Home / Дозвілля / Печворк з джинсами: стильний, модний

Печворк з джинсами: стильний, модний

За допомогою даного напрямку можна висловити свою індивідуальність. Джинсовий печворк  має не тільки унікальний дизайн. Він також дає позитивну енергетику, адже в процесі виготовлення майстрині вкладають свою душу. В даний час все частіше в будинках можна спостерігати предмети інтер’єру, зроблені своїми руками.

Джинсовий печворк – ідеї створення

Печворк з джинсами стильний, модний

Печворк – один з популярних видів рукоділля, який полюбився не тільки простим рукодільницям, але і знаменитим модельєрам. За допомогою такої техніки шиття можна створити модні речі для дому. Технологія проста – різнокольорові шматочки матеріалу зшиваються між собою в мозаїчному порядку. Число прихильників даного напрямку з кожним роком збільшується. Наприклад, джинсовий стиль в одязі став одним з найбільш затребуваних в декорі інтер’єру. Якщо ви шиєте виріб в перший раз, можете використовувати спеціальні схеми. Клаптева техніка неповторна. Вироби можна доповнити різними намистинками, бісером, вишивкою, гудзиками. Головне, знати почуття міри. У техніці печворк можна виконати такі джинсові вироби, як прихватки, плед, абажур, сумки. Можна придбати річ в магазині, але набагато цікавіше зробити її своїми руками.

Джинс – матеріал, який присутній в будь-якому будинку в надлишку. В даний час джинси є незамінною частиною гардеробу. І тому хорошою ідеєю позбавлення від первинних джинсів служить печворк.

Для того щоб прикрасити прості однотонні джинси додайте до них більш темні кольори. Цікавим елементом можуть виступати кишені інших кольорів. Покривала, скатертини, подушки і килимки також можна виконувати з обрізків джинсової тканини.

Покривало – плед в стилі джинсові печворк

Суть виготовлення виробу в техніці печворк  полягає в наступному: клаптики приблизно однакової конфігурації і тканини зшиваються в одне ціле. Клаптева техніка дає можливість заграти старим матеріалам по-новому і стати справжньою окрасою квартири.

Якщо ви вирішили зшити покривало, не лякайтеся труднощів. Зробити його досить легко, а результат виходить дивовижним.

Для виробництва необхідні:

ножиці;

полотно;

старі джинси;

картон;

швейні голки;

олівець;

швейна машинка;

синтепон;

сантиметрова стрічка;

 атласна стрічка;

клаптики розміром 10 × 15 см.

Спочатку виберіть показники майбутнього покривала. Визначте розмір кожного шматочка. Накресліть готову схему печворку зі старих джинсів на паперовому аркуші. Число клаптиків, з яких буде складатися покривало, залежить від розмірів. Спочатку накресліть квадрат на картоні, добавивши до нього з усіх боків по 2 см. Це буде форма. Джинси необхідно розпороти і залишити тільки ті частини, де немає стяжок, блискавок, кнопок і інших недоліків.

Отримані частини виперіть, висушіть і відутюжте. Джинсову тканину розкладіть на рівній поверхні, і зробіть різні квадрати. Зробіть це на кількох шарах тканини, використовуючи ножиці.

Зшийте поздовжні смужки руками. Для цього джинсові квадратики потрібно наметати один до одного, скориставшись шпильками. Має вийти кілька довгих доріжок необхідної протяжності. Поздовжні смужки зшийте між собою. Рядки розутюжте, і вийде один цілий шматочок, який буде складатися з безлічі маленьких квадратиків.

Клаптева полотно покладіть на ідеальну поверхню, зверху покладіть синтепон. Прикріпіть синтепон до полотна на швейній машинці. Рядки повинні збігатися з лініями, виконаними ручним способом. В результаті вийде рівна квадратна стібка. Стьобані елементи накладіть на полотно, призначене для вивороту, і прострочіть по краях. Краї покривала обшийте атласною стрічкою.

Джинсовий рюкзак в стилі печворк

Оригінальний рюкзачок в стилі «casual», який чудово доповнить ваш повсякденний образ.

Для його створення вам знадобляться:

2 пари старих джинс;

10 см бавовни;

0,5 м красивої тканини для підкладки;

синтепон товщиною 1 см;

 2 півкільця;

0,5 м серпянки;

прокладка для сумки шириною 4 см;

стрічка шириною 4 мм;

ремінна стрічка (серпа) шириною 3 см;

1,5 м шнура;

 2 пряжки шириною 3 см;

манежні нитки для стяжки;

блискавка довжиною 20 см;

ножиці;

голка;

сантиметрова стрічка;

крейда;

нитки для шиття;

шпильки;

швейна машина;

праска;

6 блочкік діаметром 2 см.

Спочатку використовуємо деталі для крою верхньої частини рюкзачка. Для цього буде потрібно квадрат розміром 13 × 13 см. Джинси можна використовувати трьох кольорів: темно-сині, голубі, світло-сині. Також візьміть тканину в смужку.

Деталі вказуються без припусків на шви. Цей припуск потрібно зробити зверху і знизу, залишивши по одному сантиметру.

Таким чином, потрібно викроїти з тканини наступні деталі:

смугастої – квадрат 13 × 13 см і 4 квадрата розмірами 13 × 14 см;

темної –  1 квадрат 13 × 13 см і 4 квадрата 13 ×14 см;

світлої – 2 квадрата 13 × 13 см і 2 квадрата 13 × 14 см;

блакитної – 2 квадрата 13 × 13 см і 1 квадрат 13 × 14 см.

Потім необхідно закрити основний елемент серпянки, залишивши припуски зверху, знизу і збоку по одному сантиметру. Всі деталі квадратиків потрібно розкласти згідно зі схемою. Вони повинні знаходитися якомога ближче один до одного. Збоку залиште смугу шириною 1 см.

Потрібно докладати квадрати до серпянки, використовуючи гарячу праску. Робити це треба акуратно, тому що щільна глянсова тканина може погано приклеюватися.

Тепер можна з синтепону вирізати елементи за розміром деталей з квадратів. Потім розділити матеріал в 2 шари, товстий синтепон нам не потрібен. Основний елемент і синтепон складаються шпильками, готуючись до стяжки.

Прийшов час виконання стяжок. Після візьміть стрічку і прикладіть її по межі з’єднання квадратів, потім пришивайте по горизонталі і по вертикалі, в кінці – по діагоналі.

Прокладайте рядок по зовнішній стороні головної деталі для закріплення квадратів, зайві лінії синтепону зріжте. Складіть бічний зріз деталі без припуску на зріз, де була смуга серпянки, і сколіть, поєднуючи горизонтальні шви. Об’єднайте їх зигзагоподібним рядком. Стрічку приколіть і прострочіть. Основна деталь готова.

Тепер потрібно викроїти дно з припущеннями на шви 1 см. Дно має бути з щільної прокладки, яка дасть необхідну щільність. Приклейте дно до прокладання, розмічаючи крейдою малюнок стрічки хрест-навхрест під прямим кутом. Виріжте деталь аналогічного розміру з синтепону і з’єднайте його з дном.

Тепер зробіть стьожку, зріжте зайвий синтепон. У пасової стрічки відріжте 2 шматочки довжиною 6 см, потім скрутіть навпіл і надіньте на півкільця.

 Ремінну стрічку накладіть з півкільцями на дно з кожного боку на відстані 2 см від бічних зрізів, приколовши шпильками. Вийде спинка.

Тепер потрібно з’єднати шпильками основний елемент з дном. Для цього необхідно знайти на дні з того боку, де вколоті півкільця, і відзначити середину шпилькою. Потім знайти на головній деталі місце об’єднання бічних зрізів, прикласти до місця, зазначеного шпилькою на дні лицем до лиця, приколоти. Так само з’єднати зрізи кута і зробити насічку на основній деталі 2 см, залишивши куточок 1 ×1, і дійти так до кінця. Тепер необхідно прошити основу і дно з припуском 1 см.

Прийшов час клапана. Для цього потрібно вирізати квадрат розміром 26 × 23 і зміцнити серпянкою. З’єднайте його з синтепоном шпильками, зробіть стьожку, як на головній деталі.

Потім знайдіть клапан і точно такий же елемент зі смугастої тканини, а також смужку з джинсової тканини довжиною 60 см і шириною 4 см.

З’єднайте клапан з бавовною виворітною стороною до вивороту. Приколіть обточку з лицьової частини, на місцях заокруглення злегка прострочіть. Поверніть обточку на внутрішню сторону, потім прострочіть.

Відріжте ремінну стрічку на 2 відрізка довжиною 22 см для петлі і 28 см. Частину розріжте на 2 половинки. Візьміть пряжки, підгорніть  довгий відрізок стрічки на 10 см, потім протягніть в пряжку, оберніть навколо передньої перемички і прострочіть.

Лямки для рюкзачка готові. Протягніть півкільця, розташовуючи кінець пряжки до спинки рюкзака, потім продіньте  лінію через пряжку і простягніть.

Стрічку довжиною 28 см підверніть з обох сторін, підколіть  шпильками. Приколіть лямки з обох країв, а петлю, лінію 22 см, помістіть між лямками, зверху прикріпіть клапан. Приколіть всю конструкцію до рюкзака з заднього боку, об’єднуючи середину з серединкою спинки на відстані 2 см від верху. Прострочіть все 2 рази для міцності, рюкзачок майже готовий.

Викрійте деталі підкладки, розмір враховуйте з урахуванням припусків на шви. Основна деталь повинна бути розміром 75 × 40 см, дно – 20 ×15 см, внутрішня кишенька – 25 × 35 см, пришивну кишеню – 4 × 5 см.

Шов підкладки розташовується посередині спинки. Для комфорту прокресліть дрібну лінію на виворітній стороні на відстані 1-25-14-18-14-10 см. Планку кишені шириною 25 см нанесіть на відстані 10 см від верхнього краю до середини.

Приколіть планки і проведіть посередині лінію, відзначте на ній довжину блискавки і прострочіть прямокутник, не доходячи до кінця його внутрішнього кута.

 Викрійте планку навиворіт, потім прострочіть. Після цього добавте деталь кишені в нижній частині планки, і знову прострочіть. Карман майже готовий, залишилося прострочити бічні зрізи. Прийшов час внутрішніх кишень, їх потрібно підвернути 2 рази на ширину 1 см і прошити, підвертаючи по краях. Другу частину шириною 26 см прострочіть на відстані 10 см від верхньої частини, посередині відзначте на ній середину і прострочіть. Вийшло 2 кишені. Тепер зшийте бічні зрізи з припуском в 1 см, дно пришити аналогічно як на головній деталі. Ось і готова підкладка. Викрийте з джинсу 2 обточки розміром 70 × 5 см, одну з них зміцніть серпяною  шиною і сколіть.

Обстрочіть обточки в кільце з припуском 1 см. Потім зшийте їх між собою по довгих сторонах. Вкладіть підклад в рюкзак зі зворотного боку, кишенька на блискавці розмістіть на лінії і сколіть.

Залишилося прошити всі рядки.

Потім крізь блочки простягніть шнур, на кінцях затягніть вузлики. Чудовий рюкзачок готовий. Як своїми руками зробити джинсовий печворк: затишна подушка

Ніколи не потрібно викидати старі джинси. Нехай вони лежать до тих пір, поки ви не відчуєте порив дати їм нове життя. Наприклад, клаптики тканини можна перетворити в симпатичну подушку.

Спочатку визначте розмір майбутньої клаптикової подушки. Наприклад, нехай ширина смужки – 5 см, а довжина 65. Смужки потрібно зшити між собою. Потім провести діагональну лінію під кутом 45 градусів. Тепер розлінуйте тканину – проведіть паралельні лінії. Зробіть 2 зразка смугастої тканини і дивіться, щоб послідовність смужок була дзеркальною.

Розріжте їх обережно, по намічених лініях. Потім зшийте їх між собою таким чином, щоб вийшов візерунок «ялинка».


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *