Home / Діти / Новорічні витинанки 2020 року. Цікава підбірка ідей

Новорічні витинанки 2020 року. Цікава підбірка ідей

До приходу найбажанішого свята починають готуватися задовго до його настання, тому що справ у господарів в грудні, особливо в другій його половині, і так буде по вуха. Новорічне меню, наряди, подарунки, казкове оформлення будинку – ті пункти, що вимагають довгих роздумів і пошуків. Якщо говорити про прикрашання житла, то останнім часом неймовірно популярними стали візерункові новорічні витинанки 2020, вирізані з паперу.

Новорічні витинанки 2020. Звідки прийшов вид мистецтва?

Новорічні витинанки 2020 року. Цікава підбірка ідей

Такі оригінальні декоративні елементи – «новобранці» у великій чарівній армії, що складається з гірлянд, дощику, конфетті, мішури, інших обов’язкових атрибутів. Зараз багатьох цікавлять новорічні витинанки 2020  року, йому буде протегувати білий металевий Щур.

Тим, хто вперше бачить або чує це слово, буде цікаво дізнатися, що дана техніка вирізання з’явилася дуже давно: вважають, що ця подія відбулася в Китаї, приблизно в VII столітті. Красиві картини і фігурки спочатку вирізали зі шкіри, дерева. Вироби, створені з паперу, з’явилися на світ пізніше – в IX столітті – майже одночасно з його винаходом.

Перші витинанки (витинанки, вичінанкі, вирізки, вирезалкі) з паперу з’явилися в Україні вже в XIX столітті. Слово це походить від дієслова «вирізати» ( «витинати»). Майстрів, які займаються цим видом мистецтва, називають «витинкарами». Самі вироби-витинанки раніше виконували відразу дві ролі: вони були як прикрасами будинку, так і його оберегами. Може бути, саме через останні функції вони стали бажаними гостями практично в будь-якому житлі.

Початок – половина успіху

Щоб створити новорічні витинанки 2020 року, потрібно запастися відповідним інструментарієм, необхідним для якісної роботи. Ті майстри, які давно і серйозно займаються цим видом творчості, набувають професійні набори, однак такий варіант навряд чи сподобається новачкам, адже їм перед дебютом потрібно «пожертвувати» на ці інструменти великі кошти. Є простіші набори, вони коштують в рази дешевше. У цей комплект входить:

спеціальний килимок-підкладка;

кілька видів канцелярських ножів;

або скальпелі з набором змінних лез;

металева лінійка;

ножиці (не завжди).

Новорічні витинанки 2020, призначені для вікон, зазвичай виробляють з офісного білого паперу, однак і в цьому випадку можливі винятки: наприклад, його заміною зможе стати кольоровий або гофрований папір, а також не дуже щільний картон.

Віконне скло не єдина «мішень» для витинанок. Ними – орнаментами, візерунками – охоче прикрашають двері або дзеркала, люстри, меблі, новорічні подарунки та листівки, підвіконня, стіни і стелі. З таких паперових «напівфабрикатів» створюють:

гірлянди, зазвичай різнокольорові;

декоративні фіранки і ялинкові іграшки;

аплікації, де ажурні фігурки наклеюють на контрастний фон.

Дуже запам’ятовуваними виходять об’ємні композиції, які встановлюють на підвіконня або святковий стіл, їх додатково прикрашають світлодіодним підсвічуванням.

При декоруванні меблів, стін і дверей клейові суміші, як правило, не використовують. Їх замінюють скотчем: як одностороннім, так і двостороннім. Останній матеріал досить легко видаляють за допомогою спеціального спрея. Найпопулярніші засоби – Duty Scotch, Duty Universal, цитрусовий спрей-розчинник. Для виробів беруть тонкий картон, щільний або гофрований папір: білий і кольоровий.

До карнизів і люстр витинанки прикріплюють нитками або тонкою волосінню. Щоб вироби виглядали абсолютно невагомими, в цьому випадку вироби створюють з дуже тонкого паперу, близького за щільністю до того, з якого роблять серветки.

Як матеріал для прикраси подарунків вибирають тонкий картон. Поверхню готових виробів змащують клеєм, а потім посипають блискітками або паєтками.

Новорічні витинанки 2020. Пошуки творчих ідей

Новорічні витинанки 2020  року – тема актуальна, але з чого саме треба починати майбутньому авторові, щоб познайомитися в новим видом мистецтва?

Не можна сказати, що на недолік зразків для створення паперових «вирізалок» хтось може поскаржитися, адже всесвітня павутина буквально завалена ними. Багато символів й атрибутів міцно займають своє, майже законне, місце перед новорічними святами щороку. Це цілком логічно, адже без них не обійтися.

Виготовити новорічні витинанки 2020  року, але забути про головний східний символ неможливо, тому білі або кольорові забавні гризуни – щури, миші або їхні діти – повинні окупувати якомога більше поверхонь. Включаючи навіть святковий стіл.

Заручитися підтримкою покровителя наступаючого року допоможуть смішні, веселі звірята. Трафарети цих тварин не надто складні для роботи, зате можна сподіватися, що радісний настрій, здоров’я і благополуччя буде з господарями цілий рік.

Що саме зможе стати відповідним щурячим / мишачим трафаретом? Варіантів багато. наприклад:

мордочка або силует гризуна;

знамениті персонажі мультфільмів: Джеррі без Тома, Міккі Маус, Стюарт Літтл, щур-кухар Ремі з «Рататуя», його товстий брат Еміль і т. д .;

ціла компанія забавних мишенят;

малюнки з книг або журналів про природу;

ідеальні «живі фотомоделі».

Або краще шаблони знайти?

Не кожна людина має талант художника, а не занадто привабливий малюнок, що з’явився завдяки старанням автора-початківця, – прикраса сумнівна. Тому більшість людей вибирають більш простий спосіб отримати бажане. Це пошуки в інтернеті, скачування, а потім – роздрук на принтері, краще в форматі А4. Альтернатива – проста перемальовка трафарету з монітора.

Якщо хочеться отримати ажурне симетричне зображення набагато більших розмірів, то роблять так:

Малюнок роздруковують в форматі А4, потім складають його навпіл по осьовій лінії, але малюнком назовні. Одну половинку розкреслюють на квадрати, сторона їх – 1 см.

Беруть ватман, який теж аналогічно складають, але в цьому випадку роблять ґрати, осередки яких більші в 3 рази (3 см).

Масштабують отриманий зразок: по клітинках переносять малюнок з шаблону на ватман.

Може, скопіювати з журналу?

Є ще один варіант, коли не потрібні ні складні маніпуляції, ні художні нахили. Зате обов’язкова присутність в будинку копіювального паперу.

Спочатку займаються переглядом відповідних друкованих видань – журналів або дитячих книжок. Кращі «постачальники» ідеальних шаблонів – дитячі розмальовки.

Під вподобаний малюнок підкладають лист звичайного офісного (або кольорового) паперу, на нього укладають копірку – фарбувальною стороною вниз.

Використовуючи ручку або олівець, обводять всі лінії журнального або книжкового зображення.

Щоб роздобути новорічні витинанки 2020  року, всі описані способи хороші, тому вибір найбільш підходящого методу залишається за майбутнім автором.

Інші кандидати для витинанок

Новорічна ніч не обходиться без улюблених казкових персонажів. Найголовніші (начальство, правляча верхівка) – Дід Мороз з онукою-Снігуронькою та сніговик. У ролі підлеглих виступають:

зимові будинки;

ялинки та іграшки для них;

імітації морозних візерунків;

куранти або годинник;

новорічні цифри;

вітальні написи;

свічки;

сніжинки;

фігурки звірів, птахів;

хвойні гілки.

Так як майже одразу після настання Нового року «обрушується» Різдво, то в список потенційних кандидатів на звання «новорічна витинанка» потрапляють:

ангели;

вінки;

дзвіночки;

шкарпетки, чобітки для подарунків;

різдвяні зірки.

Нерідко виготовляють великі новорічні витинанки 2020 – композиції, що займають всю нижню частину вікна. Дуже популярні будинки, оточені засніженими деревами, а також міські панорами.

Самий тернистий шлях – самостійний «винахід» картинки, однак для новачка він просто усипаний підводними каменями. Тому при створенні малюнка краще постаратися уникати особливо складних ажурних візерунків і крихітних деталей. Так як робота, яка виявиться дуже складною, відніме багато сил, часу і нервових клітин.

Прості витинанки, навпаки, дадуть дилетанту стимул для подальшого осягнення нового ремесла. Тому оптимальний вибір – досить проста картинка з мінімумом прорізів. З таким малюнком складнощів не виникне, а до процесу можна підключити підростаюче покоління, якому цілком під силу вирізати фігури по контуру. Єдина умова – пошук відповідних ножиць для малюків. Інструмент повинен бути невеликим, а також мати не гострі, а закруглені кінчики.

Як правильно працювати з трафаретами?

Якщо зразок намальований, знайдений або роздрукований, то можна приступати до основного «дійства». Вирізання будь-якої витинанки відбувається за таким алгоритмом:

Трафарет надійно фіксують на робочій поверхні – підкладці, невеликому шматку фанери, на пластиковій обробній дошці (або дерев’яній, але тій, на якій не має дефектів).

Починають роботу з найдрібніших елементів, розташованих в центрі виробу, потім переходять до деталей середніх розмірів, на «десерт» залишають великі. Інструменти – канцелярський ніж або скальпель, манікюрні ножиці.

Останні кроки – відкріплення трафарету від підкладки, вирізання контуру і перевірка ажурного виробу на світло. Альтернатива – контрастна або яскрава тканина.

Виготовлення складних витинанок – робота копітка, тому є правила, здатні трохи спростити цей процес:

для прорізанні прямих ліній зазвичай використовують лінійку;

щоб впоратися з кутами роботу проводять в два етапи: починають її з зовнішнього краю, а продовжують, поєднуючи прорізи, з внутрішнього;

витягують маленькі вирізані куточки таким же пінцетом.

Є й поради, якими з початківцями авторами охоче діляться професіонали. Щоб процес був безпечним, не здався утомливим, щоб дебют не приніс розчарування, краще:

Навчитися правильно організовувати робочу зону. Всі інструменти повинні бути завжди під рукою.

Обирати зручний час, щоб ніхто не відволікав від роботи, що вимагає великої концентрації уваги.

Робити паузи, на час яких всі гострі інструменти ховати від пустотливих ручок, лап і зубів армії «натуралістів»: малюків і домашніх вихованців.

Прикрашати досить одноманітну роботу улюбленою музикою або іншим фоном (перший помічник – телевізор).

Приготувати спеціальну коробку для витинанок, а зберігати її в такому місці, куди не зможуть забратися цікаві істоти.

Гострі інструменти для маленьких дітей не іграшка, а «пряма і явна загроза», тому канцелярський ніж або скальпель для них не підходить. Ідеал – невеликі ножиці, які мають тупі або закруглені кінчики, але і в цьому випадку постійний нагляд дорослих або підлітків – обов’язкова умова.

Новорічні витинанки 2020. Як кріпити картини на вікно?

Так як вікна є найпопулярнішим місцем «проживання» витинанок, то краще заздалегідь дізнатися про ті склади, якими їх прикріплюють до скла. Варіантів є декілька.

Зубна паста білого кольору. Вона не повинна мати ніяких вкраплень. Її акуратно наносять по контуру тонким шаром, зробивши невеликий відступ від краю. Це хороший варіант для простих витинанок, однак якщо вирізані ажурні вироби, то паста буде вилазити «з усіх щілин», а видаляти ці «некрасоти» доведеться ватною паличкою, або декількома. Плюси засобу для чистки зубів – швидкість фіксації витинанок, надійність способу.

Клей ПВА. Цей розчин  теж гарантує простоту приклеювання і те, що картинка не сповзе і не відвалиться в самий невідповідний момент. Зате у клейового складу є один істотний недолік: паперовий візерунок, який так старанно вирізали, не вдасться зберегти на наступний рік, так як при видаленні він неминуче розірветься. А це означає, що через рік знову доведеться займатися «паперотворчістю». Але цей мінус відносний, так як люди люблять зміни.

Клейстер – клей, який виготовляють з борошна або крохмалю. Цей чудовий засіб можна приготувати за лічені хвилини. У борошно поступово додають гарячу воду. Суміш, добре розмішуючи, доводять до консистенції сметани. Готовий клейстер наносять відразу на всю поверхню паперового виробу. Після його приклеювання всі потьоки швидко видаляють сухою тканиною. Змивають суху суміш теплою водою.

Мильний розчин. Цей популярний засіб можна без перебільшення «охрестити» фаворитом творчих людей. Причина – повна відсутність недоліків. Зробити такий клей теж простіше простого: в 500 мл теплої води всипають 20-30 г стружки господарського мила (краще косметичного білого), потім суміш ретельно розмішують.

Прозорий скотч – ще один спосіб закріпити новорічні витинанки 2020. У нього є плюси і мінуси: святкові вироби дуже легко зняти і зберегти до наступного торжества, однак вирізування тонких смужок скотча утомливо, а скло після «демонтажу» всіх картинок доведеться довго очищати від такої «суперської» липучки.

Останній претендент – канцелярський клей. Люди, які користуються ним для фіксації новорічних витинанок, кажуть, що він дуже надійний, зручний в роботі, а також елементарно змивається водою.

Новорічні витинанки 2020 – ялинкові іграшки

Щоб створити саморобні прикраси на ялинку, потрібно знайти або придбати:

канцелярський ніж;

олівець;

картон: білі і кольорові листи;

клей, пензлик для нього;

ластик;

волосінь;

новорічний дощ;

ножиці (скальпель);

трафарети;

шило.

Щоб змішувати клей з яскравими компонентами, знадобиться ємність, яку не шкода буде викинути: наприклад, пластикова тарілка. Сама робота складається з таких етапів:

Застеливши стіл серветкою або газетою (іншим папером), беруть ножиці і починають різати дощик якомога дрібніше.

На аркуші білого і кольорового картону по черзі накладають шаблон, потім обводять всі деталі трафарету. Використовуючи ніж і ножиці, картинки вирізують. Сліди олівця стирають.

У тарілку з нарізаним дощиком додають невелику кількість клею, інгредієнти ретельно змішують.

Отриманою сумішшю обмазують білі і кольорові заготовки з обох сторін, отримуючи відразу цілий набір іграшок.

Після висихання в кожній ялинковій прикрасі шилом роблять отвір, в нього спочатку протягують волосінь, потім її зав’язують на вузол.

У ролі трафаретів для іграшок виступає велика кількість різних витинанок. Часто в новорічний і ялинковий декор перетворюються:

рукавиці;

зайчики;

зірочки;

ялинки;

дзвіночки;

олені;

сердечка;

сніговики;

сніжинки;

бурульки;

нерозлучні родини – дід і внучка.

Новорічні витинанки 2020  року – чудовий привід, щоб зібратися всією родиною, обговорити кандидатів, вибрати і почати спільно вирізати красиві картинки і візерунки.

Однак для першого знайомства краще підібрати не дуже складні зразки, адже в цьому випадку є хороший шанс створити гарну прикрасу з першої спроби. Крім того, після простих моделей легше приступати до створення справжніх творів мистецтва – до композицій і цілих ансамблів.

 

Без практики неможливо в подробицях уявити будь-яку роботу, тому близьке знайомство з виготовленням паперових картинок – умова необов’язкова, але все-таки бажана. Як роблять знамениті витинанки інші майстри, можна побачити в цьому відео:


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.