Щоб засмага не обернулася опіком, важливо вибрати правильний захист. Як вибрати найкращі засоби для засмаги детально піде мова в цій статті.
Найкращі засоби для засмаги. Перевірені засоби для засмаги
Сонце, якому всі ми зазвичай такі раді, – джерело не тільки життя, але і безлічі проблем. Не варто забувати, наприклад, про те, що підступне світило здатне прискорити старіння і спровокувати рак шкіри, у тому числі небезпечну меланому.
Дурниця, скажете ви, коли мова всього лише про легку засмагу. Але пошкодження від сонця накопичуються роками, і через 10-15 років багатьох чекають пігментні плями, зморшки, шкіра втратить еластичність.
Сонячні промені діляться на два типи: UVA і UVB, – кожні з яких діють по-своєму. Перші проникають глибоко, руйнують колаген, і шкіра старіє. Другі впливають на поверхневі шари і викликають опіки. До речі, UVB-промені не проникають крізь скло і хмари, а їх інтенсивність сильно залежить від сезону і часу доби. А ось інтенсивність UVA-променів практично не змінюється протягом дня і року, а скло і хмари їх не зупиняють.
Для гарної і стійкої засмаги потрібні спеціальні засоби. Вибір подібних продуктів досить широкий. Виробники представляють найкращі засоби для засмаги в формі різних текстур:
Креми. Це насичений продукт, який найкраще застосовувати для сухої або нормальної шкіри. Він добре підходить для тіла, а для обличчя краще вибирати більш легку текстуру – молочко.
Як вибрати крем?
У сьогоднішньому достатку сонцезахисних кремів загубиться навіть б’юті-блогер. Що вже говорити про покупця, у якого просто немає часу вивчати інтернет і вивчати всі нюанси. Розповідаємо, на що звернути увагу в першу чергу, щоб надійно захистити себе від сонячної агресії.
Головне, чим характеризується будь-який сонцезахисний засіб, – це число SPF на упаковці.Воно показує тільки захист від UVB-променів і описує відсоток випромінювання, від якого захищає засіб. Зазвичай число SPF варіюється в діапазоні від 15 до 50. І хоча в реальності різниця в захисті у них мінімальна – всього кілька відсотків, – більшість медичних організацій рекомендує використовувати кожен день засоби з SPF не менше 30.
З захистом від UVA-випромінювання все трохи складніше. Сьогодні немає єдиного міжнародного маркування для позначення захисту від нього. У Штатах засоби маркують написом broad spectrum, а в Європейському союзі – значком UVA в кружечку. Ці маркування показують, що ступінь захисту від UVA – мінімум ⅓ від значення SPF.
Механізм дії
Існує два типи фільтрів: мінеральні та органічні. Діють вони по-різному. Органічні фільтри поглинають ультрафіолетове випромінювання, руйнуючись при цьому. Досить часто викликають алергічний дерматит. Тому краще вибирати найкращі засоби для засмаги з написом mineral на упаковці: мінеральні фільтри відображають і розсіюють шкідливу енергію. Вони не викликають алергію і не подразнюють шкіру.
Таким чином, для хорошого захисту влітку найкраще купувати засоби з SPF не менше 30, а на їх упаковці має бути маркування про захист від UVA-випромінювання. При цьому, якщо шкіра чутлива, краще зупинити вибір на засобі з мінеральними фільтрами – оксидом цинку і діоксидом титану.
Найкращі засоби для засмаги. Спосіб застосування
Ось ви нарешті зробили правильний вибір. Але цього мало: не менш важливо грамотно ним скористатися.
По-перше, крем потрібно наносити за півгодини до виходу на сонце. За цей час він висохне і буквально утворить на шкірі захисну плівку, яку стерти і змити складніше, ніж свіжонанесений крем.
По-друге, не скупіться – крему потрібно використовувати якомога більше. Всі медичні організації рекомендують наносити 1,25 мл (чверть чайної ложки) тільки на обличчя. Це кількість, яка забезпечить захист, зазначений на упаковці. Більшість людей додає половину або третину від рекомендованої кількості, але через це ступінь захисту зменшується в кілька разів.
Звідси, до речі, і з’явилася рекомендація використовувати крем з SPF з показником не менше 30. Високий SPF-фактор може до якоїсь міри компенсувати недолік в кількості засобу. Слід наносити на шкіру два тонких шари крему в два прийоми з перервою в 10-15 хвилин, щоб шари висохли.
По-третє, сонцезахисний крем потрібно оновлювати, якщо ви довго перебуваєте на сонці. Довго – це довше двох годин. Саме за такий час крем майже повністю припиняє свою захисну дію. Якщо ж ви весь день милувалися сонцем з офісного вікна, можете знову нанести крем тільки перед виходом на вулицю в кінці робочого дня.
Найчастіше обличчя, покрите шаром кремового захисту, виглядає досить страхітливо. Засоби в більшості своїй жирні, довго вбираються і блищать. Але можна серед них знайти і цілком пристойні варіанти.
Наприклад, у сонцезахисного лосьйону Dior One Essential City Defense дуже легка текстура, яка підійде для жирного типу шкіри. А крем La Prairie Protection Veil Sunscreen не тільки захистить від сонця, але і зволожить, що дуже актуально для шкіри, схильної до сухості.
Спрей. Він рівномірно розподіляється по шкірі, утворюючи захисну, нелипку плівку.
Масло більше підходить саме тим, хто хоче отримати насичену засмагу і при цьому не пересушити шкіру. Воно притягує сонячні промені. Натуральні масла мають низький фактор SPF-захисту, не більше 10, а у косметичних можуть доходити до 30.
Для вибору засобу необхідно зрозуміти, до якого фототипу відноситься шкіра:
Перший відноситься до дерми, яка ніяк не сприймає засмагу. Вона дуже бліда, на сонці відразу червоніє, отримує опік і потім облазить. При такому типі потрібний максимальний захист або взагалі повний блок. Вибирати потрібно засоби з SPF 50+.
Другий тип характеризується легкою засмагою медового кольору, яку отримати дуже складно. Шкіра швидко обгорає, червоніє. Вона може сама виробляти трохи меланіну. Тому перші сім днів для отримання засмаги потрібно застосовувати засіб із захистом з SPF 50+, а потім можна перейти на SPF 30+.
При третьому фототипі засмага лягає добре, хоча при відсутності захисту шкіра має схильність до обгорання. Тому в перші кілька днів потрібний засіб для засмаги з SPF 30+. Потім можна буде трохи знизити до SPF 20+. Засіб зберігає засмагу.
Четвертий дозволяє прекрасно засагати, шкіра виробляє достатньо меланіну. Тому можна використовувати масла з низьким SPF. Вони підсилюють і прискорюють процес отримання засмаги. Але шкіра потребує захисту, тому потрібний засіб з SPF 20+.
Що стосується текстури, то вибирати найкращі засоби для засмаги варто, виходячи зі своїх переваг. Масло буде більш липким, тому до тіла буде чіплятися пісок. Молочко і крем добре розподіляються по шкірі, зволожують її. Для швидкого нанесення у важко доступних ділянок підійде спрей.
Важливо, щоб засіб для гарної засмаги на сонці мав захист від UVB / UVA променів. У складі повинні бути присутніми натуральні компоненти на зразок діоксиду титану. Тоді засіб буде безпечним і ефективним.
Засоби для підготовки шкіри:
Відлущування. Від ороговілих клітин застосовують пілінг або скраб. Можна взяти готові магазинні варіанти, але також добре працюють домашні. Краще підійдуть м’які і делікатні засоби з дрібними частинками. Натуральними відлущувальними властивостями володіють кава дрібного помолу, кісточки абрикоса, винограду.
Позбавлення від волосся на тілі. До виходу на пляж потрібно зробити епіляцію. Особливо це стосується лазерної та інших видів апаратної епіляції. Так як засмагати можна тільки пару тижнів тому, щоб не отримати пігментацію. А після звичайної депіляції воском або цукром виходити під прямі сонячні промені можна через 24 години.
Живлення. Допомогти виробляти меланін можуть продукти, що містять каротин, тобто всі овочі і фрукти червоного кольору. Їх потрібно починати вживати заздалегідь перед пляжним сезоном. На відпочинку вже варто включити більше риби, морепродуктів. А в рослинних оліях і горіхах багато вітаміну Е, який зберігає шкіру молодою. Під час перебування на пляжі потрібно пити якомога більше води, так як сонце сильно пересушує дерму.
Препарати. Щоб знизити сприйнятливість шкіри до сонячних променів, заздалегідь потрібно обговорити з лікарем прийом антибіотиків і оральних контрацептивів.
Засмагати потрібно вранці до 11 годин або ввечері після 16-ти. У цей час сонце безпечне. Ризику отримати опік практично немає. Крім того, кількість часу на пляжі потрібно збільшувати поступово. Спочатку взагалі бажано знаходитися в тіні.
Після пляжу не варто відразу йти купатися, так як засмага продовжує утворюватися ще дві години. Не можна після відпустки користуватися скрабами і відбілюючими засобами, а мочалку краще взяти помягче.
Заздалегідь потрібно почати застосовувати спеціальні засоби для гарної засмаги, які підготують шкіру, наприклад, спрей від «Ів Роше». Його наносять за три тижні до пляжного сезону.
Якщо шкіра не засмагає, або немає бажання покриватися золотим відтінком, то на пляжі краще застосовувати засоби із захистом від засмаги. Крім того, дані продукти підготують дерму до ультрафіолету, сприяючи виробленню меланіну. Добре зарекомендували себе:
«Anthelios XL SPF 50+» молочко для тіла і обличчя від «Ля Рош Позе»;
«Амбр Солер» від «Гарньєр» з SPF 50+, крем «Експерт захист». Це гіпоалергенний продукт, який підходить всім фототипам шкіри на обличчі і тілі. Молочко водостійке;
«Waterlover SPF 50+» від «Біотерм». Плюс даного засобу в тому, що воно не залишає слідів, швидко і легко засвоюється. Крем гіпоалергенний, випущений в різних форматах SPF. Тому його можна знижувати в міру звикання шкіри, не змінюючи лінію сонцезахисного засобу. Молочко збагачене вітаміном Е, гліцерином і екстрактом термального планктону;
«Dior Bronze SPF 50+». Призначений для застосування на обличчі. Захищає від впливу вільних радикалів і запобігає утворенню пігментних плям;
Захисний крем для обличчя, Lancaster. Влітку особливо хочеться легкості. Крем Lancaster – для тих, хто не бажає нашаровувати свій звичний антивікової догляд на захист від сонця. Він поєднує в собі комплекс проти зморшок з SPF 50.
Захисний спрій, PAYOT. Дивно зручний і якісний спрей. Захист зі ступенем SPF 15 ідеально підійде для вже підготовленої до активного засмаги шкіри.
Шампунь для волосся і тіла, SYSTEM PROFESSIONAL. Засіб потрійної дії – видаляє залишки жирних засобів, заспокоює шкіру після сонячного впливу і допомагає пошкодженому на сонці волоссю відновитися.
Захисний крем для обличчя, ANNE SEMONIN. Цей легкий крем не тільки захистить вас від шкідливих випромінювань і запобіжить появу пігментних плям, а й допоможе позбутися від уже існуючих. У складі є водорості ціаноми, що уповільнюють старіння шкіри.
Захисний крем для обличчя, LA PRAIRIE. Швейцарська марка створила потужний сонцезахисний крем з дуже легкою текстурою, так що ви уникнете білих розводів від крему на носі. Крім того, він прекрасно лягає поверх зволожуючого крему.
стик для нанесення на чутливі зони «Anthelios SPF 50+» від «Ля Рош Позе»;
крем «Сан Бьюті Сублім Тан» від «Lancaster SPF 50+». Наносити на обличчя, шию і декольте;
емульсія «Alpine Solar Defence SPF 50+» від «Cholley». Засіб дає захист від UVB / UVA променів.
Народні рецепти для ідеальної засмаги:
рослинні масла, такі як оливкове, персикове, мигдальне. У них міститься вітамін Е, антиоксиданти, тому засмага виходить гарною, золотистою. Вони додатково зволожують шкіру, живлять, попереджаючи передчасне старіння;
суміш з пива і масла оливи;
йод. Його додають в оливкове масло і наносять на шкіру перед виходом на сонце.
Також корисно пити морквяний, персиковий соки, чорний чай і відвар звіробою. Ці напої підсилюють вироблення меланіну в шкірі. Їх рекомендують пити протягом дня.
Після пляжу для закріплення засмаги потрібно прийняти ванну з чорним чаєм або марганцівкою.
Найкращі засоби для засмаги на морі:
спрей «Амбр Солер» від «Гарньер SPF 30+». Підходить для світлої шкіри, яка вже трохи засмагла. Він швидко і легко розподіляється по поверхні;
спрей «Сублім Сан» Захист і зволоження «SPF 30+» від «Л’Ореаль». Завдяки зеленому чаю, шкіра захищена від вільних радикалів. Допомагає покращити її стан після хлорки і солоної води. Його можна наносити на обличчя;
масло «Anthelios» для засмаги від «Ля Рош Позе». Засіб водостійкий. Захищає від UVB / UVA променів;
масло для посилення засмаги від «Гарньєр». Застосовувати можна тільки для смаглявої і темної шкіри. SPF дуже низький, але масло добре зволожує дерму;
масло для інтенсивної засмаги «Крейзі Тан Оіл» від «Mixit». У складі екстракти кокоса і малини, вони захищають шкіру від сонця, а ефіроль іланг-ілангу надійно зволожує її;
спрей «Ideal Soleil Bronze SPF 50+» від «Vichy». Захищає шкіру, зволожує, не залишає слідів і липкості. Виходить гарна, золотиста засмага.