Що може бути кращим, ніж зустріти Новенький рік разом з близькими і коханими людьми? Як цікавенько організувати сімейне новорічненьке свято, якщо в колі збираються сімейні пари разом з діточками? Які новорічні ігри краще вибрати?
Новорічні ігри. «Кенгуру»
З числа гостей вибираються двоє ведучих і їх «жертва», яка, власне, і буде зображувати кенгуру. Обраного гравця виводять з кімнати і популярно пояснюють, що потрібно імітувати повадки цієї тварини, описувати її жестами, стрибками … Загалом, «кенгуру» може робити все, що заманеться, крім одного, – видавати звуки. Решта учасників гри повинні здогадатися, що за тваринку їм демонструють.
Поки головний гравець проходить інструктаж, другий ведучий готує аудиторію. Глядачам говорять, що жертва колективного гумору буде зображувати кенгуру, але вони повинні прикидатися, ніби не розуміють. Потрібно називати тваринок, але тільки не кенгуру.
Гру можна продовжувати поки головний гравець не виб’ється з сил, або поки у нього не здадуть нерви і він заговорить, або поки компанія не зглянеться над бідолахою.
Новорічні ігри. «Смішиночка»
Кожен гравець отримує ім’я: сніжинка, хлопавка, ялинка, тигр, свічка, ліхтарик. Всі імена повинні бути пов’язані з Новеньким рочком. Вибирається один ведучий, який задає різні питаннячка всім по черзі. Ведучий не повинен знати імена учасників. Учасники відповідають на будь-яке питання ведучого своїм ім’ячком.
Наприклад:
– Хто ти?
– Сніжинка
– Що це у тебе (показує на ніс)?
– Ліхтарик
– Що ти любиш їсти?
– Ялинку
Той, хто засміється, виходить з гри.
Як варіант, той, хто засміється, повинен відгадати загадку або виконати якесь завдання. Після першого туру, можна поміняти імена учасників, вибрати іншого ведучого і продовжити гру до тих пір, поки вона не набридне.
Новорічні ігри для великих і маленьких «Весела гусінь»
Смішна і пустотлива гра для новорічного застілля. Всі учаснички шикуються паровозиком, тобто кожен хапається за талію попереду стоячого. Головний ведучий починає розповідати, що гусениця у нього дресирована і виконує будь-які команди. Якщо їй потрібно станцювати, вона прекрасно танцює, якщо треба заспівати – співає, а якщо гусениця хоче спати, то вона падає набік, лапки підтискає і хропе. І ось, ведучий починає ставити дискотечну музику, під яку всі починають, не відпускаючи талію сусіда – танцювати, після можна поспівати в караоке або навіть під телевізор, а потім і поспати. Гра смішна до сліз, де кожен проявляє себе у всіх своїх талантах. Шум і гамір забезпечений.
Новорічні ігри. «Заводний Півник»
Викликаємо до ялинки двох учасників. Їм зав’язуємо ручки за спиною, а на блюдо кладемо який-небудь фрукт, припустимо мандарин або яблучко, банан. Завдання – очистити фрукт і з’їсти його, не торкаючись ручками. Хто це зробив швидше, то і виграв. Переможцю вручаємо сувенір на пам’ять.
Новорічні ігри. Куля бажань.
Заздалегідь пишемо на листочках бажання і завдання. Під час застілля кожен вибирає собі кулю, і повинен її лопнути без допомоги ручок. Те, що потрапило учаснику, то і повинен виконати. Від фантазії залежать і веселощі.
Новорічні ігри. “так” і “ні”
Ведучий задає питаннячко, на які учасники гри повинні швиденько, не замислюючись, дати відповідь “так” або “ні”. Той, хто помилився, вибуває з гри.
– Дідусь Мороз – старенький веселий?
– Так.
– Любить жартики і приколи?
– Так.
– Знаєте пісеньки і загадочки?
– Так.
– Вживає всі ваші шоколадочки? ]
– Ні.
– Він запалить хлопчикам ялиноньку?
– Так.
– Сховає ниточки і голочки?
– Ні.
– Він душею не старіє?
– Так.
– Нас на вуличці зігріє?
– Ні.
– Йоулупуккі – братик Мороза?
– Так.
– Розцвіла під снігом трояндочка?
– Ні.
– Новенький рочок іде все ближче?
– Так.
– У Снігуроньки є лижі?
– Ні.
– Дідусь Мороз несе подаруночки?
– Так.
– У Новенький рік всі масочки яскравенькі?
– Так.
Новорічні ігри. “Мінємося місцями”
Дітки сідають в коло. Один ведучий стає спиною до граючих і дає команду: «Прошу помінятися місцями тих, хто був в костюмі Сніжинки хоча б раз у своєму житті». Діти виконують команду. Ведучий тут же повертається і намагається зайняти одне з місць, що звільнилося. Той, хто залишається без місця, стає ведучим. Тепер він говорить команду. До речі, всі команди повинні бути пов’язані з Новеньким рочком або можна домовитися про довільну тему.
Новорічні ігри в асоціації
Багато людей із задоволенням зустрічають Новий рік в затишній домашній обстановці, з найближчими і рідними людьми. І ось, всі «віддали належне» новорічному «Олів’є» та відзначили зустріч Нового 2017 року красивим тостом під дзвін келихів із шампанським. Саме час трохи розважитися і відпочити від кулінарних шедеврів – пропонуємо гру в асоціації.
Такі новорічні ігри відносяться до категорії «спокійних», оскільки для гри вам знадобиться тільки зручніше влаштуватися в кріслі. Ведучий шепоче на вухо одному з учасників слово, яке асоціюється з Новеньким рочком – наприклад, «ялинка». У свою чергу, учасник повинен прошепотіти наступному гравцю слово-асоціацію з «ялиночкою», і так далі по колу. Останній учасник що «нашептав» слово визначає початкове слово ведучого. Асоціації можуть бути непередбачувані! Новорічна розвага підходить як для маленької компанії, так і для великої кількості запрошених (ще веселіше вийде).
Новорічні ігри. «Павук»
Така гра гостями сприймається як своєрідна перевірка тверезості думки і координації рухів. Хоча, психологи називають «Павука» індикатором психологічного стану людини і його здатності розвиватися в колективі. А ще – «Павук» – перевірка міцності дружніх і сімейних уз. Адже подружжя (особливо, що живуть під одним дахом досить довго) вміють читати думки один одного. А друзі – передбачають вчинки і кроки. Яке ж почуття виявиться сильнішим і переможе? Про це розповість «Павук»!
Для гри візьміть кілька коробок в подарунковій упаковці, з безліччю вузликів, рюші стрічок.
В грі беруть участь пари гравців, дві «сусідні» ручки яких потрібно зв’язати. Двома «вільними» руками по команді «Почали!» Учасники починають в унісон розпаковувати коробку з подарунком. Та пара гравців, яка швидше за інших добереться до серцевини коробки – перемагає.
До речі, всередину коробок можна покласти символічні (або гумористичні, з підтекстом) призи для переможців і учасників гри. Вашим гостям буде приємно отримати милу винагороду за свою працю! Пам’ятайте, адже Новий рік створений для того, щоб балувати людей, яких ви любите, подарунками та сюрпризами!
Новорічні ігри. Фігури зі снігу
Якщо ж ви зібралися зліпити сніговика на прогулянці, то трохи підготуйтеся перед виходом з дому, візьміть з собою морквину для носа, гудзики для очей, старий капелюх, шапку або діряву каструльку для капелюха, можна взяти гуашеві фарби, різну дрібницю для прикраси. Можна зліпити цілу сім’ю сніговиків, і позмагатися, хто краще прикрасить своє творіння. Але ж можна зліпити і різні інші фігури. Наприклад, зі снігових комів виходить шикарна гусениця, можна зліпити забавного дракошу з довгим хвостом або їжачка, а з гілочок зробити йому голки, або величезного кита. Якщо сніг ліпиться, то тільки дайте простір фантазії, іноді важко зупинитися.
Новорічні ігри. «Стримай мелодію»
Для цієї гри потрібен один ведучий і 3-6 учасничків. Кожен з учасників згадує свою улюблену пісеньку, текст якої він знає. Далі, ведучий плескає в долоньки один разочок і всі починають співати, кожен свою пісеньку. Головне завданнячко – не збитися з ритму і не плутати слова. Спробуйте, це дійсно складнувато! Гра може ускладнюватися, наприклад, коли ведучий грюкне в долоньки два разочки, учаснички починають співати голосніше. Ведучий повинен стежити і зупиняти гру для тих, хто збивається з ритму або плутає слова. В результаті – перемагає найзосередженіший меломан.
Новорічні ігри. «Намотай швиденько»
Для цієї гри необхідно підготувати дві котушечки ниточок довжиною 6-7 м. З’єднайте їх між собою і позначте стик вузликом або стрічечкою. Далі необхідно розмотати ниточки. Дані новорічні ігри розраховані на двох гравців, які починають намотувати ниточки на котушечки по командочці ведучого. Перемагає той, хто зробить це швидше за всіх.
Новорічні ігри з підносиком
Гра з підносиком – це гра для розвитку пам’яті та спостережливості, яка дуже подобається діткам, особливо якщо об’єктики на підносику будуть цікавенькими і забавненькими. Для підготовки гри необхідно придбати цікавенькі невеличкі предметики пов’язані з новорічною тематикою, покласти їх на підносик і накрити рушничком. До початку гри дітки не повинні побачити ці предметики. Роздайте всім діткам по аркушу паперу і олівчики, нехай вони напишуть своє ім’ячко вгорі аркушика.
Зніміть з таці рушничок і дайте діткам побачити предметики. Дайте їм певний час, на ваш розсуд, щоб запам’ятати предметики. Чим старші діточки, тим предметиків може бути більше, а часу на запам’ятовування менше. Попросіть діточок записати всі предметики, які вони запам’ятали. Переможе найуважніший. Існує ще один варіантик цієї гри: приберіть декілька предметиків і попросіть щоб дітки назвали ті предметики, які відсутні на підносі.
Новорічні ігри. «Спогади»
Із приємних подій минулого року потрібно набрати в сумі 365. Наприклад, можна скласти три випавших зуба у сина, 16 подарунків дітям на день народження, 5 чудових фільмів, 3 кращих книги, 15 чудових днів подорожі.
Подібні новорічні ігри не простеньк, але дозволяють відновити найкращі події року і отримати заряд позитивного настрою на весь вечір.
Навіть якщо вечір пройде не так як було задумано, головне, що ви проведете його в хорошій компанії. Тому в першу чергу запросіть тих людей, з якими вам хочеться зустріти це прекрасне свято.