шт,

часник – 3 зубчики,

рослинне масло – 2 столові ложки,

сік лимона – 1 чайна ложка,

свіжа м’ята – половина пучка,

сіль і перець за смаком.

Очистіть цибулю і часник. Цибулю наріжте середніми шматками. Можна не дрібнити, тому що ми готуємо суп пюре і все буде перетиратися. Часник так само поріжте подрібніше. Візьміть невеликий пучок м’яти і наріжте її як зазвичай ви ріжете петрушку.

Картоплю очистіть від шкірки, промийте холодною водою і наріжте кубиками. Як завжди для супу. Нам важливо щоб картопля досить швидко зварилася, тому не робіть шматки великими.

Злегка обсмажте цибулю на рослинній олії. Головне, щоб вона розм’якла і стала рум’яною і ароматною. На це може піти приблизно 5-7 хвилин. В кінці додайте часник.

У каструлі нагрійте літр води, покладіть туди нарізану картоплю і обсмажену цибулю. Варіть 15-20 хвилин, ближче до кінця часу варіння підсолити за смаком.

Коли картопля буде готова, можна класти заморожений горошок. Висипати його в каструлю і продовжуйте варити буквально 2 хвилини. Горошок не сушений і готується дуже швидко.

Потім зніміть каструлю з вогню. Візьміть нарізану раніше свіжу м’яту і висипте в пісний суп. Подрібніть всі складові супу занурювальним блендером в однорідне пюре.

Залишається тільки посолити суп до смаку, додати мелений чорний перець і свіжовичавлений лимонний сік.

Пісний суп  із зеленого горошку з м’ятою готовий. Можна розливати по тарілках, прикрашати листочком м’яти і сідати за обідній стіл.

Пісний суп з горошку

Насолоджуйтеся свіжим, ситним і дуже смачним супом!

Відео рецепт – томатний суп з квасолею, пісний варіант

Дуже в багатьох пісних супах використовуються бобові, так як вони є відмінним джерелом рослинного білка. Це означає, що вони такі ж ситні, як і м’ясні супи. Це чудова властивість для повноцінного обіду, але при цьому калорій набагато менше.

Квасоля так само смачна, як і горошок. Стільки рецептів супу з квасолею можна сьогодні знайти. Пропонуємо вам познайомитися з рецептом пісного супу з квасолею. Для яскравого кольору в ньому будуть томати, а для незабутнього смаку 8 різних спецій.

Цей цікавий томатний суп  стане чудовим обідом або вечерею, а за фігуру можете не турбуватися. Ну і для тих, хто дотримується посту, такий суп стає чудовою різноманітністю. Їжте на здоров “я!

Пісний гречаний суп з грибами і картопляними галушками

Способів і рецептів, за якими можна приготувати смачний пісний суп, хоч греблю гати. Практично з будь-яких продуктів і овочів. Але давайте не будемо забувати і про крупи. Наприклад, гречку. Ця крупа відмінно підходить для супу, особливо коли приходить бажання приготувати пісний і корисний суп.

Гречка дозволена майже всіма дієтами, вживається навіть у великий піст, а найголовніше, багатьма дуже улюблена. Так чому б нам не зварити з неї суп. Картоплю ми замінимо на голубці і для смаку додамо гриби. Нехай це будуть печериці з магазину, коли наступить зима. А влітку або восени можна і свіжих лісових грибів додати. Вирішено, варимо пісний гречаний суп.

Знадобиться:

гречана крупа – 0,5 склянки,

печериці – 300 грам,

картопля – 2-3 шт,

морква – 1 шт,

цибуля – 1 штука,

яйце – 1 штука,

борошно – 2-3 столові ложки,

зелень петрушки або кропу,

сіль і перець оп смаку.

 Так як ми готуємо пісний суп, нам не знадобиться заздалегідь заготовлювати м’ясний бульйон. Гречаний суп готується на воді. Щоб він вийшов смачнішим, півсклянки гречки трохи обсмажте на сухій пательні.  Буквально кілька хвилин підсушіть.

В окремій каструлі зваріть картоплю. Вона не йде в суп у вигляді кубиків, з неї ми будемо готувати голубці. Тому зваріть її  до м’якості і розімніть в пюре.

Налийте в каструлю 2 літри води, висипте туди гречку і варіть її до готовності.

В цей час дрібно наріжте цибулю і натріть на тертці очищену моркву. Обсмажте їх на розігрітій пательні з рослинним маслом до м’якості і зовсім злегка підрум’яньте.

Наріжте шампіньйони тонкими пластинками по пів грибочка. Робіть такі шматки, які вам подобаються їсти в супі. Потім додайте гриби в пательню  до цибулі і моркви і трохи  протушкувати. Як тільки з грибів випарується рідина, можна перекладати їх до гречки в каструлю. Посоліть суп до смаку. На 2 літри знадобиться приблизно половина столової ложки солі.

У потовчене картопляне пюре додайте сире яйце і ретельно перемішайте. Підсолити трохи суміш. Потім додайте борошно. Коли ви все змішаєте повинно вийти густе тісто, з якого можливо зліпити  голубці.

У каструлі, де вариться гречка, овочі і гриби, повинна кипіти вода. Прямо в бурхливий окріп викладаємо голудці. Є два варіанти їх ліплення. Зробити грудочки з картопляного тіста руками або формувати їх ложкою. Голубці можуть бути нерівними і злегка безформними, це нормально. Головне робіть їх такого розміру, щоб потім вони містилися в ложку і було зручно їсти суп.

Поки суп закипає знову після додавання голубців, наріжте дрібно зелень. Додайте її в суп або можете класти індивідуально в кожну тарілку. Як тільки голубці спливли, дайте їм покипіти 2 хвилини і знімайте каструлю з вогню. Якщо не впевнені, то спробуйте голубці на готовність. Решта інгредієнтів  точно зварилися.

Готовий пісний гречаний суп з голубцями розливайте по тарілках, додайте зелень за смаком і сідайте обідати. Смачного!

Ще один цікавий пісний суп, який по ситності не поступається будь-якої м’ясної страви. Сочевиця відноситься до бобових так само, як і горох з квасолею, але дуже багато про неї незаслужено забувають.

І ось в момент, коли потрібно приготувати смачний пісний суп, найкраще про неї і згадати. Сочевиця має приємний горіховий смак, вариться швидше гороху, має велику кількість різних сортів, що урізноманітнює і зовнішній вигляд і смак будь-якої страви з неї.

Для цього супу можна використовувати грибний або овочевий бульйон. Але так само зварити його і без заздалегідь заготовленого бульйону. Все одно вийде смачно. Робиться такий суп без традиційної картоплі, але зате з кабачком і гарбузом, смак довершують томати і часник. Такий оригінальний набір овочів заслуговує вашої уваги. Тому дивіться, готуйте і пробуйте.

Пісний суп. Сервіровка столу і подача пісних супів

Всі супи рекомендується подавати в невеликих піалах або глибоких тарілках. Якщо суп гарячий, подавайте до нього невеликі ложки, якщо холодний – прості супові.

Пісні супи – відмінна можливість поекспериментувати з травами і дати відпочити шлунку і печінці від більш важких страв. Для поста або дієти їх використовувати? Вирішуйте самі.

Пісний суп. Відгук

Olga01. Моя дочка, 13-и років, несподівано вирішила ще в червні не їсти більше м’яса! Я думала пройде. Але ні, тепер і я не їм мясо. От і варимо ми супи на овочевому бульйоні. Рецепти пісних супів на кожен день нам дуже допоможуть урізноманітнити меню.

Зазвичай ми змінюємо овочі, але обожнюємо цвітн капусту, куркуму. Ці супи-легкі, поклавши туди трохи натертого сиру або ложку сметани, майонезу, ви облагородити їх смак.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *