В іноземній пресі ця дієта називається Палео, і це означає дієту Палеоліту. Основна ідея – харчуватися мінімально обробленою їжею, такою, якою харчувалася печерна людина епохи Палеоліту.
Як же харчувалися печерні люди? Їх раціон включав свіже м’ясо (від диких тварин на вільному вигулі, а також баранину, яловичину, свинину, птицю і дичину), рибу, морепродукти, свіжі фрукти, овочі, насіння, горіхи і здорові олії (оливкова, кокосова, авокадо, макадамії, волоського горіха і лляного насіння). Молочні продукти, зернові, бобові, рафінований цукор і оброблені продукти не входили в меню наших предків.
Дослідження доктора Кордайна і його колег дозволили зробити висновок, що печерні люди були позбавлені від багатьох захворювань, наприклад таких як:
– Ожиріння,
– Серцево-судинні захворювання (хвороби серця, інсульт, серцева недостатність, атеросклероз),
– Діабет 2 типу ,
– Рак,
– Аутоімунні захворювання (розсіяний склероз, ревматоїдний артрит, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт та ін)
– Остеопороз,
– Акне,
– Міопія (короткозорість), глаукома,
– Варикозне розширення вен,
– Подагра.
Основи дієти Палеоліту
Через високий рівень білків в раціоні – практично відсутня проблема нестачі енергії. У дієті обмежені вуглеводи, оскільки неможливо їх одержати з популярних джерел, таких як макарони, хліб і десерти.
Виключаються з раціону: картопля, бобові, молочні продукти, кава, алкоголь рафінований цукор, вершкове масло і сіль.
Меню
Основні страви тваринного походження: смажене м’ясо, риба і яйця.
Основні страви рослинного походження: помідори, яблука, полуниця і груші.
Сніданок
Омлет. Обсмажити цибулю, перець, гриби і брокколі в оливковій олії, розбити яйця, нарізані кубики індички або курячої грудки.
Обід
Салат з будь-яких овочів і фруктів: шпинат, редис, солодкий перець, огірки, помдори, морква, авокадо, волоські горіхи, мигдаль, нарізані яблука і груші. Заправляти салат оливковою олією і лимонним соком.
М’ясо або риба на вибір: яловичий фарш, яловичина скибочками, курка, індичка, шматки свинини, лосось, креветки, тунець, будь-яка риба, морепродукти. Краще все свіже, а не заморожене раніше.
Вечеря
Будь-які тушковані овочі або на пару: буряк, спаржа, брокколі, шпинат.
Запечена у фользі риба: лосось, палтус, філе будь-якої риби.
Десерт. Ягоди або будь-які інші соковиті фрукти.