Home / Діти / Натоптиші лікування ефективне в домашніх умовах

Натоптиші лікування ефективне в домашніх умовах

Мозолі на ногах, що викликають неприємні відчуття при ходьбі, також називають натоптишами. Вони мають більш щільну структуру в порівнянні з мозолями, а також можуть «проростати» в глибокі шари шкіри і утворювати стрижень. Натоптиші на ступнях можна видалити різними способами. Найлегший з них – придбати спеціальну мазь. Натоптиші лікування  мазями використовують на ранніх стадіях. На пізніх зазвичай застосовують більш серйозні методи, що включають хірургічне видалення шкірного утворення.

Натоптиші лікування – причини

Натоптиші лікування ефективне в домашніх умовах

Перед тим як починати лікування, потрібно з’ясувати причини появи натоптишів і мозолів на стопах. Але ж вони можуть бути найбанальнішими.

Тісне і незручне взуття – сприяє зайвому тертю і тиску на шкіру стоп.

Шкарпетки з синтетичних матеріалів – провокують сильне потовиділення, в результаті чого шкіра розм’якшується і легко натирається.

Грибкові захворювання – сприяють ущільненню шкіри стоп.

Вірус папіломи людини – провокує утворення наростів, які можуть обростати товстим шаром шкіри, маскуючись під звичайні мозолі.

Плоскостопість і травми ступень – неправильне положення тіла при ході викликає підвищений тиск на шкіру стоп.

Всі ці фактори сприяють травмуванню шкіри, в результаті чого вона стає більш грубою, починають з’являтися натоптиші.

Для чого потрібно знати причину? Для того щоб  почати саме з її усунення.

Позбутися від тісного взуття.

Жінкам бажано для повсякденного використання вибирати взуття на плоскій підошві, а високі підбори залишити для «виходу в світ».

До вибору взуття і шкарпеток необхідно ставитися вимогливо. Якщо вони з синтетики, то шкіра ніг буде потіти і пріти. Краще віддавати перевагу натуральним матеріалам.

Плоскостопість і різні травми ступень можуть впливати на ходу, а значить, і на розподіл навантаження на ступню. З цією проблемою потрібно звернутися до ортопеда.

Якщо нога постійно потіє, виникають свербіж і печіння – варто перевіритися на наявність грибкових захворювань стопи.

Якщо у вас часто з’являються натоптиші зі стрижнем, необхідно здати аналіз на визначення вірус папіломи і як лікувати натоптиші на ногах  потрібно  погоджувати з терапевтом.

Натоптиші лікування мазями

Після того як була усунута  основна причина, можна починати лікування. Відмінно для нього підходять спеціальні мазі, які продаються в аптеках. Вони пом’якшують шкіру, що загрубіла і дозволяють швидко позбутися від натоптишів в домашніх умовах. У складі будь-якої протимозольної мазі обов’язково присутня саліцилова або будь-яка інша кислота, яка пом’якшує ороговілий шар шкіри.

Саліцилова мазь – популярний і бюджетний варіант. Її можна використовувати як для вологих, так і для сухих мозолів і свіжих натоптишів. Вона відмінно дезінфікує шкіру, що дуже важливо, так як через тріщини і пошкодження легко може потрапити інфекція.

«Суперантімозоль» – засіб на основі молочної і саліцилової кислот, а також екстракту евкаліпта і листя осики. М’яко впливає на сухі натоптиші. Завдяки карбоміду шкіра зволожується, а саліцилова кислота усуває її огрубілі шари.

«Немозоль» – містить гліколеву кислоту, яка пом’якшує верхні шари шкіри і сприяє їх відторгненню. Саліцилова кислота має антисептичну дію, загоює пошкоджені ділянки.

«Лікар» – містить сечовину і екстракти чистотілу і кори дуба. Також до складу входить вітамін Е, який пом’якшує і живить шкіру. За допомогою цього засобу можна легко розм’якшити навіть найдавніші натоптиші.

«Бенсалітін» – до складу мазі входить бензойна і саліцилова кислоти. Вони сприяють швидкому розм’якшення мозолів і натоптишів на ступні, в результаті чого утворення самостійно відторгаються через кілька застосувань.

Після того як ви визначилися з вибором мазі і придбали її, запам’ятайте кілька правил, яких необхідно дотримуватися.

Наносити мазь найкраще на розпарену і чисту шкіру ніг.

Перед застосуванням засобу потрібно обов’язково прочитати інструкцію. Деякі мазі не підходять для  лікування натоптишів  для  дітей до 12 років, а також можуть викликати алергічні реакції.

Наносити засіб бажано тільки на уражену ділянку, щоб уникнути опіку здорової шкіри.

Для посилення ефекту через кілька годин після застосування засобу можна потерти натоптиш пемзою. Це допоможе остаточно видалити розм’якшений шкіру.

Натоптиші лікування – інші засоби

Якщо мазь не принесла належного ефекту, можна пошукати інші, більш сильні засоби для видалення сухих шкірних наростів.

Рідини для видалення мозолів – в своєму складі також містять саліцилову і інші кислоти, розм’якшуючі і видаляючі верхні шари огрубілої шкіри. Варто застосовувати їх з обережністю, так як при нанесенні на здорову шкіру вони можуть викликати опік.

Спеціальні пластирі – змочені розчином саліцилової кислоти, вони також зручні в застосуванні. Пластир можна вирізати по контуру і наклеїти на потрібну ділянку шкіри.

Натоптиші лікування – народні рецепти

У народній медицині також є рецепти приготування засобів від натоптишей. Вони є щадними для здорової шкіри і можуть бути використані для  лікування натоптишів  у дітей. Однак ефекту можна чекати тільки при тривалому застосуванні. У запущених випадках, коли мозолі і натоптиші глибокі, лікування народними засобами не принесуть бажаного результату.

Секрет народних рецептів полягає в розм’якшенні шкіри для подальшого її видалення. Натоптиші після будь-якого засобу необхідно добре обробляти пемзою. Без цієї процедури лікування в домашніх умовах не буде ефективним.

Компреси з картоплі. Очищену і перетерту картоплю прикладають до шкіри, зверху закріплюють бинтом. Такий компрес можна залишити на кілька годин або на всю ніч. Вранці за допомогою пемзи видалити мозоль або натоптиші.

Сік алое. З очищеного і размягчнного листя алое необхідно віджати сік і змішати його з 1 столовою ложечкою оливкової олії. Отриману суміш нанести на уражену шкіру, зверху обгорнути поліетиленовою плівкою. Через кілька годин зняти її і видалити размягченну шкіру пемзою.

Масляні носочки. Звичайні бавовняні шкарпетки необхідно змочити в оливковій або рослинній олії і добре віджати. Одягти їх на ніч, а вранці обробити стопи пемзою.

Натоптиші лікування – рекомендації експерта

При травмах стоп або плоскостопості необхідно лікування натоптишів проводити під контролем ортопеда.

Мозолі і натоптиші зі стрижнем в більшості випадків не піддаються лікуванню в домашніх умовах. Для того щоб позбутися від них, можна вдатися до послуг косметологічних салонів або хірургічним способам.

Натоптиші лікування у дітей

Часто після холодної зими підстерігає така напасть, як натоптиші  у дітей яких має здійснюватися негайно. Захворювання не можна запускати. В іншому випадку мозоль може огрубіти так, що доведеться видаляти його хірургічним шляхом.

Натоптиші лікування. Причини натоптишів у дітей

Для початку розглянемо, які ж бувають основні причини виникнення натоптишів у дитини. Діти схильні до цього захворювання стоп рідше, ніж дорослі, проте ділянки грубої шкіри утворюються і у них.

Натоптиші дуже часто з’являються у дітей, у яких з народження спостерігається деформація кісток стопи. В результаті, яким би зручним не було взуття, хворобливі ділянки все одно будуть з’являтися через неправильний розподіл навантаження. Те ж саме можна сказати про дітей, які страждають плоскостопістю. Ризик появи мозолів збільшується в кілька разів.

Найчастіше натоптиші з’являються на ногах у дитини, яка носить тісне взуття. Шкіра на стопі стискається і піддається постійному тертю. Травми на стопі з’являться і в тому випадку, якщо до всього іншого шви у взутті дуже грубі.

Якщо у дитини з дитинства виробилася неправильна хода, а взуття вона носить переважно на тонкій підошві, то також підвищується ризик виникнення натоптиша. Справа в тому, що при таких обставинах стопою відчуваються всі нерівності землі. Ходити стає некомфортно, а згодом і боляче.

Точно такий же результат дає і часта ходьба босоніж, коли ноги відмінно відчувають всі камінчики на землі. Звичайно ж, зрідка ходити босоніж по піску або свіжій траві дуже корисно. Але якщо робити це постійно, неодмінно з’являться натоптиші.

Не можна дозволяти дитині носити дуже великі за розміром шкарпетки або колготи, а також тепле взуття на босу ногу. Інакше тертя буде настільки сильним, що пошкодиться не тільки окрема ділянка на стопі, а й вся нога повністю.

Причиною постійного виникнення натоптишів може стати надмірне навантаження на стопи. Цьому сприяє як зайва вага, так і постійні заняття спортом. І якщо в другому випадку можна просто змінити робоче взуття на більш зручне, то в першому нічого не залишається, окрім як боротися з надмірною вагою.

Необхідно ще розуміти і те, що часто причиною виникнення натоптишів є якісь захворювання внутрішніх органів. Таким способом ці хвороби дають про себе знати, в результаті з’являється можливість провести лікування вчасно. У більшості випадків натоптиші на ногах свідчать про захворювання суглобів, хребта, нервової системи або ж порушення кровообігу.

Натоптиші лікування – стадії розвитку натоптишів

Перш ніж зрозуміти, як лікувати натоптиші на ногах  у дітей, потрібно розібратися, як вони розвиваються. Медики виділяють 3 основних стадії розвитку мозолей. Розглянемо їх більш детально. Перша стадія характеризується тим, що на якійсь ділянці стопи з’являється невелика припухлість червоного або яскраво-рожевого кольору. При натисканні виникає гострий біль. На наступний день почервоніння здувається, а всередині з’являється прозора рідина. Це так званий вологий мозоль.

Якщо його не лікувати, через 2-3 дня починається друга стадія розвитку натоптиша. Біль потихеньку зникає, почервоніння теж йде. Рідини всередині пошкодженої ділянки вже не спостерігається. Однак пошкоджена ділянка стопи стає дуже твердою, шкіра помітно грубіє. Ця стадія може бути досить тривалою.

Третя стадія розвитку натоптиша – поява на місці грубої шкіри ороговілого шару. Він настільки товстий, що при натисканні гострим предметом біль не відчувається зовсім. Часто мозоль на такій стадії вимагає професійного хірургічного втручання, якщо ніякі інші методи лікування не допомагають.

Натоптиші лікування – особливості

А тепер що стосується безпосередньо лікування. Натоптиші – не така вже й серйозна хвороба, щоб звертатися до лікаря. Можна спробувати вивести їх самостійно в домашніх умовах. З огляду на те, що шкіра дитини дуже ніжна, краще для початку вдатися до народних засобів, так як більшість аптечних препаратів від мозолів діють дуже агресивно і ефективні в основному на третій стадії розвитку натоптиша.

Натоптиші лікування – ванночки для ніг

Дуже добре допомагають справлятися з натоптишами у дітей цілющі ванночки. Вони можуть не тільки зняти хворобливі відчуття і продезінфікувати хворе місце, але і відмінно пом’якшити шкіру стоп і зміцнити судини, що допомагає запобігти появі нових мозолів.

Якщо у дитини натоптиш другого ступеня, хороший ефект дасть содова ванночка для ніг. На 1 л дуже тепленької водички взяти 1 ложечку столову харчової соди, ретельно розмішати.

Нехай дитина потримає ноги у ванні близько 5-7 хвилинок. Після цього хворе місце потерти пемзою, попередньо намиливши стопу, потім все змити і ще деякий час потримати ноги у ванні.

Щоб підсилити ефект, можна в водичку ще додати шавлію – 3 столові ложечки сушеної трави. Однак в такому випадку водичку потрібно використовувати гарячу, а ноги опускати, коли вона трохи охолоне. Парити ноги дитині необхідно протягом 15 хвилинок, далі надіти теплі шкарпетки і укутати в ковдру.

Натоптиші лікування. Цілющі маски

Дуже добре зарекомендували себе маски для стоп проти натоптишів. Найпопулярнішою вважається медова маска. Необхідно спочатку вимити ноги тепленькою водичкою з милом, після чого змастити хворе місце медом і замотати поліетиленовим пакетом. Зверху надіти вовняний носок. Вранці все зняти, видалити залишки маски і намазати натоптиш пом’якшувальним дитячим кремом.

Ще ефективніше діє маска на основі прополісу. Робиться вона точно так само, як і медова, тільки вранці, коли шкіра ще не встигла ороговіти, треба розпарити ноги і з легкістю зняти натоптиш звичайною пемзою, після чого змастити постраждале місце кремом.

Якщо шкіра загрубіла сильно, потрібно більш тривале лікування. В цьому випадку подіє маска з лушпиння цибулі. Залити лушпиння цибулі невеликою кількістю окропу (повинна вийти густа маса) і варити близько 10 хвилинок на повільному вогні.

Потім накрити кришкою і дати відвару охолонути. Стопа навколо хворого місця змащується жирним дитячим кремом, а безпосередньо на натоптиш накладається товстий шар цієї маси. Нога обмотується поліетиленом, надівається носок. Процедуру слід повторювати на ніч протягом кількох днів.

Є ще кілька засобів від натоптишів у дитини. Так, добре допомагає впоратися з напастю шкірка лимона. Вона прикладається до хворого місця разом з соковитою м’якоттю після попереднього розпарювання ніг. Ця процедура робиться і для профілактики мозолів.

Отже, ми розглянули основні особливості як лікувати натоптиші на ногах  у дітей за допомогою натуральних засобів.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *