Пісні суші – це дуже ситний елемент меню, до того ж відрізняється відмінним вкусом. Але піст – це той саме час, коли можна відкрити для себе суші по-новому. Їх м’якенький смак з нотками пряного соусу стане приємним моментом вашого дня.
Як правильно приготувати пісні суші
Суші в домашніх умовах? Це не так складно, як здається багатьом, хто жодного разу не готував цю стравочку. Якщо ви хочете здивувати свою сім’ю або гостей свіженькими суші різних форм зі всілякими начиночками, то обов’язково познайомтеся з підбірочкою рецептів суші. Тут зібрані і прості рецепти суші ролів і більш складні у приготуванні різновидів цієї культової японської страви, яку обожнюють люди по всьому світу.
Щоб приготувати пісні суші вдома, зовсім не потрібно мати спеціальних професійних навичок. Досить придбати свіженькі і якісненькі продукти: норі, рис, свіженьку рибку, краба, сир та інші інгредієнти.
Якщо ви все ще ставите питанням про те, як зробити суші своїми руками, то прийшов час ознайомитися з рецептами, вибрати набір відповідних вам інгредієнтів і приступати до приготування.
Якщо все зробити за рецептом і дотримуватися нескладних зазначених інструкцій, то можна бути впевненими, що домашні суші вийдуть нічим не гіршими, ніж ті, які можна придбати в ресторанах або магазинах.
Пісні суші з обсмаженими баклажанами
Чудовий рецепт для шанувальників смачненької і корисненької японської кухні. Вегетаріанські суші – саішоку маки. З обсмаженими в олії і соєвому соусі баклажанами. Поспішайте поповнити свою кулінарну скарбничку.
Інгредієнти:
баклажанчики – 120 г.
норі водорості (1 пластичний і щільний лист) – 1шт
олія оливи – 3 великих ложечки
рис (готовий з уже добавленим до нього оцтом) – 230 г
соевий соус – 1,5 великої ложечки
васабі – 1/3 маленької ложечки
сіль (крупненька) – 2 маленьких ложечки
Саішоку маки – саме так в японській кулінарії називаються суші на вегетаріанської основі. Тобто, в них немає ні риби, ні морепродуктів, ні курки. У саішоку маки зазвичай кладуть грибочки шиітаке (найпоширеніший рецепт), а також мариновану спаржу або імбир і різні свіженькі овочі. Особлива любов до виробів з запеченими або обсмаженими овочами. Це можуть бути солодкі перці, цукіні, томати. Дуже смачненький варіант – суші вегетаріанські зі смаженими баклажанами, його ми і пропонуємо вам освоїти.
Баклажан помити, увібрати серветкою водичку, нашаткувати овоч середніми скибочками – уздовж і трохи навскоси.
Шматочки натерти з обох сторіночок крупною сіллю (беріть морську, вона не так сильно вбирається). Залишити баклажанну нарізку в мисці на 5 хвилиночок.
Темний сік, що виділиться злити, а скибочки обполоснути і знову обсушити серветками.
У чашку з васабі влити олію оливи, перемішати – і на пательню. Прогріти пару хвилиночок, кинути в розпечену суміш баклажанчики і смажити до світло-коричневого кольору і легкої рум’яної скориночки. Перевернути, обсмажити іншу сторону.
Перекласти овочі в сотейник з соєвим соусом і протушкувати 3 хвилиночки, після чого викласти або на решітку, або на всмоктуючу серветку.
Поки стікає зайвенький жир, водорості поділити вологим ножем на сантиметрові смужечки.
З готового рису для суші руками, злегка змоченими в рисовому оцті, сформувати спочатку колобки, а потім надавлюючи ми рухами витягнути, наблизивши їх форму до овалу.
На рисові основи укласти по скибочці обсмаженого баклажана, притиснути і швидко зафіксувати смужечкою норі. Подавати традиційним способом – з соєвим соусом, маринованими пелюстками імбиру, японським хріном.
Пісні суші з овочами і оливками
Інгредієнти рецепта:
рис для суші -1 скляночка
водиця – 2 скляночки
оцет – 2-3 великих ложечки
листи для суші
огірочки – 2 шт.
болгарський перчик – 1 шт.
оливки – 1 баночку
кунжутне насіннячко – 50 гр.
соєвий соус
Багато з нас вже встигли полюбити традиційненькі китайські суші. Пропонуємо вам рецепт пісних суші.
Щоб приготувати пісні суші потрібно придбати спеціальний рис (в ньому більше клейковини). Рис замочуємо в холодненькій водиці на 20 хвилиночок, промиваємо, заливаємо холодною водичкою (пропорція1 : 2), доводимо до кипіння, Варимо 15 хвилиночок на повільному вогні. Коли рис охолоне, добавляємо оцет для суші і перемішуємо.
На спеціальний килимок для приготування суші викладаємо лист норі, зверху тоненьким шаром (не доходячи до країв) викладаємо рис. Зверху на рис (тільки на середину) кладемо нарізані тоненькими смужечками огірочки і болгарський перчик, кладемо нарізані напівкільцями оливки і за допомогою килимка формуємо рулетик. Ножем, змоченим холодною водичкою нарізаємо наші роли, викладаємо на тарілочку, посипаємо кунжутом і подаємо з соєвим соусом.
Пісні суші «Мозаїка»
Інгредієнти:
Огірочок – 2 штуки
Рис полірований – 250 грамів
Оцет рисовий – 1 велика ложечка
Водиця – 310 мл
Норі (пресовані волорослі) – 6 штук
Ікра мойви – 12 великих ложечок
Сир вершковий – 10 великих ложечок
Якщо ви до цього ставилися скептично до японської кухні, то ця страва назавжди змінить ваше уявлення про суші. Готується легко, інгредієнти цілком доступні, а смак – досконалий! І що ще дуже важливо – готувати пісні суші «Мозаїка» можна тим, хто дотримується посту.
Необхідно купити рис спеціально для суші, вимити його кілька разів холодною водичкою. Всипати в киплячу водичку і варити близько 15-20 хвилиночок. Після цього залишити хвилиночок на 15 під кришечкою в каструльці.