Home / Дозвілля / Новорічний камін своїми руками. Цікаві ідеї

Новорічний камін своїми руками. Цікаві ідеї

Холодними зимовими вечорами, коли хочеться тепла і затишку, можна відтворити відповідну атмосферу, побудувавши в будинку фальш-камін з підручних матеріалів. Наприклад, відмінний новорічний камін своїми руками  можна побудувати з коробок, звичайних картонних коробок з під великогабаритної побутової техніки.

Новорічний камін своїми руками. Основні види фальш-каміну

Відразу слід зазначити, що таке поняття як «види фальш-кімінів» поняття не зовсім коректне. Як зробити новорічний камін і з чого; поставити його біля стінки або під вікно; буде він прямокутний або кутовий – залежить від вашої фантазії. Впевнено можна перерахувати тільки матеріали, з яких його можна змайструвати. Хоча і тут вибір практично не обмежений. Візьмемо найдоступніше. Новорічний камін своїми руками простіше всього робити з:

Картонних коробок.

Паперу.

Пенопласту.

Дощок.

Старих меблів.

Однак, простіше – не означає негарно. Навіть навпаки. Всі перераховані вище матеріали залишають такий простір для творчості, що на виході може вийти справжній витвір мистецтва. А вже як діти будуть задоволені, якщо ви залучите їх до цього захоплюючого процесу і говорити нема чого.

Пристінний або кутовий

І все-таки два основних види фальш-каміну існують. це:

Пристінний, величина якого в більшості випадків залежить тільки від наявних матеріалів.

Кутовий. Такий новорічний камін дещо  обмежений по ширині.

Складність виконання і того і іншого варіанту мало відрізняється і вибір полягає лише в тому, скільки вільного місця в квартирі. Ну, а якщо з місцем, куди ви поставите камін на новий рік, визначилися, то береться покрокова інструкція, приготований матеріал, інструменти і починається творчий процес.

Складнощів у будівництві подібних декоративних елементів немає, достатньо запастися терпінням і виконати всю роботу ретельно. Давайте разом розберемося, як зробити камін з коробок.

Новорічний камін своїми руками з картону, варіант № 1

Перш ніж створювати свій унікальний камін з картону, бажано визначитися з місцем його установки. Важливо створити не тільки повноцінний елемент інтер’єру, але і споруда, відмінно вписується в концепцію дизайну кімнати. Вибравши відповідний стиль і гармонійний зовнішній вигляд майбутнього виробу, можна приступати до творчості.

Як можна зробити новорічний камін своїми руками  з коробок? Для початку взяти відповідну картонну коробку, розкреслити її, розрізати на частини, скріпити їх скотчем воєдино, створюючи спільні риси майбутнього каміна.

Для проведення всіх робіт з виготовлення декоративної споруди знадобиться:

гідна картонна коробка великого розміру або кілька маленьких;

папір для обклеювання виробу, або фарба для фарбування зовнішньої сторони;

крепп, скотч або малярська стрічка для фіксації деталей;

 маркер, ручка, лінійка або шпатель для розкреслювання  і розмальовування каміну;

рулетка, рівень, канцелярський ніж, теж необхідні.

Готову форму каміна можна обклеїти папером, в даному випадку пакувальним, а потім розмалювати її візерунками на свій смак. Найпростіше використовувати товстий спиртовий маркер, а візерунки виводити за трафаретом.

В результаті вийде проста споруда, яку можна додатково прикрасити відповідними аксесуарами. При бажанні його можна пофарбувати і оформити відповідно до загальних уявлень про зовнішній вигляд камінів.

Новорічний камін своїми руками з коробок, варіант 2

Для створення великого, повноцінного каміна потрібна відповідна картонна коробка. Можна взяти упаковку від меблів, холодильника або телевізора, їх габаритів має вам вистачити. Щоб надалі не відволікатися на пошук інструментів і матеріалів, підготуйте клей, друкарські інструменти, скотч або малярську стрічку, лінійку.

Надалі для зовнішньої обробки можуть бути використані шпалери з якісним рельєфом, пінопласт, з якого виходить хороша імітація цегли, пінополіуретан, виконаний у вигляді гіпсової ліпнини, інші матеріали.

Відзначимо, що для проведення всіх робіт з вирізання, скріплення, декорування доведеться виділити досить багато часу. Однак якщо ви все зробите якісно і зі смаком, то такий камін з картону буде виглядати дуже натурально. Новорічний камін з коробок неодмінно допоможе вам відчути святковий настрій, він подарує ауру комфорту і затишку.

На першому етапі будівництва нам необхідно створити зі звичайної картонної коробки об’ємну форму каміна і закріпити її. Зробити це можна за допомогою гострого ножа і скотча або креппа. Краще навіть використовувати крепп (малярська стрічка) оскільки при подальшому декоруванні на неї простіше буде наклеїти інші елементи або пофарбувати.

Потім отриманий макет слід пофарбувати, щоб надати йому благородний зовнішній вигляд.

Щоб виділити контури каміна, можна зробити йому обрамлення з пінопласту молдинга і плінтуса, який продається у всіх будівельних магазинах. Молдинг наклеюється на зроблений макет за допомогою спеціального клею, хоча можна використовувати звичайний ПВА. Щоб колір елементів не відрізнявся, слід провести додаткове фарбування , щоб здобути гідний вигляд виробу.

Далі проводимо подальше декорування, спираючись на свою фантазію. Основне завдання, щоб картонний ящик придбав благородний вигляд справжнього каміна. Цього можна домогтися, приклеївши на свій макет шматочки пенопласту, що символізують цегляну кладку.

Надалі декоративний камін з картону можна ще прикрасити відповідно до своїх уподобань. Наприклад, стилізувати його до Нового Року, розвісивши відповідні іграшки, дощик, або шкарпетки або до іншого свята.

Новорічний камін своїми руками  з картону, варіант №3

Розглянемо ще один найпростіший спосіб, як зробити камін з коробок своїми руками на Новий Рік. З великих картонних коробок можна вирізати фальш-каміни різних форм. Найпростіша, базова форма створюється простим вирізанням прямокутника з одного боку коробки.

Щоб зробити правильний різ, перш за все виміряйте довжину коробки, розкресліть її маркером або ручкою. Для надрізання картону зручно використовувати канцелярський ніж і металевий шпатель, щоб лінія різу була рівною. Загніть відрізані частини всередину коробки, щоб створити необхідний обсяг. Зафіксувати елементи можна скотчем або малярською стрічкою.

Після того, як буде зроблено загальний контур, його можна підсилити, приклеївши картон до різних частин майбутнього каміна на двосторонній скотч. Перш за все варто посилити стільницю, розташовану зверху. Внутрішню частину каміна, топку, можна пофарбувати темною фарбою, а зовнішню білої. Такий контраст допоможе розподілити зону  уваги.

На завершальній стадії проводиться декорування, використовується імітація цегли, пенополіуретановий молдинг і пластиковий куточок. На зовнішню сторону каміна можна наклеїти пенопласт у вигляді цегли або купити пластикову імітацію цегляної кладки і також наклеїти. Подібна імітація каміна, зроблена на Новий Рік, дозволить вам створити неповторну атмосферу зимового свята.

Варто зауважити, що коробка з під телевізора може бути нарізана найрізноманітнішими  способами. Тут найголовнішим аспектом є ваша фантазія.

Можна вирізати в коробці отвір, що символізує справжнє, класичне вогнище у вигляді півкола. Щоб зробити надріз рівно, краще використовувати відповідні лекала, але навіть невеликі нерівності в подальшому не зіпсують зовнішній вигляд вашого виробу. Для фіксації використовуємо все ту ж малярську стрічку. Як постамент і стільниця відмінно підходить пенопласт.

Декорування можна провести будь-яким зручним для вас способом, наприклад, використовувати пенопласт і далі, вирізаючи з нього прямокутники, що імітують цеглу. Нерівний пінопласт додасть зовнішньому вигляду саморобного каміна натуральність. Надалі такий камін з картону можна пофарбувати належним чином і встановити в потрібному місці своєї квартири.

Новорічний камін своїми руками з паперу

Найнизькобюджетний варіант за принципом «Золотого ключика». Тільки замість полотна, потрібно взяти аркуш білого паперу або картону і намалювати на ньому камін. З усіма нюансами, сколами, тріщинами і бурхливим полум’ям. А потім наклеїти або прикріпити будь-яким іншим способом до стіни. Добре якщо над вашим намальованим каміном буде поличка, яку теж необхідно стилізувати і прикрасити.

Новорічний камін своїми руками з пенопласту

Заповзятливі люди вже давно роблять фальш-каміни з цього легкого у всіх сенсах матеріалу на продаж. Купити таку імітацію каміна простіше простого, але є один нюанс. Вам привезуть абсолютно білий і нерозфарбований варіант, так що в будь-якому випадку доведеться включати свій творчий потенціал. А звідси можна зробити висновок: зробити новорічний камін своїми руками  з пенопласту буде і дешевше і цікавіше.

З листа пенопласту вирізаються передня і задня стінки.

У передній вирізаємо отвір під топку. Квадратний або закруглений зверху – на вибір.

На задню стінку згодом можна буде наклеїти або фотографію палаючого полум’я або папір з намальованим вогнем.

З того листа або з іншого вирізаємо бічні стінки.

Зібрати камін можна за допомогою звичайних зубочисток, змазаних клеєм – так буде міцніше, ніж просто приклеїти їх один до одного.

Зверх приклеюється камінна полиця з того ж пенопласту.

Все, залишилося тільки обклеїти відповідними шпалерами або папером, які потім будуть пофарбованими.

Новорічний камін своїми руками з дощок

Що залишилися після ремонту паркетні дошки або ламінат теж можна з успіхом і витонченістю використовувати для того, щоб змайструвати камін своїми руками на новий рік. В цьому випадку доведеться спочатку побудувати жорсткий дерев’яний каркас і прикріпити його до стіни. А вже на нього приклеїти дошки. Зверху – довжиною у всю ширину каміна. По центру і трохи до низу, в вигляді двох стійок, між якими буде топка.

Новорічний камін своїми руками зі старих меблів

Старий платтяна шафа або навіть сервант теж не варто відразу відправляти на смітник. Якщо його розібрати і використовувати стінки і полки, то новорічний камін може бути настільки довговічним, що і прибирати його не захочеться. Правда в цьому випадку доведеться використовувати ножівку і самостійно випилювати в розмір стінки, стійки і поличку, але результат може перевершити найсміливіші очікування.

Новорічний камін своїми руками.  Зовнішній вигляд

Відразу обмовимося, що це не прикраси каміна до нового року. Це надання йому зовнішнього вигляду. Адже навіть найакуратніше склеєний з коробки, паперу, пенопласту або дощок несправжній камін так і залишиться несправжнім, якщо над ним ще дещо не попрацювати.

Стінки і передню частину можна або розфарбувати самостійно або обклеїти шпалерами. У переважній більшості випадків це буде малюнок під цеглу, камінь або мармур.

Безпосередньо перед каміном можна покласти шматочок лінолеуму з вподобаним малюнком і закріпити його меблевими гвіздочками з фігурними капелюшками.

Нижній периметр залишати без уваги теж не можна. Для його стилізації добре підійдуть звичайні плінтуса від клейових стель.

На обрамлення полки вони теж підійдуть, але тут краще підібрати більш широкі і з яким-небудь рельєфом.

Це основні позиції стилізації фальш-каміну, а ось як ви його зробите, залежить тільки від вас самих.

Новорічний камін своїми руками.  Як зробити полум’я

Яким би гарним і стильним не вдався ваш штучний камін, без імітації полум’я завжди буде чогось не вистачати. Адже камін він для того і робиться, щоб усередині виблискував вогник, створюючи в будинку затишок і тепло. І не важливо, що цей вогник тільки імітація.

Варіантів створення полум’я не так багато, як варіантів самого каміна і першим обмеженням тут виступає пожежна безпека. Не варто забувати, що всі перераховані вище матеріали, з яких робиться фальш-камін, аж ніяк не призначені для стримування відкритого вогню. Скоріше навпаки. Тому і використовувати потрібно те що світиться, але не нагрівається. Хоча є варіанти.

До нагріваючихваріантів відноситься елемент з електрокаміна. Він і світить і навіть гріє і сконструйований так, що навряд чи від нього щось загориться. Але вжити заходів безпеки все-таки варто.

Ще один електричний елемент, який використовують для імітації полум’я в каміні – це звичайна новорічна гірлянда або світлодіодна стрічка. В обох випадках необхідно передбачити, щоб неподалік від вашого каміна була електрична розетка, а дроти не заважали б під ногами.

Якщо у вас є електронна фоторамка можна використовувати її, попередньо закачавши туди зображення палаючого полум’я. Вдало розміщена і трохи замаскована вона стане чудово імітувати справжній вогонь.

Справжні дрова теж використовувати ніхто не забороняв. Невеликі полінця, акуратно укладене і підсвічені знизу, виглядають досить ефектно.

Варіант з відкритим вогнем все ж існує. Це свічки. Тільки розміщувати їх треба дуже акуратно, строго в центрі і стежити, щоб поблизу з якою-небудь безглуздою  випадковістю не виявилося що-небудь легкозаймистого.

Межі експериментів немає. Можна використовувати дзеркало, справжню камінну решітку, якісь інші аксесуари, пов’язані з пічкою, вогнем і святом. Головне не надто захоплюватися і пам’ятати про те, що камін несправжній, а значить, навіть якщо в ньому красиво укладені реальні дрова, підпалювати їх не варто.

Новорічний камін своїми руками

Якщо ви доклали максимум старання і зробили все якісно, місце вибрано таке, що фальш-камін нікому не заважає, то він може простояти і кілька років. Тим більше якщо ще трохи подумати і використовувати його не тільки як вишукану прикрасу квартири.

Наприклад, спорудити в ньому міні-бар або поставити на поличку DVD, а зверху повісити телевізор. Та хіба мало ще як. Але все-таки ми розглядаємо саме новорічний варіант, а значить, і прикрашати його ми будемо відповідно до свята.

І цей момент, як би дивно це не звучало, найпростіший. В тому сенсі, що всі знають, як прикрасити ялинку і квартиру до нового року. А чим камін від них відрізняється? Тільки формою. Так що в хід підуть все ті ж матеріали. Мішура, блискучий дощик, ялинкові кулі, гілки, шишки, гірлянди, шкарпетки для подарунків і так далі.

Можна зайнятися цим самому, можна доручити дітям, але найкраще, якщо вся сім’я візьме участь в цій творчій справі. І святковий настрій прийде в ваш будинок заздалегідь і всі інші позитивні емоції не змусять себе довго чекати.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.