Home / Твоя краса / Жіночі груди / Неприємні «сюрпризи» годування груддю: як лікувати тріщини на сосках?

Неприємні «сюрпризи» годування груддю: як лікувати тріщини на сосках?

Всяка молода мама, трепетно оберігає свого малюка, намагається годувати його винятково передбаченим природою способом, тобто, власними грудьми. Свідома відмова від лактації практикується деякими леді, і знають, яких цінностей позбавляють дитину, переводячи його на штучне харчування.

 Але в процесі лактації деколи виникають непередбачені явища, здатні порушити сакральний процес забезпечення дитини їжею.

 Тріщини на сосках при годуванні груддю – явище, на жаль, вкрай поширене.

 Особливо часто воно стосується первістків, які ще не обізнані про всі проблеми, пов’язані з лактаційним періодом, і не знають, як їх правильно усувати.

 Шукаємо і викорінюємо причину тріщин на сосках

 У сучасних пологових будинках відбуваються цілі персональні уроки і «репетиції» по годуванню грудьми. Якщо ще наші мами були не цілком обізнані про всі його нюанси, зараз з лактацією жваво справляється навіть наймолодша породілля. Однак з грамотними акушерами щастить не всім. І за підсумком виписки з пологового будинку ви можете так і залишитися перебувати в невіданні: як годувати грудьми малюка?

 Саме через це виникають перші проблеми, вирішити які не так-то просто поодинці. І вагітні, і жінки, які вже родили однаково скрупульозно ставляться до всього що відбувається навколо, намагаючись уберегти кохану дитину від усіх недуг разом. Тому якщо шкіру сосків раптом починають покривати хворобливі тріщини, жінка може прийняти рішення відмовитися від годування груддю, щоб не лікувати цей дискомфортний симптом «небезпечними» мазями.

 Цим самим вона позбавляє свого малюка найціннішого і поживного материнського молока, збагаченого ферментами, вітамінами та цінними елементами для росту, розвитку і становлення імунітету.

 Чому з’являються тріщини на сосках?

    Некоректне прикладання малюка до грудей.

 Це – найпоширеніший провокуючий фактор для болючої лактації, поєднаної з порушеннями цілісності шкіри сосків. Часом варто всього лише змінити позу, як можна відчути неймовірне полегшення! Спробуйте зробити це самі, або зверніться до свого лікаря з такою проблемою. При правильному захопленні грудей, вся область соска вміщується в роті новонародженого. Його рухи при цьому плавні, він не ковтає повітря. Якщо ж ваша крихітка бере тільки ареолу, це не тільки сприяє формуванню хворобливих тріщин на сосках, але і доставляє неабиякі незручності самій дитині. Якщо ваша проблема комбінується з коліками у малюка, будьте впевнені – справа йде саме в невірному прикладанні;

    Грибкова або стафілококова інфекція.

 Флора може розвиватися в роті у малюка. Будучи патогенною для вас, вона починає безконтрольно розмножуватися в області сосків, і потрапляти всередину тріщин, тому виникають хворобливі кровоточачі виразки. Також причиною такого розладу може стати наявність молочниці (кандидозу) у вас самої. На це слід звернути особливу увагу, якщо ви на 100% впевнені в правильності захоплення грудей;

    Неправильна гігієна.

 Мабуть, найбільш примітивною, і одночасно з цим, поширеною причиною патологічного явища стає неправильна гігієна. Якщо ви використовуєте агресивні порошки для прання натільної білизни та одягу, застосовуєте мило з високою кількістю сульфатів та інших хімікатів у складі, ви можете зіткнутися з висушуванням шкірного покриву в настільки інтимному місці, як груди. Також у вас може розвиватися післяпологова екзема, яка спричиняє формування хворобливих «смужок» на сосках. Зверніть увагу на свій догляд за тілом. Використовуйте тільки органічну косметику, змініть лосьйон і гель для душу. Припиніть користуватися засобами, які можуть спровокувати у вас алергію;

    Часте миття грудей.

 Не потрібно мити цю область після кожного годування! Це також може стати каталізатором для неприємного явища. Використання антибактеріальних розчинів і не часта зміна підстилок в бюстгальтері також ведуть до неприємних дискомфортних симптомів, з якими ви зіткнулися;

    Застосування молоковідсосу.

 Воно повинно бути особливо делікатним. Виконуйте процес зціджування дуже дбайливо, згідно з даними вам раніше інструкціям. Коли ви годуєте грудьми, стежте за тим, щоб сосок витягувався з рота малюка максимально акуратно, особливо в перші тижні життя.

 Деякі причини працюють в сукупності. Наприклад, до неправильного захоплення приєднується факт наявності інфекції. У цьому випадку, тріщини на грудях нікуди не дінуться, поки ви не усунете абсолютно все провокуючі фактори.

 До наявності непривабливих розтріскувань на шкірі може додатися маса неприємних відчуттів: так звані «простріли» в грудях в процесі годування, сильне печіння, свербіж, біль, відділення крові або сукровиці з ранок.

 Міфи і реальність

 Багато матусі, стикаючись з настільки хворобливими відчуттями, вирішують почати годувати дитину по «бабусиним» принципом. Раніше жінкам рекомендувалося годувати грудьми малюків за розкладом, тому левова їх частка стикалася з ранніми хворобами, та й просто постійними капризами дітей.

 Тепер політика лактації докорінно змінилася, і грудничка рекомендується годувати строго за вимогою.

 Однак деякі молоді жінки наполягають, що саме часте вигодовування є причиною формування хворобливих ранок на сосках. Знайте – це міф, який не має нічого спільного з реальністю! Скільки б ви не годували груддю дитину, якщо ви робите це правильно – нічого подібного не трапиться.

 Профілактика тріщин на сосках краще ніж лікування

 Профілактика тріщин обов’язкова ще в останньому триместрі вагітності. З її базовими правилами вас обов’язково ознайомить куруючий акушер. Крем і мазь при лікуванні фактичної проблеми також мають призначатися фахівцем. Ви повинні розуміти, що можете неусвідомлено нашкодити дитині, використовуючи, здавалося б, «нешкідливу» мазь, яка завжди допомагала вам у вирішенні подібних проблем.

 Застосовуйте засоби тільки за попереднім погодженням з лікарем. Лікувати тріщини на сосках дуже просто, якщо вони не пов’язані з внутрішніми проблемами, тому боятися адекватної терапії не варто. При загоєнні тріщин необхідно також дотримуватися всіх порад і рекомендацій фахівця з подальшої лактації.

 Ідентифікувати і викорінити тріщини на сосках

 Багатьох відповідальних мам справедливо цікавить відповідь на питання – як виглядають тріщини на сосках? Ця інформація дуже корисна для тих, хто тільки готується до материнства, і бажає знати, з якими його «побічними ефектами» може зіткнутися в перші місяці життя дитини. Вони виглядають досить специфічно, тому їх легко розпізнає навіть недосвідчена молода жінка.

 Візуально вони нагадують розрізи, що йдуть від центру соска до його периферії, і можуть бути дрібними і великими, поодинокими і множинними. При пальпації викликають біль, при годуванні вона посилюється триразово. Може відзначатися гіперемія і кровоточивість в місцях ураження.

 Місцевий засіб від тріщин на сосках, застосування якого не було погоджено з лікарем, може купірувати дискомфорт, але посилити подальші прояви. Нейтральні креми від тріщин на сосках оптимально підходять для лікування, оскільки не висушують шкіру і не ведуть до прогресування дефекту.

 Лікувальні методи тріщин на сосках і правила

    Обов’язково зверніться до лікаря, і якомога швидше. Він повинен виключити наявність інфекції і прописати вам мазь від кровоточивих тріщин на сосках;

    Не займайтеся самовільним лікуванням. Особливо це стосується місцевого використання антибіотичних препаратів;

    Не намастіть уражену область зеленкою і йодом;

    Відмовтеся від застосування молоковідсосу, або врегулюйте силу всмоктування, оптимальну для вас;

    Найчастіше тримайте груди відкритими, щоб не створювати їм вологе середовище;

    При підтіканні молока обов’язково міняйте підстилки кожні 4-5 годин;

    Якщо тріщина розташовується тільки на одному соску, не годуйте цією груддю – дайте їй перерву;

    Дотримуйтесь схемою медикаментозного лікування, якщо таке було прописано вам лікарем з метою викорінення інфекції.


Check Also

Вправи для підтяжки грудей – дієві

Вправи для підтяжки грудей  допомагають знайти гарні груди правильної форми, а це мрія будь-якої жінки. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *