Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і випробувати страви, що включені до рецептів в новорічне меню на 2021 рік, які вже знайдені? Звичайно ж, можна. Тільки спочатку кілька слів про кулінарні пристрасті символу наступаючого Нового року – Білого Металевого Бика.
Новорічне меню на 2021 рік. Що готувати на Новий рік, щоб “не образити Бика”
Складаючи новорічне меню, необхідно знати кількість гостей і їх пристрасті в їжі. Можливо у вас будуть в гостях вагітні жінки і діти, тоді в новорічному меню потрібно передбачити пару корисних салатів, без оцту і цитрусових. Якщо в гостях буде велика кількість людей – готуйте більше м’яса, включіть в новорічне меню ситні салати, такі як “коханий чоловік”.
Бик в їжі далеко не вибагливий. Швидше навіть навпаки. Він любить просту їжу без зайвих витребеньок. Так що в цьому плані господаркам повезло. Добре, якщо на столі буде багато овочів, фруктів і зелені. До речі, сподобається символу нового року і велика кількість страв, тому економити і робити один нещасний салатик не варто.
Бик любить в меню солодке, тому без десертів новорічне меню обходитися не може. Але краще, знову ж таки, робити щось просте: пиріжки, булочки, печиво, в крайньому випадку, домашні тістечка. А ось без саморобного торта можна і обійтися або зробити щось не дуже трудомістке. Символ Нового року істота практична, так що він це оцінить по достоїнству.
Яких-небудь серйозних обмежень в наборі страв для меню на Новий рік не спостерігається. По суті, воно одне – на столі не повинно бути яловичини. Це стосується і основної страви в новорічному меню і м’ясних закусок. Без останніх взагалі краще обійтися, щоб не нарватися на неприємності, влаштовані скривдженим господарем року.
Не варто виставляти на Новий рік на стіл і міцний алкоголь. А ось до легких вин і коктейлів Бик відноситься прекрасно. Пийте на здоров’я, але в міру. П’яних людей, як міфічний Бик, так і його реальні побратими недолюблює.
Новорічне меню на 2021 рік. Гарячі страви
Хоч Бик і не проти м’яса в меню на новорічному столі 2021, однак, все-таки має сенс підстрахуватися і приготувати гарячу страву з птиці або риби. По-перше, вони легші. Не варто зайвий раз вантажити шлунок. По-друге, є ймовірність, що символ року погано розбирається в сортах м’яса. Таке теж виключати не можна, він все-таки травоїдна істота.
Почати варто з птиці в новорічному меню. З нею зазвичай занадто возитися не доводиться. Особливо якщо готувати цілу тушку на Новий рік: обмазавши будь-яким маринадом, протримавши годину-півтори в холодильнику і в духовку градусів на 180-200. Готувати в залежності від розміру: від півтора до двох з половиною годин. Ще простіше приготувати пташині «запчастини». Все теж саме. Замаринувати прямо в густяниці і через годину в духовку. Ось, наприклад, найпростіший рецепт приготування індичих гомілок для новорічного меню.
Гомілка індички
Для цієї страви на новорічне меню на 2021 рік можна брати будь-яку частину індички, але гомілки виходять особливо смачними. Потрібно для такої гарячої страви мінімум інгредієнтів (кількість продуктів дано на одну гомілку):
гомілка індички;
зубок часнику;
50 мл вершків (3 столових ложки);
сіль, перець, розмарин.
Часник нарізати пластинками. Гомілки в декількох місцях надрізати ножем і нашаткувати шматочками часнику. Потім натерти їх сіллю і перцем. Підготовлене м’ясо скласти в новорічну форму для випікання і відправити в розігріту до 220°C духовку.
Через 10 хвилин кожну гомілку полити столовою ложкою вершків. Процедуру повторити ще через 10 хвилин. Через півгодини від початку готування, полити гомілки вершками в останній раз і посипати розмарином. Жар в духовці прибрати до 180°C. Форму прикрити кришкою і готувати 50-60 хвилин. Гаряча страва для новорічного меню готова.
Тріска з зеленим соусом
Враховуючи, що господареві Нового року зелений колір дуже подобається, можна подати в новорічну ніч тріску, під незвичайним соусом. Для такої страви знадобляться:
200 г тріски (філе);
300 г свіжих томатів;
головка цибулі;
зубок часнику;
пара столових ложок каперсів або пара маленьких маринованих огірочків;
столова ложка гірчиці;
пучок петрушки;
4 столові ложки рослинної олії (краще оливкової);
рослинне масло, сіль і чорний перець.
Спочатку варто підготувати помідори. Їх треба надрізати хрестиком з протилежного від плодоніжки боку і за допомогою шумівки опустити в окріп. Потім вийняти і зняти шкірку. Після цього томати слід дрібно порізати або розбити блендером.
Цибулю і часник порізати не крупно. Обсмажити обидва продукти на рослинній олії і додати помідори. Суміш посолити, присмачити перцем і тушкувати близько 5 хвилин. Дати трохи охолонути. Рибу сполоснути холодною водою і злегка обсушити на паперових рушниках. Потім викласти порційні шматки в форму для випікання, змастивши її маслом. Залити рибу томатною сумішшю.
Каперси і петрушку дрібно порубати, змішати з гірчицею і рослинним маслом. Зелений соус викласти на рибу зверху. Отриману заготівлю відправити в духовку. Запікати хвилин 30-40 при t = 180°C. До речі, подавати в новорічному меню таку тріску найкраще з відвареною і потім обсмаженою на вершковому маслі картоплею. Рибне гаряче для новорічного меню готове.
Новорічне меню на 2021 рік: Салат
Салати на новорічне меню на 2021 рік можна подати найрізноманітніші. Правда, якщо в рецептурі присутнє м’ясо або ковбаса, то їх краще замінити на курку. Взагалі ж, Бик шанує традиції, так що не буде гріхом приготувати стандартні олів’є і оселедець під шубою. Це господареві року обов’язково сподобається. Урізноманітнити же стіл можна якою-небудь новинкою, наприклад:
Салат з куркою і обсмаженою картоплею
Загалом такий салат зазвичай готують з м’ясом. Якщо в будинку є свинина, то для новорічного варіанту меню 2021 можна використовувати і її. Якщо ж є бажання стовідсотково потрапити на Новий рік Бика, то краще взяти курку. До речі, салат досить ситний, так що його можна подавати навіть замість гарніру. Благо інгредієнти для цього цілком підходять:
200 г запеченої курячої грудки;
100-150 г смаженої картоплі;
100 г солодкого болгарського перцю;
половинка головки цибулі;
2 столових ложки майонезу;
2,5 чайних ложки дижонської гірчиці;
пара чайних ложок готового столового хрону;
трохи ягід брусниці і / або журавлини;
1 яйце.
Картоплю порізати соломкою, як для картоплі фрі або кубиками і обсмажити на пательні в невеликій кількості рослинного або вершкового масла. Незадовго до закінчення готування коренеплоди посолити за смаком. Курячі грудки злегка присолити і присмачити перцем, після чого загорнути у фольгу і запекти.
Підготовлену картоплю викласти в салатник. Курку порізати кубиком і додати до картоплі. Перець почистити і теж порізавши кубиком відправити в салатник. Цибулю краще різати тонкими півкільцями. Її можна класти сирою, а можна злегка підсмажити на олії.
В окремій мисочці змішати майонез з хріном і гірчицею. Салат заправити отриманим соусом і перемішати. Зверху прикрасити закуску ягодами і часточками звареного круто яйця. Подавати на Новий рік, як прикрасу новорічного меню.
Новорічне меню на 2021 рік: Гарнір
З огляду на певний консерватизм символу наступаючого року, в принципі, можна обійтися стандартним гарніром – картопляним пюре. А якщо в нього додати смажену цибулю і дрібно порубаний свіжий кріп, то гарнір розійдеться швидше будь-якого салату. До речі, вищеописаний новорічний салат теж може зіграти роль гарніру. Хоча, чому б в Новий рік не приготувати що-небудь новеньке з:
Брокколі і стручкова квасоля
новорічне меню брокколі і фасольОчень оригінальний, смачний, та до того ж ще й корисний, новорічний гарнір в меню можна приготувати з брокколі і стручкової квасолі. Для цього потрібно взяти:
півкіло брокколі;
200 г стручкової квасолі;
250 г моркви;
пару зубчиків часнику;
трохи рослинного масла, солі, спецій і свіжої зелені.
Овочі відварити в окремих каструльках. Брокколі краще попередньо розділити на суцвіття. Стручки квасолі порізати на три частини, моркву подрібнити в кубик або натерти на шатківниці. У сковорідці розігріти олію і обсмажити в ньому дрібно порубаний часник.
Потім в часникове масло додати підготовлені овочі, посолити, присмачити спеціями і обсмажити протягом 3-5 хвилин на невеликому вогні. Овочі викласти на блюдо і посипати дрібно посіченою зеленню. При бажанні їх ще можна скропити лимонним соком.
Якщо серед домочадців є противники брокколі в новорічному меню, то можна замість цього продукту використовувати кольорову капусту. Вийде не менш прекрасний гарнір для новорічного меню.
Новорічний гарнір “Рис і квасоля”
новорічне меню квасоля і рісМожно зробити гарнір для новорічного меню і з бобової квасолі з додаванням рису. Вийде цілком в східному стилі. Для такого гарніру слід підготувати:
300 г рису;
пара банок консервованої у власному соку квасолі (можна використовувати і білу, і червону);
пара цибулин;
3 зубчики часнику;
4 столових ложки вершкового масла;
столова ложка вершкового масла;
сіль і спеції.
На рослинному маслі обсмажити дрібно порубаний лук і часник. Квасоля відкинути на друшляк, щоб видалити зайву рідину. У сковорідку з цибулею і часником додати вершкове масло, квасоля і відварений рис. Суміш посолити, присмачити спеціями і тушкувати хвилин 10. Новорічний гарнір займе своє законне місце в меню.
Новорічне меню 2021: Десерт
В якості новорічного десерту в меню на Новий рік 2021 року можна подати багато варіантів солодощів. Відмінним варіантом можуть стати: морозиво, свіжі або запечені фрукти (наприклад, яблука). Ну і, звичайно ж, на столі повинна бути випічка: імбирні пряники, брауні, медяники, бананові пироги, шарлотки, наполеони, сіннабони тощо. А можна приготувати відмінні тістечка з сиру, внести їх в новорічне меню на 2021 рік.
Для цього будуть потрібні:
450-500 г нежирного, 5% сиру, а якщо є можливість, то краще взяти рикотту;
450-500 г крем-чіз (альметте і іже з ним);
250 г цукру;
4 яйця;
2 столових ложки крохмалю;
75 мл вершків;
150 г шоколаду;
лимонна цедра, сіль, ваніль або ванілін.
Яйця збити з цукром до утворення стійкої піни. Додати в суміш крохмаль, ванілін, дрібку солі і цедру. Знову збити і додати обидва сирних інгредієнта. Збити ще раз, поки суміш не стане однорідною. Масу викласти в змащену маслом форму для випікання. Готувати 45 хвилин при t = 200°С.
На водяній бані розтопити шоколад і змішати його з вершками. Готову масу викласти на гарячий сирний пласт, трохи остудити і відправити на 6-8 годин в холодильник. Після цього можна різати виріб на тістечка і подавати на Новий рік.
Новорічне меню на 2021 рік: Напій
Ну, і нарешті, з приводу напоїв. Якщо повернутися до пристрастей господаря року, то йому припадуть до смаку прості, домашні напої: морси, фруктові або трав’яні чаї, узвар. Підійдуть кава і какао. Можна подати і соки в новорічному меню, тільки не дуже екзотичні.
Алкогольними напоями в цю ніч краще не захоплюватися. Бажано взагалі обійтися келихом шампанського. Якщо ж все-таки без «цього» ніяк, то можна приготувати будь-які коктейлі, наприклад ось такий:
200 мл рому;
по 180 мл вермуту і шампанського;
100 мл соку апельсина.
У шейкері змішати напої, за винятком шампанського. Туди ж додати колотий лід і збовтати ще раз. Напій новорічного меню розлити по келихах і долити шампанським. Прикрашається такий коктейль часточками апельсина на краю келиха. Готово, відмінний напій для новорічного меню!