Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Осінній догляд за волоссям в домашніх умовах

Осінній догляд за волоссям в домашніх умовах

Чому важливо ретельно доглядати за волоссям в осінній період, загальні рекомендації по правильному живленню для збереження здоров’я локонів, особливості відновлення кольору і структури пасом, техніка масажу голови. Осінній догляд за волоссям  – це комплекс процедур, які спрямовані на відновлення структури локонів після спекотного періоду. Зазвичай після літа боротися доводиться з посіченими кінчиками, вигорілим кольором, сухістю і ламкістю волосків.

Осінній догляд за волоссям. Необхідність догляду

osinnij-dogljad-za-volossjam-v-domashnih-umovah

Після літнього періоду нерідко волосся стає більш тьмяним і слабкими через активний вплив на них сонця і гарячого сухого повітря.

Зневоднення локонів призводить до того, що з’являються посічені кінчики. При цьому порушуються структурні зв’язки в волосі, вони легко плутаються, пушаться, електризуються. Ситуація ускладнюється ще більше в тому випадку, якщо ви відпочивали біля моря. Ультрафіолет в комплексі з солоною водичкою руйнує шар кератину на поверхні локонів. Вони втрачають силу і блиск. Укладати таке волосся в красиву зачіску практично неможливо.

Але є і позитивний фактор – влітку волосся добре наситилися вітамінчиками, що входять до складу овочів і фруктів. А ближче до середини осені цей запас поступово вичерпується. У зв’язку з дефіцитом корисних речовин волоски можуть почати випадати. Це природний процес, і скасувати його не вийде, а ось спробувати зменшити випадання можна і навіть потрібно.

Крім того, восени сонячних днів стає все менше, а часті дощі, холодний вітер і головні убори також не принесуть користі структурі волосся.

Осінній догляд за волоссям  повинен бути спрямований на те, щоб відновити локони після літа і підготувати їх до зимового періоду. Насамперед потрібно позбутися посічених кінчиків. Для цього обов’язково доведеться їх зістригти в перукарні. Рекомендовано спробувати процедуру стрижки гарячими ножицями.

Якщо ви хочете швидко відновити колишній здоровий вигляд волосся, то вам потрібно пройти курс салонних процедур. А в комбінації з домашнім грамотним доглядом ви зможете домогтися максимального ефекту в найкоротші терміни. Головне, дотримуватися регулярності і методичності в процесі оздоровлення локонів.

Осінній догляд за волоссям. Правильне живлення для волосся

Після того як ви зістрижете кінчики, ваша зачіска буде виглядати більш охайною і доглянутою, а лікувальні процедури будуть приносити більший ефект. Є також ряд рекомендацій, дотримуючись яких ви зможете зробити ваші локони більш сяючими і здоровими.

Домашній догляд за волоссячком – це не тільки використання спеціальних масок, шампунів або бальзамів, це також і дотримання правильного раціону харчування. У меню обов’язково повинні бути продукти, які забезпечать локонам необхідний запас поживних речовин.

Восени рекомендовано насичувати раціон такими складовими:

У вершковому маслі, молочці, вершках і яєчному жовтку величезна кількість вітаміну А, який надає волоссю блиск і контролює процес їх випадання. Добова норма – 1 мг. Якщо ж організму не вистачатиме каротину (вітамін А), то може з’явитися лупа і сухість шкіри голови.

У складі хліба, червоного м’яса і печінки є вітамін В2. Якщо в добу організм отримає 2 мг цього корисного компонента, ваші пасма будуть здоровими, блискучими. Коріння волосся не будуть швидко жирніти, а кінчики – втрачати вологу.

Пивні дріжджі, яловичина, риба, цільні зерна і арахіс – справжнє джерело вітаміну В3. Всього 100 мг в день цього вітаміну активізують ріст волосся і процес утворення пігментів, а також попередять ранню появу сивини.

Вітамін В6, який надходить в організм з курячого м’яса, нирок, картоплі, капусти, горіхів і бананів, допоможе позбутися від сухості шкіри голови, лущення і лупи.

Також рекомендується добавляти в щоденний раціон продукти, багаті такими мікроелементами, як йод, калій і селен. До них відносяться виноград, морська капуста, насіння з соняшника та гарбуза, помідори, морква, буряк і топінамбур.

Осінній догляд за волоссям. Особливості миття голови в осінній період

Від правильного процесу миття голови безпосередньо залежить стан волосся. Існує кілька порад щодо того, як максимально дбайливо проводити процедуру очищення локонів восени:

Мити волосся рекомендовано виключно під проточною водичкою.

Вода повинна бути тепленькою. Уникайте високих температур.

В кінці миття слід обполоснути волосся холодною водичкою. Це подарує їм велику гладкість і блиск.

Акуратно намилюйте голову і так само дбайливо змивайте шампунь, щоб не плутались надто локони. Чим більше ви їх заплутаєте при митті, тим складнішим і травматичнішим буде процес розчісування.

Якщо у вас довгі локони, то вспінюйте шампунь тільки в прикореневій частині. Піну м’якими рухами слід розподіляти по залишеному волоссю.

Рекомендовано також на період відновлення відмовитися від сульфатних шампунів. Підберіть для себе безсульфатний засіб на натуральних інгредієнтах.

Можна додатково збагачувати будь-який шампунь. Його застосування почне приносити більше користі волоссю, якщо в нього додати вітаміни А, В, С. Вітамінна «порція» для миючого засобу повинна бути одноразовою, і готувати її потрібно безпосередньо перед застосуванням.

Налийте шампунь в ємність і добавте в нього по кілька крапельок кожного вітаміну. Вспіньте і потримайте засіб на волоссі п’ять хвилинок. Навіть після першої процедури ви побачите результат: локони стануть блискучими, об’ємними, зменшиться процес випадання. А щоб побороти проблему ламкості волосся, використовуйте окремо вітамін Е.

Для додання шевелюрі шовковистості і легкості в процесі розчісування можна додати в шампунь таблетку аспірину.

Крім того, мити волосся можна за рецептом бабусь за допомогою яєчного жовтка. Він добре очищає, живить і зволожує волоссячко. Якщо його використовувати регулярно, локони завжди будуть блискучими, доглянутими і сильними. Для процедури необхідно взяти одне або два яйця, все залежить від довжини вашого волосся. Відділити жовтки, збийте їх в ємності.

Засіб можна використовувати двома способами:

Маса просто наноситься на мокре волосся. Далі можна зробити легкий масаж голови і промити локони. Шампунь при цьому не застосовується.

Суху шевелюру покриваємо засобом, накриваємо голову шапочкою. Пам’ятайте: жовтки не повинні висохнути на волоссі. Змити масу рекомендовано через тридцять хвилинок. Також не використовуйте шампунь.

Таким чином, ви отримаєте результат «два в одному»: яєчний жовток добре промиє волосся і одночасно наситить їх.

В якості миючого засобу можна використовувати кефірчик. Для догляду за локонами в осінню пору цей продукт – найкращий вибір. Кефір добре промиє і наситить як жирне, так і сухе волосся. Незаперечні плюси засобу – його бюджетна ціна і легкість в застосуванні.

Щоб промити волосся, буде достатньо половини склянки. Варто пам’ятати: кефір повинен бути теплим і бажано знежиреним. Наносимо його на зволожені пасма. Далі необхідно акуратно помасажувати голову, а через 10 хвилинок змити. В результаті ви отримаєте м’які, сяючі, зволожені пасма і позбудетеся від лупи.

Чим би ви не мили волосся, рекомендується після процедури прополоскати їх у підкисленій водичці (сік половини лимончика на літр очищеної водички).

Дуже добре діють на локони після миття, коли їх кератинові лусочки максимально відкриті, полоскання з різноманітними трав’яними настоями. Жінкам з темним волоссям підійде кропива: з її допомогою пасма стануть більш м’якими, зупиниться процес випадання. Для приготування ополіскувача необхідно п’ять столових ложечок сухої трави залити літром окропчику і проварити засіб протягом 15 хвилинок, остудити, процідити і споліскувати волосся після миття.

Блондинкам кропива не підійде, так як може надати локонам зеленуватий відтінок. Світловолосим дівчатам рекомендується використовувати відвари ромашки або меліси. Готується і використовується ополіскувач аналогічно попередньому.

Осінній догляд за волоссям. Особливості відновлення кольору волосся

В першу чергу спробувати відновити природний колір волосся після літа можна за допомогою народних методів. Всі способи можна комбінувати між собою, наносячи різні маски кілька днів поспіль. Як правило, суміш залишається на всю ніч.

Кілька відомих домашніх рецептів відновлення кольору локонів:

Маска з меду. Продукт бджільництва необхідно розтопити, нанести на напівсухі пасма, обернути голову тепленьким рушничком. Маска залишається на цілу ніч, вранці змивається водичкою і шампунем.

Молочно-кефірна маска. На сухі пасма на дві-три годинки наноситься невелика кількість молочка, кислого молочка або густого кефіру. Буде досить п’яти застосувань, щоб повернути вигорілий природний колір волосся.

Багато жінок при сучасному ритмі життя не встигають приділити достатньо часу процедурам по догляду за локонами в домашніх умовах. Виручають салонні послуги, які в осінній період спрямовані на зволоження і відновлення структури і кольору волосся.

Зверніть увагу на такі процедури:

Кератинування. З його допомогою кутикули вашого волосся будуть відновлені після агресивного впливу сонячних променів. Кератинова обробка локонів поверне їм сяйво і еластичність.

Курс зволожуючих масок. Може включати в себе від трьох до десяти процедур. Маски містять поживні і зволожуючі флюїди. Волосся, пересушені в літній період, знову стануть здоровими і доглянутими, можна їм повернути природний глибокий відтінок.

Елюмінування. Це процедура нетравматичність фарбування волосся. У складі фарбувальної суміші присутні негативно заряджені частинки, так як наші локони мають позитивні. Таким чином, елюмінат «прилипає» до волосся. Шевелюра прекрасно відновлена і на кілька місяців захищена від механічних пошкоджень і негативного зовнішнього впливу.

Осінній догляд за волоссям. Застосування олій для догляду за кінчиками волосся

Різні природні масла – це комора корисних речовин для локонів. Їх можна використовувати як в чистому вигляді в домашніх умовах, так і в складі комплексних готових засобів. Олія позбавить кінчики від перетину, ламкості і допоможе регенерувати пошкоджені волоски.

Існує кілька варіантів, як можна доглядати за кінчиками волосся за допомогою різноманітних олій. Найпопулярніший – нанесення як доглядаючої маски без змивання. Таким чином, локони завжди будуть захищені від впливу сонця, перепадів температур, вітру або дощу. Як правило, такі олії випускають косметичні фірми. Вони не залишають жирного блиску, не бруднять волосся і не вимагають змивання.

Якщо ви вирішили використовувати речовину в якості маски, то перед миттям голови нанесіть на кінчики невелику кількість касторової, реп’яхової, кокосової, пшеничної або оливкової олії. Залиште на годину. За цей час волосся наситяться корисними компонентами, відновиться структура пошкоджених кінчиків.

Якщо довжина ваших локонів понад тридцять сантиметрів, то в більшості випадків кінчики точно почнуть сіктися. Для відновлення їх цілісності рекомендується маска з використанням оливкової і касторової олії, а також вітамінів А і Е. Приготування: змішати по сорок грамів олій з двома грамами вітамінів в скляній ємності. У даній суміші добре змочуємо кінці і залишаємо на годину. Після цього ретельно змиваємо водичкою.

Серед найбільш ефективних і популярних косметичних олій для догляду за кінчиками волосся можна виділити такі:

Доглядаючий комплекс з екстрактом обліпихи і арганової олії від фірми Natura Siberica. Засіб також використовується в якості термозахисту.

Для сухих кінчиків відмінно підійде масло Лореаль,серія Exspert Absolut Repair. Його можна додавати в маски з тієї ж серії.

Регенеруюче масло для волосся Brelil BIO Cristali, яке допоможе позбутися від посічених кінчиків. Наноситься на чисте волосся і не змивається.

Володіє відновлювальними властивостями масло від фірми Kerastase NUTRIVE Досконалість. Не залишає відчуття жирності на локони і добре живить їх.

Сироватка-масло для пошкоджених кінчиків волосся «Щоденний догляд» від Avon. Відмінно підійде для власниць кучерявих локонів – чудово відновлює і захищає структуру пасом.

Осінній догляд за волоссям. Рецепти масок з вітамінами

Існує величезна кількість масок з використанням різних інгредієнтів для різних типів волоссячка і для вирішення різноманітних проблем. Наведемо найефективніші з них:

Поживна маска. У скляній ємності змішуємо концентрат соку алое і по одній ампулі С, вітамінчиків В1 і В6, а також столову ложечку меду і один жовток. Засіб наносимо на годину. Після цього змиваємо тепленькою водичкою з шампунем. Маски рекомендується робити курсом в десять днів.

Зміцнююча маска. Активні інгредієнти: ампула вітаміну D, столова ложечка касторової олії, два жовтки. Спочатку необхідно змішати всі інгредієнти, крім жовтків, і нанести на шкіру голови на сорок п’ять хвилинок. Потім волоссячко промивається, наносяться жовтки буквально на п’ять хвилинок. Знову миємо локони, але без використання шампуню. Процедуру можна проводити три рази на тиждень.

Оздоровлююча маска. Вміст ампули нікотинової кислоти змішуємо з соком алое (20 крапельок) і концентратом прополісу (25 крапельок). Засіб втираємо в голову і покриваємо поліетиленовою шапочкою. Змиваємо шампунем через дві години. Курс проведення процедур – через добу протягом двадцяти днів.

Осінній догляд за волоссям. Зміцнюючий масаж для коренів волосся

Лікарі-дерматологи радять регулярно проводити масаж голови, особливо в осінню пору. Його можна робити як на сухому волоссі, так і з використанням лікувальних олій, адже в них міститься безліч корисних речовин. Щоб вони якомога глибше проникли в волосяні цибулини, наносьте олії на прикореневу область. А для зміцнення кінчиків обробляйте волосся по всій довжині.

Масаж рекомендується робити один-два рази в тиждень. Оптимальні олії для процедури – реп’яхова або конопляна. Час проведення – 15-20 хвилинок.

Для досягнення хороших результатів проводячи осінній догляд за волоссям  можна використовувати різні пристосування і методи масування:

Класичний масаж голови. Проводимо його сидячи або лежачи. Легкими круговими рухами розтираємо лоб, потилицю, скроні. Так ми покращимо кровотік у венах. Далі приступаємо до масажу частини голови, покритої волоссям. Погладжуємо її від чола до потилиці, від маківки вниз і від тімені до вух. Пам’ятайте, що напрямок масажних ліній повинен відповідати напрямку зростання локонів. Можна гладити, потирати спиралевидно, круговими, прямолінійними рухами, постукувати пальцями, розтягувати, зрушувати, пощипувати шкіру. Всі прийоми слід закінчувати погладжуванням.

Масаж голови руками. Так можна посилити приплив крові, отже, коріння будуть отримувати максимум корисних речовин. Праву долоню притискаємо до правої частини голови. Рахуємо до п’яти і сильно натискаємо долонею на цю зону. Точно так же робимо і з лівого боку, після цього – з областю потилиці, лоба.

Масаж голови щіткою. Остання повинна бути з натуральних матеріалів: дерева, щетини, ебоніту. Потрібно круговими, м’якими, прогладжуваннями  пройтися по волоссю від скронь до верхівки. Після цього переходимо до зони чола і потилиці. Повторюємо процедуру кілька разів.

Аромамасаж голови. Для цього беремо кілька крапельок  ефірного масла розмарину, чорного перцю або кунжуту. Втираємо суміш в голову в напрямку вниз. Після цього починаємо робити рухи в напрямку від точки з’єднання шиї і черепа і вгору. В кінці защипуємо шкіру пальцями і масажуємо всю голову.

Масаж за допомогою підігрітого махрового рушничка. Перед процедурою рушничок слід підігріти на батареї. Також попередньо на корені рекомендовано нанести поживну олію. Нахиляємося над ванною і швидко розтираємо голову сухим рушничком. Після масажу закутують її цим же рушничком і залишаємо на півгодини. В кінці вимиваємо волосся.

У шкіру голову можна втирати вітамінчики А і Е. Кращий час для масажу – ранок або вечір перед сном. На ніч рекомендовано додатково розчісувати волосся масажним гребінцем. Таким чином, ви підсилюєте приплив крові до волосяних фолікулів.

Осінній догляд за волоссям. Корисні поради для збереження здоров’я волосся

Щоб закріпити ефект від перерахованих вище процедур, рекомендовано прислухатися до певних порад косметологів:

Не забувайте одягати головний убір при низьких температурах. Багато жінок не хочуть носити шапки, щоб не зіпсувати зачіску. Але запам’ятайте: в такому випадку ви піддаєте волосся великому ризику, ставлячи на перше місце уявну естетику. Фолікули переохолоджуються. Це може спровокувати активне випадання. Також порушується структура волосся, і вони стають млявими і тьмяним. Не варто купувати головні убори з синтетичних матеріалів, так як вони погано пропускають повітря і можуть створити парниковий ефект.

Восени волосся мити рекомендується хоча б за годину до виходу. Шкіра голови і локони після просушування феном повинні охолонути, а не піддаватися різкому перепаду температур.

При сушінні феном – не вмикайте його на повну потужність. Використовуйте щадний режим, щоб не пересушити локони. І не забувайте про термозахисні засоби.

Краще не купуйте продукти, відомі з рекламних роликів, як «два в одному». Така косметика – це варіант для подорожей, а не для догляду за волоссям, особливо в осінній період. Краще придбати всі засоби окремо. Комплексний догляд забезпечить вашому волоссю живлення і дбайливий догляд.

Як доглядати за волоссям восени – дивіться на відео:

Осінній догляд за волоссям – це процес досить трудомісткий і важливий. Саме в цей сезон вони випадають інтенсивніше, після літнього періоду стають більш ламкими, тьмяними і пересушеними. Процедури повинні бути спрямовані на їх відновлення і зміцнення. При цьому можна застосовувати як домашні рецепти, так і косметичні препарати. А якщо додати до них салонні методи, то чудова шевелюра цілий рік вам забезпечена.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *