Очищення кишечника і схуднення – що спільного в цих поняттях? Насправді, дуже багато. Чистка товстої кишки у багатьох відношеннях сприяє позбавленню від зайвої ваги, але для цього необхідно проводити її з використанням правильних засобів і дотриманням певних правил. Ми розповімо, що і як слід робити, щоб досягти помітного і тривалого ефекту для схуднення в домашніх умовах.
Як очищення кишечника допомагає скинути вагу. Звідки беруться в організмі шлаки?
Численні поживні речовини, потрапляючи в організм, проходять цілий ряд хімічних перетворень і окислюються, розпадаючись на більш прості сполуки. В результаті цього, організм використовує звільнену енергію і з легкістю виводить окислювальні речовини. В силу різних причин, домогтися повного розщеплення (завершення процесу окислення) всіх хімічних речовин буває дуже складно. Його просто не відбувається.
Всі недоокислені речовини і будуть якраз називатися шлаками. До них також будуть ставитися, в широкому сенсі цього слова, як до всього зібраного в організмі бруду.
Це важливо знати! Недоокислені шлаки вивести з організму дуже складно. Вони не дають організму нормально дихати, не дозволяють засвоювати потрібні, корисні речовини і елементи з їжі, забирають красу, молодість і сили.
Згодом вони ще більше накопичуються, отруюючи весь організм, якому все більше і більше потрібна допомога ззовні.
Ось чому так важливо очистити товстий кишечник від подібних відкладень і шкідливих речовин.
Коли потрібно робити чистку?
Очищення товстого кишечника в домашніх умовах від шлаків і токсинів добре проводити, коли рідини в організмі (кров, лімфа) стали важко текучими і в’язкими. Це може викликати сильне згущення крові, що, в свою чергу, викличе підвищення артеріального тиску, венозний застій крові, відкладення на стінках судин атеросклеротичних бляшок. Щоб уникнути появи варикозного розширення вен і тромбофлебіту, показана чистка організму від шлаків.
Також потрібно задуматися про проведення очисних процедур, якщо стала сильно густою жовч, погано працює жовчний міхур, регулярно відбуваються закрепи (які чергуються з проносами), важко перетравлюється їжа (особливо, жири).
Це важливо знати! Згущуються кишкові соки часто призводять до недопереварювання їжі. Якщо у людини хронічний дизбактеріоз, ентерит, коліт, гастродуоденіт, то в лікувальних цілях йому показана чистка від шлаків.
Очищення від зашлакованості можна провести, якщо згустилася сеча, відбувається велика і часта пітливість.
Шлаки можуть накопичуватися скрізь – як в клітинах і жирових структурах, так і в міжклітинній рідині. Через це страждає весь організм. Ось чому очищення товстого кишечника від шлаків, солей і токсинів є основою правильного і здорового способу життя.
Багато людей чули про потужний ефект очищення кишечника для поліпшення здоров’я і схуднення. Давайте для початку розберемося, чому цей спосіб є настільки ефективним, чому в оповіді про нього варто вірити, а чому – ні.
Очищення кишечника направлено в першу чергу на вплив на товсту кишку. Справа в тому, що через тонку їжа проходить досить швидко, а будова її мускулатури і особливості перистальтики такі, що особливих відходів в ній не залишається. Товста кишка – інша справа. Вона довше і сильніше згинається, а скорочення м’язів на цій ділянці сильно знижуються, оскільки завдання цієї частини кишечника – всмоктування води і корисних речовин з перевареної їжі.
Некорисні залишки формують калові маси. У нормі здоровий організм регулярно звільняється від відходів шляхом дефекації. Але у тих людей, які ведуть сидячий спосіб життя і мало (або нерегулярно) займаються спортом, відхідні маси часто виходять в повному обсязі, накопичуючись в затишних куточках і вигинах товстої кишки. Це створює сприятливе середовище для розвитку різних хвороботворних мікробів, знижує імунітет і темп обміну речовин, а все це в комплексі впливає на набір зайвої ваги.
Порада: якщо ви вірите в те, що в кишечнику людини може накопичуватися до 25 кілограм відходів – припиніть. Кваліфіковані лікарі з упевненістю говорять: людина скоріше б померла від інтоксикації, ніж зібрала таку кількість шкідливих мас в своєму кишечнику. Забруднення в кишечнику дійсно можуть бути, однак кількість їх рідко перевищує кілька кілограм.
Очищаючи кишечник, ми підвищуємо ефективність роботи всього травного тракту. Корисні речовини засвоюються набагато краще; зміцнюється імунна система, нормалізується склад крові, падає рівень «поганого» холестерину, поліпшується стан кісток, шкіри, нігтів і волосся. Зі звільненням від зайвих токсинів ми відчуваємо підйом сил і життєвої енергії, а також починаємо краще спати.
І, звичайно, неможливо переоцінити значення очищення кишечника для запуску процесів схуднення. По-перше, позбавлення від застійних мас вже сприяє зменшенню ваги. По-друге, поліпшення доставки поживних речовин по клітинам забезпечує швидке і більш тривале почуття насичення. А по-третє, прискорений обмін речовин краще спалює всі надлишки «будівельних матеріалів», отриманих з їжі, не допускаючи появи нових складочок на талії або неапетитної «апельсинової кірки» на стегнах.
Схуднення через очищення кишечника: процедура від А до Я
Відгуки багатьох лікарів і дієтологів підкреслюють те, що очищення має величезне значення для схуднення. Чим старша людина, тим більше залишків перетравлюваних мас накопичується в їїт травній системі, а значить – тим кращим і більше помітним буде ефект чистки.
Як підготуватися до очищення?
Деякі люди помилково думають, що очистити організм від шлаків і токсинів можна тільки за допомогою клізми. Але це далеко не єдиний метод чистки.
Є ще проносні напої та чаї. На їх упаковках виробниками розписується повна інструкція, як приймати засоби, щоб самостійно в домашніх умовах очистити організм.
Ще чистку можна робити, парячись в лазні або в сауні.
Можна купити дорогі біологічно активні добавки або ж замовити салонну процедуру.
Щоб людина не вибрала для очищення свого організму від шлаків і токсинів, ефект буде залежати не від цінового еквівалента. Чистка соками, продуктами, клізмами – рівнозначна за результативністю.
Це важливо знати! Очищення товстого кишечника від шлаків і токсинів – це досить трудомісткий процес, який вимагає від людини щоденних витрат часу.
Підготовка до чищення полягає в попередній промивці кишечника. Це обов’язковий етап перед тим, як почати очищатися від шлаків за допомогою масел, трав, відварів, таблеток. Найкраще промивати товстий кишечник за допомогою клізм або МРТ, але клізма – це більш простий метод. Щоб її поставити, не обов’язково, на відміну від МРТ, кожен день ходити в поліклініку. З цим завданням людина може впоратися повністю самостійно.
Клізми ставляться для того, щоб промити товстий кишечник, очистивши його від скупчення калових мас, залишків неперетравленої організмом їжі, шлаків. Щоб поставити клізму, знадобиться спеціальний медичний інструмент, який називається склянкою Есмарха.
Для проведення процедури береться півтора-два літри кімнатної температури води (або відвару м’яти, ромашки лікарської). Як варіант, можна змішати воду з трав’яним відваром. Тепла вода розчинить калові маси і не зможе повністю їх вивести з товстого кишечника. З цієї причини вона не використовується для клізм.
У воду додається одна чайна ложка свіжовичавленого лимонного соку, який дозволить нормалізувати внутрішнє середовище товстого кишечника. Розчин або вода заливається в склянку Есмарха. Зайве повітря випускається, склянка закривається, надівається гумова трубочка.
Зверніть увагу! Перед введенням наконечник змащується дитячим кремом або вазеліном. Це дозволить уникнути травмування шкіри, утворення тріщин в задньому проході.
Людина повинна лягти на бік, їй акуратно вводиться трубка. Відкривається кран пристрою – і потихеньку вводиться розчин.
Ввести потрібно два літри води. Якщо під час першої процедури такий обсяг складно буде подужати, то потрібно буде вести стільки води, скільки подужає людина. Після введення рідини людина повинна хвилин п’ять полежати, підігнувши під себе ноги і лежачи на одному боці.
Найкраще, якщо вийде так пролежати хвилин десять. При необхідності можна буде перевернутися на інший бік. У такому випадку після семи хвилин можна злегка пройтися. Намагатися через силу утримувати воду не варто. Якщо є позиви дефекації, то потрібно йти спорожняти кишечник, не намагатися якомога довше «протриматися» і терпіти.
Чим проводити очищення
Існує безліч способів і натуральних компонентів для очищення кишечника в домашніх умовах, які так чи інакше сприяють схудненню. Серед них:
висівки
целюлоза мікрокристалічна
каші
трави (трав’яні настойки)
свіжовижаті соки
овочі
яблука
насіння льону
кисломолочні продукти
касторове масло
Дуже добре допомагає звичайна вода. Рясне пиття – перший крок до профілактики забруднення кишечника, але головне, щоб рідина була чистою і мала збалансований мінеральний склад. Якщо ж додати в неї сіль, можна пройти Шанк Пракшалану – найпотужнішу йогічну процедуру для очищення всього шлунково-кишкового тракту.
Можна проводити чистку кишечника содою, активованим вугіллям або сульфатом магнію. Наші бабусі можуть класифікувати ці речовини як шкідливу «хімію», проте всі вони в тих чи інших варіаціях входять до складу наших власних тіл і ніякої шкоди при коректному застосуванні принести не можуть.
Зверніть увагу на те, що очищення деякими засобами займає кілька годин – до одного дня в цілому, що дозволяє спланувати такий захід на вихідні. Інші ж способи вимагають системного підходу і вживаються курсами, на всьому протягом яких надають поступовий, м’який вплив на кишечник і травну систему. Вибирайте той спосіб, який підходить вам за часом і станом здоров’я.
Порада: швидкі процедури показують дуже швидкий ефект, але при наявності можливості слід віддати перевагу більш м’якому впливу, навіть якщо він займе багато часу. Будь-які радикальні засоби є ударом для організму, навіть якщо приносять користь в кінцевому підсумку.
Свіжовичавлені соки відносяться до групи продуктів, які виводять токсини, солі і шлаки з організму. Це природні розчинники. До них відносяться буряковий, морквяний, яблучний, капустяний, сік з редьки. Щоб засіб був ефективним і зробив очищаючу дію на організм, сік потрібно приготувати, безпосередньо, перед вживанням. В іншому випадку, він втратить всі свої цілющі властивості і буде просто рідиною з приємним смаком.
Сік редьки вважається одним з найбільш сильнодіючих продуктів для очищення організму. Починати чистку найкраще з однієї столової ложки, приймаючи сік три рази на день. Поступово можна збільшити дозування – і приймати по 100 грам в день редькового соку. В ідеалі, випивати сік перед їжею, попередньо злегка розбавивши його водою, щоб він був не таким концентрованим. Після тижневої терапії потрібно зробити обов’язкову перерву.
Буряковий сік також вважається одним з найбільш сильнодіючих засобів для очищення товстого кишечника від накопичених шлаків і токсинів. Його рекомендується пити за 15-20 хвилин до їди тричі на день. У добу можна пити не більше 100 грамів бурякового соку.
Капустяний сік – це ідеальний засіб для людей, які страждають зайвою вагою, оскільки він сприяє спалюванню жирів в організмі. Приймається капустяний сік так само, як і інші соки, – три рази в день до їди. У добу не більше 100 грамів капустяного соку.
Яблучний і морквяний соки можна пити в необмеженій кількості, але дуже важливо дотримуватися певного режиму і пити їх до їжі, не більше трьох разів на день. За рахунок своїх ферментів, яблучний сік може добре всмоктувати в себе всі шкідливі відкладення і «виштовхувати» їх з організму, замінюючи корисними компонентами і свіжими здоровими сполуками.
Зверніть увагу! Лікарі кажуть, що, з’їдаючи в день по два яблука, людина забезпечить собі міцне здоров’я, адже яблука, як і багато інших продуктів, дозволяють вивести накопичені солі і шлаки з організму.
Сокотерапія для повного очищення організму від шлаків повинна тривати не менше двох-трьох тижнів.
Вітаміни групи В (особливо вітамін В2 і В1), вітамін Д і С (аскорбінова кислота), пектини в чистому вигляді містяться в моркві і в буряках. Сік цих овочів потрібно обов’язково розбавляти очищеною водою або вершками, в пропорції один до одного. Так можна не тільки уникнути враження шлунка кислотами соків, але і вивести з організму всі накопичені шлаки. Іноді в перший тиждень очищення буряковим і морквяним соком на обличчі з’являється багато прищів – це говорить про те, що йде активна чистка і токсини, навпаки, виводяться з організму. Боятися появи вугрової висипки в даному випадку не потрібно.
Лимонний, апельсиновий і грейпфрутовий соки можна пити, не розбавляючи водою. Вони м’яко діють при контакті з шлунковим соком, але працюють дуже ефективно. Можна приготувати цитрусовий коктейль, змішавши сік з мінеральною водою. Тижневий курс розрахований на випивання одного літра такого коктейлю в день. Результат не змусить себе довго чекати. для чищення кишечника від шлаків
Якщо потрібно швидко очистити кишечник, то підійдуть свіжі апельсини. Потрібно протягом семи днів з’їдати на ніч по два плоди.
Також добре чистить організм від шлаків свіжа зелень – кріп, зелений салат, кінза, петрушка. У літній період вони замінять будь-які дорогі добавки і суміші. В овочевих нарізках зелень стане кращим варіантом, Вона допоможе запустити новий кисень в клітини.
Інжир славиться великою кількістю клітковини, яка в десять разів перевищує норму. Саме клітковина забезпечує нормальну і здорову роботу кишечника. Вживаючи інжир, можна не тільки очиститися від зашлакованості, але і нормалізувати в крові рівень цукру, підняти низький гемоглобін. А ще інжир сприятливо впливає на роботу сечостатевої системи.
Капуста цікава тим, що це єдиний овоч, в складі якого є рідкісний вітамін U. Саме цей елемент дозволяє вилікувати виразку, звільнити кишечник від непотрібних, «застряглих» в ньому елементів.
З продуктів, які виводять шлаки і солі металів, найдешевшим, але не менш ефективним, вважається чорна редька. Вона продається в будь-якому овочевому магазині, стихійному ринку, супермаркету. Зростає на кожній грядці городу – чорна редька дуже невибаглива, її нескладно виростити. Щоб організм не зашлаковувати, можна додавати цей корисний овоч в багато страв. Також це буде відмінною профілактикою проти грипу, простудних та інфекційних захворювань. Крім шлаків, чорна редька лікує болі в суглобах, знімаючи дискомфорт.
Це важливо знати! Якщо у людини є виразкова хвороба, то редьку всередину їй протипоказано пити, так як можна пошкодити слизову оболонку шлунка. Навіть при відмінному травленні редьковий сік потрібно розбавляти. Не можна зловживати чорною редькою, щоб не нашкодити своєму шлунку.
Також серед продуктів, які добре чистять організм від шлаків і солей, потрібно назвати рис. Він прекрасно вбирає в себе непотрібні солі, звільняючи організм від зашлакованості. Тим самим, відбувається очищення кожної клітини. Рисом не потрібно зловживати, щоб не порушити своє травлення.
Порада: не соромтеся докладно розпитувати про всі деталі очищення кишечника – здоров’я важливіше за все, вже тим більше важливіше сором’язливості.
Очищення кишечника. Запобіжні заходи
Багато лікарів і автори різних методик по очищенню організму попереджають, що при проведенні очищення може різко погіршуватися самопочуття, але це тимчасові погіршення. Вони виникають через велику активність організму.
Це важливо знати! Перш, ніж почати очисні процедури, краще всього порадитися з лікарями, так як є серйозні протипоказання щодо проведення чисток від шлаків і токсинів.
Проводити очисні заходи заборонено в наступних основних випадках:
є порушення діяльності травної системи;
є порушення діяльності ендокринної системи;
є порушення діяльності серцево-судинної системи;
є порушення діяльності видільної системи;
збільшена кислотність шлункового соку;
є виразкова хвороба шлунка;
є цукровий діабет;
є виразка дванадцятипалої кишки;
спостерігається важка гіпертонія;
є коліт;
є холецистит;
хворі нирки;
хворе серце;
є панкреатит.
При серйозних захворюваннях нирок і серця інтенсивні чистки будуть тільки на шкоду.
Займатися очищенням кишечника від шлаків і токсинів самостійно не можна і при застуді, і при інфекційних захворюваннях.
Якщо у людини загострилися захворювання внутрішніх органів, він роздратований, стомлений, знаходиться в стресовому стані, то очищення йому протипоказані. Утриматися від очищення також краще, якщо людина відчуває навіть швидкоплинний дискомфорт і не до кінця впевнена, що їй так необхідні чистки.
Жінкам очисні процедури від зашлакованості не можна проводити в період вагітності і при лактації. За тиждень до початку і через тиждень місячних чистки від шлаків і токсинів також не проводяться.
Крім того, не слід чистити кишечник протягом реабілітаційного періоду після операцій. Якщо ви не впевнені в тому, чи варто вам проводити очистку, проконсультуйтеся з лікарем або дієтологом – фахівець підкаже, чи є протипоказання особисто у вас і з чим вони пов’язані.
Правила проведення чистки
Упевнившись в тому, що чистку вам проходити можна, щоб ознайомитись з її проведення (залежно від способу, вони можуть відрізнятися) і строго дотримуйтеся їх. Крім того, для максимізації і закріплення ефекту слід заздалегідь потурбуватися із складанням правильного раціону з великою кількістю рослинної клітковини, вітамінів і мінералів. Деякі медики радять роздільне харчування або курси спеціальних дієт. Це допоможе підтримати і посилити досягнутий результат по скиданню ваги.
Переконайтеся в тому, що ви п’єте достатньо води. Добова норма для дорослої людини складає близько літра чистої негазованої води на кожні 23 кілограми ваги. Вона збільшується за умови ведення активного способу життя. Рясне щоденне пиття сприяє тому, що токсини не затримуються в організмі, а тіло насичується киснем, зберігаючи молодість і енергію.
Порада: особливо важливо приділяти увагу питтю при використанні «ударних» способів очищення кишечника для схуднення – численні відгуки свідчать про те, що ця процедура призводить до дегідратації. Заповнити водний ресурс тіла в такому випадку дуже важливо, інакше можна зіткнутися з негативними наслідками нестачі вологи в організмі.
«М’які» способи чистки, розтягнуті в часі, можна підкріплювати періодичним вживанням проносних засобів, як би комбінуючи два підходи. Це досить ефективно, але слід бути дуже уважним щодо обраних засобів. По можливості вибирайте натуральні проносні, такі як спеціальні трав’яні збори, нейтральні клізми. Ніяких медикаментів без припису лікаря!
