Пам’ятаєте рядки з «Юнона і Авось»? Біла шипшина, дика шипшина краше садових троянд. І зовні, і в походженні вона дійсно має щось спільне з трояндою. Колючки, бутончики і сама з родини рожевих. Це настільки древня рослина, що згадується в міфології з ім’ям Афродіти в її нещасній історії кохання. Ну а її застосування в медицині згадує ще Гіппократ у V-IV столітті до нашої ери. Батьківщиною цього чагарника вважаються Гімалайські гори і Іран. Вона настільки не примхлива до клімату, що може виростати майже скрізь. Винятком може стати тільки зона вічної мерзлоти і тундра.
Шипшина – це джерело вітамінів і мінералів. До її складу входять органічні кислоти, бета-каротин, найбільший вміст вітаміну С, вітаміну А, а ще, мідь, марганець і молібден. Плоди чагарника після збору врожаю акуратно збирають і висушують при температурі 100 градусів. Заварюють і використовують плоди, як потужний вітамінний напій. Широке застосування в медицині і косметології отримала олія шипшини. Навряд чи знайдеться ще одна така рослина, олія якої матиме такий величезний спектр застосування.
Олія шипшини: застосування в медицині
Гастроентерологія використовує, як відмінний жовчогінний засіб, лікує гастрит;
Серце і судини оздоровлюються, завдяки зниженню рівня холестерину в крові;
Лор захворювання лікуються за рахунок зовнішнього застосування при фарингітах і ринітах;
Неврологія застосовує олію шипшини як відмінний антидепресант.
Також олія шипшини чудесно проявляє свої корисні властивості в косметології.
Масляний розчин шипшини відмінно справляється зі зморшками: він тонізує шкіру, покращує її еластичність і усуває роздратування;
Його використовують при лікуванні пігментації;
Будь які сухі ділянки шкіри він живить і зволожує, продовжуючи їм життя.
Заборонено зовнішнє застосування олії людям, які хворіють фурункульозом, висипом вугрів, а також усім власникам жирної шкіри!
До його складу входять речовини і вітаміни, які беруть участь у життєдіяльності кореневої системи волосся, а також можуть впливати на шкіру голови. Чи може олія шипшини брати участь у відновлюючій терапії, спрямованій на лікування випадіння волосся.
Олія шипшини: вплив на волосся
Олія шипшини дійсно може стати вашим незамінним помічником у боротьбі за красиве і здорове волосся. Використовувати маски з нею можна тільки при сухих пошкодженнях, а інакше хвороба тільки посилиться.
Олія чудово поєднується з базовими шампунями і бальзамами для волосся. Добавте його зовсім трішечки, і ви побачите, як з’явиться блиск і покращиться пружність вашого волосся.
Олія шипшини: стимулююча ріст волосся маска
Всі, зазначені нижче інгредієнти, змішати. Втерти в коріння волосся на 1,5 години. Після ретельно змити.
Олія шипшини – 1 ч. ложка
Сік ріпчастої цибулі – 1 ст. ложка
Мед рідкий – 1 ч. ложка
Холосас (аптечний препарат) на основі плодів шипшини – 1 ст. ложка
Відгуки багатьох відвідувачів форумів говорять про те, що для догляду за волоссям застосовують і сам відвар плодів. Ним добре промивається волосся. Волосся люблять кисле середовище. Це відмінний засіб для зміцнення і поліпшення їх еластичності. А ще незвичайний блиск і відтінок.
Ще одна дуже цікава за своїм складом маска. Основна мета її – це боротьба з посіченим і ламким волоссям.
Пиво – 0,5 склянки
Яєчний жовток – 1 штука
Олія шипшини – 2 ст. ложки
Все необхідно змішати і протримати на волоссі 20-25 хв. до миття голови.
Олія шипшини з аптеки
Вітамінний коктейль на основі олії шипшини. Такий збір в готовому вигляді можна купити в аптеках. До складу такої емульсії входять крім олії, вітаміни В1, В6 і Н або біотин- найактивніший вітамін, що відповідає за ріст волосся. Намащується на корінь декілька разів на тиждень і не змивається.
Напевно, можна ще довго перераховувати всі позитивні якості олії шипшини. Волоссямає потребу в живленні. Не забувайте піклуватися про нього, берегти його від негоди і не перевантажувати хімією. І тоді ви не раз звернете на себе увагу перехожих.