Задумалися, як провести грудневий вечір? Чому б не зайнятися новорічною магією – створенням прикрас з того, що є під руками? Це сподобається і дітям, і дорослим! Про те як створити цікаві новорічні іграшки своїми руками піде мова далі.
Новорічні іграшки своїми руками
Сніговики з шкарпеток
У всіх є самотні шкарпетки, чия половинка назавжди загубилася при пранні.
Зробіть з них милих сніговиків! Вам знадобляться білі шкарпетки, шматочки тканини, гудзики, канцелярські гумки, намистини і рис для наповнення.
Відріжте верх носка, як на фото внизу.
Виверніть відрізану частину носка і міцно зав’яжіть гумкою.
Знову виверніть.
Наповніть рисом, щоб у сніговика вийшла стійка основа:
Перев’яжіть гумкою і наповніть рисом голову сніговика, зверху також зав’яжіть гумкою:
Зробіть очі і носик за допомогою намистин. На шию зав’яжіть шарф з шматка тканини/
З решти носка можна зробити шапку:
Зробіть своєму сніговику друзів!
Іграшки з лампочок
Звичайні лампочки, які відслужили своє, можуть послужити створенню новорічної краси! Тільки подивіться, як вони перетворюються в забавного сніговика, оленя і ялинку. Все, що потрібно зробити – пофарбувати лампочки і прикріпити до них за допомогою клею всі потрібні елементи.
А ще з лампочок можна зробити смішних пінгвінів!
Дивіться повний майстер-клас:
Гірлянда з макарон
Макарони-бантики, клей і блискітки – все, що потрібно для веселої гірлянди.
Намажте бантики клеєм ПВА і занурте в блискітки:
Коли висохнуть – повторіть з іншою стороною.
Коли вони повністю висохнуть, візьміть нитку і, зав’язуючи її посередині кожного бантика, зберіть гірлянду.
Паперова гірлянда
Ялинки на цій гірлянді під силу буде зробити навіть зовсім маленьким, а ліхтарики вирізати трохи складніше.
Складіть листи А4, як показано внизу. з квадратної частини вийдуть ліхтарики, з прямокутної – ялинки.
Квадратну частину складіть і обріжте, як показано на малюнку.
Склейте разом кінці отриманої фігури, щоб в вас вийшла куля. Щоб зробити ялинку, складіть і обріжте прямокутний аркуш паперу, як на малюнку. В кінці скріпіть степлером, як показано внизу. Тепер зберіть ваші ялинки і ліхтарики на нитку – гірлянда готова!
Ялинки з ниток
Знайдіть свої різнокольорові клубки і експериментуйте, скільки вам захочеться!
Вам знадобляться різнокольорові нитки, картон для конусів, харчова плівка, клей ПВА, крохмаль і додаткові прикраси – блискітки, намистини.
У 200 мл клею добавте 4 столових ложки води.
Всипте ложку крохмалю і добре перемішайте.
У отриманій суміші замочіть ваші нитки.
Зробіть з картону конуси бажаного розміру і оберніть їх харчовою плівкою.
Почніть намотувати нитку, змочену в клеї, на конус. Намагайтеся перехрещувати шари ниток, щоб ялинка вийшла стійкою. Пальцями знімайте надлишки клею, щоб вони не засохли на нитках.
Дайте висохнути протягом 24 годин і обережно зніміть з конуса.
Новорічні ялинкові іграшки з тканини
Напередодні Нового року кожна людина прагне якомога привабливіше прикрасити своє житло, де головну роль в це свято грає ялинка. Виблискуючи різнокольоровими вогнями і переливаючись відтінками, вона може виглядати набагато оригінальніше, якщо її прикрасять зроблені новорічні іграшки своїми руками з тканини.
Звучить заманливо, але викликає побоювання складність процесу? Про це не варто турбуватися, так як зшити оригінальну іграшку дуже легко – з цим впорається навіть школяр. Головне – бажання і максимум фантазії. Незаперечною перевагою такого виду прикрас є те, що іграшки з тканини не б’ються, на відміну від скляних.
Не потрібно переживати за те, що цікаве чадо неодмінно дістане іграшку і в процесі гри зможе її розбити. Будь-яка ялинкова іграшка, зроблена своїми руками, буде нагадувати про ту чи іншу зустріч Нового року, особливо, якщо це свято залишило приємні спогади.
Самостійно можна зшити будь-яку іграшку – будь то казковий або мультяшний персонаж, тварина – символ наступаючого року або ж казкова істота, що народилася в нестримнійфантазії. Ялинка, яку прикрасять м’які новорічні іграшки своїми руками, без сумніву, буде виглядати унікально і оригінально.
Крім того, можна значно заощадити на дорогих іграшках. Якщо всі ці переконання надали вам оптимізму, тоді вперед – розглянемо, що ж необхідно для такого рукоділля.
Для початку, варто визначитися з вибором тканини. Використовувати можна будь-яку, але все ж для пошиття м’яких іграшок рекомендується тканина з текстурою, що зберігає форму. Фліс, в цьому випадку, найкращий варіант, хоча підійде також фетр, льон, бязь і будь-яка пальтова тканина.
«Фліс не обсипається при розкроюванні, як звичайні тканини, що робить його найбільш зручним матеріалом для виготовлення м’яких ялинкових іграшок.»
Для роботи знадобиться ряд речей, а саме:
голка;
нитка;
ножиці;
картон для виготовлення шаблону;
олівець;
лінійка;
прокладки (синтепон, вата);
циркуль;
прикраси – намистини, гудзики, стрічки, блискітки та інші.
Починати варто з іграшок більш простих форм – можна зшити зірочку, ялинку, сніговика. Розглянемо покроково деякі прості, але досить оригінальні приклади виробів.
Щоб пошити м’яку іграшку «ялинку», необхідно для початку зробити шаблон.
На лист картону наносимо зображення бажано по формі ялинки і вирізаємо.
Приклавши шаблон до тканини, за допомогою олівця переносимо його контури (в двох примірниках).
Потім ножицями вирізаємо з тканини дві фігури, складаємо їх і прошиваємо ниткою всі краї.
Дійшовши майже до кінця, через недошитий отвір вивертаємо заготівлю і набиваємо майбутню іграшку ватою або синтепоном для надання форми, і довершуємо шов.
Залишилося зробити петельку, щоб можна було вішати і основа іграшки готова.
Далі можна її прикрасити, пришивши різнокольорові гудзики (у вигляді куль) або стрічки.
У разі, якщо вивертання заготівлі не передбачено, можна використовувати фігурні ножиці, що зробить контури оригінальними і більш природними.
За таким же принципом шиються і інші варіанти іграшок. Можна, наприклад, зшити невелику рукавичку, прикрасити її стрічками, а в середину заховати маленький подарунок для коханої людини. Це найбільш прості способи, і недосвідченій майстрині краще починати саме з них для того, щоб отримати певні навички, які допоможуть надалі створювати справжні шедеври.
Якщо природа не наділила здатністю правильно передавати обриси предметів, то готові викрійки для текстильних ялинкових іграшок можна придбати.
Ляльки Тільди – правила викрійки текстильних іграшок на ялинку
Одним з найпопулярніших видів м’яких іграшок є ляльки Тільди. Ці очаровашки прийшли до нас на початку 2000-х років з Норвегії. М’які ляльки Тільди служать елементом інтер’єру, своєрідним оберегом і зберігачем вогнища. Всі вони, на перший погляд, різноманітні.
Але, придивившись, можна побачити велику схожість між ними: техніка виготовлення, характерний рум’янець у кожної іграшки, а також «недосконалості» рис обличчя, що надає їм особливу чарівність.
Ляльки Тільди можуть стати гарною прикрасою для новорічної ялинки. Викрійки текстильних іграшок на ялинку можна зробити самостійно або придбати готову (вони є у вільному продажу, а також досить багато варіантів можна знайти в Інтернеті). Популярною лялькою в це свято стане Санта Клаус з мішком подарунків, сніговичок або мила фея.
Для того щоб зшити іграшку, знадобляться різні види тканин: льон, фліс, бязь, вовна і синтепон для набивання. Вату використовувати не можна, так як можливі збиті грудки зіпсують зовнішній вигляд ляльки.
«При виконанні іграшки Тільди необхідно враховувати, що тканина для тіла повинна обов’язково мати колір слабкої «засмаги» або тілесно-бежевий. Потрібний відтінок матеріалу можна отримати за допомогою кави, какао, кориці.»
Для інших новорічних іграшок в стилі Тільди можна вибрати будь-який колір тканини на ваш розсуд. Наприклад, для зайчика підійде як звичайний білий для нього колір, так і будь-який інший: проявіть фантазію.
Особливості викрійки для текстильних ялинкових іграшок
Згідно викрійки вирізують заготівлі, зшивають і набивають наповнювачем. При цьому не варто сильно щільно набивати кінцівки, так як вони повинні згинатися. Потім всі окремі деталі акуратно, без видимих швів, кріпляться до основного тулуба. Взагалі варто відзначити, що ляльки Тільда шиються в більшості своїй без виточок.
Тепер необхідно подумати про одяг, для якого підійде будь-який однотонний або з дрібним малюнком матеріал. Якщо це Санта Клаус, потрібно зшити штанці, курточку, валянки і ковпачок на голову. Для цього найкраще підійде тканина червоного кольору. Закінчений вигляд додадуть предмети оздоблення – гудзики, наклейки і так далі.
«Обов’язковим атрибутом зовнішності Санти є борода, в якості якої застосовується шерсть для валяння»
Також чорними нитками слід вишити на обличчі очі. Мішечок з подарунками можна прикрасити вишитими сніжинками, а на валянки, для більшої натуральності, пришити маленькі латочки.
Такий Санта Клаус, особливо якщо додати до нього в компанію Сніговика Тільди, різдвяного кролика або оленяти Рудольфа, принесе в кожну оселю новорічний настрій і дух Різдва.
У висновку хотілося б сказати, що основна роль, яку виконують новорічні іграшки своїми руками з тканини – це створення ефекту «казки», присутності добрих чарівних істот, що приносять радість і гарний настрій в новому році. Такі іграшки можна розміщувати не тільки на ялинці, вони можуть бути оформлені у вигляді власників штор, прикрашати вікна, двері, а також коробки з подарунками.
Янголята з мішковини
Якщо для прикраси ялинки ви вибрали рустикальний стиль, а відповідних ялинкових іграшок не вистачає, можна зробити новорічні іграшки своїми руками. Янголята – найвідповідніші персонажі для ялинкових прикрас. Майстер-клас підкаже, як зробити ангелика на ялинку своїми руками.
Нам знадобиться:
джгутові нитки
мішковина
клей силікатний
вата
бинт шириною 14 см
1 ч. л. розчинної кави
100 мл води
нитки для в’язання
ножиці
лінійка
прикраси (стрази, намистини, мереживо)
За цим принципом можна зробити янголят з будь-якої тканини і ниток, підібравши їх в тон до вашої прикраси ялинки. Цікаво буде виглядати нефарбована лляна тканина, фатин, мереживо.
Бинт складаємо навпіл, відрізаємо квадрат.
У 100 мл теплої води розмішуємо 1 ч.л. розчинної кави. Опускаємо бинт в розчин кави. Віджимаємо. Сушимо.
Беремо грудочку вати і обмотуємо його нитками, щоб вийшов клубочок. Кладемо клубочок на середину пофарбованого бинта.
Формуємо голову ангела і зав’язуємо нитками.
З мішковини вирізаємо квадрат 14 Х 14 см, розпускаємо краї. Ниточки від розпускання не викидаємо, вони нам ще знадобляться.
Звертаємо мішковину трикутником. Кладемо голову ангела посередині.
Загортаємо. Зав’язуємо навколо шиї ниточкою від розпускання мішковини. Нижній краєчок мішковини, щоб не стирчав, злегка фіксуємо силікатним клеєм.
Прикрашаємо шию мереживом. Фіксуємо силікатним клеєм.
Приклеюємо до голови янголятка ниточку від розпускання мішковини – це буде петелька для підвішування на ялинку.
Робимо волосся. Можете взяти будь-які нитки або ті шматочки, що у нас залишилися від розпускання мішковини.
Приклеюємо волосся до голови янголятка силікатним клеєм.
Робимо віночок з джгуту ниток або з ниток від мішковини. Фіксуємо силікатним клеєм на голові янголятка.
З джгуту ниток, складених удвічі, робимо бантик – це будуть крила ангела. Для контрасту можна додати білі нитки.
Приклеюємо крильця до спини ангела силікатним клеєм. Ось такі чудові янголята у нас вийшли!
З деталей Лего
Конструктор Лего настільки багатофункціональний, що зробити з нього можна все що завгодно. Як вам, наприклад, ідея зробити новорічні іграшки своїми руками на ялинку з Лего?
Навіть якщо ви не в захваті від такої перспективи, вашого юного легомана можливість зробити іграшки на ялинку з Лего точно порадує!
А ми зібрали 10 простих і дотепних ідей, як змайструвати іграшки на ялинку з Лего своїми руками. Фото цих іграшок дозволяють обійтися без жодних схем та інструкцій: все просто і зрозуміло.
Іграшки на ялинку своїми руками з Лего не потрібно робити громіздкими і складними. Чим простіше, тим краще вони будуть триматися на гілках. Кілька деталей – і впізнаваний образ оленя з упряжки Санти готовий.
Смужки з кріпленнями – ідеальні детальки, щоб зробити новорічні сніжинки на ялинку.
Вішайте таку ялинкову іграшку з лего своїми руками на більш міцні гілки. Можна додатково прикрасити її мішурою або золотистими стрічками.
Якщо гарненько покопатися в деталях, можна зібрати навіть такий новорічний віночок! І прикрасити його теж детальками лего.
Ще кілька найпростіших ялинкових іграшок своїми руками з лего: крихта Санта і різдвяний льодяник. Зверніть увагу, саму ялинку теж можна запросто зібрати своїми руками з лего.
Сніжинки виходять на будь-який смак. Кольори, візерунки і розміри визначає тільки ваша фантазія і вміст коробки з лего-деталями.
Санта і Сніговик виконані дуже схематично, але цілком впізнавані.
І ще трохи різнобарвних лего-сніжинок.