Home / Дозвілля / Перше травня 2019 року – традиції в різних країнах світу

Перше травня 2019 року – традиції в різних країнах світу

Для багатьох перше травня 2019 року  – свято, що відноситься до числа найулюбленіших. Незважаючи на те, що воно припадає на останній місяць весни, саме воно вважається символом початку тепла і сонячного світла. Також це свято є символом для відпочинку з рідними і друзями.

Перше травня 2019 року. Витоки свята

Перше травня 2019 року  – традиції в різних країнах світу

 

Незважаючи на таку любов до цієї дати, мало хто знає, як починалася історія 1 Травня. Якщо старше покоління ще пам’ятає масштаби святкування за часів Радянського Союзу, то для молодого покоління цей день часто означає лише додатковий вихідний. Але при цьому Першотравень має багату історію, з якої буде цікаво ознайомитися кожному.

Свій початок ця дата бере в американському місті Чикаго, де 1 травня 1886 пройшла масштабна акція протесту робітників. Втомлені від нестерпних умов люди вимагали обмеження кількості трудових годин на добу до 8-ми. Але мітинг не тільки не досяг поставленої мети, а й призвів до численних жертв серед протестуючих.

Американська влада, які не збиралися скорочувати 15-годинний робочий день, наказали поліції вжити жорстких заходів проти мітингувальників. В результаті був відкритий масовий вогонь, який забрав сотні життів.

Незважаючи на це, щорічно 1 травня робітники продовжували проводити акції протесту, вимагаючи прийняти до уваги їх важкі умови праці. Такі мітинги нерідко закінчувалися справжніми бійками з поліцейськими. Саме в пам’ять першої чиказької акції протесту дату стали відзначати, в першу чергу, як Свято праці.

Такі масові виступи не залишилися непоміченими. Конгрес II-го Інтернаціоналу, який в 1889 році проводився в Парижі, вирішив назвати 1 травня Всесвітнім Днем солідарності трудящих. Зроблено це було на честь робітників Чикаго, які першими зважилися дати відсіч існуючому ладу.

Крім того, на Конгресі було вирішено, що люди всіх держав мають право виходити на мітинги щорічно 1 травня і висувати свої вимоги, що носять соціальний характер. Так, Свято праці було офіційно визнаним на державному рівні.

Перше травня 2019 року. Історія свята

Історія свята 1 Травня  починається в 1890 році, коли світові комуністи в перший раз відзначили цю дату. Це сталося у Варшаві. Надихнувшись прикладом американських колег, діями поляків, робітники поступово прийшли до думки про початок акцій протестів. Перші масові демонстрації пролетаріату були відзначені в 1897 році, коли свято придбало політичне забарвлення.

Але, не дивлячись на те, що Свято праці було офіційно визнаним владою, масові гуляння ще довго носили неформальний характер. Тільки в 1901 році був помічені перші гасла, відкрито вимагали зміни влади.

До 1912 року кількість представників пролетаріату, які брали участь в травневих демонстраціях, досягла 400 тисяч. І вже в 1917 році цілі мільйони людей крокували вулицями, вимагаючи повалення влади. Саме в цьому році свято стало носити офіційний характер, а демонстрації та паради почали проводити відкрито.

Прихід більшовиків до влади став важливим етапом святкування 1 Травня, а історія свята придбала інше забарвлення. Змінився і статус цього дня. Тепер даті присвоїли звання «наймасштабнішого свята», яке кожним обов’язково повинно було відзначатися усіма жителями країни.

У кожному населеному пункті по вулицях йшли цілі робочі колективи, несучи в руках плакати, що відображали існуючу ідеологію. А нагородою для самих відзначених ставала можливість участі в головному параді країни, яке проходило  в столиці.

Незважаючи на те, що спочатку Першотравень мав політичний характер, через що відзначавлося досить строго, з часом воно перетворилося в улюблене народне свято. Гасла, які закликали до дій проти капіталістичного устрою, змінили транспаранти, на яких були написані урочисті привітання.

Люди стали відзначати цю дату у сімейному або дружньому колі, радіючи дводенним вихідним. Традиційно перший день присвячувався параду, на якому політичні промови змінювалися привітаннями, проводилися масштабні ходи, освітлювані телебаченням. Зате другий день можна було провест весело з близькими людьми і відпочити перед робочими буднями.

Саме так  перше травня 2019 року  або Свято весни і праці поступово перетворилося з щорічного мітингу в улюблене народне свято. Повітряні кульки – невід’ємний атрибут цієї дати. Старше покоління з задоволенням згадує, яка неповторна атмосфера панувала в цей час по всій країні. Перше справжнє тепло, відчуття магії весни і можливість провести з близькими людьми два додаткових вихідних – ось що символізував Першотравень.

Перше травня 2019 року в різних країнах

Цей день відзначається не тільки в США і Україні. Число країн, які приєдналися до відзначення знаменної дати, дорівнює 142. Більшість з них відзначають його 1 травня, але є держави, де урочистості проводяться в перший понеділок місяця.

Особливою любов’ю це свято користується в:

Іспанії;

Німеччині;

Швеції;

Греції;

Франції;

Італії;

Голландії.

У кожної країни свої традиції як святкують перше травня 2019 року . Наприклад, молоді іспанці в цей день підносять своїм половинкам перші весняні квіти, які розпускаються до цього часу.

Як і в більшості країн, в святковий день іспанці виходять на вулицю з маніфестами щодо захисту прав трудящих. А вже на наступний день, другого травня, відзначають День Мадрида. Ця дата пов’язана з подіями війни 1808-1814 років.

А в Німеччині проводяться масштабні гуляння, цілі ярмарки і веселі танці. Крім того, тут існує прекрасна традиція – закохані молоді люди садять деревце перед вікном своєї обраниці.

В ніч з 30 квітня на 1 травня в шведських містах запалюються гігантські вогні, в яких спалюється сміття, накопичений за весь рік. Після цього настає пора танців і веселощів. А на ранок починаються різні мітинги в підтримку трудового класу.

Ця країна приєдналася до святкування Міжнародного дня солідарності трудящих по-своєму. З 1908 року шведи відзначають День білої ромашки. За традицією в цей день збирали гроші для хворих на туберкульоз. Ромашку як символ природного антибіотика чоловіки приколювали на капелюхи, а жінки – на сукні. Гроші від продажу квітів йшли на лікування робітників від смертельної хвороби.

У Греції цей день – свято, що символізує зміну пір року. Молоді дівчата збирають перші квіти, плетуть з них вінки і прикрашають свої будинки.

Першого травня в Греції відзначають справжнє свято весни. Не замислюючись про трудящих і їх солідарності, місцеві діти з раннього ранку відправляються на пошуки перших весняних ластівок. Як тільки знаходять, влаштовують велику прогулянку вулицями і виконують святкові пісні, за що отримують щедрі частування від сусідів: фрукти, пироги і горіхи.

У Франції Першотравень асоціюється з конваліями. Саме такі квіти, які уособлюють щастя, французи дарують, вітаючи один одного. Вважається, що такий подарунок приносить щастя. Тому французи не поспішають влаштовувати пікети, а відправляються в квіткові крамниці.

Перше травня 2019 року  в Італії проходить з бурхливими демонстраціями і політичними мітингами. Хоча в давнину в цей день влаштовували урочистості, присвячені природі. Люди поклонялися богині квітів Флорі і богині родючості Майї. Існувала традиція прикрашати дерева стрічками та квітами.

У Голландії Першотравень – час проведення фестивалю тюльпанів. Безліч людей з усіх кінців світу спеціально приїжджають сюди, щоб подивитися на це барвисте видовище.

У Фінляндії в  ніч з 30 квітня на 1 травня фіни святкують «Ваппу» – головне студентське свято. Молоді люди відзначають завершення навчального року та успішну здачу іспитів. Символом свята є білі студентські кашкети, які в цю ніч в пориві ностальгії можуть приміряти і люди старшого покоління. Рівно о 18:00 у Гельсінкі білого кашкета надягають на бронзову статую німфи.

Незважаючи на те, що першого травня американці відзначають відразу три свята – День права, День дитячої охорони здоров’я і День лояльності – офіційний вихідний в країні не оголошують. День праці святкують в штатах в перший понеділок вересня.

Офіційний вихідний жителі цієї країни використовують для відпочинку і веселощів. Крім державного Дня праці канадці відзначають День ховраха – етнічне свято. Першими цю дату почали святкувати індіанці провінції Саскачеван кілька століть назад.

Перше травня 2019 року  в Великобританії – законний червоний день календаря, який відзначається з 1977 року. Статус свята йому присвоїли лейбористи, партія влади в ті часи. З роками багато що змінилося, але Першотравень чіпати не стали. Що цікаво, в деяких регіонах королівства в цей же день влаштовують урочистості з іншого приводу.

Наприклад, в Шотландії гуляють на честь середньовічного свята Белтейн, присвяченого богу родючості і сонця Беленесу. Згідно древнім традиціям, на спеціальному майданчику розводили два величезних багаття, між якими проводили худобу. Вважалося, що ця процедура захистить тварин від хвороб.

Люди ж стрибали через багаття, щоб очиститися від гріхів. З роками змагатися в запальній  акробатиці  стали рідше. Наприклад, в Единбурзі традицію перетворили в масштабний фестиваль вогню. Щоб подивитися на грандіозне дійство, на Келтонський пагорб щороку з’їжджається не менш 12 тисяч зацікавлених осіб.

У Китаї першого травня теж відпочивають. У День праці політичні лідери виступають зі зверненнями до народу, на фабриках і заводах нагороджують кращих працівників. День закінчується святковими концертами.

Першого травня на Гавайських островах влаштовують свято лей – намист з квітів. Перший тиждень травня жителі плетуть ці прикраси, щоб взяти участь в барвистих карнавалах. День лей святкується з 1928 року.

Нідерланди – це країна, яка і без того славиться своїми тюльпанами, віддає особливу честь цим квітам протягом двох тижнів – в останій квітневий і перший травневий. А розпал фестивалю тюльпанів припадає якраз на першу неділю травня, яку ще називають цибулинним титжднем. У нідерландських селах, де живі старовинні традиції, 1 травня розподіляють по парам юнаків і дівчат, а складений список вивішують на видному місці, щоб кожен бачив суджених та ряджених.

Кому свято  праці і травня, а кому – День зозулі. Жителі скандинавських країнах  перше травня 2019 року  проводять різні ритуали, що відганяють тролів, відьом та іншу нечисть. За цією розважальною програмою, до якої тут ставляться вкрай серйозно, цікаво спостерігати. Повсюдні язики полум’я від багать, хороводи і галасливі музичні концерти – в боротьбі з демонами, які можуть перешкодити вигону худоби і нашкодити людям, всі засоби хороші.

Жителі Південної Кореї впевнені: 1 травня – день народження Будди. Саме цю гучну подію відзначають ту. І якщо спочатку торжество було суто релігійним, з роками воно набуло більш світський характер, і в містах Південної Кореї раз у раз проводять святкові ходи з піснями і танцями в честь великого вчителя.

Першотравень в африканському стилі, як не дивно, має більше відношення до трудящих, ніж можна собі уявити. Офіційне свято, підтримуване владою, рідко обходиться без виставок народної творчості і досягнень народного господарства і мистецтва.

Першого травня в ПАР влаштовують вистави музикантів, де беруть участь як професіонали, так і самодіяльні колективи. Крім того, легко наштовхнутися на ярмарки, де за зниженими цінами продають найрізноманітніші товари – від ширвжитку до цінних дивини.

Таким чином, перше травня 2019 року  – прекрасне свято, яке об’єднує різні народи. Неважливо, який варіант торжества проводиться в країні. У будь-якому випадку, це світле весняне свято, яке приносить масу позитивних емоцій.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *