Новорічні свята і Різдво вже не за горами, зовсім скоро почнуться ті божевільні дні коли потрібно буде бігати по магазинах у пошуках подарунків, сувенірів, ялинкових прикрас. Поки є ще час можна зробити оригінальний новорічний декор з мішковини, композиції з газетного, обгорткового паперу, пряжі, мережива, хутра та шпагату. Навіть найпростіші вироби виглядають дивно чарівно.
Новорічний декор з мішковини
Мішковина в інтер’єрі є дуже популярним трендом останнім часом серед багатьох відомих дизайнерів. Будучи видом лляних волокон, джгуту, кенафа, конопель грубого типу, дане полотно утворює рідкісне переплетення. Якщо придивитися, на ньому видніються дрібні клітини, які добре пропускають повітряний потік.
Дана тканина має рослинне походження, привертає перевагами перед іншим текстилем. Вона може бути застосована для отримання мішків, грубих водних фільтрів або для фільтрації технічної рідини, матеріалів для упаковки. Її активно використовують для декору приміщення будь-якого стилю, пошиття цікавих штор, практичних килимів, чохлів для стільців, крісел і пуфів, власноручного створення виробів.
Модний тренд природності
Психологами було доведено, що химерність і хитромудрість в навколишньому середовищі змушує людину бути в тонусі. Він починає намагатися відповідати такому незвичайному інтер’єру, що вносить якийсь дискомфорт в відчуття. А прості приміщення, матеріали здатні на заспокоювання нервової системи.
Використання мішковини дозволяє створити обстановку сімейного релаксу, теплоти домівки. Дана фактура в інтер’єрі приміщення характеризує господаря оселі як гостинну, душевну, відкриту людину. Наповнюючи будинок приємною енергетикою, вона розслабляє, обдаровує відчуттям спокою жителів і гостей.
Завдяки спокійній палітрі колірних рішень і специфічній фактурі, натуральна тканина дарує оновлення життєвої енергії. Було відмічено, що натуральне полотно здатне на тонізування нервових закінчень. Часто використання натуральної мішковини рекомендують для житла зайнятих людей, які багато часу приділяють роботі, потребують розслаблення, приємній обстановці.
Особливості
Будучи міцною тканиною, з якої за традицією шиють мішки, мішковина є переплетенням товстих волокон в сірувато-бежевому кольорі. За походженням вони можуть бути з джгуту, льону. Також можна зустріти їх поєднання. Азіатські країни виготовляють подібні мішки з канатника і кенафа. Вид цього матеріалу з лляної або конопляної нитки по-іншому називають редніни.
Всі ці варіанти тканин виглядають не дуже помітно і яскраво. Екологічне полотно володіє наявністю:
вміння добре пропускати повітря;
можливості швидко поглинати вологу;
хімічної інертності;
стійкості до комах.
Серед технічних характеристик даної текстильної продукції виділяється її щільність. Вона може варіюватися від 180-ти і досягати показника 400 г / кв. метр.
Переваги цього виду тканини
Серед безлічі позитивних якостей мішковини виділяються наступні:
довговічність. Маючи високу міцність, дане полотно дуже зносостійке.
доступність. Низька вартість дозволяє широко застосовувати матеріал в створенні декору своїми руками. Цей матеріал є доступним широкому колу людей.
Він має потенціал для використання в житлі:
натуральність. Будучи екологічно чистою тканиною, виготовленою з волокон натурального походження, вона не шкодить здоров’ю людини, не викликає алергію. Дане полотно можна зустріти як в природному кольорі, так і в забарвлених кольорових варіантах;
універсальність. Маючи виражену грубу фактуру, декор з мішковини може поєднуватися з іншими тканинами. Хорошим вибором буде декор мішковиною і мереживом, а також поєднання цього полотна з витонченим шовком, матеріалами у вигляді дерева, керамічних примірників, металу, скла;
вплив на настрій, самопочуття. Було відмічено, що вироби з мішковини, а також інші предмети інтер’єру здатні на заспокоювання нервової системи. Вони провокують відновлення життєвих сил людини, енергії, підняття настрою. Використана мішковина в інтер’єрі здатна надати будинку відчуття домашнього тепла і затишку, наповнити приміщення особливою атмосферою.
Недоліки
Мішковина в інтер’єрі своїми руками володіє декількома недоліками, які, якщо правильно використовувати полотно і дотримуватися порад по догляду, практично ніяк не проявляються. Серед експлуатаційних мінусів даного натурального матеріалу фахівці називають наступні:
можливість полотна «сісти» і змінити свій зовнішній вигляд після прання;
необхідність завжди обробляти краї через те. що полотно сильно розходиться в місці зрізу. Плануючи створення декору з подібного матеріалу, важливо заздалегідь планувати обробку країв і розраховувати розмір виробу з урахуванням цього фактора. Бажаючи пошити штори з мішковини в інтер’єрі, важливо брати довжину матеріалу для створення з деяким запасом;
неможливість використовувати тканину в кімнатах з підвищеною вологістю, так як вона дуже погано переносить вогкість. Виріб легко піддається гниттю в середовищі з зайвою вологою.
Вдалі колірні поєднання мішковини
Давно минули ті часи, коли мішковина сприймалася як сільський атрибут з сіл. Творчий підхід до справи дозволяє задекорувати будь-який будинок і квартиру, не тільки заміське житло.
Завдяки можливості підібрати відтінок екологічної тканини від світло-коричневого до насиченого чорного, нагадує колір міцної кави, це полотно може гармонійно виглядати практично з будь-якими предметами інтер’єру. Тканина доповнить практично будь-який стильовий напрям, дизайнерського задуму.
Дуже гарно виглядає мішковина разом з чорною, сірою, білою, бежево-кремовою гамою. Також мішковина в декорі інтер’єрі добре поєднується з пастельною кольоровою палітрою. Вдалим сусідством буде ніжно-ліловий відтінок, блакитні, м’ятні кольори.
Крім цього, фахівці рекомендують не ігнорувати і такі оригінальні комбінації натуральної кольорової палітри полотна, серед яких мішковина гармонійно виглядає з насиченими тонами малинового, оранжевого, зеленого, синього кольорів.
Грубувата на вигляд тканина може бути гармонійною в компанії текстового принта, натурального волокна. З нею виграшно виглядає яскравий ситець, тасьма для обробки, мереживо білого кольору, всілякі намистини, стрічки, тканини з декоративними квітковими елементами, узорами.
Застосування в інтер’єрі і декорі
Застосування тканин в інтер’єрі і декорі, особливо – мішковини, користується великою популярністю. Асоціюючись, в першу чергу, з ємністю для зберігання, перенесення вмісту, ця міцна тканина має різноманітне застосування. Незважаючи на розширену експлуатацію синтетичних матеріалів, вона міцно утримує високі позиції на ринку текстильної продукції.
Її використання дозволяє втілити різні ідеї в стилі кантрі, прикрасити еко-стиль або інше житло.
Для імітації інтер’єру сільського будинку така тканина застосовується в досить великих кількостях. Декорування мішковиною приміщень в інших стилях допомагає створити яскраві акценти, які вносять більший затишок в атмосферу будинку. Вона буде актуальною при відтворенні атмосфери марокканського стилю і африканських мотивів, гармонійно впишеться в прованс.
Натуральна тканина відрізняється гіпоалергенністю, вона приємна на дотик, має добротний вигляд. Присутність подібних матеріалів здатна створити вишукану і дорогу атмосферу в будь-якій кімнаті, підкреслити хороший смак господаря.
Приголомшливий новорічний декор з мішковини своїми руками
Трохи фантазії і творчості, відразу три проблеми – нових іграшок, прикраси святкового столу і подарунків, які будуть вирішені. Можливо, запропоновані ідеї допоможуть вам у створенні таких сувенірів і дадуть поштовх для нових. Ще один плюс таких виробів: можна використовувати вже вжиті нитки, рогожку, сторінки старих журналів і т.п.
Екологічно чистий і оригінальний, різдвяний новорічний декор з мішковини можна зробити разом з дітьми, що зробить передчуття свята ще приємнішим, та й розважить дітлахів в зимові вечори або непогідні вихідні.
Мішковина є прекрасним матеріалом для виготовлення прикрас і подарунків в зимові свята. Вона може використовуватися для ручної творчості при виготовленні ялинкових прикрас, віконних гірлянд, дверного вінка, а також різних милих дрібничок на кухні або в їдальні.
На перший погляд мішковина не виглядає ошатно, але подивіться, як мило виглядають ці речі, вони обов’язково додадуть тепла і затишку в святкову атмосферу Нового року. Ця груба тканина виглядає чудово з мереживами, стрічками, гудзиками, намистинами і прозорими шматочками тканини, типу органзи, капрону.
Це дозволить створити цікаві комбінації текстур, кольорів і конструкцій. Мішковина є одним із сучасних способів зробити екологічно чисті прикраси для ялинки і новорічних свят і це прекрасний спосіб зробити сувеніри на новорічні свята для своїх близьких.
Новорічний декор з мішковини. Ялинка
Робимо декоративну ялинку з мішковини – відмінну прикрасу для будинку до Нового року.
Для створення такої оригінальної затишної ялинки буде потрібно зовсім небагато часу, зате результат вас обов’язково порадує. Декоративні ялинки – відмінна прикраса будинку до Нового року.
Декоративну мішковину для цієї ялинки можна придбати в магазині для рукоділля, а картонний конус склеїти самостійно.
Для виготовлення ялинки знадобиться:
картонний конус;
мішковина;
блискітки;
клей;
Починаємо з підготовки мішковини. Розрізаємо її на смужки і робимо петельки.
Потім приклеюємо по черзі їх до конусу з картону, починаючи знизу.
Залишилося лише додати блискіток. Наносимо клей на мішковину і посипаємо її блискітками.
Коли клей застигне і стане прозорим, блискітки повністю проявляться, і ви відчуєте дух свята!
Таку ялинку можна зробити не тільки з мішковини, але з будь-якої іншої тканини.
Якщо ви хочете докладніше дізнатися, як робиться така прикраса, нижче можна подивитися відео інструкцію (англійською мовою). Весь процес займе у вас близько 20 хвилин.
Новорічний декор з мішковини пляшки шампанського
Який же новий рік без шампанського, цей традиційний напій завжди присутній на святковому столі, також його підносять як подарунок, вирушаючи в гості, в новорічну ніч. Пропонуємо вам освоїти разом з нами новорічний декор з мішковини шампанського і вина своїми руками, фото майстер-клас вам в цьому допоможе. Така прикраса пляшки шампанського або вина зробить ваше застілля ще святковішим, а подарунок оригінальним.
Для того щоб зробити декор пляшки шампанського на Новий рік 2018, буде потрібно:
мішковина;
фетр салатного відтінку;
зелені нитки муліне;
кілька кольорів тонкої атласної стрічки;
голка з широким вушком;
два однакових гудзики;
ножиці;
сантиметрова стрічка;
дрібні перламутрові намистини.
Почнемо з того, що за допомогою сантиметрової стрічки виконаємо виміри обхвату пляшки, а також визначимося з висотою декоративного елемента, в нашому випадку, обхват склав 24 см, а висота 13,5 см. Виходячи з цих даних, викроюємо з мішковини деталь прямокутної форми.
Після цього беремо фетр салатного відтінку і вирізаємо з нього ялинку, у вигляді невеликого рівнобедреного трикутника з гострим верхнім кутом.
Далі втягнувши в голку нитку муліне насиченого зеленого відтінку (смарагдового) пришиваємо рівно по центру розрізані з мішковини деталі в горизонтальному положенні нашої ялинки. Використовуємо для цього звичайний обмотувальний шов. Щоб новорічний декор шампанського виглядав акуратно, стіжки намагаємося робити рівними і невеликими.
Тепер будемо прикрашати нашу ялинку. Для цього формуємо з тонкою атласною стрічкою малесенький бантик і пришиваємо його на поверхню.
За таким же принципом формуємо і пришиваємо ще два бантика різних кольорів.
Також «прикрашаємо» ялинку, пришивши на неї три маленькі перламутрові намистини.
Декоративна частина готова, переходимо до оформлення краю мішковини, для цього знову беремо смарагдове муліне і обшиваємо деталь по периметру, використовуючи обмотувальний шов.
Ось що у нас виходить.
З правого боку по вертикального краю декору на однаковій відстані одна від одної пришиваємо два зелені гудзики, щоб в подальшому наш чохол можна було защіпнути на пляшці.
З лівого боку по краю симетрично гудзикам, сформуємо з муліне дві петельки.
Також виконаємо декоративні підвіски, для цього викроюємо з фетру і мішковини абсолютно два однакових трикутника, трохи меншого розміру, ніж той, що ми використовували в якості декору чохла.
Точно ж так як ми прикрашали ялинку на чохлі, прикрашаємо за допомогою маленьких бантиків зі стрічок фетрову заготівлю.
З’єднуємо деталь з фетру і мішковини, прошиваємо їх по краю зеленими муліне обмотувальним швом, а також формуємо зверху підвіску петельку.
Новорічний декор шампанського і вина своїми руками готовий. Залишається лише «нарядити» пляшку і прикрасити нею святковий стіл.