Нікотинова кислота, у багатьох спеціалізованих клініках, застосовується для лікування облисіння. З недавніх пір, багато красунь почали користуватися цим засобом в домашніх умовах, для прискорення росту волосся. У догляді за волоссям мають величезну популярність безліч досить несподіваних методів і засобів, таких наприклад, як пілінг хлористим кальцієм. Виходить, що жінки багато чого готові перепробувати, аби досягти бажаного ефекту.
Так, для росту волосся використовують гірчичні маски, маски з коньяком і цибульні. Всі ці засоби, працюють, так як їх основне завдання – поліпшити кровообіг, а значить і живлення волосся біля коріння. Приблизно так само діє і нікотинова кислота для волосся. Різниця в тому, що вона розширює судини, а одержуваний результат той же – краще живлення коренів волосся.
Що таке нікотинова кислота і як вона діє
Нікотинова кислота це, по суті вітамін, тільки з безліччю назв – РР (від англійського pellagra preventer – профілактика пелагри), В3 і ніацин. У цієї речовини є свій код в якості харчової добавки, і позначається як Е375.
Людині необхідно 15-20 мг нікотинової кислоти в день. Її недолік веде до розвитку пелагри, досить серйозного захворювання. Надлишок ніацину, також загрожує проблемам, як і у випадку з іншими вітамінами.
Чим корисна нікотинова кислота для волосся?
Мова не йде про те, що користуючись вітаміном РР, ми заповнюємо його недолік і тому волосся починає швидше рости.
Нікотинова кислота просто має властивість розширити кровоносні судини, а в результаті волосся отримують з крові більше поживних речовин і перестають випадати, починають швидше рости, а також знаходять здоровий блиск. Звичайно, може бути, що в крові немає достатньо вітамінів і поживних речовин. Тоді перш ніж робити такі маски, перегляньте своє харчування, чи їсте ви достатньо фруктів і овочів?
Через судинорозширювальні властивості у застосуванні нікотинової кислоти є ряд протипоказань, таких як високий тиск, про це трохи нижче.
Нікотинова кислота – як наносити правильно?
Волосся помити, просушити, але так, щоб вони були вологими. Зробити це можна руками, рівномірно розподіливши речовину по шкірі голови, або скористатися шприцом без голки. Можливо в один прийом використовувати дві ампули, але не більше, так як може розвинутися алергічна реакція.
Якщо шкіра почервоніла, їй стало тепло і трохи пече, побігли мурашки, не потрібно боятися – ці явища обумовлені дією нікотинової кислоти.
Не потребує змивання.
Необхідно наносити речовину на голову щодня протягом тридцяти днів.
Не рекомендовано переривати курс, а після того, як він буде закінчений, потрібно дати перепочинок волоссю на місяць.
Також можна проводити лікування з алое. Рецепт нескладний, всього потрібно провести 10 процедур з періодичністю через день. Для маски потрібно:
екстракт алое – 1 чайна ложечка;
нікотинова кислота – 2 ампули;
настоянка прополісу – 4-5 крапельок.
Компоненти добре перемішати і втерти в коріння, після чого залишити на годину або два. Далі просто сполоскати водичкою.
Результати після курсу масок з нікотиновою кислотою:
Волосся стає густішим, починають рости багато нових волосків;
Прискорюється ріст волосся, деякі за місяць відзначають 4-5 сантиметрів.
Шевелюра набуває блиск, стає більш слухняною і еластичнішою;
Усуває проблему ламкості волосся;
Зупиняється випадання волосся якщо воно викликано нестачею вітамінів;
Поліпшується циркуляція крові, багато позбавляються від лупи (хоча деякі і знаходять);
Кінчики волосся більше не січуться.
Нікотинова кислота для росту волосся. застосування
Перед застосуванням нікотинової кислоти, волосся краще мити, особливо якщо вони жирні, це може перешкоджати проникненню кислоти в шкіру голови.
На 1 процедуру рекомендується використовувати не більше 1-2 ампул, адже нікотинова кислота для волосся потрапляє в кров, і нам не потрібен її надлишок в організмі.
Як наноситься нікотинова кислота – варіанти
Відкриваєте ампулу і виливаєте вміст в ємність, потім пальцями наносите на коріння волосся і шкіру голови;
Відкриваєте ампулу, шприцом з голкою дістаєте весь вміст, потім забираєте голку і за допомогою шприца акуратно, по одній крапельці розподіляєте нікотинову кислоту.
Під час нанесення рекомендується робити легкий масаж голови для посилення ефекту.
Не варто переживати, якщо не всі ділянки шкіри оброблені, з такою кількістю, це просто неможливо. Нікотинова кислота швидко всмоктується і проникає в кров, звідки розноситься по судинах по всій голові і тілу, так що ефект все одно буде.
Що робити після? Після процедури, можна, за бажанням, сполоснути волосся в трав’яному відварі, хоча нікотинову кислоту змивати необов’язково.
Як часто? Зазвичай проводять таку процедуру щодня протягом одного місяця, потім перерва в 30 днів мінімум.
Нікотинова килота. Де її взяти?
Нікотинова кислота продається в аптеках, в різних формах, але те, що нам потрібно це ампули, призначені для ін’єкцій.
Нікотинова кислота. Чи можна її розпилювати?
Комусь неодмінно прийде в голову вилити ніацин з ампул в спеціальну ємність з розпилювачем. Цього робити не можна, нікотинова кислота дуже швидко втрачає свої властивості при контакті з повітрям. Нікотинова кислота. Маска для волосся
Це опціонально, так як нікотинова кислота і в чистому вигляді робить свою справу. Однак, якщо дуже хочеться, є одна цікава і ефективна маска, її мета не тільки розширення судин, а й живлення волосся біля коріння.
Складові:
2 ложки бальзаму для волосся
1 ампула нікотинової кислоти
По 3-4 краплі вітаміну Е, А, або аевіта
Ложка з гіркою гелю алое вера
Маску нанести на чисті, вологі волосся, в першу чергу на шкіру голови, а залишки по всій довжині. Після нанесення зібрати волосся в пучок, надіти шапочку для душу і тримати мінімум годину. Робити маску 1-2 рази на тиждень протягом місяця. Результати будуть помітні вже після першого застосування.
Нікотинова кислота. Протипоказання і побічні ефекти
У нікотинової кислоти є протипоказання. Наприклад, не можна її застосувати, якщо у вас підвищений артеріальний тиск. Не продовжуйте курс якщо після перших процедур з’явилися головні болі, висип, свербіж або інші неприємності. Цілком можлива індивідуальна непереносимість до препарату або інші проблеми зі здоров’ям.
Нікотинова кислота. Лупа
Багато хто скаржиться на появу лупа після нікотинової кислоти. Це найчастіше трапляється з тими, у кого шкіра голови суха і чутлива. Даний спосіб швидко відростити косу більше підходить для жирного волосся.
Настійно рекомендується утриматися від будь-яких таких експериментів, якщо ви страждаєте хронічними хворобами. Обов’язково порадьтеся з лікарем. Ми, звичайно, отримуємо вітамін РР з їжею, тільки втираючи його до шкіри, в кров потрапляє збільшена кількість, з якою може впоратися тільки здоровий організм.