Home / Дозвілля / Обряди та традиції на Івана Купала. Підбірка

Обряди та традиції на Івана Купала. Підбірка

Батьки приносили сорочки своїх хворих дітей, вірячи, що з одягом згорить і хвороба.

Через вогонь також було прийнято проводити домашню худобу, щоб захистити її від мору.

Кращим сценарієм було перестрибнути через багаття і відразу зануритися в воду, щоб повністю очиститися від усього поганого. До речі, масові купання – другий за популярністю обряд на Івана Купала. Омиваючись у водоймі, дівчата співали спеціальні пісні, закликаючи чисту воду додати їм краси. Якщо ж людина відмовлялася купатися в таку ніч, її могли звинуватити в чаклунстві.

На ранок було прийнято вмиватися росою. Дівчата спеціально збирали її в пляшки і вірили, що купальська роса допоможе їм позбутися від проблем зі шкірою і надати їй свіжого сяйва. Росу також використовували для боротьби з хворобами очей, а також кропили нею свої будинки, щоб позбутися від нечистої сили. Ну або комах.

Обряди та традиції  на Івана Купала  також передбачали те, що потрібно було попаритися в лазні, використовуючи віники з водою, яка була настояна на травах, спеціально освячених в храмах на Іоанна Хрестителя.

Часто можна було зустріти обливання зустрічних водою. Таким чином наші предки закликали дощ.

Ну і, звичайно, вінки. Чоловіки і жінки, які хотіли знайти собі пару, плели вінки і пускали їх по річці. У такі вінки обов’язково повинні були бути вплетені ромашка, звіробій, кропива, полин та інші трави. Вінок можна і не пускати – можна повісити його в будинку, і він буде служити оберегом весь рік. Вінок вішали над дверима, щоб ніяка нечисть не могла зайти в будинок. Якщо ж хтось захворів, допомагав чай з дрібкою трави з вінка. У багатьох до наступного Купала залишалися тільки обідки над дверима, які потім спалювалися в тому ж купальському вогні.

Молодіжні ігри

Ігри, як правило, були пов’язані з любовно-шлюбною тематикою.

Ті, хто не шукав папороть і тілом і пристрастю був молодий, розбігалися по лісі, дальше  від багаття і шукали собі пару: іноді за змовою, іноді – по спалахнувшій пристрасті. Традиційно ніхто не мав права потім докоряти трапленому на Купала. Дітей, зачатих в цю ніч, вважали дарами Родини …

По суті, молоді люди, набравши в себе Вогню Багаття і Купали з’єднували і спалювали вогонь в страсні любовні ігри.

Обряди та традиції  на Івана Купала. Захисний обряд

У купальську ніч можна провести потужний обряд для захисту. Він може бути як одиночним, так і груповим. Заздалегідь підберіть безлюдне місце біля річки, щоб ніхто не завадив захисному чаклунству. Вранці слід сплести вінок з березових гілок, а також придбати в церкві три свічки. Вінок і свічки потрібні кожному учаснику обряду. При покупці свічок не можна брати здачу.

До вінка потрібно прикріпити свічки у вигляді трикутника, що можна зробити вже на місці проведення ритуалу. Розведіть вогнище, опівночі встаньте перед ним і прочитайте:

Я, раб (ім’я), матір’ю народжений, святою церквою покрещенний, кладу оберіг на себе і рабів (раба) божих (божого) (імена присутніх). Вогонь купальський! Іменем світлим Іоанна Предтечі благослови нас і борони від недругів і ворогів, від меча і рушниці, від хвороби та смутку, від нутряних болів. Заклинаю Христом богом непорушний заслін на один рік. Во ім’я отця і сина і святого духа. Амінь.

Перестрибніть багаття і попросіть зробити це всіх, на кого ставите захист, по черзі. При перестрибуванні слід уявляти, як навколо вас з’являється захисний кокон, утворений купальським вогнем. Після цього викупайтеся в річці, уявляючи, як вода змиває з вас весь негатив. Виходячи з води, скажіть:

Як господь в Йордані хрестився, так і я, раб божий (ім’я) від лиха і хвороби очистився. Амінь.

Купатися можуть всі одночасно, а читати слова по виходу з води повинен кожен за себе. Після купання кожен повинен запалити свічки на своєму вінку, пустити його за течією і сказати:

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Як вінок у воду піде, так і мій оберіг мене збереже. Амінь.

Цей захист буде діяти рівно рік, до наступного дня Івана Купала. Ритуал можна і навіть потрібно повторювати щороку, він захистить вас і ваших близьких від будь-якого негативу.

На порозі будинку і на підвіконнях в день Івана Купала розкладали кропиву, щоб захиститися від відьом і нечисті, яка, як вважається, буяє в свято. Коней як слід замикали. Адже, за повір’ям, відьми намагалися поїхати на них на Лису гору, а звідти тварини вже не поверталися.

У купальську ніч прийнято збирати мурашине масло в мурашнику, так як воно в цю ніч наділене цілющими властивостями.

Також можна зірвати квітку Іван-да-Мар’я і розкласти по всіх кутках свого будинку. Вважається, що це допоможе від злодіїв. Нібито зловмисники, підібравшись до дому, почують голоси, навіть якщо всередині нікого не буде.

Щоб зміцнити жіноче здоров’я, представницям жіночої статі  потрібно вбратися, попросити подарунків у родичів, а ввечері разом з іншими дівчатами товкти ячмінь в ступі. З нього прийнято варити кашу, яка і сприяє поліпшенню жіночого здоров’я.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *