Home / Дозвілля / Новорічний декор 2020 своїми руками. Підбірка

Новорічний декор 2020 своїми руками. Підбірка

Красиво декорувати своє житло в новорічні свята може кожен. Необхідно лише бажання і трохи вільного часу. Ми підготували кілька оригінальних ідей, як оформлювати новорічний  декор 2020 приміщення до улюбленого свята.

Новорічний декор 2020. Матеріали і види прикрас

Новорічний декор 2020 своїми руками. Підбірка

Якщо ви не хочете перевантажувати кімнату новорічним декором, досить прикрасити приміщення головним атрибутом свята – ялинкою. Якщо частина старих іграшок розбилася або придбала непрезентабельний зовнішній вигляд, своїми руками ви зможете відреставрувати прикраси або ж створити нові.

Таку ялинку з іграшками власного виробництва можна встановити в кожній кімнаті, тоді святкова атмосфера відразу наповнить оселю. Необов’язково, щоб ялинки були всі зелені, зі справжніми або штучними гілками. Оригінальні дерева можна виготовити з підручних матеріалів:

фотографій;

бус;

паперових конусів;

цукерок;

електричних гірлянд;

макаронів;

в’язальних ниток;

шишок.

Новорічні дерева можуть відрізнятися за формою, кольором, розмірами і способом установки (не тільки на підлогу варіанти, але і настінні).

В якості прикрас пухнастих красунь можна використовувати штучний сніг або звичайну вату. Іграшки можуть розміщуватися на дереві в будь-якому порядку, хаотичному або строго продуманому (навскоси, по вертикалі, йти від більшого розміру до меншого). Дуже стильно буде виглядати новорічне дерево, декороване одним кольором, наприклад, червоним.

Ялина в будь-якому стилістичному оформленні буде виглядати більш органічно, якщо біля основи поставити статуетки Діда Мороза і Снігуроньки, розкласти шишки, невеликі блискучі пластикові кулі, фігурки на зимову тематику, вирізані з фетру.

Для реставрації старих новорічних кульок можна використовувати текстиль, пряжу, фігурно вирізаний фетр, акрилові фарби, шишки. Якщо іграшки створюються заново, за основу можна  взяти кулю з пластика або пінопласту. Цікаво виглядатимуть печива-прикраси у вигляді фігурок звірів або зірок (на зразок «піпаркукас»).

Також знадобляться для виготовлення декоративних прикрас:

папір;

текстильні елементи;

вата;

гудзики;

картон;

свічки;

деревні корчі;

шишки;

гілочки хвої.

стиль

Якщо ви ніколи не були у Франції, але мрієте там побувати, оформіть на Новий Рік своє житло в стилі прованс, і тоді Франція виявиться у вас вдома. До речі, справжні французи використовують для прикраси квартир не тільки звичні електричні гірлянди, а й справжні свічки. Даний метод декору виглядає в інтер’єрі дуже ефектно.

Найкраще почати декорувати приміщення з вхідних дверей. Стиль зобов’язує вибирати натуральні матеріали. Так, зовні двері можна прикрасити ялиновими гілками з повішеними на них стрічками, підвісками і шишками. Саме ялинові гілки і запах, ними виділяється, створюють особливу атмосферу тепла і умиротворення.

На внутрішній частині дверного отвору, як правило, передбачається використання вінків. Однак така традиція характерна більше для європейського Нового Року, тому в нашій країні для прикраси внутрішньої частини дверей використовуються яскраво-червоні ягоди.

Ялинові гілочки, шишки або інші прийнятні матеріали, які опинилися під рукою. Саму кімнату прикрашають гірляндами з троянд, оригінальними фігурками з дерева, каменю або глини. Вся колірна гамма повинна бути стриманою, а будь-які декоративні деталі вимагають педантичного вибору і установки.

Особливістю стилю є використання в дизайні приміщення самостійно виготовлених іграшок та інших аксесуарів. Найчастіше такі вироби виготовляються з текстильних матеріалів. Головне – не переборщити з кількістю, так як 2-3 іграшок для однієї кімнати буде цілком достатньо. Підвіконня і стіл (якщо він присутній в приміщенні) також повинні містити сувеніри або самостійно виготовлені іграшки.

Добре, якщо в коморі збереглися старі речі, з якими пов’язані приємні спогади, адже Новий Рік – це час підбивати деякі підсумки, згадати все, що було доброго і поганого в році, що минає. Якщо такі предмети знайшлися, їх також потрібно розставити на чільні місця: стіл і підвіконня.

Невід’ємною частиною новорічного інтер’єру в стилі прованс є свічки. Вони можуть являти собою окремо стоїть свічку або створювати цілі «букетні» композиції. Можливе придбання свічників у вигляді будиночка або ялинки, всередині яких можна запалити свічку. Завдяки таким невловимим дрібницям і створюється неповторний стиль.

Для тих, хто вирішив оформити своє новорічне житло в скандинавському стилі, потрібно знати кілька важливих правил, які допоможуть відтворити атмосферу цієї країни у себе вдома.

Прості деталі.

Натуральні матеріали (деревина).

Стримані тони (переважно білі). Для святкового декору допускається поєднання білого і червоного кольору.

Наявність в інтер’єрі рослинних орнаментів і зображень тварин (оленів).

Атрибути зимової пори року: шапки, шарфи, рукавиці, ковзани й інші.

Прикраси з природних матеріалів: шишки, гілочки з ягодами, хвойні вінки.

Новорічне оформлення житла в стилі рустик більше підійде для заміських резиденцій, однак, при бажанні риси цього стилю можна відтворити і в стандартній міській квартирі. Для цього потрібно використовувати прикраси, що відрізняються простотою форм і натуральною основою: гілки, шишки, колоди, мотузку. Слідуючи тенденціям цього стилю, вхідні двері рекомендується прикрасити декоративними валянками, а гірлянди виготовити з мішковини, шишок і бантів.

Стиль кантрі має на увазі використання в дизайні кімнати необроблених матеріалів, спеціально потертих і постарених. Ще одна особливість – багато ошатних текстильних виробів в інтер’єрі: подушки різних розмірів, пледи, якими прикрашені дивани та крісла.

Для новорічного декору в стилі лофт рекомендується вибрати три основних відтінки: червоний, золотий, зелений. Цікаво виглядатимуть на столі свічки, встановлені на дерев’яному спилі або бетонному свічнику.

Ялина може бути збита з дерев’яних дощок, металевих труб, шматків картону або ж просто зображена на шматку тканини. Меблі в кімнаті також може бути виготовлена з незвичних матеріалів: столик з пня, крісло – з палет, світильник – з електричною гірлянди.

Оформлення в казковому стилі поєднує в собі тенденції попередніх напрямків. Тут є і затишок від напрямку кантрі, і чарівні скандинавські мотиви і вишуканість Провансу. Особливу атмосферу чарівництва додає присутність в інтер’єрі казкових персонажів і аксесуарів-натяків на майбутні сюрпризи.

Кольорова гама

Новорічна прикраса кімнати повинна бути гармонійною із загальним стилем приміщення та надавати йому урочисто-святковий лиск. Невід’ємний атрибут свята – ялинка, а значить – зелений відтінок. Щоб внести в приміщення різноманітність і яскравість, необхідно додати всього три контрастних акценти. Краще, якщо це будуть золотистий, срібний і червоний кольори. Непогано виглядатимуть відтінки синього, кольору морської хвилі і фіолетового.

Можна віддати перевагу сміливому варіанту – витримати всі приміщення в одному відтінку, це буде виглядати стильно і оригінально. Але тут треба взяти до уваги один нюанс: для кімнати в холодних тонах в якості невеликого колірного акценту підійде срібло, а для приміщень світлих тонів в якості контрасту краще вибрати золото або насичено-червоний колір.

Для різних приміщень

Одні з найважливіших складових частин будинку – вікна та вхідні двері. Бачачи ваші вікна, перехожі мають своє уявлення про господаря квартири. Вхідна ж двері повинні сигналізувати гостям, що тут їм будуть раді.

Для того щоб прикрасити вікна, можна використовувати яскраві новорічні іграшки у формі кулі, ікебани з свічок, шишок і ялинових гілок, паперові гірлянди, пластикові або паперові сніжинки, зимовий ліс, різдвяні шкарпетки. Всі ці святкові атрибути можуть бути розміщені або просто красиво укладені на підвіконня.

Красиво на вікнах будуть виглядати підвісні прикраси-витинанки. Це може бути зображення будиночків, сніжинок, пташок та інших предметів на зимову тематику. Прикрасити шибки можна і за допомогою аплікацій у вигляді ялинок або зірочок.

Для креативних особистостей можна порекомендувати пасту і трафарет. Якщо хочеться чогось більш яскравого, використовуйте світлодіодну стрічку. Можна вибрати прикрасу у вигляді падаючих бурульок або переливних вогників, які прийнято розміщувати по всьому периметру вікна.

Вхідні двері, найчастіше, прикрашають вінком. Для його створення можна використовувати абсолютно все:

намистини;

висушену цедру мандарина або апельсина;

живі квіткові бутони;

ягоди (журавлину, горобину);

ялинові гілки;

пробки;

стрічки;

мішуру;

льодяники;

бантики;

електричні гірлянди.

Але прикрасити цим новорічним атрибутом можна не тільки вхідні двері. Подібний аксесуар буде доречний для розміщення на стіні, стелі (в якості підвіски на люстру), вікні або меблевих виробах, що мають виступи (ручки).

У приватному будинку прикраси необхідно розмістити і на сходових перилах. Це можуть бути електричні гірлянди. Стіни уздовж сходів і стельові покриття можна декорувати переливними світлодіодними стрічками і різнокольоровими підвісками.

Власникам власного житла рекомендується не зупинятися на внутрішньому оздобленні будинку, а створити святковий настрій і на всій прибудинковій території.

Наряджати прийнято парадний вхід (саморобними гірляндами, мішурою, пишними блискучими бантами і іншими аксесуарами), хвіртки, дах, дерева і чагарники, доріжки, садові скульптури. Для того щоб новорічний декор 2020  виглядав красиво і в нічний час доби, необхідно придбати світлодіодні гірлянди.

У вітальні найбільшу увагу під час створення святкової атмосфери необхідно приділити сервіровці столу і цікавого освітлення. Невід’ємним атрибутом Нового Року є свічки, чим більше, тим краще. Наповнити ними кімнату можна по-різному, виходячи з вашої фантазії.

По-домашньому затишно виглядатиме прозорий посуд (банки, вази, кружки) з білими або кольоровими восковими виробами, декоровані на 1/3 зимовими ягодами (журавлина, горобина) і великою морською сіллю.

Із зовнішнього боку композиція доповнюється ялиновими гілками і паличками кориці. Запалені свічки краще розмістити в центрі новорічного столу (хоча така композиція буде доречна в будь-якому куточку кімнати).

Не так важливо, чи будете ви відзначати Новий Рік скромною компанією на кухні, за звичним обіднім столом або у вітальні, за великим розкладним столом на 10 осіб. Основне правило сервірування – дотримання тієї кольорової гами, яка переважає в обраному приміщенні.

Обов’язково має бути присутня розкішна, бажано нова скатерть з додаванням новорічної тематики і блискучих елементів. Тарілку кожного гостя можна декорувати паперовою ялинкою з ініціалами або листівкою з новорічним привітанням. Меню складається і оформляється на свій смак, проте, досвідчені шеф-повари рекомендують на кожній страві відтворити хоча б віддалену асоціацію з символом наступаючого року.

Символи тварини-покровителя наступаючого року обов’язково повинні бути присутніми в інтер’єрі квартири. Це можуть бути статуетки з порцеляни або фетрові іграшки для ялинки, гірлянди з декоративних овочів і шоколадні фігурки.

Загалом оформлення кімнат повинні бути присутніми відтінки червоного, золотого і жовтого. Якщо ви вважаєте, що занадто явні акценти перерахованих кольорів внесуть до загального декору приміщення недоладність і несмак, додайте в створені святкової прикраси золотисті блискітки, а кілька ялинкових іграшок пофарбуйте в червоний колір.

Новорічний декор 2020. Як зробити своїми руками?

Основні інструменти та матеріали, необхідні для підготовки до створення новорічних прикрас:

ПВА;

ножиці;

звичайний олівець;

нитки;

акрилові фарби;

голки;

скотч;

паєтки;

намистини;

блискітки;

різнокольоровий лак.

Найбільш часто новорічні прикраси виготовляються з паперу. З нею легко працювати, тому можна втілити в життя найоригінальніші фігурні задумки. Однак даний матеріал має істотний мінус – вироби з паперу сильно деформуються, мнуться і швидко приходять в непридатність. Тому такі прикраси прослужать тільки протягом одних зимових канікул, а на наступний рік доведеться майструвати їх заново.

З паперу

Не втрачають своєї актуальності прикраси у вигляді паперових сніжинок. Можна сформувати гірлянду з допомогою сизалю, голки і великої кількості сніжинок. Якщо виготовити кілька декоративних гірлянд, їх можна використовувати в якості стельової прикраси або для оформлення вікна.

З паперу можна зробити різнокольорові фігурні ланцюжки. Для цього буде потрібно багато смужок довжиною 15-20 см, а шириною – 1 см. Для отримання гірлянди смужки формуються в ланки, де один кінець протягується в попередню ланку і склеюється з другою. До такої гірлянди можна приклеїти додатково паперові зірочки, ліхтарики, ялинки.

З свічок

Знадобиться кілька свічок, що розрізняються за розмірами. Для створення новорічної композиції нижній край свічок потрібно обпалити, щоб він трохи розплавився, і щільно притиснути до блюдця. Потім декорувати свічки зеленими гірляндами, штучними або натуральними ялиновими гілками, барвистими кульками, блискучими шишками. Щоб композиція добре трималася, всі елементи можна скріпити між собою декількома краплями термоклею.

Можна зробити інший новорічний декор 2020. Для цього знадобиться досить товста свічка і палички кориці (вони не повинні бути довшими, ніж основний восковий елемент букета). Палички кориці по одній притуляти до свічки і скріплювати повстю. Такий новорічний букет додасть приміщенню родзинку і буде наповнювати його приємним, зігріваючим ароматом.

З шишок

Для створення прикраси знадобиться:

термопістолет;

акрилові фарби;

гуаш;

великі шишки;

лак;

блискітки.

Одна з найлегших у виконанні новорічних прикрас – ялинки з шишок, які будуть вельми оригінально виглядати на святковому столі. Шишки покрити зеленою або білою фарбою, дати висохнути. Накласти безбарвний лак і присипати блискітками.

Готові шишки красиво розмістити в невеликому кашпо. Підійдуть шишки і в якості основи для новорічного вінка або ялинки. Склеювати їх між собою рекомендується за допомогою термоклею.

З гілок

Для того щоб матеріал, взятий за основу, не деформувався в подальшому, до початку створення прикрас його необхідно покрити лаком. Завдяки здатності гілок до гнучкості, їх можна сплести в цікаві прикраси – святкові вінки, декоративні підставки, фігурки тварин і інші.

Деревні корчі компактних розмірів можна використовувати в якості свічників для свічок-таблеток, а великі гілки можна поставити в підлогову вазу, полакувати, прикрасити кульками з пінопласту і електричною гірляндою.

З текстилю

Ексклюзивні новорічні кулі можна також зробити самостійно. Для цього знадобляться тканинні клаптики. Кулю з пінопласту необхідно обгорнути текстилем і обв’язати атласною стрічкою. Декорувати іграшку можна намистинками, блискітками, фетровими фігурками.

Дати нове життя старим іграшкам допоможуть намистинки. На поверхню всієї кулі наноситься клей. Бісер гачком накладається на іграшку в довільному порядку. Після того як іграшка висохне, елементи, що не приклеїлися, потрібно струсити. Подібний прийом може бути застосований для всієї прикраси або будь-якої її частини.

Новорічний декор 2020. Оригінальні ідеї в інтер’єрі

Цікавою ідеєю стане оформлення святкового столу у вигляді сніговиків з підручних аксесуарів: тарілок, ложок, виделок, ножів і серветок. Ґудзики і очі можна зробити з чорної смородини, а ніс з моркви.

Атмосферу близькості з природою допоможуть створити фігурки звірів, встановлені на столі: олені, а в тарілці кожного запрошеного – пташка на гілці. Звірі обов’язково повинні бути виконані в світлих тонах, мати приємну м’яку поверхню і бути злегка припорошені снігом – тоді необхідна атмосфера буде повністю відтворена.

Якщо в кімнаті мало місця, можна виготовити настінний варіант новорічної ялинки. Її основа: невеликі фотографії в рамочках, текстильні саморобні іграшки, різнокольорові фігурки тварин. Казкову атмосферу в кімнату допоможуть внести чарівні гномики, які зручно розташувалися на віконній рамі.

Щоб у господині на кухні зберігався святковий настрій, повісити гарний новорічний вінок можна прямо над варильною поверхнею. Простий, але дуже ефективний метод створення новорічного настрою – оформлення їдальні серветками. Буде потрібно всього лише фігурка з фетру з отвором під мотузку і невеликий шматок штучної ялини. Фігурка ялинки кріпиться до серветки за допомогою обв’язки, а хвоя просовується під нитку.

Про те, як зробити новорічний декор 2020  своїми руками, дивіться в наступному відео.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *