Home / Здоров'я / Боротьба з целюлітом / Олія лимону: властивості і застосування

Олія лимону: властивості і застосування

Чудовий, свіжий, підбадьорливий, тонкий, романтичний, неповторний – навіть набір таких красивих епітетів не здатний передати чарівність цитрусового аромату ефірної олії лимону. Виявляється, унікальний продукт, який отримав широке поширення ще в середині минулого тисячоліття в країнах Сходу, має цілющі властивості, корисні в багатьох сферах життя, починаючи від покращення енергетичного потенціалу людини і закінчуючи лікуванням різноманітних недуг і поломок в організмі. Як застосовується олія лимону дізнаємось з даної статті.

Ефірна олія лимону

Олія лимону властивості і застосування

Якісна ефірна олія лимону прозора з ніжним відливом зелені або жовтизни, має легку текстуру, рідку консистенцію. Свіжий лимонний аромат бадьорить, активізує працездатність головного мозку, підвищує концентрацію уваги, сприяє засвоєнню великих об’ємів  інформації, стимулює пам’ять.

Вдихнувши запах лимону, ви прокинетеся без жодних стимуляторів, причому в хорошому настрої і з посмішкою на обличчі. Різнобічні властивості олії лимона допомагають вирішувати безліч проблем, пов’язаних зі здоров’ям і зовнішнім виглядом.

 Олія лимону – склад

Біохімічний склад лимонного еліксиру унікальний, завдяки присутності понад 500 різних біологічно активних компонентів. Основу продукту складають природні вуглеводи монотерпени і монотерпеноіди, в тому числі, дипентен, лімонен, пінен, камфен, цитраль.

Вони виявляють бактерицидні, болезаспокійливі, протизапальні і зігріваючі шкірні покриви якості. У лимонній олії присутній цілий комплекс вітамінів, антиоксидантів, мінеральних солей і мікроелементів, пектини, гіркі речовини, біофлавоноїди, природні кислоти.

Ефірна олія лимону: властивості і застосування

Завдяки вхідним до олії біологічно активним сполукам, лимон володіє різноплановим спектром цілющих властивостей.

 Олія лимону – лікувальні властивості

Лимонна олія знайшла застосування в наступних галузях:

медицина;

косметологія;

ароматерапія;

спорт;

парфумерія.

Застосування олії лимону в лікуванні захворювань

В медицині за допомогою лимонної олії знижують артеріальний тиск, покращують роботу всієї серцево-судинної системи і органів кровотворення. Завдяки нормалізації складу крові, ефірної олії – дієвий засіб у боротьбі з анемією.

Регулярне застосування продукту підвищує імунітет і покращує здатність організму протистояти інфекціям. Орлія лимону – ефективний допоміжний засіб, що використовується при лікуванні нейроциркуляторної дистонії, захворювань органів ШКТ, жовчного міхура і печінки.

Застосування ефіру доцільне при мігрені невралгічного характеру, для усунення болю при артритах і ревматизмі. Протимікробні властивості дозволяють застосовувати продукт в боротьбі з ГРВІ, ангіні, захворюваннях органів дихання.

Концентрат лимону безпечно знижує температуру тіла, яка є реакцією на запальні процеси в організмі. Регулярно вдихаючи свіжий аромат ефіру, і використовуючи олію для ванн, відвідування парної, масажу і збагачення косметичних засобів, ви сприяєте очищенню організму від накопичених продуктів розпаду і позбавлення від надлишку рідини в тканинах.

Олія лимону – застосування в психоемоційній сфері

Вдихання лимонного аромату, а також насичення повітря в робочих і житлових приміщеннях цілющими компонентами ефіру, сприяє стабілізації енергетичної атмосфери, ініціалізації творчих талантів, пошуку нових ідей у всіх сферах життя, моральної підготовки до прийдешніх змін.

Його цитрусовий запах розбурхує, пробуджує позитивні емоції і почуття, наповнює відчуттям радості і щастя, підвищує життєвий тонус.

Олія лимону – застосування в косметології

Досвідчені косметологи рекомендують використовувати ефір для посилення регенеративних процесів в дермі, нормалізації діяльності сальних залоз, звуження пор, відбілювання, зменшення прояву купероза (судинна сітка і зірочки, розташовані близько до поверхні дерми), лікування дерматиту і акне.

За відгуками жінок, що добавляють  олію лимону в продукти по догляду за волоссям, відбувається зміцнення стрижня, поліпшення стану тендітних ламких пасом, усувається лупа та зменшується кількість жовтого пігменту, який проявляється при освітленні локонів.

Базові олії, збагачені  олією лимону, зміцнюють нігтьову пластину і позбавляють від проблеми розшаровування. Нанесення кремів, мазей і лосьйонів з ефіром допомагає загоювати тріщини на стопах і долонях.

Олія лимону – ванна з олією лимону

За відгуками косметологів, ванни з ефіром цитрусових плодів, в тому числі і лимона, мають антицелюлітний ефект, допомагаючи розгладжувати шкіру на проблемних ділянках, а також активізують обмінні процеси в організмі, що призводить до посилення процесів спалювання підшкірної жирової клітковини.

На середню ванну, об’ємом від 150 до 200 л добавляють не більше 3-4 крапельок олії лимона, попередньо розчинивши їх у базисній основі. Перевищення дозування призведе до неприємного печіння на дермі, а при ніжній і тонкій шкірі – до опіків.

Корисні ранкові прохолодні ванни з додаванням 2-3 крапельок лимона на 50 мл основи (піна, шампунь, морська сіль, молочко), особливо перед відповідальними заходами, іспитами, виступами на сцені, співбесідою, нарадою. 15-хвилинне ранкове обмивання з олією лимону додасть впевненості у власних силах, стабілізує емоційний фон, налаштує на позитив і конструктивізм, підвищить концентрацію уваги.

Ванни з ефірною олією лимона слід приймати не частіше 3 разів на тиждень.

 Олія лимону  – застосування для нігтів

Олія лимону  міститься в косметичних масках, кремах, омолоджуючих емульсіях, лосьйонах, шампунях та інших препаратах по догляду за шкірою і волоссям. Корисний лимон для зміцнення і лікування нігтів. Цитрусовий сік впливає на нігтьову пластину зсередини і зовні, а також доглядає за навколонігтьовими ділянками дерми.

Олія лимону. Лікування грибка нігтів лимоном

Ефірна олія лимону  незамінна для живлення нігтів, зволоження, додання їм здорового сяйва, а також для профілактики грибкових та інших захворювань. При її регулярному використанні нігтьова пластина освітлюється, набуває доглянутий і здоровий зовнішній вигляд. Для того щоб отримати результат, необхідно щодня робити ванночки з додаванням цього засобу, або обробляти нігті і ділянки навколо них безпосередньо самим лимонним соком.

Ванночки досить робити 1 раз в тиждень, 2-3 місяці курсом, або провести 7-денний курс, а потім зробити перерву. В іншому випадку нігтьова пластина пересушиться і виснажиться, в результаті з’являться тріщинки і розшарування.

Різновидів ванночок із застосуванням цитруса на сьогоднішній день досить багато. Ефективно діє суміш, що складається з 100 г оливкової або рослинної олії, нагрітої до 40°С, і чайної ложечки соку лимону або олії. Суміш перемішують до однорідної консистенції і опускають в неї пальці на 20-30 хв. так, щоб кінцівки були повністю сховані. Після проведення даної процедури нігтики промокають серветкою.

Зробити нігті здоровими, міцними і блискучими допоможе ванночка з олії лимону і меду, взятих у рівних пропорціях. Отриману суміш наносять на нігтьову пластинку на 10-15 хвилинок,  Далі змивають водичкою.

Олія лимону  для нігтів надзвичайно корисна. Вона не тільки благотворно впливає на нігтьову пластину, а й ефективно пом’якшує шкіру навколо неї, покращує її стан, робить ніжною і м’якою, сприяє процесу відновлення клітин і шкірного покриву.

Завдяки антиінфекційним, дезодоруючим властивостями застосовують лимон і від грибка нігтів. Для цього фрукт розрізають на дрібні частини, прикладають їх до ураженої ділянки, закріплюють плівкою або бинтом. Процедуру проводять перед сном протягом 7-10 днів. Замінити лимон в цьому випадку можна на ефірну лимонну олію.

Лікування грибка нігтів лимоном можна проводити іншим способом. Розпарити уражені ділянки в гарячій водичці, після чого зверху нанести лимонну олію і насипати невелику кількість харчової соди. В результаті з’явиться піна і почнеться процес знищення інфекції (грибка).

Максимальний ефект при використанні цитруса досягається, якщо поєднувати його з іншими натуральними компонентами, наприклад, з медом, йодом, оливковою олією, розчином вітамінів Е і Р.

Застосовувати олію лимону для лікування нігтів слід з обережністю, оскільки її надлишок може призвести до побічних ефектів: пересушуванні нігтьової платини і тріщин.

 Олія лимону для схуднення: обгортання

Нанесення базових олій з добавлянням лимона стимулює обмінні процеси в організмі, що призводить до позбавлення від набряклості і зменшення об’ємів тіла (талія, стегна, верхня частина рук).

Крім ванн, з метою схуднення, усунення проявів «апельсинової кірки» і контурування фігури, професійні масажисти рекомендують проводити сеанси обгортання з лимонною олією.

Для цього в 10 мл жирної основи (крем для тіла, рослинні олії кісточок персика, абрикоса, винограду, мигдалю) вводять 2 краплі чистої ефірної олії лимону, склад втирають масажними рухами в проблемні ділянки до максимального вбирання, а потім обертають тіло харчовою або спеціальною «дихаючою »плівкою, надягають х / б білизну, спортивний костюм і виконують нескладну гімнастику (ходіння по біговій доріжці, велотренажері) або займаються домашніми справами (прибирання, прасування) протягом 50-60 хвилинок.

Після зняття плівки душ небажано приймати протягом 12 годин, щоб  олія лимону  завершила свою розчиняючу роботу в підшкірній клітковині. Процедури проводять кілька разів на тиждень, курсами в кількості 10-15, до отримання бажаного результату.

 Рекомендовані дозування для використання  олії лимону:

Аромапальники: 6-9 крапель на 16-17 кв. метрів кімнати.

Аромакулон: 2 краплі.

Аплікації та масажний склад: 3-5 краплі на 10 гр базисної  олії.

Збагачення доглядаючих за шкірою і волоссям продуктів: 3 краплі на 15 гр.

Олія лимону – протипоказання

 Алергія на цитрусові, онкологічні захворювання, вік до 10 років, вагітність є протипоказаннями до застосування ефіру лимону. У чистому вигляді олію на шкіру не наносять, виняток становить процес краплинного зрошення при позбавленні від бородавок, герпесу.

Пам’ятайте, що цитрусові ефіри підвищують чутливість шкіри до ультрафіолетових променів, тому за 12 годин до прийняття сонячних ванн небажано використовувати засоби з добавлянням ефірної олії лимону.


Check Also

Місячний календар краси на квітень 2021 року по дням

Місячний календар краси на квітень 2021 року враховує фази небесного супутника щодо розташування інших зірок …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *