Home / Кулінаріні рецепти / Десерти / Пісні страви на великий піст. Підбірка рецептів

Пісні страви на великий піст. Підбірка рецептів

Пісне печиво з прянощами

Беремо 2,5-3 склянки борошна, 0,5 скляночки меду, 0,5 скляночки цукру, 100 г рослинного масла або маргарину, 1/2 чайної ложки соди, прянощі (кориця, кардамон, гвоздика, імбир). Мед і цукор нагріти до появи стійкої піни, добавити масло, борошно з содою і прянощами, вимісити тісто. Кількість борошна може коливатися в залежності від густоти сиропу і меду. Тісто не повинно бути занадто крутим, але і не повинно бути занадто м’яким. Готове тісто має бути пластичним, не прилипати до рук і столу, легко піддаватися формуванню. Тісто розкачати, бажано дуже тонко, вирізати формочками печива. Випікати в духовці при температурі приблизно 150-180 градусів 5-10 хвилиночок (залежно від товщини печенюшок).

Десерт – печені яблучка

Харчування в великий пост може бути дуже смачненьким. Ось кілька рецептиків пісних десертиків, якими ви можете порадувати себе. Найпростіший з них – печене яблучко з сухофруктиками.

Візьміть велике яблучко і акуратненько виріжте серцевиночку. Заповніть його сумішшю родзинок з цукром, підсмаженим мигдалем і корицею. Запікати яблучко в духовій шафі необхідно при температурі до 180 градусів -10-20 хвилиночок.

Пісні страви на великий піст. Рецепти для дітей

Пісні страви на великий піст для дітей повинні бути не тільки смачними, а й повноцінно замінювати білок і жири, які зазвичай ми отримуємо з тваринної їжі. Дотримуватися посту дітям рекомендують не раніше, ніж з 6 років, і тільки за умови повного здоров’я. В даному випадку дитина повністю залежить від рішення батьків. Перед початком посту обов’язково маєте отримати дозвіл від педіатра.

Пісні супи для дітей, пісні котлети, тефтелі, випічка можуть бути такими ж смачними, як і звичні для дитини страви з м’яса і птиці.

Пісний суп з білої квасолі

Квасоля містить замінні і незамінні амінокислоти (ізолейцин, валін), тому є важливим продуктом в піст. У поєднанні з овочами квасоля засвоїться краще. Перед приготуванням квасолю слід замочити у водиці в пропорції 1 до 2 на 6-8 годиночок, потім водичку злити і для варіння залити квасолю новою: так ви уникнете метеоризму у дитини.

Продукти: квасоля біла – 200 г, морква – 100 г, цибулька ріпчаста – 40-50 г, мускатний горіх, паприка, сіль, соняшникова олія, 1 велика ложечка борошна.

Відваріть квасольку до готовності, відваріть моркву, цибульку наріжте і пасеруйте в соняшниковій олії до золотистого кольору і м’якості. Все подрібніть в блендері до пюре. Борошно обсмажити на сковороді до повної сухості і добавити трохи водиці.

Помістити в каструльку пюре з квасолі і овочів, борошно з водицею, добавити мелений мускатний горіх і ще водиці. Довести до кипіння і залишити на тихому вогні ще 15 хвилиночок.

Перед подачею посипати паприкою і прикрасити зеленню.

Теплий салат із спаржевої квасолі з кунжутом

Спаржева квасоля багата амінокислотами і вітамінчиками, кунжут – чемпіон по вмісту кальцію. У поєднанні з лимонним соком і оливковою олією всі корисні речовини салату засвояться максимально добре.

Продукти: спаржева квасоля – 400 г, 1 велика ложечка кунжуту, половина лимончика, 50 мл оливкової олії, сіль за смаком.

Відваріть квасолю в пароварці або покладіть в киплячу водицю на 3 хвилиночки. З’єднайте оливкову олію і сік лимончика, добавте кунжут. Викладіть спаржеву квасолю в блюдо і добавте заправку.

Пісний пиріг з картоплею та морквою

Приготувати пісне тісто буде нескладно, а при бажанні начинкою пісного пирога можуть стати фрукти і ягоди з цукром.

Продукти: борошно – 100 г, водиця – 70 мл, 1 маленька ложечка розпушувача або дріжджів, картоплина – 2, морква – 2, рослинна олія – 50 мл за смаком.

З’єднайте борошно з розпушувачем або дріжджами, водицю, замісіть тісто. Відваріть картоплю і моркву, зітріть в пюре, добавте олію: це начинка для пирога.

Розкачайте тісто тонко і покладіть в силіконову форму, викладіть начиночку, накрийте другим листом тіста. Запікайте при температурі 200 градусів 15 хвилиночок.

Шоколадно-манговий пудинг в мультиварці

Продукти: манна крупа – 50 г, рубані волоські горіхи – 50 г, кориця, ваніль за смаком, водиця – 500 мл, какао порошок – 2 великі ложечки, цукор – 50 г

З’єднати цукор, какао, водицю і зваріть какао. Не знімаючи з вогню, добавити в какао поступово манну крупу, весь час помішуючи. Сюди ж – корицю, ваніль, олія. Коли крупа добре завариться, висипте в пудинг рубані горіхи і добре перемішайте.

Викладіть масу в форму мультиварки і залиште на 20 хвилиночок готуватися.

Подати готовий пудинг можна на сніданок, або в якості пісного десерту. Перед подачею прикрасьте карамелізованими фруктами.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *