Home / Дозвілля / Новорічні витинанки на вікна: шаблони і схеми

Новорічні витинанки на вікна: шаблони і схеми

Найчарівніше свято не за горами, і в кожному будинку, в кожній квартирі до нього незмінно готуються з дуже великою радістю. Прикрашають житло так, як сподобається душі: сніжинками, вирізаними з паперу, фольги і щільної накрохмаленої тканини, гірляндами, нитками, заповненими ватою, що нагадують штучний сніг. І, само собою, не обходиться дійство без новорічних трафаретів на вікнах – витинанок. Якзробити новорічні витинанки на вікна спробуємо розібратися далі.

Новорічні витинанки на вікна. Що таке витинанки?

Витинанка – це вид давньослов’янської декоративно-прикладної творчості. Слово «витинанка» походить  від українського слова «витинати», що перекладається як «вирізати».

Родина витинанок – древній Китай. Саме там з появою паперу і примітивних ножиць люд стали створювати прикраси з підручного матеріалу, з’явилися перші зразки цього мистецтва. Матеріалом для виготовлення архаїчних витинанок служив не лише папір: вони виготовлялися зі шкіри, хутра та дерева; віддруковувалися на кераміці.

У XIX столітті витинанки набули найбільшого поширення на Україні. Ними прикрашали стіни і печі, вікна будинків; розмашисто використовували при підготовці до свят. Витинанки вважалися прекрасними оберегами, і жодна українська хата не обходилась без цих паперових виробів.

В основному розрізняють 2 способи витинанок – ажурні і силуетні. В ажурних виробах малюнок народжується в прорізах паперу, в силуетних – зображення виступає обрисом.

Конфігурації витинанок бувають найрізноманітнішими: круглі, квадратні, овальні, трикутні і т. д. Зустрічаються комбінаторні вироби, уявляють єдність різноманітних форм. Для народних витинанок характерна симетрична побудова, що символізує спокій і співзвуччя світу.

Сюжети витинанок вельми різноманітні. Це можуть бути:

фігурки;

дерева;

розетки;

стрічки;

фіранки і ряд інших.

До основних характеристик виду можна віднести:

можливість простеження чіткої симетрії фігури;

геометризація прорізів;

висока стилізація;

Важливо! Для витинанки 2017 року актуальне зображення червоного Півня, східного символу року, і його атрибутів – Сонця і зірок. І взагалі – чим більше червоного, тим краще.

Нинішні витинанки – це перш за все чудове хобі. Зараз витинанки активно використовуються для прикраси на Новий рік і Різдво не тільки вікон, а й штор, дзеркал, а в школах ними прикрашають і дошки. Взагалі, місце розміщення такого трафарету залежить тільки від його розміру – чим він більший, тим більше місця може закрити і більше можливостей для його розміщення. Наприклад, дрібні витинанки, вирізані з дуже щільного паперу або навіть картону, можна розмістити на світильниках або використовувати в якості ялинкових прикрас.

А дістати вихідні матеріали для цієї витонченої творчості – в наш час зовсім не проблема. Чи не буде проблем і з витинанками на новоспечений 2017 рік, особливо якщо про це потурбуватися заздалегідь.

Новорічні витинанки на вікна до 2017 року півня, виконані з найрізноманітнішого паперу в цьому новому році будуть писком моди по прикрасі будинку.

Новорічні витинанки на вікна. Техніка виконання

Як зробити або як намалювати витинанки? Досить цікаво звучать ці питання від користувачів всесвітньої мережі. Чому цікаво?

Та тому що техніка «витинанки» за кілька століть свого існування і розвитку на території наших сусідів настільки розрослася, що практично будь-яку фігурку, виконану з паперу можна віднести до неї, від найпростішої сніжинки до повноцінної і складної вирізної картини.

Техніка виконання досить проста, але для того щоб якісно зробити будь-яку саморобку і не картати себе за тонни марно виробленого паперу, знадобиться гострий інструмент. Якщо фігура складна крім ножиць знадобиться або канцелярський ніж, або ніж для скрапбукінгу. Тому варто подбати про поверхні, на якій буде проводитися робота. Для цього відмінно підходять гумові мати для скрапбукінгу, але якщо таких при собі немає, то це не повинно стати перешкодою для творчості. Для роботи можна використовувати шматок дошки або невелику фанерку. Зверніть особливу увагу на безпеку під час роботи, особливо якщо вироби будуть виконуватися разом з дітьми. Обидва види ножів, наведених вище, мають дуже гостре лезо і порізатися ними легко, тому не варто залишати діток без нагляду.

Для того щоб зробити витинанки знадобляться:

Папір. Може бути найрізноманітнішим, від звичайного білого або альбомного, до паперу з оксамитом або шовковим тисненням;

Ріжучі інструменти. Ножиці різних розмірів і форм, а так само ніж канцелярський або для скрапбукінгу, особливої ролі це не зіграє, головне щоб ніж був гострим;

Робоча поверхня, фанера, гумовий килимок або дошка. Вона повинна бути готова до того, що після роботи можуть залишитися порізи або подряпини;

Як згадувалося раніше, до техніки «витинанка» відноситься велика кількість найрізноманітніших фігур, нові новорічні шаблони, а так само схеми у великій кількості представлені на будь-якому сайті або в книзі, присвяченій рукоділлю або виробам з паперу.

Особливою популярністю користується витинанка в формі сніжинки. Вона може бути абсолютно будь-якою, об’ємною або плоскою, простою і не дуже. Сніжинка, як правило, виконується з паперу білого, срібного або перлового кольору. Акуратно слідуючи схемою, можна виконати виріб будь-якої складності. Принцип роботи у них, незалежно від складності однаковий. Спочатку згортається аркуш паперу в певній послідовності, потім, в цьому ж згорнутому стані вирізається візерунок. Саме від того де, як і наскільки дрібно будуть вирізані різні ділянки буде залежати складність і ажурність всієї композиції.

Не менш улюблені в нашій країні і фігурки різних персонажів з казок, сніговиків, ведмедів, ну і звичайно діда мороза і красуні снігуроньки. Більшість шаблонів витинанок для них є плоскими, але зазвичай складаються у вигляді цілих композицій і сценок, якими можна спокійно прикрасити всю довжину вікна або скла стінки у вітальні.

Як зробити новорічні витинанки на вікна 2017 року?

Що необхідно для створення витинанок?

Для створення витинанки 2017 року необхідно:

папір: білосніжний і кольоровий. Так як 2017 рік – рік Вогняного червоного Півника, необхідно запастися папером червоного, оранжевого, жовтого та інших яскравих «вогненних» кольорів. Крім паперу можна використовувати ювелірний картон, гофровані листи, шпалери;

ножиці різного розміру: від манікюрних до садових. Все залежить від розміру грунтується витинанка. У новорічне свято ці паперові «красуні» найчастіше прикрашають вікна, тому розміри витинанки 2017 року можуть варіюватися від сузір’їв крихітних зірочок до вящих фіранок;

канцелярський ніж;

кухонна дошка (краще дерев’яна), на ній будуть вирізатися всі шедеври паперового мистецтва.

Для професійної справи цим мистецтвом випускають спеціальні промислові набори, до складу:

декількох видів скальпелів;

ножиць;

макетного килимка з картону, фанери, лінолеуму, дерева;

канцелярських ножів;

резервних лез;

металевої лінійки.

трафарети витканок

Важливо! Особливий вид творчості при конструюванні витинанки, запитувач великої  уяви і майстерності, – це створення шаблонів, трафаретів.

Створення витинанок – цікавий (але і копіткий) процес, що перетворює родину в творчий колектив. Заняття знайдеться кожному, навіть малюки в стані вирізати несуттєві деталі, розвиваючи попутно свою тонку моторику і творче мислення.

Етапи роботи:

На макетний килимок кладеться аркуш паперу з штампом. Шаблони, їх кількість і розміри не піддаються обліку, все залежить від багатства фантазії і, зрозуміло, навичок їх творців.

Потім, слідуючи трафаретам, акуратними рухами зверху донизу за допомогою канцелярського ножа вирізаються дрібні внутрішні деталі. Цей етап праці дуже кропіткий і відповідальний.

На наступному етапі витинанка вирізається по зовнішньому контуру гострими ножицями.

Наклеювання паперових виробів на поверхню. Зробити це можна за допомогою мильного розчину або спеціального клею. Як показує досвід, видаляти витинанки зі скляної поверхні набагато легше, якщо використовувати при їх наклеюванні мило. На шафи і стіни вироби краще приклеювати скотчем.

Новорічні витинанки на вікна. Як можна закріпити витининку?

Наступне питання на порядку денному, як прикріпити новорічні витинанки на вікна? Методів, що дозволяють прикріпити витвнанку до вікна, є кілька, все залежить від можливостей і місця кріплення.

Витинанку можна прикріпити за допомогою:

Клею. Дивний, але для цього не менш популярний спосіб. Зазвичай, для білого паперу використовується розчин клею ПВА. На одну частину водички використовують одну частину клею, цим складом покривається вся поверхня вироби з однією або з двох сторін, потім вона кріпиться до вікна. Недоліком є те, що просто так витинанку з вікна після висихання складу не зняти, а після того як вона все таки буде знята зі скла на ньому залишаться сліди від клею;

Скотча. Так само поширений метод. Витинанка кріпиться на скло дуже швидко. З переваг: виріб з тонкого паперу не порветься як у випадку з клеєм або водичкою від того, що почне розмокати. З недоліків варто відзначити те, що скотч, особливо неякісний, залишає на склі сліди, які не так вже й просто потім відмити. А також, якщо не використовувати скотч по всьому периметру, то краї можуть лягти нерівно і виріб втратить всю свою красу;

Водички. Це секретний метод кріплення витинанки на скло від досвідчених господинь. Витинанка прикріплена по всій площі, на відміну від клейового розчину слідів не залишає. А зняти таку саморобку після свят не важко;

Якщо ж жоден із способів не підходить, можна використовувати лак для волосся екстрасильної фіксації. Однак його видалення буде можливим тільки за допомогою спеціальних засобів або розчинника. Якщо хочеться отримати по-справжньому чарівний малюнок на вікнах, вититнанку можна закріпити на склі, а потім забризкати весь простір навколо неї зубною пастою за допомогою звичайної зубної щітки і пальця.

Прикраса з допомогою вирізаних трафаретів, або, по-іншому, витинанок, вікон, елементів меблів принесе в будинок атмосферу свята, а при погляді з вулиці підкаже, що в цьому будинку або квартирі живе справжній чарівник.

Нижче на фото зображені найрізноманітніші шаблони і схеми витинанок, які можна зробити своїми ручками, роздрукувавши картинки на принтері (збільшивши в масштабі).

Для кріплення шаблонів на вікна квартири краще використовувати мильний розчин, щоб не пошкодити скло і з легкістю зняти їх після новорічних свят.

Новорічні витинанки на вікнах, фото:

Новорічні витинанки 2017 року, шаблони Дід Мороз, Сніговик, Снігуронька

Схеми витинанок будинків, ялинок, снігу, пейзажів

   

Витинанка Нового року символу 2017 року – Півня, фото:

Підводячи підсумок, слід зазначити, що створення витинанок творчий і дуже веселий процес, який скрасить похмурі холодні вечори будь-якої сім’ї. Не обов’язково користуватися готовими схемами, якщо є бажання, то можна створити свою витинанку, яка може стати справжнім витвором мистецтва.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *