Home / Твоя краса / Обличчя / Підшкірний кліщ на обличчі. Лікування підшкірного кліща на обличчі вдома

Підшкірний кліщ на обличчі. Лікування підшкірного кліща на обличчі вдома

підшкірний кліщУ вас раптово почервоніло, покрилося прищами і язвочками обличчя? Не поспішайте списувати явище на гормональні зміни. Саме так починається захворювання демодекоз, яке викликає підшкірний кліщ на обличчі. Про те, що собою являє недуга, які його основні причини і як його лікувати.

Підшкірний кліщ: захворювання і причини виникнення

Шкірний кліщ на обличчі живе у кожної людини, харчуючись підшкірним жиром і відмерлими клітинами, і це не патологія. Даний мікроорганізм потрібен, щоб підтримувати pH-баланс шкіри і оберігати покрив від негативного впливу агресивного середовища. При виникненні несприятливих умов кліщ починає активно розмножуватися, а відходи його життєдіяльності провокують виникнення почервоніння і вугрі. Підшкірний кліщ на обличчі впливає не тільки на шкірний покрив, але і на власне – брови, вії.

підшкірний кліщГоловні причини, що провокують появу демодекозу (Підшкірний кліщ):

    збій в роботі ендокринної системи.

Зазвичай порушення в ендокринній системі відразу ж позначаються на шкірі обличчя, роблячи її жирною з розширеними порами. А це вже благодатне середовище для розмноження паразитуючих організмів, і підшкірний кліщ на обличчі не виняток.

  ослаблення імунітету і стреси.

Коли захисні сили організму слабшають, паразитам простіше «атакувати». Захворювання може проявитися на шкірі після тривалої хвороби або депресії.

    коливання гормонального фону.

Під дією гормонів активізується вироблення шкірного жиру, що і стає причиною розвитку демодекозу. Також на розмноження кліща впливає прийом гормональних препаратів або використання мазей.

    неправильне харчування.

Вживання заборонених продуктів – фаст-фуду, смаженого і жирного, газованої води – негативно позначається на всьому організмі, у тому числі і на шкірному покриві обличчя. Підшкірний кліщ на обличчі може почати розмножуватися, якщо раціон людини неправильний.

    надмірне використання косметики і зловживання солярієм.

 Цим часто грішать підлітки. Надлишок косметичних засобів на жирній шкірі ще більше закупорює пори, викликаючи процеси запалення. Довге і часте перебування в солярії травмує шкірний покрив, викликаючи інфікування кліщем.

    супутні фактори.

До них відносяться екологія, перепад температури, інфекційні захворювання і т.д. Шкірний кліщ на обличчі чуйно реагує на будь-які зміни, вибираючи моменти, коли організм ослаблений.

Демодекоз може проявитися в будь-якому віці. Але найчастіше підшкірний кліщ на обличчі вражає підлітків, які мають жирну шкіру і неправильно за нею доглядають, людей у віці 25-32 років, вагітних, а в деяких випадках і у літніх людей. Від демодекозу в більшій мірі страждають жінки.

Кліща на обличчі фото в Інтернеті дуже багато. Якщо ви сумніваєтеся, то подивіться їх і порівняйте зі своїми висипаннями. Але ставити собі діагноз по фотографії не варто. Якщо у вас є підозри, то краще відвідати фахівця.

Підшкірний кліщ: Симптоми, на які потрібно звернути увагу

Демодекоз звичайно має класичні симптоми прояву. Підшкірний кліщ на обличчі вражає, в першу чергу, область навколо рота, лоб і підборіддя. Починається захворювання з почервонінь, які зовні нагадують роздратування. На почервоніння мало хто реагує, ніж запускає недуга. У міру розвитку захворювання під шкірою яскраво виділяються вузлики і горбки. Через кілька тижнів вони «виходять» на поверхню шкіри у вигляді прищів, вугрів і гнійничкових ранок. Якщо придивитися уважно до розташування запалених елементів (вони можуть бути збудовані навіть в пряму лінію), то можна побачити ходи, по яких рухається шкірний кліщ на обличчі.

Вогнища прищів розподілені по обличчю нерівномірно і сильно сверблять, особливо вночі. Людина, розчісуючи хоча б один прищик, погіршує ситуацію, оскільки це сприяє життю кліща і його розмноженню.

Ще одним симптомом є припухлість обличчя і носа, і зміна відтінку шкіра. Зверніть на це увагу. При перших ознаках зверніться до лікаря.

Підшкірний кліщ: лікування

Перед тим, як лікувати підшкірний кліщ потрібно пройти обстеження у фахівця, але ні в якому разі не ставити собі діагнози самостійно. Підшкірний кліщ на обличчі не так-то просто визначається. Для правильного діагнозу потрібно зібрати анамнез і зробити мазок з шкірного покриву. Лише за результатами аналізу можна судити про справжню причину висипань і почервонінь.

З упевненістю можна сказати одне, чим раніше буде розпочато лікування, тим швидше можна позбутися від захворювання. А взагалі людині потрібно бути готовим, що лікування  кліща на обличчі займає багато часу, тому потрібен комплексний підхід і необхідно чітко слідувати розпорядженням дерматолога.

Спеціаліст підбирає лікування як внутрішнє, так і місцеве зовнішнє. До першого варіанту відносяться антигельмінтні препарати, спрямовані на усунення мікроорганізму. Другий варіант – це мазі, піни, креми, спреї на основі сірки і дегтярного спирту. Вони дозволять прибрати горбики і виразки на шкірному покриві, і запобігають появі шрамів. Лікування підшкірного кліща на обличчі має поєднувати в собі всі ці два види препаратів, так що не нехтуйте схемою, розписаною дерматологом.

Не зайвим буде протирати шкіру настоєм ромашки або календули – чайна ложка рослини на склянку води. Також можна попарити шкіру, а потім легенько її помасажувати. Але це не замінить  традиційне лікування підшкірного кліща на обличчі.

Підшкірний кліщ: профілактика

Запобігти виникненню інфекції просто. Для цього потрібно стежити за своїм харчуванням, кожне захворювання лікувати своєчасно і до кінця, правильно доглядати за своєю шкірою, як у період статевого дозрівання, так і в літньому віці, не використовувати чужу косметику.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *