Home / Здоров'я / Після уколів шишка на сідниці. Способи лікування

Після уколів шишка на сідниці. Способи лікування

Ніхто не застрахований від хвороб. Правильно підібрана терапія обов’язково принесе свої плоди, але побічні ефекти від ліків можуть доставити нові неприємності. Так, якщо в ході лікування ваш лікуючий лікар прописує курс уколів, то рано чи пізно перед вами постане слушне запитання: «Як прибрати шишки від уколів на сідницях?» Шишки – так традиційно називають хворобливі гематоми, що виникають після ін’єкцій антибіотиків, вітамінів або будь-яких інших рідких форм ліків. Як правило, такі ущільнення зникають без додаткового втручання, але бувають випадки, коли не проходить після уколів шишка на сідниці  багато місяців, завдаючи пацієнтові нестерпного болю при контакті з пошкодженим місцем.

Після уколів шишка на сідниці. Причина виникнення ущільнень після уколів

Після уколів шишка на сідниці. Способи лікування

Поспішаємо обнадіяти: утворення шишок можна уникнути, а вже наявну проблему – вилікувати. Давайте розберемося з причинами виникнення ущільнень і розглянемо варіанти їх лікування.

До появи ущільнень в місцях уколів схильні всі пацієнти не залежно від віку і статі. Існують кілька факторів, що провокують виникнення цієї проблеми:

Неправильний розмір голки шприца або недостатньо глибоке введення препарату при уколі

Механізм внутрішньом’язових ін’єкцій передбачає доставку препарату безпосередньо в м’яз. Якщо зробити такий укол короткою голкою, ліки потраплять в підшкірний шар жирової тканини, яка не здатна розсмоктати препарат. Наслідок такої ін’єкції – утворення хворобливого ущільнення. Аналогічна ситуація станеться і при непрофесійному виконанні уколу: бажаючи доставити мінімум дискомфорту, дилетант введе гру недостатньо глибоко, ліки залишаться під шкірою, і вже буквально через кілька хвилинок пацієнт виявить шишку в місці введення препарату.

Вибираючи медінструмент для курсу ін’єкцій; пам’ятайте: інсулінові шприци не призначені для глибокого введення препаратів. Їх тонкі короткі голки заподіють менше болю, але приведуть до утворення шишок в місці уколу.

Після уколів шишка на сідниці. Напруга в м’язах

Не дарма кожен раз перед уколом лікар пропонує лягти і розслабитися. Якщо ін’єкція буде зроблена в напружений м’яз, ліки розподіляться нерівномірно і на місці уколу з’явиться гематома.

ППісля уколів шишка на сідниці. Способи лікування 1

Після уколів шишка на сідниці. Укол-хлопок

Метод «хлопка» покликаний мінімізувати больові відчуття при уколі. Швидким розгонистим рухом під кутом 90° голка вводиться в м’яз, різким натиском на поршень шприца препарат надходить всередину, після цього також миттєво голка виймається назад. Причина виникнення шишки в цьому випадку аналогічна попередньому пункту: ліки не встигають рівномірно розподілиться і всмоктатися, утворюючи шишку.

Після уколів шишка на сідниці. Пошкодження кровоносних судин

Якщо при виконанні уколу голка потрапляє в область скупчення кровоносних судин, то в місці ін’єкції також незабаром з’явиться темне ущільнення. Особливо схильні до травм судин люди, які страждають на діабет.

Після уколів шишка на сідниці. Способи лікування 2

Якщо місце уколу раптово опухло, з’явилися почервоніння і свербіж – можливо, це говорить про алергію на введений вам препарат. Обов’язково повідомте про ці симптоми спостерігаючого вас фахівця.

Після уколів шишка на сідниці. Пошкодження нервових закінчень

Ще одна небезпека при виконанні уколу непрофесіоналом – травма нервових закінчень невірно введеною голкою. Якщо після ін’єкції ви відчуєте оніміння сідниць і неприємні відчуття, що відчуваються в ногах, негайно зверніться до лікаря. Адже якщо ущільнення і гематоми можна досить легко вилікувати, то ушкодження сідничного нерва і абсцес можуть мати серйозні наслідки і зажадати хірургічного втручання.

Після уколів шишка на сідниці. Способи лікування 3

Після уколів шишка на сідниці. Лікарські поради по лікуванню шишок від неправильних уколів

Коли з’являється після уколів шишка на сідниці , то як боротися з цим, краще всіх знають ті, хто ці уколи робить. Ось що радять лікарі:

Найпопулярнішим і простим рецептом від ущільнень в місцях ін’єкцій є йод. Цей засіб має сильну судинорозширювальну дію і швидко активує процес розсмоктування підшкірних гематом. За допомогою ватної палички йод наноситься на пошкоджену ділянку шкіри в вигляді сітки не менше 2-х разів на день.

Для профілактики появи шишок йодну сітку роблять відразу після ін’єкції і продовжуючи застосовувати цей спосіб протягом усього курсу внутрішньом’язових уколів.

Позбутися від шишок після уколів допоможе димексид, що володіє протизапальною і розсмоктуючою дію. Застосовувати димексид потрібно у вигляді компресів:

Згідно з інструкцією, препарат розводять в потрібній концентрації, змочують в отриманому розчині марлю і прикладають до ушкодженого місця.

Поверх марлі потрібно покласти поліетилен і прикрити теплою, наприклад, фланелевою, тканиною.

Одержаний компрес потрібно зафіксувати пластиром і витримати не менше півгодини. Курс лікування такими компресами потрібно проводити двічі на день до повного зникнення шишок.

Нарівні з діоксидом, аналогічним способом можна використовувати розчин діоксидина або настоянки прополісу, нанесену на попередньо змащену дитячим кремом поверхню шкіри.

Для лікування від шишок після уколів  в аптеці можна знайти мазі траумель або троксерутин.

Відома всім мазь Вишневського, що застосовується у вигляді компресів, також відмінно підійде для позбавлення від гематом після уколів.

Після уколів шишка на сідниці – фізіолікування

Найчастішою причиною утворення стійких ущільнень на сідницях у дитини є процедура обов’язкової вакцинації АКДС. Навіть якщо така шишка не завдає дискомфорту, при повторній ін’єкції укол слід ставити в іншу сідницю. Якщо ж все-таки ущільнення довго не проходить і відрізняється хворобливістю, терапевт випише напрямок на фізіопроцедури.

Після уколів шишка на сідниці – види фізіотерапії

Методи і кількість процедур фізіотерапії залежать від ступеня вираженості проблеми ущільнень після уколів.

УВЧ. Ультрависокочастотна терапія – методика, при якій на організм хворого впливає електромагнітне поле, внаслідок чого в тканинах і структурах тіла утворюється струм, який викликає сумнів частинок і виділення тепла. УВЧ-терапія строго протипоказана при вагітності, але абсолютно нешкідлива навіть для немовлят.

ІК. Інфрачервона коагуляція являє собою процедуру глибокого прогрівання пошкодженої області тіла. До речі, цей спосіб лікування ущільнень після уколів на практиці спростовує твердження, що ущільнення після уколів гріти не можна.

Фізіотерапія абсолютно безпечна для пацієнтів різного віку, її добре переносять і немовлята, і дорослі.

Після уколів шишка на сідниці – народні методи лікування

Якщо лікарських засобів під рукою немає, а похід до лікаря з якихось причин неможливий, можна скористатися рецептами з бабусиної скрині.

Після уколів шишка на сідниці – листя капусти

Найвідомішим способом лікування навіть застарілих ущільнень від ін’єкцій, є компрес з капустяного листя. Ось деякі варіанти застосування капустяної терапії:

За допомогою кухонного ножа свіжий капустяний лист надрізати в декількох місцях, змастити медом і на всю ніч зафіксувати отриманий компрес на місці появи шишки.

Другий варіант: ошпарити капусту окропом, підсушити і зробити нічний компрес.

Перед сном місце утворення ущільнень рясно змастити медом, накрити капустяним листом і тепленькою тканиною, зафіксувати і залишити до ранку.

Подібним чином для приготування нічних компресів можна використовувати звичайну ріпчасту цибулю.

Сила природи проти постін’єкційних гематом

Вилікувати шишки після уколів допоможуть рослини:

Листя алое на добу відправляємо в холодильник, після чого робимо з них дрібну кашку і у вигляді звичайного компресу прикладаємо до проблемних місць. Єдиний нюанс – використовувана рослина має бути мінімум трьох років.

Часточка сирої картоплі або солоного огірка, зафіксована пластиром на місці утворення шишки, принесе полегшення вже після першої ночі застосування.

Шкірка банана, прикладена до місця появи шишки, є відмінним способом вилікувати неприємну проблему.

Компрес з товченої свіжої журавлини зменшить як нове, так і застаріле ущільнення після уколу.

Після уколів шишка на сідниці  – способи позбавлення від шишок зі стажем

Трапляється так, що утворення ущільнень на сідницях не уникнути: сильні антибіотики при введенні внутрішньом’язово провокують хворобливий спазм, що перешкоджає рівномірному всмоктуванню препарату, і в місці уколу утворюється велика шишка. Такі гематоми, як правило, загоюються дуже повільно. Ось кілька варіантів терапії в таких випадках:

5-6 таблеток анальгіну ретельно розчинити в 20 мл йоду. Отриманий розчин наносити 2 рази на день.

Найпопулярніший засіб для розсмоктування гематом – загальнодоступна бодяга.

Компрес на основі саморобного коктейлю з одного курячого яйця і 45 мл столового оцту міцністю 6 відсотків.

Компрес з горілки або розведеного спирту. Час дії – не більше пари годин, щоб уникнути опіку шкіри.

25-ти відсотковий розчин магнезії у вигляді компресу на ніч також допоможе зняти біль і розсмоктати шишку.

Бджолиний нектар як панацея коли з’являється після уколів шишка на сідниці.

В пару чайних ложечок меду, злегка розігрітих на паровій бані, додати один яєчний жовток і кілька грам вершкового масла. Ретельно перемішавши, нанести у вигляді компресу, утеплити і залишити на 2 години.

Велика ложка меду, розчинена в такій же порції медичного спирту, плюс таблетка аспірину, потовчена до стану порошку – всі ці інгредієнти перемішати, підігріти і прикладати у вигляді гарячих компресів.

Хорошу славу здобули коржі, зроблені з меду та житнього борошна. Додані до запалених місць, вони не тільки вирішують проблему розсмоктування від шишок після уколів, але і знімають біль і свербіж.

Після уколів шишка на сідниці. Нетрадиційні методи лікування

Наступні способи боротьби з шишками після уколів можуть здатися дещо дивними, але вони працюють:

Нічний компрес з рясно обробленим звичайним господарським милом тканини значно зменшить запалення.

Дивно, але тонкі скибочки сиру, прикладені до місця ущільнення, практично позбавлять від шишки всього за одну ніч.

Звичайний поліетиленовий пакет, змочений тепленькою водичкою і щільно зафіксований нижньою білизною на місці запалення на всю ніч, забезпечить сильний парниковий ефект, полегшуючи стан пацієнта вже на наступний ранок.

Схожий результат принесе і канцелярський скотч, наклеєний на попередньо очищену спиртом шкіру. Зняти такий компрес потрібно тоді, коли прозорий скотч придбає білий колір.

Нічний компрес з харчової фольги, щільно зафіксованої на місці ущільнення, теж стане панацеєю від постін’єкційні гематом.

Після уколів шишка на сідниці.  Профілактика наслідків неправильних уколів

Тепер, коли ми знаємо, як прибрати шишки від уколів на сідницях, залишилося дотримуватися 4-х простих правил, які допомагають максимально убезпечити себе від цієї проблеми:

Положення «лежачи» і повне розслаблення під час проведення ін’єкції.

Правильно підібрані шприци.

Повільне і акуратне введення голки і препарату в м’яз, щоб уникнути пошкодження судин.

Обов’язкова дезінфекція місця ін’єкції і стерильність, що застосовується.

Шишки та гематоми від уколів мають безліч нескладних способів лікування. Не варто чекати, коли запалення посилиться і переросте в хронічну форму.

Своєчасна терапія позбавить від дискомфорту і небажаних наслідків курсу лікування із застосуванням внутрішньом’язових ін’єкцій.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *