Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Олія шипшини для волосся

Олія шипшини для волосся

Цінні властивості плодів шипшини людству відомі давно. Кожен плід – це «таблетка», що містить вітаміни А, С, Е, F, а також калій, фосфор, кальцій, залізо, мідь і речовини, що підвищують природний імунітет. Все це дозволяє нам олія шипшини для догляду за волоссям.

Шипшина (дика троянда) одна з найбільш біоактивних рослин дикоростучої природи. Правильний збір і сушка плодів дозволять запастися речовинами, які нормалізують обмінні процеси, служать профілактикою запальних процесів, омолоджують шкіру (у тому числі і шкіру волосистої частини голови), перешкоджають випаданню волосся, роблять їх пружними, блискучими, здоровими. Чашка настою шипшини в день (на ніч 20 плодів засипають у термос, заливають окропом, вранці переливають у відкриту посуд) – це засіб повсякденної підтримки шкіри і волосся в тонусі.

Олія шипшини для волоссяУ випадках недостатнього живлення волосся, їх стоншування, пересихання, розшарування кінчиків цього може виявитися недостатньо. Тому варто або придбати в аптеці, або виготовити вдома олію шипшини для волосся.

Олія шипшини. Як самому виготовити олію?

Олія шипшини складна за будовою. Крім вітамінів і мікроелементів, перерахованих вище, вона містить ліноленову і олеїнову кислоти, які сприяють підтримці в тонусі волосяних цибулин, а також жирні кислоти, які підвищують еластичність волосся і роблять його блискучим.
Олія шипшини виготовлена за всіма правилами на фабриці більш ефективна. Але і домашня теж непогано.
Отримують його методом взаємопроникнення олій. Є спосіб приготування її без підігріву (це більш тривалий процес), є більш швидкий, але трохи менш активно діючий спосіб дифузії. На застосування олії шипшини для волосся годяться і той, і інший способи.

Кілограм свіжих плодів шипшини очистити від плодоніжок, подрібнити в блендері. Перекласти в неокислюючий посуд (скляну, емальовану, синтетичну – дерев’яна не годиться, вона вбере занадто багато олії), залити 0,4 л якісного рослинної олії (оливкової, персикової, кісточкової тощо). Закрити кришкою, помістити в прохолодне темне місце (кухонну шафу). Один раз на добу, ввечері, посудину дістають і енергійно струшують або перемішують паличкою (скляна, деерев’яна). Через два тижні суміш порціями закладають в марлеву серветку і ретельно вичавлюють. Стікаюча олія має помаранчевий колір. Залишки гущі можна закласти в соковижималку. Отриманий продукт теж використовується в якості масок для волосся.

Кілограм висушених в природних умовах (у тіні, під марлею) ягід шипшини змолоти в кавомолці. Залити в емальованій посудині добре очищеною рослинною олією, вставити в широку каструлю, на ¼ наповнену водою і нагріти на слабкому вогні. Через 15 хвилин після закипання зняти з вогню, настояти вісім годин, після чого процідити способом, зазначеним вище.

Олія шипшини: Маски

Власницям жирного волосся ці маски не підходять, всім іншим – дуже корисні. До того, як робити маску, нанесіть крапельку олії на шкіру внутрішньої поверхні передпліччя, близько ліктя – перевірити, чи не буде алергічної реакції.

Олію шипшини для волосся можна застосовувати в чистому вигляді: добре розчесані волосся акуратно, кінчиками пальців змастити в прикореневій області олією. Шкіру голови промасажувати руками – спіральними рухами в різних напрямках. При масажі намагатися розподілити якусь кількість масла по всій довжині волосся. Покрити голову шапочкою для душу, зверху – теплою шапкою або хусткою. Масло можна залишати на шкірі до 12 годин, потім промити кілька разів теплою водою з м’яким шампунем.

Ефективне і застосування олії шипшини для волосся в поєднанні з іншими речовинами. Прогріти одну хвилину в мікрохвильовці чайну ложку меду (можна брати зацукрованийі) і змішати його з ½ чайн. ложки олії шипшини. Маску нанести на корені волосся, покрити шапочкою для душу і утепляючим шаром. Змити через годину, добре промиваючи волосся теплою водою, спочатку без шампуню, потім з м’яким шампунем.

Один яєчний жовток в суміші з кавовою ложечкою олії шипшини наноситься на коріння волосся і розподіляється по всій довжині. Голову утеплити, як у попередніх рецептах, через 40 хвилин змити теплою водою, обполоснути розведеною лимонною кислотою.

По одній крапельці олії наносити корисно також на брови і вії, вони стануть густими і шовковистими.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *