Home / Кулінаріні рецепти / Десерти / Пісні страви на великий піст. Підбірка рецептів

Пісні страви на великий піст. Підбірка рецептів

У Великий піст м’ясо, яйця, молочні продукти, тваринні жири виключаються з раціону.  Пісні страви на великий піст – не тільки вважаються корисними для здоров’я та  найбільш витончені кулінарні продуктики – овочі, злаки, які потребують особливенького мистецтва приготування і дають найдивовижніші результати. Пропонуємо величезну кількість пісних рецептів.

Пісні страви на великий піст. Правила харчування, рецепти

Великий піст займає центральне місце в православному календарі як час духовного і фізичного очищення, молитов, спогадів земного життя Христа і його жертв заради спокутування гріхів людства. Про те, які пісні страви на великий піст піст можна вживати дізнаємось далі.

Основні правила харчування

Цього року піст триватиме з 27 лютого по 15 квітня. Віруючі  очікують 7 тижнів обмежень в раціоні, основною складовою якого стане рослинна їжа.

Готуватися до посту починають заздалегідь, і вже за тиждень до його початку з раціону слід виключити м’ясні страви. Перший і останній тиждень посту найсуворіші в харчуванні.

У понеділок 27 лютого рекомендується повна відмова від їжі. Також не можна буде їсти в Страсну п’ятницю (14 квітня).

В деякі дні допустимі відступи в строгих правилах. На такі православні свята, як Благовіщення (7 квітня) і Вербну неділю (9 квітня), можна включити в раціон рибку. У Лазареву суботу (8 квітня) дозволяється рибна ікра. Крім цього, у вихідні дні можна випивати по келиху червоного сухого вина.

Також варто звернути увагу, що церква рекомендує утриматися від поста в разі наявності серйозних захворювань, і дає деякі послаблення для вагітних, діточок та людей похилого віку.

Для здоровенької людини обмежене харчування у Великий піст – чудова нагода оздоровити і очистити свій організм. Але головним у цей період залишається саме духовне очищення.

Раціон в Великий піст: що можна їсти по днях

Календар пісного харчування в несуворі дні передбачає наступний режим:

Понеділок, середа, п’ятниця – суха їда. Допускається вживання фруктиків і овочів, які не пройшли термообробку, а також водиця, компотики, трав’яний чай.

Вівторок, четвер – гаряча їжа без олії. Це можуть бути кашки, супи (наприклад, грибний бульйончик з картоплею або локшиною).

Субота, неділя – можна їсти страви з добавлянням рослинної олії. У раціон включають овочеві рагу, запечену картоплю, буряк, морквау, пісний борщик, супи з овочевою засмажкою на соняшниковій олії.

Зловживати такими приправочками як сіль, цукор, перчик і прянощі в піст також не варто. Віддавайте перевагу їжі, приготованій на пару, грилі або в духовці.

Енергії в період посту вам добавлять горіхи, оливки, сухофруктики (родзинки, інжир), мед. Їх також можна включати в свій раціон в помірних кількостях в несуворі дні посту. Дозволені пісний хліб і інша випічка без молочка і яєць.

Пісні страви на великий піст. Рецепти

Що можна їсти в період посту, щоб раціон був збалансованим і різноманітним ми підкажемо вам далі.

Для більшості людей харчування в Великий піст є величезним випробуванням. Але знаючи кілька рецептиків, меню можна зробити набагато цікавішим і смачнішим. Пропонуємо вашій увазі рецептики, як приготувати пісні страви на великий піст на перше, друге і десерт.

Пісний грибний суп

У вихідні ви можете побалувати себе пісним грибним бульйончиком з локшиною. Для цього знадобиться: 200-300 гр. печериць, 3 картоплинки, 1 морквинка, водиця, 1-2 великих ложечки рослинної олії, локшина – 0,5 склянки.

Очистити овочі. Картопельку порізати кубичками, морквинку натерти на тертці, цибульку нашаткувати півкільцями. Приготувати цибульно-морквяну піджарку на рослинній олії. Грибочки помити і порізати пластиночками. У каструльку налити 1,5 л водиці і довести до кипіння після чого добавити грибочки, картоплю і зажарку, а через 15 хвилиночок локшину і варити ще 15 хвилиночок. Прикрасити стравуі надати їй свіжий аромат допоможе кріп і зелена цибулька.

Томатний суп

Для приготування нам буде потрібно: 1 морквинка, 1 велика цибулина, 6 невеликих помідорів, 1 ложечка томатної пасти, 1 банка квасолі, 500 мл водиці. Цибулю і моркву почистити, подрібнити і тушити на соняшниковій олії. Помідори подрібнити в блендері до стану каші. Помідори розбавити водицею, довести до кипіння. добавити цибулю і моркву, томатну пасту. Посолити, можна добавити спеції. Вилити банку квасолі (з рідиною), видавити зубчик часничку, довести до кипіння. При бажанні можна ще раз збити блендером.

Овочеве рагу

Овочеве рагу робиться з практично з будь-яких овочів, які під рукою. Вони ріжуться кубиками і кидаються на сковороду один за одним в залежності від того, скільки даному овочу потрібно смажитися до м’якості. Ось приклад послідовності закладки для деяких овочів: морква, капуста, цибулька, картопля, солодкий перець, підготовлені баклажани (їх треба потримати деякий час порізаними і посоленими, потім віджати від гіркого соку), кабачок, патисон.

Всі підготовлені овочі обсмажуються, солятся (можна підлити невелику кількість водиці, щоб при тушкуванні не підгоріло), накриваються кришечкою, вогонь зменшується до мінімуму, і все разом тушкується до готовності (вибір тривалості готування – за вами, при довгому тушкуванні з помішуванням овочі будуть більш м’якими, страва наближається за консистенцією до ікряного варіанту). Квашені овочі краще тушкувати окремо, щоб уникнути задубівання деяких продуктів, і близько до готовності перемішати з основною масою тушкованих овочів. В кінці добавляються спеції, зелень і часничок.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *