Home / Діти / Новорічна поробка Щур своїми руками. Цікава підбірка

Новорічна поробка Щур своїми руками. Цікава підбірка

Новий рік – одна з найбільш чарівних подій в житті кожної людини. Символом 2020 року за східним календарем є Щур (миша). Чого ж чекати від хитрої тваринки?  Ах, як хвилююче очікування цієї події, адже все навколо говорить про швидке наближення Нового року. Тому, пропонуємо дізнатись як  правильно робиться новорічна поробка Щур своїми руками.

Новорічна поробка Щур своїми руками

Новорічна поробка Щур своїми руками. Цікава підбірка

З самого дитинства ми звикли, що це пора чудес. Діти пишуть листи з проханнями Дідові Морозу, дорослі загадують бажання з келихом шампанського під бій курантів. Всі бажають один одному щастя, здоров’я в новому році.

У це свято ми намагаємося пробудити в собі все найкраще, все саме добре, щоб увійти в новий рік з посмішкою, готуємо подарунки своїм близьким, придумуємо веселий сценарій зустрічі і конкурси, тому що, як відомо, як зустрінеш його, так і проведеш.

Цікаво, що в різних культурах ця тварина символізує діаметрально протилежні речі. В Європі це символ бідності, а також руйнування, так як ці маленькі тваринки знищують все навколо, розносять хвороби. Так, як для нашої культури характерно, що мишка це істота виключно господарська, тому ми чекаємо, що цей рік принесе нам повні засіки, багатство, процвітання.

Подібне значення символу в Китаї і Японії, проте крім хазяйновитості, щура наділяють цікавістю, тому вважається, що людина, народжена в такий рік, схильна лізти в чужі справи, сперечатися.

Зимова холоднеча заганяє нас в тепло квартир, саме час забути про гаджети, присвятити час сім’ї, а особливо дітям. А що може зблизити більше спільного творчого процесу?! Виготовлення подарунка для бабусі або виробу на шкільну виставку надовго запам’ятається маленьким членам родини. У цій статті зібрано різноманітні ідеї  для проведення творчих вечорів на будь-який смак і вік.

Новорічна поробка Щур своїми руками з паперу для дітей

Одним з найулюбленіших матеріалів для дітей і дорослих є папір. Він завжди під рукою, безпечний, не вимагає якихось складних пристроїв для роботи. Для діток молодшого садкового віку справжнє диво спостерігати як простий листок перетворюється в фігурку тварини, а дітям старшого віку буде цікаво спробувати свої сили у виготовленні.

Мишка в техніці орігамі

Дуже симпатичний простий виріб. Ніяких ножиць, ніякого клею, тільки спритні рухи пальців. Орігамі дуже корисно для розвитку дрібної моторики, а готові вироби можна повісити на ялинку. Діти 4-5 років зможуть виконати її самостійно під наглядом дорослих.

Новорічна поробка Щур своїми руками. Цікава підбірка 1

Нам буде потрібно:

Квадратний аркуш паперу

Фломастери або фарби

Складемо наш квадратний листок так, щоб вийшли дві діагональні складки.

Для цього акуратно з’єднаємо по черзі два протилежних кута і притиснемо лінії згину. Кожну сторону квадрата з’єднаємо з отриманими діагоналями і так само притиснемо добре складки.

Тепер нам потрібно скласти ромб з квадрата. Для цього згинаємо листок по намічених лініях в зустрічному напрямку. У серединці кожного боку утворюється трикутник – майбутнє вушко нашого щура.

Отриманий трикутник складаємо навпіл, притискаючи край до лінії згину біля основи, а потім загортаємо вперед.

Новорічна поробка Щур своїми руками. Цікава підбірка 2

Виготовимо тулуб. Для цього виберемо один край нашого ромба і зігнемо його до місця сходження складок за вухами з протилежного боку. Отриману складку вигніть в зворотну сторону.

Перевернемо нашу заготовку. Кути біля основи зігнутого трикутника загнемо до середини.

Складаємо заготівлю навпіл так, щоб вушка виявилися зовні.

Зробимо хвостик. Поділимо залишену довгу частину ромба приблизно навпіл і зігнемо трикутник, щоб він утворив перпендикуляр до спинки, в одну і в іншу сторону.

Розгорнемо мишку і по отриманим складкам звернемо хвіст всередину.

Повторивши знову цю процедуру на виступаючому від тіла кінчику, вивернемо хвостик знову вгору.

Повернемося до вушок. Відігніть їх назад так, щоб сторона вуха збіглася з верхньою частиною спини. Розкриємо вушко, розправивши всі внутрішні лінії згину.

У отриманої заготовки намалюємо очі чорним фломастером, можна і носик додати.

Щур з кольорового паперу

Ще одна проста у виготовленні новорічна поробка Щур своїми руками, але вже з використанням ножиць і клею. Її можна використовувати в якості брошки до новорічного костюму або декорувати  нею стіл. А можна приклеїти на шоколадку, щоб порадувати когось  з близьких подарунком.

Нам буде потрібно:

Лист кольорового паперу

кругла тарілка

олівець

клей

Ножиці

чорний фломастер

Покладемо тарілку до листа кольорового паперу, обведемо і виріжемо коло.

Розріжемо  коло на 4 однакові частини. Для цього складемо коло навпіл, а потім ще раз навпіл, розгорнемо і розріжемо по лініях згину.

Одержаний трикутник складаємо як кульок і проклеюємо, таким чином виходить тіло нашої мишки.

Із залишків паперу виріжемо два однакових вушка. Для цього складемо невеликий шматок паперу навпіл, намалюємо вушко і виріжемо по контуру.

У кожному вушку фломастером намалюємо овал і зафарбуємо його.

Приклеїмо вуха до тулуба. Для цього загинаємо нижній край, змащуємо клеєм і приблизно посередині прикладаємо до основи.

Додамо хвостик. Вирізаємо смужку з кольорового паперу, накручуємо на олівець, а потім приклеюємо до внутрішньої частини основи.

Малюємо фломастером очі і ніс. Вуса  можна так само намалювати. А можна вирізати з паперу дві смужки, склеїти їх хрест на хрест і приклеїти знизу до основи, а потім підігнути вгору.

Така новорічна поробка Щур своїми руками   виглядає більш реалістично, але в виготовленні вимагає більше уваги і навичок. Проте немає нічого неможливого. Пропонуємо подивитися відео з докладним описом, спробувати свої сили.

Фломастери, фарби, олівці перетворять орігамі-вироби в справжніх живих звірів. Час пролетить непомітно за таким заняттям, але подарує багато радісних емоцій, а також корисних навичок всім членам сім’ї.

Готуємо вироби з підручних матеріалів на рік Щура

Крім паперу можна використовувати різні підручні матеріали для виготовлення невеликих подарунків – символів року. Бісер, природні матеріали, винні пробки – все це спритно перетворюється в маленьких симпатичних звіряток. А найголовніше, що виготовлення таких невигадливих іграшок розвиває творче мислення.

Мишка-шишка

Практично в кожному будинку, де є діти шкільного або садкового віку, є пакет для різних виробів з природних матеріалів. Але, навіть якщо у вас такого немає, то скидати цю ідею з рахунків не слід. Шишку можна легко роздобути в будь-який час року на прогулянці по лісі. А потім перетворити її в красивий сувенір.

Нам буде потрібно:

шишка

винна пробка

жолуді

мотузка

пластилін

клейовий пістолет

Виготовимо мордочку з винної пробки, для цього загостримо  її з одного боку за допомогою ножа. І приклеїмо її на шишку. Замість клейового пістолета можна використовувати пластилін.

Відділимо від жолудів капелюшки і приклеїмо їх на пробку в якості вух. Якщо жолудів немає, то можна використовувати маленькі ґудзики.

З пластиліну зліпимо очі, носик і лапки. З мотузочки зробимо хвіст, приклеївши його ззаду.

Такі невигадливі мишки цілком підійдуть для гри або як прикраса новорічного столу. Тим більше, що зробити їх дуже легко.

Щур з винної пробки

Несподіваним матеріалом для виробів можуть стати звичайні винні пробки. Безліч ідей з них можна знайти на просторах інтернету. Ми ж виготовимо чарівну мишку.

Нам знадобляться:

винна пробка

ніж

кольоровий папір – зелений і червоний

фігурні ножиці

клей

дріт

кусачки

бусинки або пластилін

Відріжемо два тоненьких кружечки від пробки, які стануть вушками.

У решти пробки виріжемо два поглиблення, куди вставимо кружечки.

З зеленого паперу виріжемо трикутник, з червоного – красиву смужку (з одного боку фігурними ножицями, з іншого звичайними). Виготовимо шапочку: приклеїмо смужку на нижній край трикутника, трикутник звернемо в кульок і склеємо. Одягнемо шапку між вухами і зафіксуємо клеєм.

З дроту виготовимо лапки, вуса і хвіст. Лапки закруглені на кінцях.

На мордочку наклеюємо намистини як очі і ніс або кульки з пластиліну.

Папір для святкового ефекту можна покрити блискучим лаком для нігтів.

Подивіться ще кілька ідей для такої мишки з винної пробки, дуже веселі звірятка виходять.

Можна сплести невеличкий подарунок з бісеру в техніці паралельного плетіння. Така новорічна поробка Щур своїми руками особливо цікава дівчаткам, які вже знайомі з цим матеріалом. Іграшка виходить об’ємна, жива. Плести її абсолютно не складно, потрібно лише уважно дотримуватися послідовності.

Мишка з бісеру

Нам буде потрібно:

Бісер N10 сірого, білого і чорного кольорів

Дріт 0,3 мм

Візьмемо 1 метр дроту і складемо навпіл. Одягнемо 16 бісерин, як показано на схемі, відсунемо їх на згин. Потім другий кінець дроту протягнемо через 15 бісерин, пропустивши найпершу.

Набираємо 2 білих бісерини і 5 сірих на один дріт і 2 білих – на другий. Дріт з двома бісеринами простягаємо через 5 сірих в зустрічному напрямку і затягуємо. Потім плетемо паралельно низ і верх фігурки, набираючи кількість бісерин, вказану на схемі. Не забуваємо відсувати білі ряди до білих, а сірі до сірих.

Після 12 білих рядів плетемо вушка. На один кінець дроту надягаємо 8 сірих бісерин і протягуємо цей кінець в дві крайні бісерини останнього сірого ряду по ходу плетіння. Аналогічно плетемо друге вушко.

Далі продовжуємо плести за схемою паралельні ряди. Не забуваємо вставити чорні бісеринки – очі.

Останній ряд – чорна бісерина-носик, можна взяти більшу, ніж основне плетіння. Кінці дроту закріплюємо з боків, між рядами, а надлишки відрізаємо.

Таку милу тваринку можна піднести в якості новорічного сувеніра подружкам або гостям.

Будь-який з цих виробів можна додатково прикрасити на свій розсуд. Бісер, намистини, бантики, ялинові голки або гілочки – все, що ваша фантазія підкаже. Готові мишки стануть чудовою прикрасою інтер’єру або подарунком.

Новорічна поробка Щур своїми руками  в школу з фетру

Фетр був популярний серед кравців в усі часи. Капелюхи, пальто, різноманітні прикраси. У наші дні цей матеріал став дуже ефективним інструментом для розвитку дітей молодшого та середнього віку. У магазинах часто можна зустріти готові набори для виготовлення сумок, фігурок звірів, одягу для ляльок. Новий рік – відмінний привід поєднати приємне з корисним. Пропонуємо  два варіанти виготовлення фетрових виробів в школу.

Мишка-магніт з фетру (символ року)

Перший з них – красивий магніт, який можна використовувати для прикраси холодильника або як іграшку для малюка. Достатньо буде лише виготовити невеликі магніти, наприклад, з їжею і годувати мишку.

Нам буде потрібно:

фетр чорного і сірого кольорів

чорна пряжа

трафарет (коло і мордочка)

ножиці

магнітне підставу

глазки

клейовий пістолет

Виріжемо з чорного фетру за трафаретом коло діаметром 4-5 см. І відповідно мордочку відповідного розміру. З сірого матеріалу виріжемо аналогічні фігури трохи меншого розміру.

З пряжі наріжемо три смужки – вуса і акуратно приклеїмо їх пістолетом до чорної основи-мордочки.

Обмотаємо носик сірої основи чорною пряжею.

Склеїмо дві основи між собою.

За допомогою пістолета клеїмо очі.

Склеюємо між собою дві основи тіла, потім приклеюємо мордочку і магнітну основу.

Така симпатична  новорічна поробка Щур своїми руками  буде прекрасним сувеніром і для дорослих, і для дітей. Якщо ваша дитина подарує такі магніти вчителям або однокласникам в школі, то будуть в захваті всі.

Майстер-клас виготовлення мишки з фетру

Для такого виробу вже будуть потрібні навички крою та шиття, тому виготовити її самостійно дітям буде важкувато. Разом з батьками будь-яка іграшка, зроблена своїми руками, стає в рази цікавішою, а потім довгі роки згадується як захоплююче творче заняття. Тому даруємо дітям зимову казку.

Нам будуть потрібні:

фетр сірого і рожевого кольорів

викрійки: спинка – 2 шт, основа – 1 шт, вуха – 4 шт.

наповнювач

олівець

шнурок чорний

нитки в тон фетру і чорні

бусинки для очей

Виготовлення такої мишки можна подивитися в наступному відео.

Шкільні виставки виробів – особливе місце, просочене гордістю дітей  за себе і своїх однолітків. Тому батькам, обов’язково варто підтримати свою дитину в прагненні взяти участь в такому заході.

Символ року (Щур) з джгуту своїми руками

Джгут – груба мотузка, яка, здавалося б, підходить тільки для господарських цілей. Але ні. З неї виходять чудові вироби. Примітно те, що ніяких особливих навичок не потрібно. З такими виробами впораються навіть діти. А готові мишки створять новорічний настрій.

Нам буде потрібно:

Джгут (можна використовувати вибілений або фарбований)

фольга

дріт

тасьма

бісер

клейовий пістолет

ножиці

Змащуємо нитку клеєм і на пальцях скочується коло. Обрізаємо нитку. А потім робимо стійки для плетіння, стільки, скільки поміститься в кільце. Для цього протягуємо смужку джгуту через кільце і склеюємо дві частини.

Коли осноа повністю готова, починаємо плести мишку як кошик. Відрізаємо нитку, надягаємо як петельку на одну зі стійок, перехрещуємо нитку і протягуємо через наступну стійку, знову перехрещуємо. Так по колу, поки основа не стане потрібного розміру.

Далі нам потрібна форма для плетіння. Наприклад, можна використовувати склянку, на неї поставити яблуко, зверху одягнути плетіння і зафіксувати зубочистками.

Обплітаємо  яблуко приблизно до середини. І знімаємо саморобку з форми.

З листа паперу робимо кульку і підклеюємо. Вставляємо конус з паперу в виріб.

Плетемо приблизно до середини форми. Потім обрізаємо стійки на одному рівні і нарощуємо їх до висоти виробу, але вже не подвійною ниткою, а одинарною. Для цього приклеюємо з внутрішньої сторони до основної стійки довгу нитку (довжина повинна бути трохи більшою довжини конуса).

Так нарощуємо всі стійки.

Для звуження плетіння з’єднуємо стійки і обплітаємо  дві як одну. Підтягуючи кожен раз плетіння, щоб не було зазорів. Нитки повинні щільно прилягати одна до одної.

Ближче до кінця плетіння, обрізаємо другу нитку біля стійок, щоб носик у щура вийшов тоншим. Так плетемо до кінця. У самому верху форми-конуса зав’язуємо нитки і проклеюємо. Залишки джгута обрізаємо. Верхню третину конуса загинаємо, виходить мордочка.

Виготовимо вушка, для початку знову зробимо кільце  і склеємо  його вдвічі, а потім намотуємо нитку по колу, надаючи форму. Готові вушка приклеюємо  до основи, розставивши плетіння за допомогою зубочистки.

Виготовимо лапки і хвіст, склеївши 3-4 нитки джгуту між собою, а потім приклеїмо їх до основи. Для вусів склеємо  звичайні 2-3 звичайні швейні нитки між собою.

Проявивши фантазію, можна спростити виготовлення або навпаки додати деякі деталі. Пам’ятайте, новорічна поробка Щур своїми руками   не має стандартів, а відображає бачення її творця.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *