Рис вважається одним з найбільш корисних продуктів. Він багатий білками, вуглеводами і мікроелементами, містить невелику кількість жирів. Ще одна перевага рису полягає в тому, що він прекрасно поєднується з різними продуктами і дозволяє кожен раз отримати нові, неповторно смачні страви. Про смачні та унікальні пісні страви з рису піде мова далі.
Пісні страви з рису. Рецепти
Навіть в період посту цей злак можна включати в свій раціон, щоб приготувати пісні страви з рису з овочами. Це смачно, корисно, ситно і зовсім не суперечить правилам посту.
Рис з овочами
Даний рецепт рису з овочами ви можете змінювати і доповнювати залежно від своїх гастрономічних уподобань.
Цікаво, що кожен раз ви будете отримувати абсолютно нову страву, що дозволить максимально урізноманітнити раціон (саме це допоможе вам легше перенести вимушені обмеження в їжі під час посту).
Складові:
1 склянка рису;
1 морква;
1-2 помідори;
1 болгарський перець;
будь-яка овочева заморожена суміш або сезонні овочі;
2 зубки часнику;
томатна паста;
2 чайних ложки цукру;
сіль, перець, лавровий лист.
Щоб приготувати пісні страви з рису з овочами по рецепту, про який мова піде далі радимо використовувати вок, казан або інший посуд з товстими стінками. Наріжте цибулю і обсмажте її на рослинному маслі. Далі додайте моркву, перець, натерті на тертці помідори, з яких попередньо краще зняти шкірку. Всі овочі тушкуємо хвилин 5.
Після цього додайте овочеву суміш, якщо ви її використовуєте, а ще через 2 хвилини змішайте інгредієнти з рисом і залийте їх 2 склянками води. Рис з овочами варять на повільному вогні до повного випаровування рідини. За 1-2 хвилини до готовності потрібно посолити страву, додати спеції. Тепер залишилося почекати, поки рис з овочами охолоне, і ви можете подавати страву до столу.
Плов без м’яса
Рис з овочами часто називають пловом без м’яса. Однак чи може він бути смачніше, ніж аналогічний м’ясний делікатес? Чому б і ні? Спробуйте приготувати рис з овочами за цим рецептом – не помилитеся.
Складові:
1 склянка рису;
1 цибуля;
1 морква;
50 грам родзинок;
50-70 грам кураги;
сіль і перець.
Рис потрібно промити і залити кип’яченою водою. Тепер подрібнюємо цибулю і обсмажуємо її на рослинній олії. Туди ж додаємо натерту на тертці моркву. Через 5 хвилин змішуємо овочі з рисом, родзинками і курагою, спеції. Заливаємо інгредієнти водою і закриваємо кришку пательні або казанка, в якому готується рис з овочами. Страва буде готова всього через 20 хвилин. Для різноманітності завжди можна додати гриби.
Різотто
Якщо ви хочете приготувати рис з овочами в період посту, цей рецепт, як приготувати пісні страви з рису вам стане в нагоді.
Складові:
200 грам білого рису;
200 мілілітрів овочевого бульйону;
200 грам замороженого зеленого горошку або стручкової квасолі;
каррі і кмин.
Рис викладаємо в казан і заливаємо бульйоном (можна додати ще 50 мілілітрів води). Коли вода закипить, варимо продукт ще хвилин 15, а потім додаємо горошок, каррі, кмин. Варимо до готовності, поки з рису не випарується вся рідина.
Пісні страви з рисом. Рецепти народів світу
Той, хто намагається утримуватися від скоромної їжі в пісні дні, змушений відмовитися від найситніших страв у нашому раціоні: з м’ясом, з молочними препаратами, що містять яйця, масла і жири.
Однак, насправді, пісне меню може бути таким же поживним і різноманітним. Щоб показати вам, наскільки величезний вибір страв, які ви можете приготувати під час посту ми зробимо кулінарну подорож навколо світу і зберемо найцікавіші рецепти, які можна готувати строго в межах традицій або трохи змінити під вимоги пісного меню.
Смачний піст: рецепти з Європи
Отже, пісні страви з рису, почнемо з наших найближчих сусідів-європейців. Французькі сotelettes de volaille можна приготувати з червоної сочевиці і грибами або нутом, а густий прованський суп з перловкою і овочами настільки ситний, що замінить вам і першу, і другу страву відразу.
Іспанська традиційна страва “Маври і християни” з рисом і квасолею, має під собою реальні історичні алюзії на вторгнення темношкірих арабів і берберів в іспанські землі, порадує вас оригінальним оформленням і приємним смаком. В піст дозволено вживати морепродукти, тому можна приготувати традиційну іспанську паелью з мідіями, креветками, гребінцями і кальмарами.
Якщо заглянути трохи північніше, на острови Великобританії, то там ми знайдемо смачні пісні страви з рису: сочевичний пастуший пиріг з картоплею і кабачком, або, наприклад, йоркширський пісний кекс – традиційні англійські ласощі з вимоченими в чаї “Ерл Грей” сухофруктами, апельсином і прянощами.
А на італійському “чоботі” готують спагетті Альо-ольо, до складу яких входять лише сама паста, оливкова олія і часник. Також ви можете приготувати лазанью з баклажанами і кускус або орекьетте з квасолею і нутом.
Зовсім поруч греки із задоволенням поїдають гороховий хліб, лаханорізо – тобто рис з капустою по-грецьки, плов з вермішеллю, факорізо з рису і зеленої сочевиці і різноманітні солодкі десерти на зразок халвас з манки або печива Меломакарона з медом і апельсиновим соком.
Пісні страви з Азії та Індії
Трохи правіше по карті світу нас чекає Узбекистан. Так як найвідомішою с травою узбецької кухні є плов, то і у випадку з пісним меню сюди відмінно підходять різноманітні види вегетаріанського плову з овочами і сухофруктами. Крім того, в узбецькій кухні є страва під назвою “нохатхурак” – нут з червоною цибулею і спеціями. Поруч, в Китаї, готують різноманітні варіанти голубців з пекінської капусти і рисові котлети з брокколі.
Перестрибнувши на Японський архіпелаг, виявимо салат з водоростями вакаме і моті – неймовірні японські рисові кульки з ягодами. У Індії варьо затриматися довше, так як вона вразить будь-кого різноманіттям пісних страв. Корж з нуту зі шпинатом, парантха (прісні манні коржі з начинкою), кічарі – він же рис зі спеціями, пряний суп “архар дав Чао”, манна каша з овочами – упма, каррі з сочевиці, елайче Гаджі, тобто пісочне печиво з кардамоном. І, звичайно ж, джалебі -хрустящі солодкі кручені солодощі з рисового борошна з солодким сиропом.
Пісні страви: рецепти з Америки
В Сполучених Штатах нам запропонують на сніданок поленту з сухофруктами, а після ситного обіду, на десерт, – гранола з різноманітними добавками або чорний Брауні з арахісовим маслом до чаю.
У Мексиці пісні страви будуть, переважно, з червоною квасолею: салат з квасолею, буріто з квасолею, тортильї з квасолею, тако з квасолею. Точно також буде і в Бразилії: нам запропонують спробувати квасолю Прето – червону квасолю з апельсином і селерою, або фейжао – її же, змішану з рисом басматі.
Пісний рис з морепродуктами
Інгредієнти для пісного рису з морепродуктами:
1 с.л. оливкової олії
1 цибулля
2 зубки часнику
3 помідори
200 мл овочевого бульйону
1 щіпка шафрану
1,5 склянки рису басматі
200 г оливок
400 г суміші морепродуктів
1 пучок зелені петрушки
Нагрійте масло у великій пательні з високими бортами і обсмажте нарізану цибулю протягом 10 хвилин, до м’якості, потім додайте подрібнений часник і помідори і смажте 4-5 хвилин, поки помідори не стануть м’якими. Викладіть в пательню морський коктейль і промитий рис, перемішайте, влийте овочевий бульйон, додайте шафран і спеції, доведіть до кипіння і готуйте під кришкою до готовності рису – близько 15 хвилин.
Коли рис буде майже готовий, додайте в пательню оливки і влийте трохи маринаду з банки, перемішайте, готуйте ще хвилину-дві, потім зніміть з вогню. Лимон наріжте частками. Подавайте рис з морепродуктами, посипавши нарізаною зеленню петрушки, з скибками лимона.
Лазанья з квасолею і брокколі
У деяких стравах грамотно приготований соус – половина успіху. Любителі класичної італійської лазаньї по достоїнству оцінять і її пісний варіант з червоною квасолею і соусом “бешамель” на основі молока з вівсяних пластівців.
Тим більше що аромат ретельно підібраних спецій заповнить ваш будинок ще до того, як лазанья відправиться в духовку.
Щоб приготувати пісні страви з рису, а саме лазанью, необхідний відповідний соус: “бешамель” на рослинному молоці. Рекомендуємо для цієї страви
Складові:
червона квасоля (варена) – 1,5 склянки
120 г брокколі
1 цибуля.
1 морква
2 склянки густого томатного соку (помідори у власному соку)
8 листів лазаньї
¼ ч.л. меленого чорного перцю
¼ ч.л. імбиру
¼ ч.л. куркуми
¼ ч.л. кмину
¼ ч.л. коріандру
1 ст.л. базиліку
1 ст.л. майорану
1 ст.л. орегано
рослинне масло для обсмажування
Пісний соус «Бешамель»:
рослинне молоко (1 склянка вівсянки + 0,4 л води) – 0,6 л
рослинне масло – 4 ст.л.
борошно житнє (цільнозернове або біле) – 3 ст. л.
чорний перець, мускатний горіх, сіль – за смаком
Приготувати фарш для лазаньї. Моркву натерти на крупній тертці, брокколі розібрати на суцвіття, капустяні стебла тонко нашаткувати і порізати уздовж і поперек, щоб волокна були короткими. Цибулю дрібно нарубати.
На розігрітій олії обсмажити цибулю до прозорості, додати моркву і капустяні стебла, обсмажити 3-4 хвилини.
Червону квасолю, готову до вживання, подрібнити занурювальним блендером.
До фаршу додати спеції. Дуже рекомендуємо використовувати вказаний в інгредієнтах набір, він дуже гармоніює з квасолею
Додати квасолю, перемішати.
Помідори перебити в блендері до однорідності.
Влити томатний сік, перемішати. Довести суміш до кипіння, зменшити вогонь і тушкувати під кришкою 10 хвилин, помішуючи. Випарювати всю рідину не потрібно, соус не повинен бути сухим.
Вимкнути вогонь, додати сухі трави і перемішати.
Пісні страви з рису
рекомендовано, щоб суцвіття брокколі залити окропом, залишити хвилин на 20 під кришкою
Розрізати суцвіття уздовж.
Приготувати рослинне молоко. Вівсяні пластівці залити водою і залишити на годину.
Перебити пластівці в блендері до утворення однорідної рідкої маси.
Процідити через сито. Залишений макух сміливо використовуємо для чергової випічки.
Приготувати соус “Бешамель”. Рослинну олію розігріти в пательні. Додати борошно і швидко розмішати. Обсмажити хвилинку.
Невеликими порціями вливати молоко і розмішувати до однорідного стану під час кожного додавання рідини.
Приготувати соус “Бешамель”. Рослинну олію розігріти в пательні. Додати борошно і швидко розмішати. Обсмажити хвилинку.
Невеликими порціями вливати молоко і розмішувати до однорідного стану під час кожного додавання рідини.
З цим співвідношенням інгредієнтів соус виходить густим, тому не прогріваємо його додатково. В кінці додати спеції і сіль.
Листи лазаньї відварити по 2-3 хвилини в киплячій підсоленій воді.
Форму змастити, викласти перший шар листів лазаньї.
На лист викласти 1/3 сочевично-капустяного фаршу. Розкласти суцвіття брокколі.
Форму змастити, викласти перший шар листів лазаньї.
Трохи полити пісним соусом «Бешамель».
Четвертий шар листів рясно змастити соусом «Бешамель». Залишки соусу змішуємо з 0,5 склянки густого томатного соку, щоб скоринка була красивою.
Форму накрити фольгою і відправити лазанью в духовку на 25-30 хвилин.
Готової лазанью дати охолонути 10 хвилин і подавати на стіл як основну страву з доповненням у вигляді маринованої цибулі і грибів.
Табуле з кускус
Табуле – ще один яскравий рецепт родом з арабських країн, здатний прикрасити пісне меню. При приготуванні традиційного табуле варто звернути увагу на кілька моментів. Співвідношення крупи з пшениці (пшениця, кускус, булгур) має бути пропорційним. Табуле – це салат, а не каша з овочами. Для того, що уникнути надмірної кількості рідини в салаті, краще видалити насінну частину овочів – огірків і помідор – і додати тільки їх м’якоть.
Добре відомий арабський салат “Табула”, як ніхто інший, відмінно підійде в пісні і весняні дні, коли організму дуже потрібні вітаміни і мікроелементи.
Складові:
1 склянка кускусу
2 помідори.
1 огірок
1 перець болгарський
1 склянка петрушки свіжої (порізаної)
½ склянки м’яти свіжої (порізаної)
1/2 склянки зеленої цибулі свіжої (порізаної)
1/4 склянки оливкової олії
1 лимон (сік)
Сіль, перець за смаком
Овочі помити, очистити і дрібно порізати.
Кускус залити гарячою водою і залишити на час, щоб крупа ввібрала рідину.
Змішати в мисці кускус, порізані овочі і зелень, додати сіль і перець, заправити соком лимона і олією.