Очищення кишечника – дієвий засіб для схуднення, який до того ж надає оздоровлюючий ефект на весь організм в комплексі. Підсумуємо основні кроки щодо домашнього проведення процедури:
Визначтеся з бажаним методом
Переконайтеся у відсутності протипоказань
Вивчіть, як правильно робити чистку за обраною вами методикою
Виберіть час для проведення процедури
Сплануйте раціон на період після очищення
Дотримання цих простих п’яти кроків допоможе провести процедуру в домашніх умовах. Це досить просто, особливо якщо ви дійсно хочете стати більш здоровою і знайти струнку фігуру.
Очищення кишечника. Народні рецепти
Яблучний оцет
Один з найдієвіших і перевірених багаторічною практикою способів, очищення кишечника, – це пити яблучний оцет. У ньому багато мікроелементів і органічних кислот, що сприяє повноцінному проходженню процесу метаболізму.
Найголовніше, це вибрати натуральний продукт для проведення процедури. Курс чисток розрахований на один місяць. Три рази в день після їжі потрібно випивати по одній склянці чаю, в який додається одна-дві чайні ложки яблучного оцту.
При бажанні можна повторити курс, зробивши попередньо невелику перерву на два-три тижні.
Рис
Хороший помічник-очищувач – рис. З його допомогою можна прибрати з товстого кишечника не тільки токсини і шлаки, а й всі гнильні процеси, слиз, одним словом, – все те, що заважає нормальному і повноцінному функціонуванню ШКТ.
Для цього потрібно: зварити до напівготовності, без солі, три столові ложки неочищеного рису. Спочатку випивається одна склянка очищеної мінеральної води, через півгодини з’їдається приготований рис. Після цього можна нічого їсти і пити протягом чотирьох годин.
Є й інший варіант рисової чистки.
Програма розрахована на сорок днів – після проходження такого повного курсу буден видно результат.
Потрібно промити під проточною холодною водою 20 столових ложок довгозернистого рису. Потім залити їх водою, поставити в холодильник.
На наступний день воду потрібно злити, знову промити рис і залити водою. Повторно поставити в холодильник. Так потрібно робити протягом п’яти днів.
Після цього рис потрібно дістати із холодильника, промити водою, зварити без солі. Готовий рис потрібно розділити на п’ять порцій.
Щоранку необхідно з’їдати одну з порцій (залишенийрис зберігати в холодильнику), наступний прийом їжі дозволяється провести не раніше, ніж через чотири години після прийому рису.
Щоб рис не закінчувався, можна паралельно ставити нову порцію на вимочування. В такому випадку 40-денний курс буде проходити без непотрібних пауз і зупинок.
Салат для очищення кишечника
Серед народних способів очищення кишечника заслуговує на увагу салат. Він дуже простий у приготуванні, але працює дуже ефективно, вичищаючи організм від шлаків і солей.
З інгредієнтів береться: дві частини моркви, одна частина буряка. Всі овочі дрібно ріжуться. Потім заправляються двома столовими ложками рослинного масла. Салат стає не тільки дуже корисним, але ще і смачним.
Трави для очищення кишечника
Добре допомагають трави для очищення організму. Потрібно брати збори з різним спектром дії:
жовчогінні (чотири частини) – наприклад, кукурудзяні рильця;
заспокійливі (одна частина) – наприклад, м’ята;
проносні (три частини) – наприклад, листя сени;
слизоростворимі (одна частина) – підійде, наприклад, подорожник.
Ці збори продаються в будь-якій аптеці. Півтори столової ложки потрібно залити 200 мілілітрами окропу, накрити і дати настоятися протягом однієї години. Процідити і відразу випити. Після цього потрібно лягти спати. Після випитого збору заборонено вже є і пити.
Вранці буде результат – спрацює шлунок. Курс необхідно продовжувати протягом двох тижнів, кожного дня, не пропускаючи.