Ось і настала осінь, літня спека змінилася прохолодою, під ногами шелестить пожовкле листя. Осінь принесла рясний урожай, морозні ночі і легкий смуток. І все ж цей сезон – один з найкращих пір року для того, щоб спробувати нові осінні рецепти в домашніх умовах або згадати добре забуті старі. Саме зараз кабачки, помідори, буряк, яблучка повні соку і вітамінів. Скористайтеся всіма перевагами цього щедрого часу, з його достатком овочів, грибів, горіхів і яблучок.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Овочевий суп на курячому бульйоні
Курячі грудки обмийте в холодній водичці, покладіть в каструлю, залийте водичкою і доведіть до кипіння. Не допускайте бурхливого кипіння, інакше бульйончик вийде каламутним. Додайте в бульйон ріпчасту цибульку (якщо ви не любите варену цибульку, можна покласти очищену цибулину цілком, а пізніше, коли вона звариться і віддасть все корисне бульйону, дістати її і викинути). Коли грудки зваряться, дістаньте їх і розділіть на порційні шматки.
У готовий бульйон покладіть терту морквинку і дрібно порізану кольорову капусту, доведіть до кипіння бульйончик і посоліть його. Через 10-15 хвилиночок добавте в суп порізану кубиками картопельку і покладіть шматочки курячого м’яса. Додайте порізаний помідор (або пару ложечок пасти томатної). За 15-20 хвилиночок до закінчення варіння покладіть порізану кубиками кабачок (шматочки повинні бути не дуже маленькі – 1,5 см, інакше вони перетворяться в кисіль).
Подавати суп можна зі сметанкою або з зеленню.
2 курячі грудки, по 2-3 середні картоплі, кабачки і цвітної капусти, 2 головки цибульки, 1 великий помідор або 2-3 ложечки столові томатної пасти, 1 морквинки.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Смажений кабачок в часниковому соусі
Очищений кабачок поріжте на кружечки або на часточки шириною близько 1 см, посоліть. Коли дадуть сік, обваляйте в борошні і посмажте на соняшниковій олії. Викладіть на тарілку і помажте зверху часниковою масою.
Для приготування часникової маси очищений часник продавіть через прес і добавте майонезик (на 1 склянку майонезу, 4-5 середніх зубчики часничку).
Можна зробити бутерброди: колечко кабачка, шар часникової маси, а зверху додати кружечок помідора.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Печеня з свинини в горщиках
Перед приготуванням залийте горщики холодною водичкою і залиште на півгодинки, щоб страва вийшла соковитішою і ароматною.
На дно горщика покладіть нарізану свинину, посоліть і поперчіть. Далі шарами викладіть картопельку (трохи присолити), кольорову капусту, солодкий болгарський перчик, помідори, цибульку, майонез, зверху сир. Запікайте 50-60 хвилинок при т 180°C. Виходить дуже смачно!
Осінні рецепти в домашніх умовах. Овочеве рагу
У каструльку з товстеньким дном налійте трохи рослинної олії. Нашинкуйте капусту, натріть морквинку, все перемішайте і поставте варитися на вогонь (із закритою кришечкою). Поки вони варяться, почистіть і поріжте кубиками кабачок. Викладіть його в каструлю до капусти і моркви, трохи посоліть (щоб кабачок пустив сік) і знову закрийте кришечкою. Почистіть і поріжте картопельку, додайте туди ж. Дрібно поріжте пару помідорів і додайте кріп (можна покласти стебла цілком, а після приготування їх прибрати). Посоліть і тушкуйте на повільному вогнику до повної готовності з закритою кришечкою.
Якщо кабачок занадто великий і ви не плануєте класти його в рагу цілком, решту можна також порізати і заморозити при -18°C. Заморожений кабачок дуже зручно використовувати для приготування рагу взимку, коли свіжих овочів вже немає. Вам також знадобляться заморожені кріп і помідори.
Картопля, кабачки і капуста – приблизно в рівних пропорціях. 1-2 морквинки, 1-2 помідори, кріп, сіль за смаком.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Грибний плов
Гриби (наприклад білі або печериці) поріжте, посоліть, поперчіть і обсмажте на олії до напівготовності. Цибулю і морквинку, також обсмажте на олії, викладіть їх з грибами в каструльку з товстеньким дном і засипте промитим рисом. Залийте водичкою на 2 пальці вище рису, посоліть і тушкуйте на повільному вогнику поки не википить водичка. Потім вимкніть газ, укутайте каструльку і залиште доходити. Через 30 хвилинок можна плов подавати.
На 500г грибів 1 склянка рису, 1 цибулинка, 1 велика морквинка.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Жульєн грибний
Підсмажте дрібно нарізані грибочки. Коли виділений сік наполовину упариться, додайте нашатковану цибульку і смажте 3-5 хвилинок. Потім додайте борошно, перемішайте і ще трохи обсмажте. Додайте олію, сметанку, сіль, перчик і смажте до загустіння. Посипте тертим сиром і запікайте 3-5 хвилинок.
Гриби свіжі (білі або печериці) – 500 г, цибулька ріпчаста – 1-2 шт, сметанка – 200 г, твердий сир – 300г, 2 ложечки столові вершкового масла, 1 ложечку столову борошна, сіль і перчик за смаком
Осінні рецепти в домашніх умовах. Сирні закуски на помідори
Натріть сир на дрібненькій тертці, часничок вичавити через прес. Змішайте сир і часник з майонезом і перемішайте до утворення однорідної маси. Готову масу викладіть на порізаний кільцями помідор. Смачно і красиво.
На 3-4 великих помідора візьміть 100г сиру, 2-3 зубочки часничку, пару ложечок майонезу.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Сонячні оладки з гарбуза
Якщо ваші домочадці не полюбляють короля осені – гарбуз, спробуйте приготувати сонячні оладки. Цей осінній рецепт з гарбуза не тільки апетитно виглядає, але і містить в собі велику кількість вітамінчиків. А ось смак гарбуза не кожна дитина в цих оладки вгадає.
Що стане в нагоді:
Гарбузик – 500 г,
борошно – 1 скляночка,
кефір – 1/2 скляночки,
яйце – 1 шт.,
цукор,
сіль,
рослинна олія,
ванілін.
Як готувати:
Гарбуз необхідно натерти на дрібненькій тертці, добавити в отриману гарбузову масу яйце, борошно і кефір. Все добре перемішати. Добавити сіль, цукор і ванілін за смаком. Розігріти сковорідку і обсмажувати оладки з обох сторінок до золотистого кольору. Їх можна подавати зі сметанкою або медом. Можна посипати їх горішками.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Гратен з цвітної капусточки
Цвітна капуста менш популярна, ніж її подружка білокачанна капуста. Але ось за вмістом вітамінчиків і мікроелементів вона не поступається іншим видам капусти.
Що стане в нагоді:
Цвітна капуста – 900 г,
1,5% молочко – 300 мл,
вершки – 100 г,
сир – 100 г,
часничок – 2-3 зубочки,
вершкове масло,
сіль,
мускатний горіх,
зелень.
Як готувати:
Цвітну капусточку розібрати на суцвіття або просто порізати на великі шматочки. Розвести молочко водичкою в пропорції 1: 1, посолити і відварити в молочці капусту. Сир натерти на тертці. Половинку натертого сиру змішати з вершками, додавши мускат і натертий часничок. Форму для запікання змастити вершковим маслом і викласти в неї капусточку, залити сирно-вершковим соусом. Запікати в духовці 10 хвилиночок, далі посипати сиром, що залишився і зеленню і запікати ще хвилинок 5 поки гратен зарум’яниться. У цю страву можна додати курячий фарш або м’ясо кролика.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Суп-пюре з селери
Селера – чудовий овоч. У неї їстівні і вершки, і корінці. Але ось коріння, що мають масу вітамінчиків, викопують восени. Варений корінь селери за смаком нагадує картопельку.
Що стане в нагоді:
Селера – 400 г,
картопелька – 3 шт.,
цибулька – 2 шт,
сметанка 15% – 200 г,
сіль,
водичка – 1,5 літра,
рослинна олія,
сік лимона.
Як готувати:
Картопельку нарізати кубиками, залити водичкою, посолити і поставити каструлю на вогонь. Корінь селери і цибульку очистити і порізати кубиками, протушкувати на рослинній олії і додати до картопельки. Варити поки всі овочі не стануть м’якенькими. Подрібнити суп в блендері. Додати в нього сметанку і знову поставити на вогник. Довести до кипіння. Добавити сік лимона. Супчик готовий. Подавайте його з сухариками.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Запіканка з топінамбура
У топінамбура багато назв: індійський соняшник, земляна груша. Він трохи нагадує нашу картопельку. Топінамбур можна їсти сирим і вареним. Зростає він з весни до осені. Але восени він особливо корисний.
Що стане в нагоді:
Топінамбур – 600 г,
Молочко – 50 г,
яйце – 2 шт.,
рослинна олія,
сіль.
Як приготувати:
Топінамбур почистити і натерти на тертці. Після цього тушкуваи на рослинній олії. Коли топінамбур стане м’яким, зняти його зі сковороди, остудити, змішати з яйцями і молочком, посолити. Форму змастити олією, викласти в неї підготовлену масу. Нагріти духовку до температури 180 градусів і випікати до готовності.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Морквяний пудинг
Морквину, як правило, використовують в якості доповнення до багатьох страв. Але ж цей корисний овоч може стати основою, щоб приготувати осінні рецепти в домашніх умовах.
Що стане в нагоді:
Морквина – 1/2 кг,
цукор – 150 г,
Маргарин – 50 г,
мелена кориця – 1/4 ложечки чайної,
яйце – 2 шт.,
борошно – 200 г,
сухі дріжджі – 1 чайна ложечка
Як готувати:
Морквину необхідно почистити, відварити і перемолоти в пюре. Відокремити жовточки від білків. Жовточки змішати з цукром і корицею, додати їх у морквяне пюре. Розтопити маргарин і додати в пюре. Борошно змішати з дріжджами. І теж додати в пюре, все гарненько перемішати. Білки охолодити і збити з дрібкою солі до піни. Все перемішати до однорідної тіста. Змастити форму вершковим маслом і викласти в неї тісто. Нагріти духовку до температури 180 градусів і протягом години випікати пудинг. Подавати його можна з гарячим шоколадом.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Журавлинна пастила
Вам знадобляться : журавлина – 0,5 скляночки, яблучка – 4 шт, яйця – 2 шт, цукор – 420 г, ваніль – 1 стручечок, агар-агар – 1,5 ложечки чайних.
Яблучка вимити, вирізати серцевину. Випікати в духовці при 180°C до м’якості. Вийняти ложкою м’якоть. Журавлину вимити, змішати в сотейнику з 100 г цукру. Довести до кипіння, варити 10 хвилинок. М’якоть яблучок і журавлини варення подрібнити в блендері до однорідної маси (можна додатково протерти через ситечко). Добавити 160 г цукру і насіння ванілі з стручка. Агар-агар замочити в 0,5 скляночки водички, потім нагріти в каструлі до розчинення. В отриману гелеподібну масу відправити цукор, що залишився. Довести до кипіння, кип’ятити хвилину. Відокремити яєчні білки від жовтків. Білочки збити з остиглим журавлинно-яблучним пюре. Тоненькою цівкою влити сироп з агар-агар, продовжуючи збивати. Форму застелити харчовою плівочкою. У ній рівномірно розподілити приготовану масу. Залишити до повного застигання (5-6 годин). Нарізати кубиками. Перед подачею посипати цукровою пудрою і прикрасити ягодами.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Обліпиховий чай
Вам знадобляться: обліпиха – 100 г, корінь імбиру – 2 см, мед – 2 ложечки столові, кориця – 2 палички, аніс – 2 шт.
Імбир очистити, дрібно порубати. Обліпиху вимити, потовкти. Додати подрібнений імбир, аніс, корицю і мед. Залити 500 мл окропчику. Дати настоятися 10 хвилинок. Напій процідити. Розлити по келихам. Перед подачею можна прикрасити гілочкою обліпихи.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Штрудель зі сливами
Вам знадобляться : Сливи – 450 г, яйця – 1 шт, борошно – 1,5 скляночки, цукор – 6 ложечок столових, кориця – 1 ложечка столова, олія соняшникова -. 1 ложечка столова, масло вершкове -. 50 г, сіль – 0,3 ложечки столової.
У глибоку мисочку просіяти борошно з сіллю. Влити олію і 0,75 скляночки гарячої водички. Перемішати, залишити на 10-15 хвилиночок. Далі замісити тісто, скачати в кульку, поставити в холодильник на 20 хвилиночок. Сливи вимити, видалити кісточки, крупно нарізати. Добавити цукор і корицю. Перемішати. Тісто розкачати в тоненький пласт (можна розтягнути руками). Вершкове масло розтопити, змастити тісто. Розподілити начинку, відступаючи від краєчків 2-3 см. Загнути краї всередину, згорнути рулет. Деко застелити папером для випічки. Яйце збити виделкою, змастити рулет. Викласти його на деко. Зробити кілька надрізів зверху. Випікати в духовці 40 хвилинок при 180°C. Перед подачею посипати цукровою пудрою.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Клафуті з журавлиною
Вам потрібно: журавлина – 2 скляночки, борошно – 120 г, цукор – 100 г, ванілін – 1 ложечка столова, яйця – 3 шт, молочко -. 250 мл, масло вершкове
Борошно просіяти в глибоку ємність. Добавити цукор, ванілін і яйця. Збити міксером. Продовжуючи збивати, тоненькою цівкою влити молочко. Формочку для випікання змастити маслом. Журавлину промити, покласти в форму (вона повинна повністю закрити дно). Залити ягоди рідким тістом. Випікати в духовці 35-45 хвилинок при 180°C.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Горобиновий морс
Вам знадобляться : Горобина чорноплідна – 2,5 скляночки, горобина червона – 0,5 скляночки, лимони – 1 шт, цукор – 1 скляночка
Горобину вимити, видалити плодоніжки. Збити в блендері. Перекласти ягідне пюре в миску. Всипати цукор. Залишити на 1,5-2 годинки. Суміш перемістити в сито, вичавити сік в окрему ємність. Лимон вимити, зняти цедру, подрібнити. Вичавки горобини відправити в каструлю. Додати водичку (1,5 л) і цедру лимончика. Довести до кипіння, варити 5-7 хвилинок. Зняти з плиточки, дати настоятися 20 хвилинок. Відвар процідити. Змішати з віджатим раніше соком. Подавати охолодженим.
Осінні рецепти в домашніх умовах. Варення з горобини і сливи
Вам знадобляться: горобина чорноплідна – 500 г, сливи – 300 г, цукор – 750 г, кислота лимонна – 1,5 ложечки столових
Сливи і горобину вимити. Сливи розрізати на четвертинки. Горобину покласти в каструльку, залити 450 мл окропчику, залишити на 5 хвилинок. Вийняти, промити холодною водичкою. Водичку з-під горобини перелити в окрему каструльку. Додати 500 г цукру. Варити сироп до готовності. Покласти в сироп горобину і сливи. Довести до кипіння. Зняти з вогника, накрити кришечкою, залишити на 10-15 хвилиночок. Повернути на плиту. Ввести цукор, що залишився, знову довести до кипіння і вимкнути плиту. Залишити на 8 годинок. Поставити на вогник, добавити лимонну кислоту і варити до готовності (30-40 хвилинок). Розкласти варення по стерильним банкам і закатати.