Коли настає осінь, погода сильно змінюється, на зміну сонечку і теплу приходять дощі, холодні вітри. В першу чергу такі зміни відчуває наша шкіра, якій потрібна особлива турбота і захист. Що таке осінній догляд за шкірою і як його проводити правильно, ми і розповімо в статті.
Навіщо потрібний осінній догляд за шкірою?
Влітку наша шкіра пересушується через сонячні промінці, солону водичку, тому зараз вона потребує захисту від надмірної сухості і негативного впливу ультрафіолету.
В осінній період шкірні покриви слід відновлювати, тому що вони починають реагувати на будь-який вплив, роздратування на обличчі можуть виникнути навіть на порив холодного вітру.
Під впливом зовнішніх факторів підвищується чутливість у будь-якого типу дерми.
Восени шкірні покриви повинні отримувати певний підхід: живлення, зволоження і посилення кровообігу.
Для цих цілей підійдуть спеціальні креми, молочко для зняття макіяжу, сироватки.
Осінній догляд за шкірою. Особливості відновлювальних процедур для шкіри восени
В осінній період шкіра потребує певної процедури: живлення, зволоження, очищення, захист від сонця
Найчастіше на початку осені погода ще не сильно холодна, вдень ще буває досить жарко, і тільки до вечора стає прохолодніше. Саме в цей час і слід проводити доглядові процедури для підтримки в здоровому стані шкіри обличчя.
Це пов’язано з тим, що за період літньої спеки велика частина корисних вітамінів і поживних елементів вивелася з потом.
Також вплив інших негативних факторів (сонячні промінці, спекотна погода, морське повітря і водичка) призвели до втрати шкірних покривів гіалуронової кислоти і колагену, і як наслідок, відбувається зниження їх пружності і свіжості.
Живлення і зволоження. Коли спека спала, слід змінити легкий крем на крем з більш щільною текстурою. Живлення шкіри здійснюється за допомогою косметичних масок з фруктами, ягодами, наповненими активними вітамінами А, С, Е.
Захист від сонця. Хоча восени активність сонця знижується, не варто забувати про захисні процедури для шкіри. При схильності до виникнення пігментних плям, рекомендується використовувати креми з сонцезахисним фактором (10-15), в порівнянні з літнім SPF 20-30.
Процедура очищення. Влітку, коли сонце активне, слід уникати глибокого очищення дерми (пілінги, скраби), тому що це може привести до пігментації. Саме осінь, відповідний період для очищення дерми від різних забруднень і мертвих клітин шкіри. Але слід бути обережними при очищенні, якщо шкіра не сильно чутлива, можна застосовувати засоби, що очищають (гель, міцелярна водичка). Для чутливої дерми, щоб уникнути дискомфорту, слід застосовувати муси або пінки з ніжною і легкою текстурою.
Осінній догляд за шкірою. Салонні процедури восени
Після літа настає сприятливий час, щоб відвідати косметолога і привести втомлене обличчя в порядок за допомогою процедур по догляду за обличчям.
З пігментними плямочками, які з’явилися після літнього сонця, допоможуть впоратися відбілюючі процедури.
Безін’єкційна мезотерапія здатна повернути дермі втрачені властивості, це відбувається за допомогою спеціальних поживних складів (сироватка з гіалуроновою кислотою, мезококтейль, кисень). Завдяки проведенню даної процедури дерма починає вільно «дихати», підживлюється після висушуючих літніх днів.
Добре підходить для догляду хімічний пілінг, наприклад, поверхневий або серединний. Процедура пілінгу допоможе повернути гладкість дермі, очистити її і підготувати до подальшого зволоження.
Спочатку рекомендується провести щадні процедури, які проводяться курсами: поверхневий серединний пілінг з фруктовими кислотами. Вітамін С, що міститься в ньому, впливає на організм і підвищує здоров’я дерми, що добре підходить при різких коливаннях температури повітря восени. Така процедура допоможе вирівняти шкірні покриви, усуває пігментацію.
Серединний пілінг має високу ступінь кислотності (60% і вище) і використовується для відлущування дерми. Користується популярністю фотопілінг або пілінг, що містить в своєму складі трави і водорості. Дана процедура добре підходить при наявності у пацієнтки алергії на вітамін С.
Масаж обличчя буде відмінним фінішним моментом для підготовки шкіри до зими. Він допомагає тонізувати лицьові м’язи, покращує вироблення колагену, зволожує шкіру. При виконанні колового масажу усувається лущення шкіри, яке часто з’являється перед зимою. Після масажу можна виконати вітамінну маску або ввести концентрати підшкірно, шкіра стане пружною і еластичною.
Термоліфтинг – процедура, що виконується за допомогою впливу на дерму і гіподерму струмів високої частоти, без порушення дерми.
Осінній догляд за шкірою: домашні процедури
Для заповнення втрати вологи в дермі, в домашніх умовах можна виконувати різні процедури: маски, парові ванночки, скраби
Восени весь організм, звиклий до постійної спеки, страждає від нестачі тепла. В перехідній сезонний період дерма ще не встигає «зрозуміти» сухий або жирний її тип.
Це тому, що, по-перше, влітку шкірні покриви втратили вологу, по-дрге, стало холодно, і слід створити захист від перепадів температур.
Для заповнення цієї втрати, в домашніх умовах можна виконувати різні прогріваючі процедури.
Парові ванночки для обличчя. Дана процедура підходить всім, відрізняєься тільки частота і тривалість її проведення. Для жирного і комбінованого типу дерми достатній час – 10 хвилинок, при сухій і нормальній дермі обличчя – 5 хвилинок.
Ванночки очищають і живлять шкіру, покращують кровообіг. При бажанні в водичку під час проведення процедури можна додавати відвари лікарських трав або ефірні масла (лимон, м’ята, лаванда).
Використання жирних кремів. В осінню пору рекомендується застосовувати крем, до складу якого входить вітамін С, але тільки при відсутності алергії на нього. Також добре на шкіру діють сироватки і молочко, після яких і наноситься крем.
Поживний скраб
Для приготування потрібно взяти 1скляночку рідкого меду, 1ложечку чайну дрібної солі і добавити трохи молочка, щоб вийшла сметаноподібна маса. Склад слід нанести на обличчя, промасажувати кілька хвилинок і залишити на дермі на 15-20 хвилинок. Змити тепленькою водичкою.
Також підійде скраб зі сметанки і вої гущі. Добре вмиватися чорним хлібом (м’якушем), кефірчиком або кислим молочком. Дані продукти здатні очистити і зменшити пори, усунути жирний блиск, вирівняють колір обличчя.
Осінній догляд за шкірою. Маски для обличчя
Слід обов’язково застосовувати ягоди, фрукти, які восени ще є у великій кількості.
Яблучна маска
Яблучка здатні наповнити шкіру обличчя зволожуючими і живильними речовинами, знімуть запалення або подразнення. При сухій дермі слід натерти на дрібній тертці яблучко, добавити жовток і 1 ложечку чайну рідкого меду. Всі компоненти змішати, намастити на обличчя, 15-20 хвилинок витримати. Змити прохолодною водичкою.
Кавунова маска
Для жирної дерми підійде масочка з кавуна. Невелику кількість м’якоті змішати з сиром (нежирним), додати білок яйця. Все перемішати і намастити на обличчя. Витримати 20 хвилинок, змити тепленькою водичкою.
Для жирного типу дерми також добре підійдуть масочки з огірка, моркви, персика, сливи.
Томатна маска
Для нормального типу шкіри хороший варіант – масочка з помідорів. Невеликий томат натерти на тертці, кашку змішати з 1 ложечкою чайною сметанки або кефіру. Нанести на обличчя на 20 хвилинок. Змити тепленькою водичкою. Головне перевірити спочатку чи немає у вас алергії на помідори.
Масочка для обличчя з олією оливи
Ця масочка добре підійде для живлення комбінованої дерми. Щоб її зробити, потрібно змішати по 1 ложечці столовій. білої глини і олії оливи. Нанести на обличчя і залишити на 25-30 хвилинок. Змити тепленькою водичкою.
Для осіннього догляду за шкірою можна 2-3 тижні видаляти макіяж за допомогою олій для обличчя (кукурудзяної, оливкової, мигдальної, виноградних кісточок). Через час ви помітите, що ваші вії кріпляться, дерма зволожиться, зникне лущення.
Для очищення дерми обличчя відмінно підійде скраб, який можна дуже просто зробити самостійно.
Незалежно від вашого типу дерми, не забувайте пити достатню кількість рідини, щоб не сталося зневоднення шкіри і для підтримки вологообміну. Кращий напій в осінню пору – зелений чай з лимоном.
Осінній догляд за шкірою тіла
На самому початку осені пройдіться по тілу грубим скрабом, наприклад, з частинками солі. Це дозволить прибрати залишки частинок шкіри, очистити від застарілої засмаги.
Для миття тіла цілком підійде звичайне мило без ароматизаторів. Якщо віддаєте перевагу гелю для душу, то візьміть крем-гель, олії для душу.
Після душу можна нанести молочко для тіла, особливо приділивши увагу верху ступень, рук від кистей до ліктя, зони декольте і спини.
Після включення опалення час від часу робіть зволожуючі ванни, ванночки для кистей ручок і ніг. Дратівливо діє на шкіру тіла не тільки пересушене повітря офісів і квартир, але і одяг. Змінивши літній гардероб на більш щільний, шкіра може реагувати, наприклад на синтетичні, вовняні речі, теплі щільні колготки. Намагайтеся не носити їх весь час, одягайте вдома більш натуральний, дихаючий одяг.
А що з декоративною косметикою. Адже немає особливих сезонних вимог до косметики.
Замість рідкого тонального засобу восени краще використовувати щільну крем-пудру. Вона і від сухості повітря в приміщенні не дасть пересохнути шкірі, захистить і від поривчастого вітру та холоду.
Аналогічно, більш щільна помада на відміну від блиску захистить шкіру губ, особливо якщо вона збагачена оліями горіховою, оливковою, бджолиним воском. Туш для вій можна використовувати водостійку, особливо якщо на вулиці зарядили холодні осінні дощі. А ось від занадто вологої косметики, наприклад тіней для повік краще відмовитися, адже на холоді ця волога буде замерзати на шкірі, що призводить до почервоніння повік і навіть може викликати ячмінь.
Восени ми надягаємо головні убори, часто волосся після декількох місяців носіння шапок виглядають не кращим чином.
Як захистити шевелюру? Варто відвідати перукаря і підстригти волосся після літа, відрізати кінчики, що січуться або повністю змінити зачіску. А потім починати хоч раз в тиждень робити для волосся живильні масочки, робити їх самим з натуральних засобів, олій або скористатися покупними. Волосся намагатись сушити, не вдаючись до фену, навіть найкращий фен, воріг вашого волосся.
Осінній догляд за шкірою ручок і ніг
Восени, навіть якщо ноги здебільшого знаходяться в закритому взутті, зовсім не потрібно забувати про педикюр. Восени крім загрубілоїшкіри може турбувати пітливість ступень, особливо шкіра страждає від синтетичних колготок, шкарпеток, при цьому шкіра на п’ятах і пальчиках може ставати більш грубою.
Щоб ноги потіли менше, після миття наносимо мазі і креми на гелевій, а не на масляній основі. Добре якщо в їх складі будуть засоби, що зменшують пітливість і нейтралізують запах. Якщо шкіра п’ят дуже груба, на ніч можна нанести живильну масочку на основі олій, оливкової або косметичного вазеліну. Вранці, видаліть засіб сухим диском, не змиваючи.
Осінній догляд за шкірою ручок відмінний від літнього. Восени шкіра на ручках обвітрюється, починає лущитися, перш ніж ми одягнемо рукавички. Обов’язково тримайте запасний тюбик з кремом і вологі серветки на роботі, щоб можна було зволожити шкіру ручок, а крім зволожуючого придбайте і поживний крем для ручок. Не забувати намащувати живильний крем на лікті і зап’ястя.
Корисно зробити в салоні парафінову ванночку для ручок. Добре підійде для догляду за ручками крем з прополісом, календулою, олією горіха, F вітаміном, хітозаном, маслом виноградної кісточки, екстрактом липового цвіту.
Зміна сезону – головна причина, через яку починає особливо потерпати наша шкіра. Дуже важливо, в осінню пору, регулярно використовувати зволожувальні маски, сироватки й креми, що мають у своєму складі вітамін С.