Home / Кулінаріні рецепти / Десерти / Пісні страви на великий піст. Підбірка рецептів

Пісні страви на великий піст. Підбірка рецептів

Овочева ікра

Ікра відрізняється від рагу рівномірною консистенцією, овочі для неї перетираються або прокручуються (зазвичай після нетривалого протушковування або обсмажування), а потім тривалий час, на повільному вогні, з помішуванням, випаровується зайва рідина. Для баклажанної ікри: на 2 кг синеньких, по півтора кг солодкого перцю і помідорів (можна замінити невеликою кількістю томатної пасти – за смаком), по 2-3 морквини і цибулі, зелень, часничок, сіль, спеції. Для кабачкової ікри: на 1 кг кабачка (очищеного від шкірочки і насіння), по 3-4 моркви, цибулі та помідора.

Пісне рагу з квасолею

Для овочевого рагу знадобиться: 5 шт. картоплин, Ѕ середнього качана капусточки, 1 склянку квасолі, 1 морквина, 1 цибулинка, 1 солодкий перчик 2 помідорки.

Замочити квасольку на ніч, після чого відварити її до напівготовності. Овочі нарізати дрібненькими кубичками, морквину можна подрібнити соломкою. У сотейник скласти картопельку і капусточку, добавити склянку водиці і протушкувати  20 хвилиночок. Окремо на сковороді протушкувати інші овочі протягом 10 хвилиночок. Потім вміст пательны перекласти в сотейник до картопельки і капусточки і добавити квасолю, перемішати, добавити спеції за смаком і на повільному вогні і залишити ще на 15 хвилиночок.

Пісний суп з ріпи

Для приготування нам знадобляться: 1 цибулинка, 1 ріпа, 1-2 морквинки (краще тонкі), 2 черешки селери, зелень. Цибулю подрібнити, селеру нарізати смужками, кинути в киплячу водичку. Моркву нарізати кружечками, кинути туди ж. Ріпу ріжемо кубиками або смужками і добавляємо останньою, трохи пізніше, щоб вона сильно не розварилася. Добавляємо сіль, перець, лавровий лист. У готовий суп кидаємо нарізану зелень.

Пісний суп з цибулькою і селерою

Для приготування цього супу нам знадобляться: 2 великі цибулинки, стебловиа селера (3-4 штуки), 1 велика морквинка, півбанки помідорів у власному соку (або 2-3 свіжих помідора), 2 стрілки цибулі-порею, невеликий шматок кореня імбиру (приблизно 1- 2 см). Цибульку і морквинку подрібнити, селеру, цибулю-порей і помідори нарізати невеликими шматочками. Все залити окропчиком і варити до готовності. Корінь імбиру почистити, подрібнити (можна подрібнити в блендері з невеликою кількістю водиці або натерти на тертці) і добавити в суп. Дати настоятися.

Морквяний суп-пюре з імбиром

Нам необхідно приблизно: 1 кілограм моркви, 1-2 цибулини, 1-2 зубчики часничку, корінь імбиру (для смаку, приблизно 2-5 см). Морквину почистити і нарізати кружечками. Цибулю і часничок подрібнити в блендері (або нарізати). У каструлю налити трохи олії, злегка обсмажити цибулю, часничок і моркву. Можна не обсмажувати, а відразу залити окропчиком. Варити до готовності. В самому кінці добавити подрібнений імбир, посолити, поперчити, можна добавити трохи мускатного горіха або інших спецій за смаком. Все подрібнити блендером.

Перець фарширований

Перець вимити, вийняти насінняяко і “хвостики”. Цибульку нарізати кільцями і обсмажити в олії до золотистого кольору. Коріння очистити, нарізати соломочкою і протушкувати в олії до напівготовності. Помідори (знявши шкірочку) протерти через сито і масу довести до кипіння, після чого варити 15 хвилиночок, добавити сіль, перець і варити ще 10 хвилиночок. Зелень дрібно нарізати. Овочі, приготовлені для фаршу змішати з відвареним рисом і заповнити ними перчики Комбінація овочів може відрізнятися від запропонованої, крупу теж можна поварювати (ідеально підійде гречка), добавити грибочки, соєве м’ясо. Приготуємо заливку: обсмажити цибулинку, морквинку, обріз перчик, томат або помідори і заливаємо на укладені в посуд нафаршировані перчики, тушкуємо до готовності, близько до кінця готовності добавляємо часничок.

Пісний салат з рису

Для приготування салату нам буде потрібно 100 г рису, 1 солодкий перчик, 1 помідор, 1 морквина, 1 маринований огірочок, 1 цибулина, олія рослинна, сіль, зелень. Рис відварити в підсоленій водиці. Овочі нашаткувати, моркву натерти на крупній тертці. Все змішати з охолодженим рисом, посолити, заправити олією. Перед подачею прикрасити зеленню.

Котлети капустяні

Беремо 500 г капусти, 2 великі ложечки манної крупи, 2 великі ложечки мелених сухарів, сіль за смаком, 3 великих ложечки рослинної олії, 0,5 скляночки водиці. Капусточку дрібненько нарізати, покласти в каструльку, добавити водичку, 1 велику ложечку рослинної олії і тушкувати до напівготовності. У киплячу масу всипати тонкою цівкою манну крупу, варити, безперервно помішуючи, 10-15 хвилиночок, посолити, розмішати і злегка остудити. Подрібнити масу блендером. Сформувати котлетки овальної форми, запанірувати в сухарях і обсмажити на олії.

Вірменський солодкий плов

Рис зварити до напівготовності, промити. На рослинній (оливковій) олії злегка обсмажити промиту і просушену курагу, чорнослив і родзинки, потім добавити водиці і тушкувати 15 хвилиночок. На дно глибокої тефлонової пательні налити досить багато олії, викласти пірваний шматками тонкий вірменський лаваш (приблизно 2 листа). Половину сухофруктів перемішати з рисом, викласти на лаваш. Полити ще олією, накрити кришечкою, поставити на повільний вогонь приблизно на півгодинки, до готовності рису. Рис викласти на блюдо, обкласти з усіх боків шматками підсмаженого лаваша, висипати залишені сухофрукти.

Голубці з квасолею

Беремо 300 г квасолі, 400 г капусточки, 100 г цибулі, трохи рослинної олії, томат-паста, цукор на кінчику ножа, сіль за смаком. Квасольку відварити і розтерти. Цибульку обсмажити на олії, посолити, можна поперчити. Змішати цибулю з квасолею. Капусту (без качана) відварити, облити холодною водицею, розібрати на листя, відбити або обрізати потовщені частини. Загорнути начинку в листя. У томат-пасту добавити цукор, сіль, перець. Залити цим соусом голубці і тушкувати до готовності.

Котлети з грибів

Нам знадобиться: 100 г білих сушених грибочків (можна взяти інші грибочки, наприклад, шампіньйони), 1 скляночку рису, 2-3 великі ложечки борошна, 0,2 г мускатного горіха, зелень петрушечки і сіль за смаком, соняшникова олія (для обсмажування). Грибочки зварити у водичці і дрібненько порубати. Рис зварити у водичці з сіллю і петрушечкою, змішати з грибочками і добавити мускатний горіх. Бажано масу подрібнити. Сформувати котлети, посипати їх злегка борошном або занурити кожну в кляр, підсмажити в олії. При подачі добре полити соусом.

Пісний пряник з яблучками

Для приготування пряників нам знадобиться: 1 скляночка цукрового піску, 1 скляночка водиці, 2 великі ложечки меду, 1 маленьку ложечку соди, 0,5 чайної ложечки розпушувача, 0,5 скляночки подрібнених горіхів, 0,5 скляночки олії, 1,5-2 скляночки борошна, дрібка кориці, приблизно 3 невеличких яблучка. У миску насипати цукор, налити водичку і рослинну олію, трохи нагріти, добавити мед. Розмішати, щоб цукор і мед розчинилися. Добавити соду, корицю, горіхи, подрібнені до стану борошна, і борошно з розпушувачем. Борошна потрібно стільки, щоб тісто нагадувало густу сметанку. Вилити тісто у форму. Яблучка почистити, нарізати і викласти на тісто. Випікати 30-35 хвилиночок при 200 градусах.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *