До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового року. Крім пухнастої ялинки красиво оформляють вікна, двері, стіни, відкриті полиці і навіть стелі. Це продиктовано казковою атмосферою майбутнього торжества. Звичайно, практично в будь-якому магазині можна зустріти святковий декор на будь-який смак і гаманець, але можна зробити оригінальні новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Вони нічим не поступляться покупним, при цьому будуть унікальними і неповторними в своєму роді.
Новорічні прикраси на 2021 рік
Паперова казка
Зовсім не обов’язково бігти в магазин для рукоділля та творчості, щоб купити матеріали та інструменти для створення декору, адже в кожному будинку знайдуться аркуш білого паперу, ножиці і клей. Це буде цілком достатньо, щоб змайструвати новорічні прикраси на 2021 рік для всього будинку.
Адже з паперу можна змайструвати гірлянди, вирізати сніжинки і витинанки на вікна, а також зимову композицію з паперових ялинок.
Гірлянди
Таку паперову прикрасу можна повісити не тільки на ялинку. Красиво виглядатиме водоспад з сніжинок, ялинок або зірок в дверному отворі або на стіні.
Для роботи знадобляться:
різнокольоровий папір або картон;
довга нитка, тонка мотузка або атласна стрічка;
ножиці;
додатковий декор – наприклад, намистини.
Гранично простий: З паперу або картону вирізати елементи гірлянди. Робити це краще за шаблоном, щоб всі вони були рівними і однаковими. Це можуть бути сніжинки, ялинки, зірки, серця та інше. Готові елементи закріпити на нитки, чергуючи їх або використовуючи одні й ті ж. На основу паперової заготовки можна приклеїти, пришити, протягнувши нитку крізь них або приколоти степлером.
Після цього готову гірлянду залишиться тільки повісити на своє місце. Не завжди для такої прикраси потрібна основа у вигляді нитки. Зібрати гірлянду можна тільки з паперових елементів: кілець, невеликих паперових віял.
Сніжинки
Яка ж зима без снігу, хоча б паперового? Паперові сніжинки, можливо, найпопулярніший новорічний hand-made декор. Вирізати їх нескладно і багато де можна використовувати, наприклад, зібрати з них гірлянду або використовувати в якості декору на вікно. Велика об’ємна сніжинка прекрасно прикрасить веранду або вхідні двері.
Витинанки
Красиві зимові сюжети на вікнах можна створити з паперових витинанок. Робити їх краще з паперу щільністю від 200 г / м2. Вподобане зображення роздруковують на ньому, а потім вирізують гострим ножем для паперу по контуру, підклавши під лист спеціальний килимок або чисту дерев’яну дошку.
На вікна готові вирізалки клеять, як правило, за допомогою звичайного мильного розчину. Так, після свята їх можна буде легко зняти, а скло на вiкнi вимити. Дуже ефектно така новорічна прикраса виглядає вдень, але ще гарніше вночі, коли світло зсередини кімнати і темрява на вулиці створюють гарні тіні.
Ялинки-конуси
Для декору відкритих поличок ялинки з паперових або картонних конусів. Вони можуть бути простими або складатися з декількох деталей. Якщо конус буде ажурним, і помістити всередину світлодіодну свічку або лампочку, то вийде оригінальний нічник. Прикрасити таку ялинку можна стрічками, намистинами, бантиками, увінчавши зверху зіркою з картону або паперу.
Прикраси з солоного тіста
Ті, хто не люблять вирізати і клеїти, можуть новорічні прикраси на 2021 рік виліпити з солоного тіста. Тим більше, все необхідне для роботи знайдеться в кожному будинку. Так, на порцію маси для ліплення знадобиться взяти в рівних пропорціях борошно і дрібну сіль. У цю сипучу суміш слід додати води, щоб вийшов еластичний заміс.
Для створення своїми руками незвичайних підвісок на ялинку з цього матеріалу, досить використовувати качалку, вирубки для печива і фарби. Тісто треба розкачати не дуже тонко, вирізати з нього формочками заготовки, висушити їх в духовці або при кімнатній температурі, а потім розфарбувати.
Ялинкові прикраси, як правило, досить яскраві, тому фарби краще не додавати в тісто під час замісу, а саме розфарбовувати готові вироби. Для глянцевого блиску і більшої довговічності іграшок, після фарбування можна розкрити декор акриловим лаком.
Оригінальний декор з природних матеріалів
Найпопулярнішим природним матеріалом для створення зимових прикрас в еко-стилі можна назвати ялинові шишки. З них можна змайструвати красиві підвіски на ялинку, зібрати гірлянду або різдвяний вінок на двері. Навіть звичайна скляна банка прикрашена шишками може перетворитися в стильний новорічний свічник. Дуже красиву й оригінальну ялину можна зібрати, заклаївши шишками різного розміру основу у вигляді конуса.
Для такої заготовки підійде щільний картон. Клеїти шишки слід на полімерний клей типу «Дракон». Готовий виріб можна залишити в природному кольорі або розфарбувати, додати блискіток і іншого. Крім шишок цікаві елементи новорічного декору можна створити з паличок кориці, зірочок бадьяна, шкаралупи волоських горіхів, зерен натуральної кави, жолудів, сушених апельсинових слайсів із шкірки і інших ягід.
Ідеї новорічних прикрас з гудзиків
Оригінальні елементи декору можуть бути виконані з простих підручних матеріалів, наприклад, гудзиків. Найпростіша така саморобка – ялинка із зелених гудзиків зібраних пірамідкою. Якщо нанизати гудзики на дріт, скручений кільцем, то вийде мініатюрний різдвяний вінок. Дуже популярні ялинкові кулі декоровані ґудзиками. За таким же принципом можна виготовити ялинку-конус або великий новорічний вінок.
Для роботи знадобляться:
основа у вигляді кулі з пінопласту;
гудзики різного розміру і забарвлення;
шпильки з головками у вигляді намистин;
атласна стрічка.
З атласної стрічки зробити петельку необхідного розміру і закріпити її на кулі за допомогою шпильки або клею. Потім просмикуючи шпильки в отвори на ґудзиках увіткнути їх в кулю, щоб задекорувати всю його поверхню. При необхідності в деяких місцях точково можна фіксувати гудзики клеєм. Зовсім не обов’язково робити іграшку або елемент декору повністю з гудзиків. Їх можна використовувати, як яскраві акценти при роботі з тканиною, фетром або кольоровим картоном.
Фетровий Новий рік
З фетру можна зробити такі ж новорічні прикраси на 2021 рік, як з паперу, так і з тканини. Досить вирізати різні новорічні фігурки (сніжинки, янголята, зірки та інше), закріпити їх на стрічці, і гірлянда готова. Можна зшити красиві об’ємні підвіски. Для цього з фетру викроюють необхідні деталі, складають разом і зшивають обміточним швом, не забуваючи наповнити їх холофайбером і пришити петельку.
Як зшити прикраси з тканини? У тих, хто серйозно захоплюється шиттям, завжди після пошиття тієї чи іншої речі залишаються невеликі обрізки тканини, які шкода викинути, але і застосувати особливо не вийде. Їх можна використовувати для пошиття новорічного декору.
Один з можливих варіантів:
Намалювати від руки або використовувати готовий шаблон ялинки. Викроїти його з наявних клаптів. Стачати разом деталі попарно і набити наповнювачем. Такі м’які іграшки можна зібрати в гірлянду, використовувати для прикраси ялинки або вінка, гідного новорічного топіарія або додати в якості сувеніра до подарунка для рідної або близької людини. За аналогією можна зшити і застосувати зірки, дзвіночки, льодяники та інше.
Приклади використання ниток
З ниток можна зробити багато простих, але в той же час дуже ефектних виробів, які прикрасять свято. Процес їх виготовлення досить простий і з ним зможе впоратися навіть дитина.
Для такої прикраси будуть потрібні:
каркас-основа – він може бути з картону, пінопласту, а щоб отримати ажурну кулю підійде надута повітряна кулька;
клей – в залежності від обраної технології знадобиться клей ПВА або полімерний клей;
нитки – при їх виборі потрібно звернути увагу не тільки на колір, але і на склад, в ньому повинна переважати бавовна або інші натуральні волокна, оскільки більш пористі і краще насичуються клеєм;
додаткові декоративні елементи – намистини, мереживо, стази, помпони.
Купити (наприклад, пінопластову кулю) або підготувати (вирізати з картону) каркас майбутньої іграшки. Потім обклеїти його нитками: щільно закриваючи основу повністю або в хаотичному порядку, залишаючи просвіти між витками. У першому випадку клеять на полімерний клей, в другому використовують ПВА. Після висихання, якщо необхідно обережно видаляють каркас іграшки і декорують його, як підказує фантазія.
Крім запропонованих варіантів з різнокольорових вовняних ниток можна зробити помпони, які потім зібрати в гірлянду. Для помпона нитку потрібно намотати по колу на два кільця з картону, потім пряжу розрізати між кільцями і зв’язати, а основу з картону прибрати.
Ялинкові іграшки наших бабусь з вати
На фотографіях 60-х років минулого століття можна побачити красиві ялинкові прикраси і важко повірити, що зроблені вони з вати, але це правда. Тим, кого захоплює процес створення чогось своїми руками, сподобається ідея до зустрічі 2021 року, щоб змайструвати нові іграшки, використовуючи цю стару технологію.
Для роботи знадобляться:
вата; 250 мл води;
30 г картопляного крохмалю;
дріт – для каркаса;
атласна стрічка для петельки;
фарби та пензлі;
клей ПВА.
Щоб вата придбала потрібну консистенцію її потрібно просочити клейстером, для якого в 250 мл окропу заварюють столову ложку крохмалю. Після охолодження маси можна приступати до роботи. Для найпростішої іграшки Сніговика вату мокають в клейстер, формують з неї кулі різного діаметру, які нанизують на дротяний каркас. Заготівлі дають висохнути, потім за допомогою клею ПВА прикріплюють додаткові елементи, наприклад, ґудзики, шарф. Після цього іграшку розфарбовують фарбами.
Іграшки у вигляді людей (Снігуроньки, Діда Мороза) раніше обличчя виліплювали руками з пап’є-маше. Зараз їх можна зробити з солоного тіста або пап’є-маше. Для саморобного відбитка обличчя невеликої ляльки намастити крохмалем і накласти на нього шматочок холодного фарфору. Після застигання акуратно зняти і можна використовувати.
Їстівний новорічний декор
У всі часи існували їстівні прикраси новорічної ялинки. На неї вішали цукерки, кренделі і пряники, мандарини. Не варто відходити від цієї традиції і зараз, адже немає нічого смачнішого, ніж пряник, зірваний з ялинки. Зазвичай такі прикраси печуть з імбирного тіста. Його можна приготувати самостійно або використовувати готову суміш. Надати форму виробам можна за допомогою спеціальних вирубок або просто обрізавши гострим ножем по картонному трафарету.
Розмальовують готові пряники після їх охолодження глазур’ю з цукрової пудри і яєчного білка. Якщо підводить фантазія або талант художника, можна перенести на пряник готове зображення. Для цього картинку необхідно роздрукувати на принтері, а потім через копірку перевести на остиглу випічку. Не варто переживати за фарбу від копірки, її буде настільки мало, що вона ніяк не вплине на здоров’я.
На відкритій полиці можна створити красиву новорічну композицію з пряниковим будиночком. Його деталі також випікають з імбирного тіста, скріплюють між собою і прикрашають глазур’ю. Можна спекти і невеликі будиночки, які стануть прикрасою чашки з гарячим шоколадом.
З зовсім маленькими дітьми можна разом зробити їстівну гірлянду з попкорну і сушеної журавлини. Таке оформлення лісової красуні буде не тільки красивим і смачним, але і допоможе малюкам у розвитку дрібної моторики.
Зима в скляній банці
Зараз свічки перестали виконувати свою пряму функцію. Це скоріше елементи декору, які роблять житло більш затишним, чого так хочеться взимку, особливо напередодні Нового року. Не завжди, виходить знайти гідне оформлення свічок. Набагато простіше його зробити своїми руками з простої скляної банки. Оформити скляну банку у вигляді свічника можна кількома способами:
Вирізати з щільного картону витинанку (засніжене місто, ялиновий ліс та інше) і приклеїти її з зовнішнього боку банки. Вирізати малюнок з малярного скотча (сніжинку або ялину), приклеїти його на банку, а потім всю ємність пофарбувати фарбою.
Після висихання скотч видалити. Банку з кольорового скла розфарбувати акриловими фарбами у вигляді геометричних орнаментів та візерунків, як в розмальовках-антистрес. Обернути банку мереживом або ажурним в’язаним полотном. Наповнити ємність на третину природними матеріалами (шишки, ялинові гілки, галька, ягоди) або прикрасити ними банку зовні.
Важливий момент! У деяких випадках, щоб уникнути можливої пожежі звичайні свічки в банках слід замінити на світлодіодні. Також при використанні воскових і парафінових свічок не можна залишати їх без нагляду. З віком стає все складніше зануритися у відчуття казки, яке так знайоме кожній дитині. Допомогти повернути атмосферу чарівництва зможуть новорічні прикраси на 2021 рік, а саме процес їх створення і подальше оформлення кімнати. Головне не загубитися в різноманітті запропонованих ідей.